gelangeen der vergiftigste slangsoorteneen bezoek bij gsu Inhuidsch gezin. Niemand thuis vindend* dan een klein kinddal op de b.»lé- balé speeldekroop ze daarheen en beet hel. Juist kwam de moeder thuis enziende wat er gebeurde wilde ze baar kleine te hulp komen, doch voor dal re dit kon docuhad de slang liaar genaderd en haar in den voel gebeten. Nog niet bekomen van den schrikkon zo haar man niet waarschuwendie baar ter zijde duwde en op de slang traptewaarop deze ook hem in het been beet. Nog op dienzelfden dag overleden manvrouw cn kiud aau de slangenbeet. De slang werd door een paar huurlieden ge dood en in een stopflesch bij het dorpshoofd gebracht. Te Liverpool is het proces togen Florence Maybrinck geëindigd dat zeven dagen duurde. De jury verklaarde baar schuldig aan liet ver gilligen van haar man door middel van lallen- kruid en zij werd mitsdien veroordeeld tolde galg. Zij bleef hare onschuld volhouden. Zij verklaarde dal gewichtige getuigenissen aau de gezworenen onthouden waren. De drie exentrieke Oostenrijkersdie de reis van We nep naar Parijs met een kruiwagen deden zijn in de Fransche hoofdstad aange komen Met groole bouqelten gelooid hebben zij zich 's namiddags naar bun eigenlijk doel den toren van Eiffelbeseven. Een der drie gezeten op de bagage in den kruiwagen de beiiïe andoren bet werktuig voortrijdend Twee kleine Oostenrijkse he en Fransche vlaggetjes pi ijkten lusschen de bagage. De lucifersfabriek te Apeldoorn zal toch met het eind dezer maand hare werkzaamheden slaken. Dit is een gevoelige schade voor de werkliedendie aan de fabriek verbonden zijn; slechts een klein gedeelte van ben kunnen te Eindhoven geplaatst wordenzoodat de overi gen zoo goed als broodeloos worden. Singapore heeft ook zijn handel in Chi- nccscïie en Javaansche meisjes, die voortdurend daar worden aangebracht door gewelenlooze ronselaars. Onlangs kwam een feil aan het licht, dal den toestand teekent Vier Javaansche meisjes weiden onder geleide van twee Chi- I) ezen te Singapore aangebracht; twee werden dadelijk verkocht aan te slechter faam bekende inrichtingen voor 200 doll, iedervoor de beide andere k nden de handelaars echter niet da delijk koopers vinden. Toen werd een oude vrouwmakelaarster in dat artikelonder den arm genomendie na dc menschelijke waar nauwkeurig opgeno men te hebben er70 doll, voor bood. De eige naars eisrhten er echter 100 doll. voor. Uit wreveldat zij de meisjes niet machtig kon worden stelde zij de politie in kennis van de zaak en spoedig zalen de Chineezen behoorlijk achter slot. De socialist de Zwart, die onlangs tot 6 maanden gerangenistraf werd veroordeeld wegens beleediging wist te Helder waar hij als militair «en disciplinaire straf onderging uit het cachot te ontsnappen. In burgerkleding begaf hij zich naar Den Haagwaar de politic hein spoedig op de hielen zat. De onmogelijkheid inziende «m verder aan zijn vervolgers te ontkomen meldde de vluchteling zich ten laatste vrij willig bij de hoofdwacht te 's Gravenhage aan. Ontelbare malen i3 er reeds de aandacht der dames op gevestigd, geene portemonnaie met geld in den mantelzak te steken docu te ver- geels. Een juffrouw op de groenmarkt te Arnhem kucht hij eene boerin salade bonnen cn be taalde die vervolgens slak ze de portemonnaie in den mantelzak en onderhandelde met dezelfde boerin over snijboonen. Toen de koop gesloten «Ja. natuurlijk, of denkt gij er dan niet aan, dat /.ij nu iemand te Berlijn heelt, die hear telkens het nieuwste wat er op hel gebied der mode verschijnt, kan zenden? Ik zie in mijne ver beelding reeds al de mantelshoeden en wal dies meer zijwelke gij voor haar in te pakken zult hebben «Als ons meiske op dat oogenblik niet begon te schreien hernam Clara opstaande «dan zou ik u met eene lange boel predica tie antwoorden, maar nu moet ik gaan zienwelk verdriet de kleine heeft en of ik de oorzaak daarvan vinden kan, doch uitbel is geen afstel, beste Victor. riep zij hem plagend toe terwijl zij in het zij vertrek verdween. «Zij beeft een hart van goud, mijne kleine vrouw fluisterde de professor, «goddank, dal ik haar de inijue mag noemen. Haar bezit doet mij eens recht hei leven genieten.» Hij schoof d- n stoel aan de schrijftafel en j^i'dicpte zich vervolgen* in zijueu arbeid. was wilde zij deze betalen maar ja welde portemonnaie mot l 7 was gevlogen. De Amsterdamsche courant behelst hel vol- I gende «Alweder heeft een njksschatter zich niet be hoorlijk godragen in eene woning bij gelegen heid dal hij meubelen enz. voor hel Kijk kwam schallen. In een vroeger geval onlangs in dit blad medegedeeld bepaalde dii zich ulleen tol zekere lompe bejegening en vrijpostigheid. .Nu rii.rr kw..ui zulk ueii «quasi lieer», van niemand vergezeld in den loop van den morgen uene woning binnen, tijdens de man des buizes iu zijne betrekking elders werkzaam was. Nadat die ambtenaar de meubels opge nomen bad zette hij zich ongenoodigd op een canapé, stak oen sigaar op en veroorloofde zich bovendien dubbelzinnige later zellsonge paste uitdrukkingen legen bel jonge viouwlje dat zich alleen in huis bevond. Van T voorgevallene zal aan den Minister van Financiën kennis worden gegevendie zeker zorgen zaldat meer bezadigde lieden voor die betrekking worden aangewezen.» Aan de Secretarie van Diepenveen kwam iemand van ruim 24jarigen leeftijd aangeven dal hij van plan was te gaan houwen Daar liii echter op de meeste hein gedane vragen geen antwoord kon geven en zeil den naam z.jner aanstaande niet met de noodige zekerheid wist ie zeggen moest de voorbereiding tol bet huwelijk lot nader worden uitgesteld. Donderdagavond is in een boter- cn kaaswin keltje op liet Zieken in Den Haag een laaghar tige moord gepleegd Een Schoenmaker F. Van Briefen genaamddie vrouw en kinderen te Rotterdam had achtergelaten was bij den eig> naar van bedoeld winkel'je een man van 60 jarenin den kostdoch achterlijk gebleven in het betalen van zijn kostgeld en daarom den toegang lot de woning ontzegd Dondeidagavond kwam hij dan ouden mandie in de deur van zijn huisje alond verzoeken weer binnengelaten te worden en, toen hem dit geweigerd werd, slak hij zijn vroegeren kostbaas een schoenmakers mes in den buik. De dood volgde bijna on middellijk. De dader werd door eenige ooggetuigen gevat en aan de politie overgeleverd. Arsens Blondin zal 't waagstuk ondernemen, over een ijzerdraad van den Eiffeltoren naar den top van het centrale hooldgebouw der tentoon stelling te loopen. Zelfs zegt men dal Blondin, die de oude traditie, aan zijn naam verbonden, niet te schande wil maken een weddenschap heelt aangegaan van honderdduizend trunk, om binnen den tijd van vijf minuten dien weg af te leggen. Als de wangbals niet in galop be gint en eindigt zal bij de som onmogelijk kunnen verdienen want de afstand lusschen beide gebouwen is zeer groot. Men verwacht dat Vera Cruz binnen een niet zeer langdurig tijdsverloop een geducht con current van Havanna worden op 't gebied van den tabaksuitvoer. Reeds nu is de uitvoer van tabak uit Vera Cruz tol een waarde van 140 UUU pd. at. per jaar geslegen. De qualileil van Vera Cruz-tabak wordt door kenners, wat de beste soorten beiteltminstens met Havanna gelijk gesteld. Op Zondag 1 September zal te 's Gravenhage een buitengewoon congres van den tSocialistische Jongelingsbond» gehouden worden. Die jongens moesten eens f«rm op hardklin- kende koek worden gelraclcerd. Een gezelschap Engelsche toeristen brachten een bezoek aan de groentemarkt te Amsterdam. Blijkbaar trok de typische bedrijvigheid op de zoogenaamde «snijboonenmarkt» hunne aandacht. De aanvuer van bonnen waa zeer groot en inel haastigen tred sjouwden de «groenieviouwen» de manden van de schepen en zetten ze in rij en gelid aan den walkantom een oogenblik later op een stoel plaats te nemen achter haar uitstallingcn iederdie maar even een blik werpt op de manden met boonentol koopen uit te noo.ligen. Zoo stond bovengenoemd ge zelschap een oogenblik slii voor een der uit stallingen beurtelings de koopwaar en de koop vrouw beschouwende Ofschoon bet gezelschap er natuurlijk in het geheel niet naar uitzag dat het ter markt was gekomen oin snijboonen in te slaantoch pro beerde de venlster of er «negotie» te doen was. Heel lamiliaar likte zij de oude dame op den schouder, en zei: «mooie boonen, jullrouw.» Verbaasd keek de dame onze koopvrouw aan en wendde zich lot een der hoeren van bet ge zelschap, dat zich weer langzaam voortbewoog. Een luid gelach ging natuurlijk op onder de an dere koopvrouwen waarop onze ijverige vensier kalm liet volgen«ja dal ia de negotie». K o tl tl i s j; v i it z. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dal liet door den provincialen In specteur van 's rijks ilii. it» belastingen enz in Noord-Holland en Utrecht txeeuloor verklaard kohier van liet PATENTRECHT over hel dienst jaar 1880/00 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voel te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden 1U. Augus tus 1880. De Burgemeester voornoemd W. A GROOGKKWTT, Weill. I". Itr. NEDEHI..CKVNIAAI. SI oOI'.WIMiMAATXCII\p|MJ. Ophiengst over de maand Juli *1880. ReizigersT»5J8.'t 1 448.14 47 Bagage (tonnen) 115 1561.42 Bestelgoederen315 4(11)2 62 Koopmansgoederen 9382 11901,94 Vee, paarden en rijtuigen 4481,49 Diversen2594 71 Totaal f69470.65 Per dagkilometer 21.97 Opbrengst van 1 Januari of f455,968.07 Per dag en per kilometer 121,09. I N G E Z O D K N EEN FEESTAVOND Ja, een ware leestavond bad ons Zaterdag de Gymnastiek en Schermvereeniging «Ontwikke ling» bereid Na een openingsrede door don presidentdon beer J. II. Fortuin, uilgesproken, waai in hij to recht wees op de groole voordeel»» der gym nastiek en op de gewichtige rol welke zij zoowel in de ontwikkeling van hel lichaam als in die van den geest, speelt, ging de vereeniging over tot de gewone voor-oefeningen. welke ton hoogde de goedkeuring van T aanwezige publiek wrg droegen. Een dubbele verrassing werd even daarna do vereeniging bereidDoor eenige jonge d.nnos werd haar een keurige banier aangeboden Mej. Houtzager overhandigde deze ondor eene zo-r gapaite toespraak aau don president, welke zich niet onbetuigd liet en namens de vereeniging zijn dank uitsprak voor dat schitterende blijk van vvaardeering en svmpathie. De andere verrassing bestond in hel ter ollder lire ik meen ten minste dal 't ell uur was verschijnen van een deputatie eener Utrecht«clie turnervereeniging. Ken der leden bood de vereen. «Ontwikkeling» namens hel bestuur een lauwer krans aan Bij de oefeningen aan de werktuigen gaven do feestvierende turners blijken van kracht n be hendigheid; vooral de oeloningen aan den rekstok trokken zeer do aandacht. Een allergezelligst bal chainpölre besloot den feestavond die zeker bij allen welke tegen woordig waren nog lang in aangename her innering zal blijven. Een woord van lol zij ten slotte den directeur, den heer van Rheevoor zijne goede leiding toegekend X Uit 's Gravenhage wordt gemeld Het is dan nn een leil dat de tweede kamer don 2()sten dezer bijeenkomt Zal zij do oudei wijs wel dan weikelijk gaan behandelen? Ik biijl hot be twijfelen Het verslag besl.oii p m. I <1 pagina's druks en is thans verschenen. De kam. r /.al toch zeker wel een 14 dagen noodig hebben oin dal lijvig stuk behoorlijk le besiudoercn. Daarenboven is er nog T oen on ander al te doen dal moet vóór gaan en men spreekt ook over een Atjeb interpellatie en misschien wel een debat met gesloten deuren naar aanleiding van de jongste berichten over 't gevecht vau Kotla Pollama. Het zal dus zeker einde Augustus wor den eer men met de schoolwet zou kunnen aanvangen en men kan toch niet tijdig gereed komen om de wel met 1 Jan. in le voeren. Waartoe dus overijling We hebben Maandagavond een Straussavond in 't bosch gehad De Weoner walskoning gat concert in de tentwaar geen stoel onbezet bleef en die dooreen tiendubbele lij van «buiten leden» werd omzoomd liet was inderdaad «weg slepend», hot ffunsclic programma van dansinii ziekslechts door enkele andere nummers af gewisseld die echter ook met het dansritiimus arden uitgevoerd Straussdien we vroeger ook al eens in 'l Scheveningscli km hans «zagen» (want men ziet hem nog meer dan men hern hoort) is in zijn springende bewegingen neg levenuiger gewordenhij danst letterlijk zijn orkest de maat voor, o! strijkt op zijn viool in zichtbare driekwarts maal. Men weet niet ol hij meer mot hoofd en beenen dan met de annua en handen dirigeert. Hoe het zij 't is .echt komisch. .Maar van groot kunstgenot kan hierbij geen sprake zijn't ie echter zeer ammuui

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2