,T"»- schouwers op. De aanwezige Spanjaarden juich ten doch. eenige Fransehen floten en sisten en binnen eenig* ^ogenblikken verscheen een com missaris tan politie, die het wapen van den toreador in beslag nara. De prefect van politie heeft de inrichting terstond gesloten. Maandagmiddag kwam «en jonge Parijsche dame Anna, A., haar nood klagen bij den heer Lejeune commissaris van politie. zij had met een mijnheer eenige genoegelijke uurtjes doorgebracht in een hotel naast het Luxembourg zij had mijnheer gezoendmijn heer had haar gekust en bij het afscheid d3l natuurlijk beide partijen teer zwaar was gevallenhaar horloge porteraonnaie en een ring met diamanten meegenomen. «0, mijnheer.» sprak zij«hij was zoo ver leidelijk die deugniethij zag er zoo keurig uithad zulke nette manierendal ik nooit zou hebben gedacht, met een oplichter te doen te hebben Mijnheer de commissaris werd met innerlijke ontferming bewogen en beloofde op zijn woord, dat hij den nelten jongeling nog zou zien te snappen. Wat een Parijsch commissaris belooft, doet hijen den volgenden morgen werd dan ook «de deugniet» gevangen genomen in de straal Galande, waarbij een kamertje bewoonde tegen drie francs per week. Juist was men bezig, hem in het bureau aan een verhoor te onder werpen toen de deur der kamer open werd geworpen en de jongeschoone Esther K. «ariiste-dramatiquekwam binnenstormen, oin denzelfden «deugniet» aan te klagen we gens diefstal. %0het monster,» riep de jonge artiste uit en met de meest dramatische beweging, enden menisten dramatischen triller in de stemde vingertjes gebogenzou zij zich op den onver laat hebben geworpen indien zij zich niet tijdig had bedacht Nu vergenoegde zij er zich mede, hein het horloge en de ketting te ontrukken welke ia een nette bocht zijn vest versierde want de deugniet was onberispelijk naar de laatste mode gekleed. «Een vrouwengeschiedenis,» antwoordde kalm hel monster «mejuffrouw wreekt zich over het succes, dal ik bij hare vriendinnetjes heb,» en hij verklaarde hoe hijdon Gonzales de Silvawas gesproten uit een oudeadellijke familie uit Brazilië en hoe hij behoorde tot die veroveraarswelke steeds volgaarne werden ontvangen in de salons der fatsoenlijke demi- monde en die lieve dameshartjes gaan veroveren om daarmede hun beurs te vullen. Men zond hem naar de gevangenis. Don Gonzales heelt lange jaren in Amerika doorgebracht, als stoker van een stoomschip of op de spoorlijn van New-York naar San Fran cisco. In Engelsch Indië heeft hij de politie ge diend te Weenen en te Londen als grand seigneur geleefdtot hij eindelijk naar Parijs was overgestoken om de hartjes van lieve onschuldige dames te exploiteeren. Gruwelijke daad. Maandag ontstond in het dorp Calvi8son ongenoegen tusschen een gen darme, die reeds geruimen tijd in zeer over spannen toestand had verkeerden het hoofd der politie van de plaats. Eensklaps haalde de gendarme een revolver te voorschijn en gaf driemaal op zijn meerdere vuur. De kogels gin gen den ongelukkige door borst, schouder •en linkerarm zoodat de geneesheer zijn toe- itand hopeloos verklaarde. Toen na het plegen van het misdrijf het volk •te hoop liep, barricadeerde de moordenaar zich •op zijne kamer en vuurde tweemaal} uit hel -openstaande venster op da menigte. Ongelukkig trol een der kogels den logementhouder S. •die dadelijk dood nederviel de tweede kogel verwondde een vrouw aan het gelaat. Daarop richtte de moordenaar het wapen op zijn eigen borst en school met zoo vaste hand dat de dood dadelijk volgde. heid en overleg vorderde. Toch heerschte er steeds de grootste orde en regelmatigheid op kan toor iedere bediende tot zelfs de geringste toe, wist zijn werk doch de heer Gamin hield het toezicht op alles, hoewel er natuurlijk steeds een plaatsvervanger was Een en ander eischte dus onbedingd des heer Gamins tegenwoordigheid, een feit, dat echter zijne vrouw vooral in de eerste maanden van hun huwelijk niet toestemmen wilde. Toen zij zich echter in de noodzakclijkhe:d schikken moesthoopte zij dal de geboorte van een kind haar zijne afwezigheid vergoeden zou maar hare verwachtingen weiden niet vervuld. Haar echtgenoot deelde hare wensohendoch beklaagde zich niettoen deze niet verwezenlijkt schenen te tullen worden jahij maande Kate steeds aan om zich in het onvemijdefijke te voegen. Slot iu 't volgend No. Als een bijzonderheid wordt uit Padang ge meld dat zich aldaar een Niassche vrouw be vindt die bij haar eersten ech'genoot acht en twintig en bij haar tweede man vier kinderen, derhalve in hel geheel twee en dertig spruitjes, allen van de viv-uwehjke kunneheeft ter wereld gebracht. Onderhaal'schoonzonen worden blanken en zwarten als bruinen cn geelkleurigen zoowel Christenen als Mohamedanen en heidenen en zoowel geslaarten als ongestaarten aangetroffen. Het getal barer kleinkinderen is zóó grootdat zij het zelf niet weet on te geven hen allen kennen, hiervan is bij h «ar veel minder sprake. Deze moeder en grootmoeder is nog een krasse vrouw zij verricht haar huiselijke bezigheden nog immer met lust cn genoegengeniet een goede gezondheid en is niet zoo oud om te kunnen aannemen, dat de reeksharer kinderen reeds gesloten is. De 21 jarige A. M. B.een aankomend kunst schilder te Dordrecht, die liefde had opgevat voor een meisjemei wie hij geen verkeering mocht hebbenzoolang hij niet in staat was in zijn onderhoud te voorzienheelt zich op de binnenplaats der woning zijner beminde aan de Vriezeslraatdoor een revolverschot van het leven berooid. Terwijl hij met een broeder zijner aangebedene stond te praten over de reden zijner afwijzing, haalde hij het vuurwapen te voorschijn en loste twee schoten, waarvan het eerste eene onbeduidende wonde veroorzaakte bij 't tweede drong de kogel hem in de hartstreek zoodal hij neerviel en enkele minuten daarna den geest gaf. Een man die op de Egelantiersgracht bij de Baangracht te Amsterdam tijdens het onweer Zondagmorgen, ontwaarde, dat zijn kippen in het water stonden kreeg van een hem plagenden buurman den raad de beestjes knplaaizen aan te trekken. Hierover werd onze vriend zoo kwaad dat hij over een schutting sprong en den buurman een pak slaag toediende. Weder op eigen grond en op zijn bovenkamer zijnde vond hij zijn vrouw in twist met den commen saal, die wegens eene lekkage in bed lag inel een parapluie en niet te overreden was door de zuinige huismoeder, die allereerst haar bed onder hel vallend vocht wilde weghalen om op te staan Toen men dreigde de politie te zullen halengaf de zonderling eindelijk toe. Maandagochtend is te Doesburg een valsch bankbiljet van I 25 gemerkt 11 B. No. 3888 ontvangen. Hel watermerk onibreekt en de on dergrond is donkerder dan bij een acht biljel. Ook zijn in de slralbepalingen fouten geslopen. Tusschen le petit Provencal en Ie Bulletin olficiel du Comité révisioniste te Marseille was eene heftige polemiek gevoerd waaraan de wapens geacht werden een einde te moeten maken. Pierottisecretaris der redactie van le Petit Provencalen Beltz de Villas redacteur van het andere blad verschenen op de kamp plaats. De dood was de afloop voor een hunner Pierotti, doodelijk in de borgt gewondwerd weggedragen, en nog vóórdat hij het hospitaal bereikteoverleed hij. Sedert acht dagenzoo meldt men uit Kort- rijk van 14 Juli, is de streek langs de Leie zoodanig geplaagd van de muggendat de schippers eenen doek over hun gezicht moesten hangen om door deze dieren niet gebeten te worden Vrijdag had de wind de diertjes ge jaagd tot in hel station van Kortrijk. Al de reizigers werden er door geplaagd. Niet tijdig gewaarschuwd. De hanneke- maaier V. heelt tegen de staats spoorweg-mpij te Utrecht een vervolging ingesteld omdat hij in hel begin dezes jaars op het station Gro ningen zijndeoin zich op reis te begeven niet tijdig is gewaarschuwd geworden dat de trein vertrekken zouwaardoor hij op den reeds in beweging lijnden trein springen moest cn tengevolge daarvan verminkt werd. De rechtbank, in deze zaak uitspraak doende, heelt genoemde Mij. veroordeeld om aan V. levenslang (5per week schadevergoeding te betalenalsmede oen zeker bedrag voor den lijd dat hij werkeloos in het ziekenhuis heelt moeten liggen De kosten van het geding moeten eveneens door haar worden gedragen. «Mama,» vraagt een meisje, «wat is een en- i«! - —«Een engel is een klein meisje dat vleugels heelt en vliegt.» Hé? Gisteren vertelde papa aan de meid dat zij een engel was Vliegt zij nu ook weg En mama antwoordt zenuwachtig «Zeker, mijn kind, morgen zoo vroeg mogelijk!» Gedurende de eerste zes maanden van dit jaar i het aantal reizigers tusschen Engeland en Frankrijk belangwekkend toegenomen. Via Calais- Dover werden 133,711 via Dieppe Newhaven 48 041 en tusschen Bulogne-Folkestone 42,141 reizige s vervoerd In hetzelfde tijdperk in 1888 telde men 50,035 reizigers minder. Wegens een land verpachting ontstond Maandag tusschen den herbergier M. onder Meerloo en zijn beide stiefzonen zulk een hevige twist, dal laatstgenoemden hun stielvader hebben doodge slagen. De justitie uit itoermond stelt thans een onderzoek in. Te Rijsbergen heeft de 25 jarige J. V., die met een makker uil stroopen wasdoor een onge lukkig toeval het schot van zijn geweer in den buik gekregentengevolge waarvan hij eenige uren later onder vreeselijke pijnen overleed. Twee Weener toeristen met een gids uil Heilgenblul (Karinthic) zijn verongelukt op weg van den Sonneblick naar den llohenahr. Na den Fleiszglelscher overgegaan le zijn kwamen zij op een zeer hellend sneeuwveld en stortten sij in de diepte. Een gidsdie ook op weg naar den llohenahr was en het ongeluk zag of van ooggetuigen vernam, beproefde nog hulp te verleenen maar vermoedelijk waren de drie ongelukkigen dadelijk dood geweest. üp het Vreeburg te Utrecht staat, onder de vele grootere en kleinere kermistenten ook een klein tentjewaarop «lezer dagen de eigenaar bezig was in «fraaie» letters '1 woord «Dinamiei te schilderen. Een politie agentwachtende tot dc schilder daarmede klaar wasstapte naar binnen en vroeg op norschen toon: «Waar heb je dat ge vaarlijke goedje Lachend wees dc eigenaar van het «goedje» op twee meisjes en zeide «Die grootste is Dina en de andere is Miel.» Brommende ging de agent weg, doch het vreesaanjagende woord moest toch verdwijnen. Bij circulaire van den Commissaris des Konings in Drenthe «i.d. 13 Juli 1889 is aan de ge meentebesturen in Dicnthebetrekkelijk do revende algerneene lienjaarlijksclie volkstelling, in afdruk mededeeling gedaan van de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken d.d. 9 dezervolgens welke Zijne Excellentie het noodig oordeelt dalin afwachting van den «lgemeenen nuatregel van bestuurwaarbij krachtens art, 2 der wet van 22 April 1879 (Staatsblad no 03) de voorschriften betreffende de zevende algerneene lienjaarlijksclie volkstel ling zullen worden vastgestelddoor de ge meentebesturen reeds thans de voorbereidende werkzaamheden lot eene volledige hui>numrne- ring, etne zoo nauwkeurig mogelijke bijwerking der bevolkingsiegisters en het opmaken der plaatselijke indecliiig in hu .ue gemeenten wor den ter hand genomen. Naar men aan het llbl. mededeelt, heelt de minister van financiën een schrijven gericht tot ambtenaren der belastingenwaarin hij uit maakt, dat de gewone repetition en concerten van muziekgezelschappenwaarbij geen toe gangsgelden geheven werdenvrij zijn v.in patentbelasting. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te welen dat de processen- verbaal van inlevering en opening der stem briefjes ter verkiezing van zes leden voor den gemeenteraad in afschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werkdagen van 's voormiddags ID tot I uur das namiddags. Amersfoort, den 17. Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELT US. Petroleum-Noleeringen van de Makelaars Cantzlaar Sc Schalkwijk le Rotterdam. Woensdag 17 Juli Tankt list 18,55 Geïmporteerd fust I 8,ü0. Aug.-lev. f 8,55 Sepl.-Ool.-Nov.- Dec.-levering 18,75. Alles Entrepot. De markt was hederi vast. DAG EL IJ K SCI IE W A TKItSTA N DEN van de Luntersohe beek en de rivier de Rem. o». Koon* Haai» Ovkp T.an J'CIT. QSRUK LUI 1»* tam. boT.0 boord. MN. m*. Ml». A.HÜ, Kk.ii 1R8Ö. M. M. M M M. M M M 7 Juli 4,92 4,88 4,78 1,84 2.30 2,30 0,63 4 4,93 4,80 4,77 2 07 2.38 2,28 0,114 06 0 +.U2 4,80 4,70 2,00 2,4» 2.30 0,118 a r. 10 4,00 1,80 i,;n 2,03 2, ".4 2,20 0,011 10 11 4.70 4,70 4,7 ft 3,04 2,37 2,82 0,06 15 12 4,70 Ml 4.7 ft 3,05 2, f.3 2,10 0,70 -10 U 0 4,119 4,63 4.75 3,07 2,62 3,17 O,70 -06

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 4