tgeïelephoneerd. Er moest echter een bericht worden overgebrachten nu werd tót dat deol «en afgerichte pcthond gebruikt, die met een brie! aan den halsband naar Pakan Kroeng Tjoel gezonden werd. Binnen 1U minuten was het bericht overzoodal de hond in de minuut ongeveer 600 M had algelegddaar de alsland tusulien Kota Radja en bovengenoemde ver sterking 4 paal ot 6000 M. bedraagt. Japan heeft Maandag II. zijn plaats ingenomen »on<!er de stalen rnet een constitulioneelen reg- eringsvonn dnar op dien dag de nieuwe -grondwet U afgekondigddie op het Ouilsche systeem berust. Hel Hoerenhuis bestaat voor een derde uit erleiijke ledenuil gekozen leden voor een ander derde deel en het laatste derde deel be noemt de mikadohet Lagerhuis bestaat uit 300 leden. Er bestaal vrijheid van Godsdienst ■vrijheid van het woord en recht van vcreeni- ging. Het Parlement heel! bevoegdheid tol wetgeving en voert controle over de finan ciën binnen zekere grenzen. De rechters kun nen niet builen de wet worden afgezet. ledereen is kiezerdie het 25e levensjaar heelt beieikl en jaarlijks 162.50 belasting betaalt. Deze wet is te danken aan de ijverige be moeiingen van den minister van buitenlandsche zaken graaf Ito, en reeds sedert 1671 zijn er stappen in deze richting gedaan. In Japan zijn drie politieke partijen. De con servatieven die de nieuwe wet toejuichen en Duitschland voorstaan. De Engelsche partijdie tal van wetenschappelijke mannen lelt en min of meer de richting voorslaatdoor ons de liberale genoemd en de republikeinsche partij, -die omwenteling wil en instelling van een .presidentschap. Hei is een ommekeer, die ook voor Europa van belang tneg heeten en die bij een volk -als hel Japunsche wui kans van slagen heelt '(in Turkije is hij mislukt.) indien de nieuwe instellingen ingang vinden bij hel volkzullen ongeiwijield andere Gostersche stalen het voor beeld volgen en van de Westerlingen hun ■•■regetiringssysleem overnemen. Volgens een Heuler- telegram heeft een vreese- lijk -mg ei uk m .Y Amerika plaats gehad In hel 'Centi rtl-Uoiel te llailord zijH de op debeneden- *ver hepit;g geplaatste stoomketels des morgens om o uur gesprongenwaardoor het geheele gebouw van vijf verdiepingen deels ingestort, deei.-> verbrand is Ongeveer 50 personen wer den nnii.-r de puiniioopeii bedolven. Veledooden en wonden zijn reeds te voorschijn gebracht. Te Parijs heeft de politiedoor een naam- loozen bnel gewaarschuwdeene vrouw ont dek; die sedert tien jaar in inanskleeren ge- loopen h.id en als man haren minnaar een drukkerij hielp besturen. De werklieden had den haar voor patroon gehouden. Deze dame had in 1678 haren man wegens incompati bility d'huineur» verlaten Zij bleek volstrekt nie! gezind om lol het dragen van japonnen en corse:ten terug te keeren en verklaarde den prelect nu vergunning te willen vragen om als man gekleed te blijven gaan. In eene kolenmijn te Maurage bij Bergen (België) is door de onachtzaamheid van een machinist een droevig ongeluk gebeurd. Toen de bak 16 man uit de mijn naar boven bracht, verzuimde de machinist dien ter hjogle van den grond vast te zeilen met het gevolg dat de bak met geweld tegen de zoldering sloeg en na het breken der keilingen 10 meter om laag plofte. Een werkman, die uil den bak geslingerd werdwas onmiddellijk dooden twaall anderen zijn min ol meer zwaar gewond. De machinist, die, sedert 13 jaren in dezelfde betrekking werkzaam het algemeen vertrouwen genootis door den schrik bevangen, gevlucht, aonder dat iemand weet waarheen. «En nu vaarwel, Marie word gelukkig.» Ook zij was diep ontroerd. «Vaarwel, DönningGod bescherme u Nog een haastige kus op de blanke hand en... hij ijlde heen. «Dönning,» riep Marie hem na... zij wilde hem volgen, doch zij bezon zich op hetzelfde oogenblik weer. Zij trad aan het venster en blikte den dokter lang na. Waarom werd het haar zoo angstig te moede toen zij zijne hooge gestalte geheel uit het oog verloren had Zij hield hel schoone hoold nog steeds legen het koude vensterglas gedrukttoen de karne nier binnentrad en haar een visitekaartje aan bood. Zij wierp slechts een vluchtigen blik daarop en als door een looverslag verhelderde zich haar gelaalja gelukkig glimlachje speelde zelfs om haie lippen «Zeg den baron, dat hij nu welkom is.» x Wordt vervolgd. Toen bel mei jate e» ielpeler geleden Brit- sche schip «Slepben O Hoilon,. op njn reis ven Celculle naar Pernembucoongeveer 4UU mijlen van de Breeilinunsclie kust verwijderd wasonidekte men dat brand aan boord was uitgebroken Met een verschiikkehjken knal ontplolte de salpeter en in minder dan twee uren stond het geheele schip in brand. Twintig der opvarenden vluchtten in de beide reddingsbooten terwijl 8 rnenschen die op het schip moesten achterblijvenin hunne vertwij feling: in hel water sprongen een ander zich voor de oogen zijner makkers in het vuur stortte en door de vlammen verteerd werd. Nadat zij drie dagen lang op zee gezwalkt had den werden de geredden eindelijk door een voorbijvarend schip opgenomen en te Fernain- buco aan land gezet. Waar twee ruilen moet één huilen zegt het spreekwoord maar bij hel volgende geval kunnen er wel twee huilen. Te Hillegom liep een bos bode rond om bij zijn klanten de contributie op le halen en kwam hij in die hoedanigheid ook bij zekeren K De vrouwdie geen klein geld had gal uit de portefeuille van haar echtvriend, zooals zij meende, een bankbiljet van f 100, en kreeg ook tegen dat bedrag geld «erug. Toen manlief thuis kwam vertelde de vrouw dat zij een briefje van f 100 gewisseld had waarop hij antwoordde d.it het dan van f300 moest geweest zijn, daar zich alleen een briefje van f300 in de portefeuille bevond. De bosbodeT. genaamd werd opgezochtmaar ontkende geweten tc heb ben dat hij meer dan f 100 ontvangen had en zeide dat hij al zijn geld had afgedragen zoodal hij het niet meer kon nazien. Bij den Burge meester bekende hij echter, nadat was uitge komen da' hij te Bennebroek een bankje van f 300 gewisseld had dat hij het vrel gezien had dat hem f300 in plaats van f 100 gegeven was en het te veel ontvangen geld teh^eigen bate was aangewend De politie heeft zich het geval na tuurlijk aangetrokken. Een bekend inwoner van Reimsde heer Alexandre de Bary had zijne vrienden genoodigd op een leestdat hij dezer dagen in zijn huis gaf. Deze uitnoodiging was door 181 peisonen aangenomen. Te half een was het bal in vollen gang toen plotseling de opflikkerende vlam van eene kaars eene draperie van het orkest in brand stak. Een muzikant stond op en wilde de dra perie losrukken doch het was reeds le laat de viammen woekerden voort. Onder de ge- noodigden ontstond vreeselijke angst en gedrang. Zeer gelukkig deed zich in de stillewelke slechts afgebroken werd door hel knetteren van de vlammen een stem hooren die sprak «Zijl bedaarddringt nietwij hebben den tijd Dank zij deze eenvoudige zinsnede ontstond er eene betrekkelijke kalmle en hel grootste ge deelte der genoodigden kon het hotel verlaten en de binnenplaats bereiken Anderen die op de eerste verdieping warenmoesten echter langs de trap, welke reeds brandde verscheidene personen eindelijk die vreesden niet spoedig genoeg te kunnen vertrekken redden zich dooi de openstaande remendie op het terras van den tuin uitkwamen en van daar kwamen zij over een muur klimmende op den boulevard Lundy. Het was tijdwant binnen een kwartier uur stond het geheele huis te hranden als een bos slroo. Op hel eerste oogenblik vielen vree selijke tooneelen voor De vrouwen in baltoilet, met onlbloole schoudersliepen radeloos en bibberende bij eene koude van 12 in de sneeuw rond. De mannen in zwarten rok zochten overal hunne echlgenoolen moeder zuster. Eindelijk vond men elkander terug. De dames vonden een toevluchtsoord in de naburige huizen, terwijl de heeren hulp trachtten aan le brengen in afwachting van de brandweer die tegen één ure aankwam. Bij gelegenheid van de tentoonstelling te Parijs zal een schoonheidswedstrijd worden gehouden, liet concours begint in April. Er zullen 9 prijzen worden toegekendI van 30 000 frs., 2 van 2000 Irs. en 0 van 1000 frs. NieuwsNa de verschillende tentoon stellingen van schoonheden te Londen Spa Turijn, Nizza en Parijs, zal een Amerikaan thans eene tentoonstelling van «leelijkheden» op louw zetten De «schoone,» die 'tleelijkst is en het meest terugslooiende gelaat heeltzal een prijs van vijf duizend dollars ontvangen, onder voorwaarde dat haar portret in alle bekende geïllustreerde bl.iden worde opgenomen. DochtertjeMama in dit boek lees ik dat in Italië de meisjes al op haar dertiende jaar trouwen. Hé rnarna waarom gaan wij ook niet in Italië wonen Nopens het eerlang bij de Stalen-Gcneraal in te dienen webontwerp op het lag"r onderwijs, vernemen wij dal hel volkomen gelijkstelling wil van openbaar en bijzonder onderwijs, watbetrelt den geldelijken steun uit s rijks kas De uilkee- ring van 3i> percent aan de gemeenten zou ver vallen en daarvoor in de plaats kouten eene bijdrage van rijkswege aan alle scholen, zoo bij zondere als openbare naar den maatstaf van hel getal der in dienst zijnde onderwijzers in ver band mat het aantal schoolgaande kinderen. 'tZal zeker een zeldzaam geval zijn, dal eene moeder de gouden bruiloft van haar eigen zoon beleelt. Heden zal dit geval zich le Noordbroek voordoen. In dan circus Nihilin te Moscou werd dezer dagen de leeuwenlemster Sinaïde bij het verlaten van het leeuwenhok aangegrepen door een leeuw, dien zijdoor een zweepslag woedend gemaakt had. Het dier bracht haar eene diepe wonde toemaar gelukkig is zij niet doodelijk gekwetst .daar de beerdie zich ook in liet hok bevond den leeuw aanvielwaardoor de vrouw gelegenheid had do kooi haastig le verlaten. Een agent bracht een hollend paird tot staan. Onmiddellijk daarop kwam >'e.n net gekleed heer builen adem aanloopen hij dankte ilen agentsprong in den zadel en reed in galop heen Dat de gelegenheid hier den diel b.«d ge maakt, bleek, toen weinig tijd later de recht- matige eigenaar van het paard kwam opdagen. Uit den sneltrein die van Bokstel direct naar Venloo looptwordt des avonds legen acht uur een zak met postcorrcspondenlie uitgeworpen. Ongelukkigerwijze kwam deze zak Maandagavond onder een der wagens van den in vollen vaart zijnden trein terecht. Een gedeelte der brieven, couranten enz. werd kort en klein gereden terwijl de rest der correspondentie de duidelijke sporen droeg met den trein in aanraking te zijn geweest. Eene idyllische ontvluchting heeft uit de ge vangenis te l.angrcs plaats geïnd. Zekere Liénatd werd eenigen lijd geleden lot gevangenisstraf veroordeeld oiruial hij op eene zangeres van een calé-concert revolverschoten gelost had Tijdens zijn gedwongen verblij! in de gevangenis maakte tui het hot aan de dochter van den eersten gevangenbewaarder, Mile Gérard, die hem haar hart schonk Nadat hij zijn Mraflijd volbracht had haastte hij zich een horlogeketting le stelen en weid opnieuw gevangen gezel In den nacht van Zondag op Maandag ontvlucht ie hij in gezel schap van het 19 jarige meisje De procureur- generaal liet in alle richtingen lelegraleercn maar van de vluchtelingen is geen spoor te vinden. De politie in Den Haag hecll de hand ge legd op twee Roti-rdamsche «dames,» die er van hielden om uitstapjes naar de residentiele maken en dan bez >eken af te leggen hij goud smedenwaar zij geregeld het een ol'ander ontvreemdden. Thans zijn zij naar liet Huis van Arrest overgebracht. De redacteur van de Christian Herald, do- miné Baxter, hield verleden week in liet groole theater te Birmingham een voordracht «over hel. einde der wereld Volgens hein zou het 1000-jarig Rijk met 1901 beginnen, maar vreeselijke dingen zouden vooralgaan Oostenrijk zou de Donaiiprovinciën eerst nog verliezen en Groot- Briitannië Ierland en Indië. En dit alles loonde bij aan uit den bijbel Men schrijft uit Parijs Door den heer Üeminne van Bois-de-Villers bij Namen is van de Regi.-ering en van het stadsbestuur voor den a. s. zomer hel gebruik gevraagd van het onbebouwde tentoonstellings terreinmet het doel om daar een geregeldon luchtvaartdienst in te richten tnsschen Brussel en Parijsvoor den duur Uer groote interna tionale tentoonstelling. De heer Deminne be weert namelijk uitvinder te zijn van een be stuurbaren luchtballon; hij wil dien van zulke afmetingen maken, dal hel schuitje I0Ü personen bevallen kan. r DAGELIJKSCHE WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier de Eem T*T >a Hoodm Haan C)»t» tlB. bore. baaad. IM. 1880 H. M. u 10 Fob 5,22 4,ve 5,25 ii 5,21 5,02 5,20 IJ 5.17 6,01 5,13 13 5.18 4,#7 6,20 14 5.34 4,84 5,12 li Ó.JS «,80 6,81 IS 5,»0 4,»» 5,10 l'otu. oltkki buo. •taih. 51. m 3,«3 2,32 3,39 2,211 3,»a 2,17 1,68 2,85 1,58 2,32 8,6 s 1,90

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2