Maandag1 5 November 1888. Onder een Gelukkig Gesternte M 5769. Uitgever H. VAN CLEKFF te Amerafoort. Bureau olllci»*le onteiye. Adv per regel IB cia Kacl.m.. fr regel ti Cti Aft -er.10 Ot. hOOk KOrtögfaOtlt Wijk B 60 K II II i 8 6 V i II g;. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT brengt Ier kennis van de ingezetenendat de heer COMMISSARIS OES KONINGS in de p.ovincie Utrecht voornemens is op Vrijdag den 9. November aanstaandedeze gemeente te be zoeken zullende voor eenieder die ZIIEdG. alsdan wenscht te spreken d nrtoe op het raad huis's voot middags te elf ureftde gelegen heid worden opengesteld. Amersfoort, den 2. November 1888 De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK Politieke Revue. De koningin van Servië heelt haar protest open baar gemaakt tegen de echtscheidingdie door den metropolitan van Belgrado is uilgesproken. Het stuk is gericht aan de Grieksche orthodoxe synoden van Bucharest en Athenede heilige synode te Petersburg en het oekumenisch patri archaat te Konstantinopel Men verwacht te Weenen. dal geen dier lichamen kennis zal nemen van het protestdaar de Servische kerk geheel zelfstandig is. Er is te Parijs eene vrij sterk bezochte ver gadering gehouden met het doel om eene anti Boulangislische vereeniging van republikeinen en socialisten te vormen ten einde de republiek te beschermen teg«n het dreigende cesarisme van Boulanger. Er is eene commissie gevormd om afdeelingen der vereeniging in verschillende arrondissementen der hoofdstad te stichten. De Fransche Kamer heeft haar vertrouwen in de quesluur en haar bureau uilgesproken zoodat het incident met de journalisten is afge- loopen. Voorts haeft de Minister van financiën zijn ontwerpen betreffende de belasting op de dranken en op het inkomen ingediend welke laatste dien ochtend met de memorie van toe lichting door den Ministerraad definitief was goed gekeurd. Tevens is de algemeene beraadslaging over de begrooting van Marine voortgezet en ten einde gebracht. Thans is er een officieel bericht over het on geluk dat den keizerlijken trein te Borki is overkomenwaaruit blijktdat het van zeer ernstigen aard is. De ontsporing had plaats tegen FEUILLETON. 7) Naar het Duitsch van ERNST HELLMUTH. «Koninklijke hoogheid sprak de prins daarna zijne bruid aan, «het is eene eigenaardige ma nier, waarop mijn stiefvader goedgevonden heeftmij aan het hof uwer doorluchtige ouders te noodigen.» «Zeker, keizerlijke hoogheid,» antwoordde zij zacht en hief een oogenblik met schuwe nieuwsgierigheid de oogen naar hem op. «Men heeft besloten, ons inet elkaar te doen trouwen. Ik hoopdat het mij gelukken mag prinseste bewerkendat u deze stap niet moeilijk valt.» «Uwe goedheid, prins, zal voorzichtigheid met mij welen te gebruiken Zij bracht deze woorden nog altijd bevende uitals 't ware er op bedachtniet meer dan noodig hem in hel pijnlijke eerste onderhoud te antwoorden. De prins zag haar met welgevallen aan. Zijn eerst zeer ernstig gezichtwaaraan de zware donkere wenkbrauwen iets sombers gaven, werd meer en meer heldor, Hetzelfdeantwoordde hij ook op inniger toon, dan hij tol nog toe had gesproken «ver wacht ik van u Men heelt ons voor het leven be8leimlprinseshet is aan onshoe deze bestemming uitgevoerd wordt. Wees overtuigd, dal ik ltd een heiligen plicht zal rekenen, u uw leven aan inijue zijde zoo aangenaam moge den middagtoen de keizerlijke familie met het gevolg in den eetw.iggon aan het lwe< d ontbijt waren gezeten. De eerste waggons vlogen bij de ontsporing op elkander, de eetwaggon bleef staande ofschoon hij zeer scheef ging en het iedereen verbaasdedal niemand van hendie er in gezeten waren eenig leisel heeft bekomen. De nog in de overige waggons gezeten petsoneo hebben allen min of meer letsel bekomen ter wijl onmiddellijk gedood zijn een stafkapiiein een bediende een secretariseen lakeitwee koeriers een kaïnerkozak een jager vijf spoor wegbeambten en zes soldalen van het spoorweg- bataljon; 18 personen zijn bovendien nog gekwetst. De keizenn gaf zelve de orders op welke wijze de gekwetsten verbonden moesten worden. Niettegenstaande hel slechte weder bleven da keizer en de keizerin oo hel terrein van het ongeluktot dat allen verzorgd waren Op last des keizers worden de lijken naar Petersburg overgebracht Daar de weg door hel ongeluk versperd wasging de keizerlijke familie naar Losowaje te ugwaar de keizer door den dorps geestelijke een mis voor de dooden lezen het, alsmede een dankstond liet houden voor de wonderbaarlijke redding der keizerlijke familie. Officieele rapporten over de oorzaak van het ongeluk zullen opgesteld en openbaar gemaakt worden. In een rede te Aberdeenzeide de Kanselier van de Schatkistde heer Goschei dat het een bewijs van onbekwaamheid zou zijn voor Engeland en een werkelijke vernedering, als hel aan Ierland zelfstandigheid verzekerde of de wenschen der Iersche drijvers toestond. In Duitschland schenken de Landdag ver kiezingen eenige afwisseling in de vrij verve lende pennestrijden over geschriften en uit drukkingen toegeschreven aan den vorigen en den tegenwoordigen keizerwaarbij blinde partijzucht voorzit. In Engeland bereidt men zich ijverig voor op da najaarszilling van het Parlement, door redevoeringen en geschriftenwaaronder de groote zaakParnell een eerste plaats inneemt. Meer en meer blijkt, dat de Duilsche kolo nisten in Oost-Afrika zaer ondoordacht zijn te werk gegaan en eigenlijk den opstand heb ben uitgelokt in plaats van door hun handel' lijk te maken Zij zag voller naar hem op en met meer kalmte antwoordde zy «Ik zal mij van mijn kant niet minder beijveren, om de plichten te ver vullendie ik als uwe gemalin te vervullen heb.» «Plichten bracht daarop de jonge man leven dig uit«Hoe gemakkelijk vallen zij den mensch, als hij ze gaarne vervult.» «Dit is wel waar!» «Hoe aangenaam kan men zich bet leven in engeren kring maken, als men elkaar bemint.» Zij zweeg, alof zij nog meer scheen te ver wachten. En inderdaad legde Eugene het tot dusver nog gedwongene in houding en woorden af en ging voort: «Wij zullen ons huwelijk naar dit recept inrichtenniet waar Wij zullen elkan der niet alleen uit plichtsgevoel dienenmaar ook van harte. Ik beloof het u hier, in dit eerste uur van onze ontmoeting en zal daartoe het gevoel hebben. Want dit jonge levendat mij toevertrouwd wordtzal in mij zijnen dier baren vriend en beschermer vinden.» Hij vatte heur hand en behield die met een warmen druk. De prinses beefdehare oogen schitterdenhare wangen gloeiden. «Gij zijl zoo lief. zoo kinderlijk nogdat uw aanblik mij altijd eene schoone vermaning zal zijnom de hier gegeven belofte te vervullen. Men heeft ons bevolen man en vrouw te worden. Ik zal nu ook uw hartuwe liefde trachten te winnen.» De prinses voelde zich aan de aarde ontrukt Hij hield nog heur hand in de zijne met eene innige uitdrukking ru9lten zijne donkere oogen op haar gelaal. Zij zag hem aan en zonkde wij/,e de gemoederen der inboorlingen trachten te winnen. Voornamelijk de liberale Duilsche pers valt de hoofden der maatschappij zeer hard en noemt hen onbekwaam om verder de koloniale politiek te leiden, Het bericht uit de Staaten Korrespondenz dal de hertog van Nassau had verklaard we gens zijn hoogen leeftijdten gunste van zijn zoon prica Wilhelm te hebben algezien van zijn erlrechl op den Luxemburgschen troon wordt door de Kölnische Zeilung op grondvan in formatie van een goed ingelichte zijdetegen gesproken. De Luxemburger Zeilung meldtdat het van bevoegde zijde te Luxemburg insgelijks wordt tegengesproken. De Engclsche tooneelspelerTooleheeft zijne memoires uitgegeven. Daarin vertelt hij o. a hel volgende van eenen collegadat een denkbeeld geeft van den Engelschen humorDe bekende Engelsche tooneelspeler Solkern ging op zekeren dag in een ijzerwinkelen verlangde «Macaulay's Engelsche geschiedenis.» «Wij ver- koopen geen boekenantwoordde de winkel bediende «dit is een ijzerzaak. «Nuik ben niet zoo kieskeurig»zeide Sotherndie voor- gal hardhoorig te zijn «het is mij onverschillig of het in kalfsleer of in Russisch leer gebonden is. «Dit is geen boekenwinkel»'riep de bediende. «Zeer goed», antwoordde Sothern, «pakhet als 't u blieft mooi in. Zend het in mijn hotel. Ik wil het aan een bloedverwant cadeau geven.» «Wij hebben het niet», schreeuwde de bedien de wiens gezicht zoo rood als een kreeft werd. «Pak hel als 't u belieft in alsof hel voor uw eigen moeder ware», zeide Sothern bedaard «beter verlang ik hel niet Ik wil mijn naam er in schrijven.» «Ziet gijniet, dat wij geen boeken verkoopen». krijschle de bediende. «Zeer goed, dan wil ik er op wachten.» zeide Slot- hern bedaard en ging zitten De bediende ging naar zijnen patroon met de boodschapdat er een gekke klant was. De patroon verscheen. «Wat wenscht gijwat is uw verlangen «Ik wensch een vijl te koopeneen eenvoudige, 5 duim lange vijl.» zeide de tooneelspeler. «Als 'tu belieftantwoordde de patroon met een vernietigenden blik op den sprakeloozen be diende en overhandigde den klant het vei langde. zochte beweging zijner hand volgende aan zijne borst. «Omijn prins «tamelde zijterwijl zij het hoofd blozende op de borst liet hangen. Een kus brande op haar voorhoofd. «Laat mij voortaan uw Eugene zijnAugusta fluisterde hij haar in. «Eugeneriep zij, en maakte zich met stralen de oogen uit zijne omarming los «Ia dit geen droom 7» «Neen, neen, ik ben een gelukkige bruide gom wat ik heb uwe liefde gewonnen met mijne liefde.» Sprakeloos trachtte zij de wonderlijke ver andering, die met haar door de woorden van den prins plaats gevonden had, te begrijpen. Hij echter wist in hare oogen te lezen. Toen hij nu op een spoedig wederzien af scheid van haar namwaren zi] een van harte. Met warme liefde verliet hij haar met harts tochtelijk verlangen verwachtte zij hem weer. Hoe geheel anders was hel toch gewordenDe grijze hemeldien zij des morgens nog boven zich had gezienwas nu helder blaanw en wolkeloos en de zon stond in het zenith. Waar bruid en bruidegom elkander vervolgens op de leesten in de koninklijke vertrekken ont moetten, verraadden hunne blikken, dat sii zeiven aan het verbond waartoe zij ongevraagd vereenigd warende rechte wijding gegeven hadden. Slechts drie dagen was prinses Augusta bruid maar zij waren eene zaligheid voor haar en dc wereld lag lachend voor haar, omdat zij aan de hand van een geliefden man haar levensweg hewandelen zou. Op den 44 Januari was hal huwelijk bepaald

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 1