Maandag 8 April 1889 DE SCEOONE VI7IEBNE. jk 581S. -m-» A. H. Uitgever VAN CLEEFP te Amersfoort. Dit bl»i Tertehijit Jfeeudtf «a D»*dtrdfmuU*§. Aboaieaeit per S aaamfoa f\,Frsice per BUMMI post /l,ll. Adrertentiên1—regelt «0 Ct«.elke regel meer 10 Ctt. Qroote letters sur MüüBHUIïEIf plaatsruimteroor raodea ea ander» extra inrigtiag geschiedt boeger prijsberekening. Legale officiefle en onteigen. Air. per regel II Cts. Reclames per regel tl cu. - Af,, emmert io cu. hoek KortegrachtWijk B 60 Kennisgevingen D« BURGEMEESTER van AMERSFOORT brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de blanco verzoekschriften lot bet bekomen van jaolilacten vischnclen n kosielooze vergunnin gen om te visschenbenevens voor de regiit rati# \an eendenkooien en duiventillenalle werk dagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddagster secreiarie verkrijgbaar zijn en maakt ben opmerkzaam op hel belang dat er voor ben in gelegen is de bedoelde verzoek schriften. beliooi lijk ingevuld vóór den 10 Mei aanslaande Ier voormelde plaalse in'eleveren opdal men tijdig voorzien zij van eene acte ol vergunning vóór bel seizoen 1889 90. Amersfoort don 0. April 1889. l)e Burgemeester voornoemd T. A J. VAN ASCII VA.N WIJCk De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelei op ar'. 18 der wet van den 4. Decem ber 1872 (Staat.-blad No 134) Brengen ter algemeenc kannisdal eiken Maandag, 's namiddags te één ure. voor een ieder de gelegenheid tot koslelooze inëniing wordt gegeven in de Jaarloe bestemde localiteit, gelegen aan de BreedeslraatWijk FNo. 133. Amersfoort, den li. Apiil 1889 Burgemeesier en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretarie W. L SCHELTUS. Politieke Revua Zoo eenvoudig als hij gcleeld heeft is John Brightdie kwaker was gestorven en begraven, maar zelden is door mannen van verschillende richting staalkundige ol godsdienstige geloofds- helijdenis zooveel goeds gezegd als van dezen edeien man. In 'l Lagerhuis werd zijn lof ver kondigd door W. 11 Smith namens de conser vatieven door Gladslone namens de liberalen, door M'Carlhydie voor de leren, door Har- lington die voor de liberale Unionisten sprak, 't lloogeihuis behoudt zijne lofspraken voor zijne eigene leden Maar dilmaal werd een uit zondering gemaakt Van den hertog van Buc kingham die gelijktijdig met Bright stierf, was FEUILLETON. 2) Vrij gevolgd naar 't Engelsch door S... HOOFDSTUK I. Zij stond op om zich ter ruste te begeven toen haar oog viel op 't brielje dat zij in de opera opgeraapt had Achteloos opende zij het om te zien, ol hei bewaard moest worden maar reeds met den eersten oogopslag bemerkte zij dat het niet van haar was en toch las zij het vol gende verder met hall luide stem, met bevende lippen «Geliefde Frank Waarom schrijft ge mij in het geheel niet weerof liever waarom komt gij niet bij mij Indien gij bet een zoowel als het ander nalaatdan begin ik te twijfelen aan uwe lielde en die twijfel staal gelijk aan mijn dood Ik begeel mij dikwijls naar den oever der zeewaar wij beiden zoo vaak samen gezeten hebben en mijne oogen sluitende, tracht ik mij te verbeeldendal gij wederom bij mij zijl. Ik luister dan naar uwe slem ik voel uwe hand dan in de mijne, ik l#g mijn hoofd •p uwen schouder jaik gevoel zelfs uwe kussen op mijne angen. Ja. in die oogen- blikken ben ik gelukkigmaar ochals ik lot de werkelijkheid terugkeerdan lijd ik nog meer dan te voren. «Spoed u toch tot mij, Frank; dan eerst zal ik gelooven dat 'l geruchthetwelk gij ont- kendei dat gij n.i. een schoon meisie te Londen I slechts terloops sprakede minister lord Salia- bury en 't hoofd der oppositie, lord Granville, waren het eensdat Bright eon roem geweest j was voor het Engelsche volk on noemden zijn I naam vóór dien van de hertog. Het duurde vrij lang eer bij het graf van Bright de geest vaardig werd over een lid der kwakergemeenle, en toen eindelijk vriend Braith- i waite het woord nam, maakte hij daardoor een I einde aan eene stilte die pijnlijk begon te wor den. Na hem sprak de onderwijzer van de kwakerschool Toen werd de groeve gesloten. De naam van John Brightzeide Gladstone «zal voortleven in de geschiedenis van het rijk en in het hart van een volk welks macht en grootheid hij vruchtbaar en zegenrijk achtte voor de belangen der menschheid Boulanger heeft de vlucht genomen. Hij was zeker bang dat hijindien hij in Frankrijk bleef, misschien groote straf zou be- loopen olschoon niet zoo afdoendeals die van den bakker van Koning Pharao Hij is in Belgiëin Brusselwaar de Belgische regeering hem gansch niet gaarne tot logé heeft. Hij heeft gemeend zelia geen bevel tot in hechtenisneming te moeten afwachten. In de Presse komt een stuk voor van Laguerre, waarin deze zegt, dat de generaal den raad zijner vrienden gevolgd heeft en de «bandieten» oniloopen is, die op hel oogenblikin Frankrijk regeeren. Daar zijn er velen, verklaart Figaro, die aan den generaal nooit zijne vlucht zullen vergeven. De Lanterne zegt spottend «Uit Brussel komt de groote proclamatie aan xijn Fransch volk van den Napoleon van Paulus. Deze Franschman heeft de vlucht genomen; hij is bang voor den Senaat De heeren Thiébauid en Michelininvloed rijke leden der Boulangislische partijhebben hun ontslag genomen als leden van het natio naal Boulangislische comité. Het is bij de voortzetting van het rechtsge ding tegen de leiders der patriotten-liga rustig algeloopen. Het Op. Ministerie deed uitkomen dat de Vereeniging de omverwerping van den bestaanden regeeringsvorm ten doel had Bij het uitspreken van deze woorden protesteerden Lagu erre en Laisant op luiden toon waarop de presi bemint onwaar is, en dat uwe verzekering dat ik veelveel schooner bon dan zij, waarheid bevat. «Gisteren avond hield ik mijzeive voordat het toch waar kan zijn. Ik herinnerde mij hoe dikwijls gij spraakt over uwe armoede waarom wij volgens u tot heden toe niet konden trouwen hoe gij eenstoen een uwer vrienden een rijk meisje hnwdouitriep! ««Een verstandige jongen, voorwaar! Ik wildedat mij de fortuin eens zóó toelachte want geld is alles op de wereld.»» «Gij ontrooettet mijn blik en glimlachtetgij naamt mij in uwe armenkustel mijne tranen wegterwijl ge mij toefluisterdetdat gij het slachts deedt om mij te plagen. Was dat wer kelijk zooFrank «Neen ik wil niet voortgaan op dien toon. Neen ik wil er niet aan twijfelen gij zult uwe beloften houdenniet waarcn ik zal eena laten wij hopendat het spoedig zal zijn uwe vrouw wezen. Indien gijmijzoudt bedriegen dan zou ik mij dadelijk in de golven werpennaar wier lied wij beiden zoo vaak geluisterd hebben. Ziet gedaar word ik wear onrechtvaardig... ik kan het niet helpen... ver geef het mij|. gehelde. Kom toch bij mij, al is hel slechts voor een uur opdat ik weer eens in uw gelaat blikken, opdat ik uwe stem hoeren mag Het is drie lange, lange weken geleden sedert go bij mij waart en tweesinds ge mij schreed. En die brief was zoo kort... ik heb hens echter op mijn hart bewaard. Moet ik u nog zeggenwaarom de inhoud mij echter zoo gelukkig stemde T Omdat het uw vermoeden bevatte, dat Lord Nordhurat weldra dat mooi* dent dreigde hen uit de zaal te zullen doen ver wijderen waartoe het echter niet gekomen is Deroulède droeg daarop zijn eigen verdediging voorevenals Naquetdie een groote rede hield, waarin hij de politiek van Boulanger rechtvaar digde. Laisant en Gallian verdedigden eveneens zichzelf, waarna de zifting werd verdaagd Het is nu maar de vraag of de regeering de oogenblikkelijke stemming der natie ten eigen bate zal weten te exploiteeien hoofdzaak is daartoe, dat zij met grond tegen de leiders der patriotten-liga en Boulanger is opgetreden. Uit Pariis schrijft men van den 2 April aan de Köln Ztg. Het is niet te ontkennen dat er sedert eenige dagen een zekere bloedreuk heerscht en dat het aantal toeneemt van hen, die zich voortdurend meer met de gedachte aan eene gewelddadige oplossing verlrouwd maken Nog voor veertien dagen werd hoogstens in particuliere gesprekken de vraag besprokenof de regeering niet het verstandigst zou doen met generaal Boulanger evenals den hertog van F.nghien te behandelen, d. i. hem dood te laten schieten. Vandaag echter wordt die vraag openlijk besproken in alle bladen, en zoowel de Bouiangerdooders (boulangicides) als zijdie den toestand kalm aanzien komen to' het besluitdat de tijd van halve middelen voorbij is en dat erom het Boulangisme voor goed van kant te maken nog maar een middel isnl. Boulanger dood te schieten. De z. g. toren van Babel te Parijs heeft de hoogte van 300 meter bereikt. Dooreen twaalf- tel genoodlgden vergezeld klom de beei Eiffel des namiddags naar de hoogste platform. Van dat punt heesch hij zelf door middel van een koord de vlag, waarop de letters «R. F geborduurd zijn. Bij het verschijnen der drie kleur klonk een salvo van 20 kanonschoten ge volgd door het juichen der menigte. Op deze hoogte werden speeches gehouden en champagne gedronken. De minister-president, wenschle den heer Eiffel in warme bewoordingen geluk met zijn werk en overhandigde hem daarna het ridderkruis van het Legioen van Eer. Hier mede was de plechtigheid algeloopen. Slechts eenige der bezoekers bereikten den top, daer er eenige moed noodig is om de 1792 tiede* die erheen leiden, allen af te leggen. Londensche meisje zou huwenmej Carew heet zijgeloof ik. «En nu vaarwel, of neen kom, kom spoedig tot mij geliefdetot Amabel.» Had Vivienne F rank Leslie wel ooit bemind; zij had het eerst geloofd, maar nu zij ontdekte, hoe de lezing alleen van dien brief dat gevoel onmiddelijk doodde, twijfelde zij zelve. Hij bad het gewaagd om haar zijne lielde aan te bieden, terwijl hij deze reeds ginds weggeschonken had. Welk karakter bezat die man dan torh?Valsch ten opzichte van haarten opzichte van die andere vrouw en er had zoo weinig aan ont broken of zij had hare geheele toekomst ia zijne handen gesteld. Na eenige oogenbiikken hield zij zich niet zoozeer bezig met zich zelve als met dal armo bedrogen meisje, dat hem zoozeer vertrouwde. Ja het was wellicht nog beier, dat zij haar voornemen ten uitvoer bracht dan de slechtheid te ondervinden van dien man. Zij zoebt nauw lettend in den brief of zij een postmerk kon vinden ol eenige nadere, aanduiding van de stad waarin Amabel woonde. Doch de datum slecht», de 23ste. en nu was 't de 24ste had de schrijfster bovenaan 't epistel geplaatst «Dus hij heelt hem wellicht eerst eeniga uren geleden ontvangen.» mompelde zij «En ik vertrouwde hem ik meende hem lief te hebben, ik zou zijne vrouw geworden zijn o, welk eene vernederende gedachte!» Rusteloos liep zij de kamer op en neer e* de dag was reeds aangebrokentoen zij zich eindelijk te bed begaf. Zij had 't besluit opge vat om Prank Leslie niet Ie ontvangen.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 1