SCHOUWBURG EEN SONNETJE IN HUIS, in Imicilia le imersfnorl. WOENSDAG 6 FEBRUARI 1339. H. D'JMOULIN; WeenenWoensdag. Uil Meidling bij Baden (ten Z. van Weenen), waarheen de kroonprins, aartshertog Ru.folf zich eeigisler avond had be geven om ie jagen is zoo even het verplette rend bericht ontvangen, dat Z. II plotseling overleden is aan een beroerte. (Kroonprins Rudolf, eenige zoon van keizer Frans Jozel was den 21 Augustus I858 geboren en den 10. Mei 1881 gehuwd met prinses Stephanie dochter van den koning der Belgen. Uit dit huwelijk is den 2. Sept. 188:1 eene dochter, aai tsliertogin Elisabeth, geboren.) AMERSFOORT 31 Januari 1889 Dinsdag 14 Mei aanst. zal in hel hoofdkies- dislrict Amersfoort de verkiezing geschieden van drie leden voorde Provinciale Stalen van Utrecht, ter vervulling der plaatsen van de heeren Mr. A. W. van Beeck Calkocn te Utrecht (lid van (ledep.-Stalen), Mr. J M. Richclle en l). P. Hamers te Amersfoort, die in Juli aanst. aan de beurt van aftreding zijn. Dinsdag 10 Juli aanst. geschiedt de verkiezing van vijl leden voor den Gemeenteraad van Amersloortter vervulling der plaatsen van de heeren M L Celosse B W. van Burgsleeden M. van BeekJ. J. Kleber an J. Zandijk Jr. die op den eersten Dinsdag van Sept. 1889 aan de beurt van aftreding zijn. Wellicht geschiedt alsdan of vroeger eene verkiezing voor de plaats in den gemeenteraad van Amersfoort van den heer W. G M Eyck van Zuylichemtengevolge zijner benoeming tot burgemeester van Schiermonnikoog. Vrijdag den 1Februari des narn. ten 71 ure houdt de gemeenteraad van Amersloort eene verg waarin de punten v. behandeling zijn 1. Voorstel van Burg en Welti lot het aan leggen van eene verbindingsstraat met liet spoorwegstation met 'l rapport der commissie van onderzoek. 2. Voorstel van Burg en We'll ten aanzien eener bebouwing van «het Kalfsveldmet rapport der commissie van onderzoek. 3 Ontwerp-besluit lot vaststelling der jaar wedde van Mejuffrouw A J Proostbenoemd onderwijzeres aan de Meisjesschool. 4 Bekest van J. van Dooin betrekkelijk hel bouwen van woningen nabij den Kleinen Kop pel met advies van Burg en VVelh. Ds J C. Man«sen. van 's Gravenhagepre dikt Zondag 3 Feb. aanst. in de Ev. Luth. kerk te Amersfoort. Zondag S Febr. zal de godsdienstoefening in de Bnnonslranlsche keiU ie Ameisfooit.worden geleid door Dr. H A van der Meulen predi kant te Haastrecht Maandagavond hield de Aid. Amersloort van het Ned werkliedenverbond Patrimonium haar eerste jaarvergadering welke sich kenmerkte door een trouwe opkomst. Uit het verslag van den Secretaris bleek dal het ledental'twelk bij de oprichting 41 be- dtoeg, lot 68 geklommen was. terwijl nog 3 personen in die vergadering als leden werden voorgedragen. De Penningm. sloot zijn rekening met een batig saldo van 21 centsdie som hoewel klein getuigt toch dal het beheer aan goede handen was toevertrouwd indien men in aan merking neemt dal aan het oprichten eener Afd. vele. kosten zijn verbonden als drukken van reglementen adverten'iènenz. De Penning meester A. P. F Reeders die volgens rooster, aan de beurt van aftreding was werd dan ook met bijna algeineene stemmen herkozen inde plaats van C J. van Gelder2den Penningm. die mede aan de beurt van aftreding was werd gekozen J. C. van Es. De Penningm van het Ondersteuningsfonds een instelling door de Aid voor leden welke er aan wenschen deel te nemen in het leven geroependeed medcdeeling dat sedert het fonds was opgericht aan één lid 3 en aan één lid 2 weken geldelijke onderstand f 5.50 's weeks was verleenden zijn rekening sloot met een batig saldo van f47,64. De heeren J Koppen Penningm. en J. Bok hoven Commissaris van gen. Ondersteunings fonds die volgens roostor moesten aftreden werden herkozen. Tot Commissarissen van Advies werden her kozen de heeren G. J. van Lummel en G. Wijnands. Aangenomen werd een voorslol van den Heer Koppen oin art 8 van hot Ondersteuningsfonds te wijzigen zoodal voortaan bij overlijden van een trekkend lid zijne vrouw lol en met de 13e week de uitkeering ontvangt. De voordracht van den lieer Kater voor zitter van hot Ned Werkliedenverbond «Patri monium» zal Maandagavond te 7 uren in de lokalen van «de Arend» worden gehoudci. Prol. Van Overbeek de Meijerte Utrecht die uitgenoodigd was om het Nat. Congres tegen de Prostitutie dat 30 April e.k in Fraacali le Amsterdam gehouden zul wordente leiden heeft daarvoor bedankt. De boogleeraar verklaart in het Tijdschift voor geneeskunde het waarom en meentdat de Vereeniging meer kwaad dan goed doel «De Vereeniging zal eerst dan nuttig kunnen werken», zegt de hoogleeraar, «wanneer zij hare onbevoegdheid om le oordelen over zaken van gezondheidspolilie erkent en zich onthoudt van nemen van besluiten op dat gebied bij meer derheid van stemmen Wanneer de Vereeniging zich uitsluitend wil bemoeien met de verbooging van het peil der zedelijkheid bij het volk en rnet de redding van gevallenen dan zal zij een zegen zijn veor het land. Thans zaait zij ziekte en dood Een studentengrap. Dinsdagmiddag pas seerden eenige studenten in vier open rijtuigen, alle hespannen met twee paardende Doelen- straal te Amsterdam. Halverwege struikalden de paarden van liet tweede rijtuigwaardoor het tuig brak. Toen de paarden op de been geholpen waren bleek hel dal de tuigen geen dienst meer konden doen. De heeren die in het rijtuig gezeten hadden, namen nu de plaats der paarden in en trokken onder een vroolijk liedje hel rijtuig voort tot groot vermaak van de omstanders die de studen ten nog niet als paai den dienst hadden zien doen. Voor de betrekking van secretaris van den llaarlemmermeei polder jaarwedde I 160U heb ben zich 150 sollicitanten aangemeld. In de Ned Hervormde Kerk zijn thans niet minder dan 67 gemeenten langer dan 5 jaien zonder predikant In 15 gemeenten duurt da vacature reeds langer dan 10 jaren, en in 8 gemeenten zelfs langer dan 15 jaren. De Haarlemsche rechtbank deed uilipraak in de zaak van W. F. Hoogerbeels legen wien ter zake van poging tot moord en poging tot dood slag met voorbedachten radedoor den offic. van justitie eene gevangenuslr. van 5 jaar was geêisrht. Overeenkomstig dien eisch werd de be- ■cliuldigde veroordeeld lot 5 jaar gev. De deelneming aan het schoonheidsconcours te Turijn ii zeer groot. Dagelijks heelt de jury zittingen gehouden om te beslissen of de zien aanmeldende mededingsters zullen woiden toe gelaten. De dames schijnen bijzonder op zulk een concours gesteld te zijn Een jong meisje uit Frankfort was reeds aangenomen toen haar familie de toestemming weigerdeomdat de jury niet voor hel onbevlekt verleden van de deel- neemsteri kon instaan. Te Loosdrecht zijn een paar personen het slachtoffer geworden van iemand die voorgaf voornemens te zijn aldaar te komen wonen en eeu zaak op te richten. Hij huurde daarom een huis maakte overeenkomst voor transport van den inboedelliet zich braaf onthalen en trachtte bovendien nog een paar dubbeltjes los te krijgen wat echter minder goed gelukte. Bij eene voorstelling in een paardenspel te Napels sprong de koorddanseres juffrouw Camp bell door brandende boepels toen eensklaps hare kleederen vlam vatten. Door de kreten van hel publiek op het gevaar waarin zij verkeerde, opmerkzaam gemaaktsprong de juffer van het koord omlaag en kwam behouden op den grond terecht. De toegesnelde stalmeester en ver scheidene rijders doofden de vlammen met dekens. De moedige koorddanseres had slechts lichte brandwonden gekregen. Burgerlijke Stand rau Amersfoort. GEBOREN 25 Jan. Ariez. van Jan Wijnen en Suzanna van Nimwegen. Wilhelmus Fran- ciscusz. van Adrianus van der Veen en Mar- grietha Jansen. Hcnricus Jacobusz. van Jan Hannessen en Christina Johanna Barbonus. 26 Jan. Maria d. van Rijer Zwanenburg en Grietje Kamer. Arnolda Albarta d. van Cor nells van Koot cn Hester Maria Alijda van Wilpen. Hermannz. van Wilhelm August Hermann Weber cn Maria Penetzki. 27 Jan. Johanna Geertruida Elisabetha d. van Abraham van Empelen en Geertruida Jacobs. 28 Jan. Joseph Charlesz van Barlus Snijders en Alijda Middelman. Cornelis Leonardusz. van Ste- phanus van Eijkelenburg en Hendrika Scheerder. 29 Jan. Wouterusz. van Peter van Bekkum en Aal'je Weerdman. Neelljed van Hen drik Overeem en Gijsje Sterkenburg. Jan netje d. van Dirk van den Hoek en Jannetje Leijenhorst. 30 Jan. Geertje Evertjed. van Jan Kroes en Johanna Gerarda Schoonderbeek. ONDERTROUWD: 31 Jan. Johannes Vos en ilendrika Bliekcndal. Aruoldui Johannes Sten* ger en Berendina Maria Schiphorst Arnoldü! Theodorus Heunks en Christina Smeïnk. GETROUWD30 Jan. Lodewijk Arnoldus Lablans en Adriana Meerveld. Jan Prins en VVUhelmina Catharina Josina Wittelaar. OVERLEDEN'*26 Jan. Maria Alida Rosa Jacobs, 4 m. 28 Jan. Cornelis Johannes van lloekelen, 48 j. ongeil. 20 Jan Met je Nee! jo van Ginkel19 m. STAAT der Bevolking en van derzelver G ids- dienstige gezindheid in de gemeente Amersloort op 1 Januari 1889. Vderlandsche Hervormden6090 Kransche of Waalsche Hervormden 73 Engelscheof Presbyleriaansrhe 6 Anglicaanschen of Episcopaten 1 Evangelisch Lutherschen338 Hersteld 30 Doopsgezinden98 Remonstranten122 Moravische Broeders Christelijke Gereformeerden287 Vrije 112 Roomsch Calholieken6372 Oud Roomschen fklerezie)310 Sederduitsche Israëlieten493 Portugeesche idem. Tot geen der genoemde gezindheden behoorende12 Totaal 15244 ADVERTENTIE N. VOORSTELLING door het Am-terdamscheTooneelgezelschap Directie: Gebr. V AIV Ij IER. Blijspel in 3 bedrijvenvrij vertaald uit het Duitsch door JOH. LOEFF. RegieA. SAALBORN. TOT SLOT: MEVROUW SLAAPT. Blyspel in één bedrijf naar het Fransch, van EUGÈNE GRANGÉ en VICTOR BERNARD. PRIJZEN DER PLAATSEN: buiten inteekening le Rang f 1,502e Rang f 0,90 3e Rang f 0.70. Het bespreken der plaatsen k 10 cent s voor heeren int eekenaren zal geschieden bij loting Woensdag 6 Febru ari 's middags te 12 uren precies. Entrée- kaarten zijn aan het lokaal verkrijgbaar. Aanvang 71 nnr. W. BOTHOF. Door omstanaigheden moot het KINDERBAL tot don 9. Februari a s. worden uitgesteld. De gelegenheid tot deelname blijft alsnog opengesteld tot Vrijdag 8 Februari as. De ondernemer J. G. DE JAGER, BANKETBAKKER bij de KROMHESTRAAT F. 39 AMERSFOORT. Levert alle onderstaande artikelen dagelijks versoh. per 5 ons. Ritterkoekjes 60 ct. Paleis-Banket 60 Fijne Thee-Banket60 a Weesper-Moppen60 Boter-Rankct 60 Zand-Koekjes50 Gooische-Moppen60 t Boter-Kransjes60 Frambozen-Banket60 Fijne Citroen-Biscuit80 Gember-Kock25 Goede Ombijt-Koek15 Fijne Ontbijl-Kock22 llangsrlie-Hopjes 20 cl. p. ons Vruchten-Taai t12 Moscovisch-Gebak12 Frambozen Marmelade 12 Een fijn Gerezen Tulband.65 cl. Moscovisch-Tulband 60 Slijters genieten rabat.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 3