Net dal alik zal het nu maar binnenshuis •pknappen. De uwe in haast, Jack the Ripper AMERSFOORT, den 4. November 1889. Onderst, adres is aan ZExc. den Minister van Waterstaat, Handelen Nijverheid verzonden, zoomede afschrift daarvan aan hel Gemeentebe stuur van Amersfoort met geleidende missive, waarin verzocht wordt, om het verzoek der Kamer bij den betrokken Minister te ondersteunen. Amersfoort, 2 November 1889. Vernomen hebbende dat er een plan bestaat •m een vereenigd Post- en Telegraafkantoor te vestigen in de perceelen wijk E 15 en 16 aan de Utrechtsche straal alhier. nemen wij de vrijheid l'we Excellentie aandachtig te maken op de bezwarendie vooral voor den Handel en Nijverheid zouden ontstaan wanneer eene inrichting waarvan de ingezetenen, voorna melijk de handelshuizen en kantoren dagelijks zoo dikwijls gebruik maken ter gemelde plaatsedat isaan een der uiteinden van de torn der gemeente, zou gevestigd worden. Om des te juister die bezwaren te doen ken nen wordt bij deze overgelegd een platte grond van de bebouwde kom. Op de perceelen E 15 en 16 het oog slaande, ziet men onmiddellijk, welk ongerief die plaatsing zou te weeg bren gen. De lengte van het ééne einde der door de buitensingels ingesloten kom tot het andere (nl. van de Utrechtschepoorlpunt A tot de KamppoortZ) bedraagt ruim een kilometer. Van punt A zijn genoemde perceelen verwij derd pl. m. 100 en van punt Z pl. m 900 meter. Wol zou kunnen aangevoerd worden, dat de gemeente hoofdzakelijk tneer buiten de Utrecht- sche poort uitgebreid wordt en zal worden maar daargelaten dal die uitbreiding eerst na eene reeks van jaren belangrijk misschien zou kunnen worden zal de Handel en wat er mêe in verband staatwel steeds in hot middelpunt en daar omheen gevestigd blijven; en de llan- del toch heelt het meeste belang bij de juist go- plaatste Post- en Telegraafverbindingen voor den Handel geldt in de eerste plaats het spreek woord «Tijd is geld;» en daar de algemeena belangen vooral door den Handel worden ge diendmeenen wij te mogen verklaren dat die belangen gekrenktvoortdurend tegengewerkt zullen worden ingeval dio inrichting ter ge melde plaatse wierd gevestigd. Daarbij zou eene teleurstelling komeneen reden tot voortdurende ontevredenheid komen; immers reeds eene reeks van jaren werd ge klaagddat het Telegraafkantoor zoo ver alge- logen isvooral voor dc handeldrijvende inge zetenen die er het meeite belang bij hebben; en nu zou ten oenen male de verwachting vernietigd worden, dat bij eene betere inrich ting van Post- en Telegraalkantoor dit zoo hinderlijk ongerief zoude worden weggenomen. Om gemelde redenen nemen wij do vrijheid tan l'we Exc. eerbiedig rnet ornsiigen aandrang te verzoeken: terug te komen op het eventueel besluit tot vestiging van een Post- en Tele graafkantoor in de perceelen E 15 en 16 aan de Utrochtsche straal en die inrichting meer in hei middelpunt der gemeente te doen plaatsen tot gerief en in hel belang van het algemeen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersloort (got.) D. P. HAMERS, voorzitter. ÜERM& P. TAN HASELEN, secretaris. ^lj ée ïigezetenen circuleert onderst, adres •an dea betrokken Minister ter teekening Geven eerbiedig te kennen de oodergeloe- kenden handelaren en belanghebbenden bij het Post- en Telegraafkantoor alhier dat zij uil de dagbladen vernomen hebben af te wachten. Langzaam liep hij door het scha- dawrijke park, kwam voorbij het praalgraf, zag de deur open staantrad binnen en vond tot zijnen schrik het lieve meisje bewi:«Hoos op dc marineren trap liggen. Hij droeg haar naar buiten en de frissche lucht alsmede de leedere bemoeiingen van hare verloofde, brachten hel jonge meisje weldra weer bij. Zonder verder over de oorzaak barer ongesteld heid te sprekenverlangde Eva terstond naar het slot terug te koerenzoodat den jongen officier niets anders overbleef, dan aan den wensr.h zijner bruid te voldoen en haar daarheen te geleiden waar hare verschijning de bekende beslissing uitlokte. Weinige maanden later word het huwelijk van Ilelbra met Eva in hel «lot gevierddat voortaan de woonplaats van bet jorigc paar zou zijn Toen de gasten Waldeneck verlaten hadden, leidde Ilelbra zijne jonge vrouw door het park naar de rustplaats van bunnen weldoener Eva leg Ie. een bloeienden krans op de kist van den dierb-rr.n oom en «prak met haren echtgenoot ten innig gebed uit. De ondergaande zon bestraalde het gelukkige paar met gouden glans Ilelbra drukte zijne vrouw inmg to zijnt armen. in de Utrochtsche Straal perceelen zijn aange kocht voor een nieuw te bouwen Post- en Telegraafkantoor dat die plaats voor 7 8 dor ingezetenen zeer ongeriefnlijk en tijdroovond is daar voornoemde straat aan hot uiteinde der oude of handeldrij vende stad gelegen is dal naar hunne bescheiden meening derge lijke inrichtingen in de kom der gemeente moeten verrijzendus in de Langstraat ef Hol waar voor dit doel geschikte terreinen zser goed te vinden zijn dat tegenover het argument, dat het post kantoor zich in de Utr. Straat meer nabij het station bevindtstaat dat daardoor de bestel lingen in verreweg het grootste gedeelte der gemeente vertraging moeten ondervinden dat zij om bovengenoemde redenen Uwe Ezc, eerbiedig doch dringend verzoeken op liet genomen besluit terug te komen en het te slichten Post- en Telegraalkantoor meer in de kom der gemeente te doen verrijzen. 'tWelk doende. Dit rakast zal voor hendie nog niet tee kendenWoensdag en Donderdag a s. bij den boekhandelaar G. J. Slothouwer ter leekening liggen. Naar wij vernemen, zal de «Nieuwe Hank van leening» te Amersfoort, na desbetreffende goedkeuring van betrokken autoriteitenmet primo Januari a. s. in werking treden. Zij is door eenige belangstellenden waaronder kapita listen. met een beduidend kapitaal in aandcelen opgericht en zal op de panden tot zeer matige rentezelfs beneden die van de tegenwoordige bank van Leeningworden geleend. De organisatie is van dien aard dat de in richting alle waarborgen van regelmatigheid en soliditeit oplevert, terwijl niet enkel de arbei dende en mindere standen zich lot het heieenen hunner goederen tot de Bank kunnen wenden maar deze ook aan neringdoenden en anderen uit den burgerstand zal gerieven alzoo dage lijks gedurende twee uren een der aan de bank verbonden beeren als deskundig erkend goud- zilver- en sieradentaxateur aanwezig zal zijn in de banklocalenwaar tevens het kantoor van de directie gevestigd wordt. Meer dan 5'jaar- rente mogen aandeelhouders niet van hunne ge storte gelden trekken. Do verdere evenlueele bankwinst wordt doelmatig geregeld. Er zal wor den getracht om de kleine wekclijksche beleenia- gen geheel renteloos te beleenen. Aan J. Stork is vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein verleend in het perceel wijk FNo. 3*21 en aan Wed. E. Ruiter in het perceel wijk G, No. 156. Ter Kamermuzieksoiréewelke Donderdag avond aanst., ingevolge ncvensst. adv inAmiciiia te Amersfoort zal plaats hebben zullen schoooe toonwerken van v. Beethoven, Mozart en Schubert ten gehoore worden gebrachtwaaronder ook soli voor viool en voor violoncel. Zeker zal het voor con iederdie met lielde, gevoel en geestdrift voor de toonkunst is be zield een genotrijke avond zijn want de er kende talenten der hoeren Veerman. Brinkman, v Adelbkrg en Bouman waarborgen eene vlck- kelooze uitvoering. Dfiïrom willen wij gaarne hopen dat zij in de talrijke opkomst van muziekminnaren vol doening vinden zullen voor hun loffelijk streven. Vrijdag jl. is aanbeatead en gegund onder ge woon voorbehoudaan onderstaande minste inschrijversten dienste van de menages der troepen in garnizoen le Amersfoortde levering, tijdvak 1 Januari tot 30 Juni 1890, van: Vleesch en vetGebroeders van Gelder te Amersfoort voor 65 cents per kilogram Spek G. J .Vleeratap JW. G/n. te Zutfen G04 cents per kilogram Gedurende 1890, zout; Wed. M. Kool te Amersloort, voor 18 cents per kilogram, Steenkolen; J. van de Brug te Amersfoort, voor I 110 per 100 kilogram; turf; voor 65 cents per 100 stuks. Rij de rijschool le Amersfoort is Vrijdag de jaarlijksche cursus begonnen voor officieren en onderofficieren der bereden wapenen. Deze cur sus wordt gevolgd door dc Ie luits. P. E. II. V. L. baron van Boecop en W. C. Völeker van het 1e reg. huzaren, J. M. baron van Boecop en jhr J. L Mockvan het 2e reg. huzaren de 1c luit. II. E. Ort, en de 2e luit. E. G K. Völeker, van het 3e reg. huzaren, en de 1e luits. G. E. Baud, H. B. Schrander, II. C. M. E. II. van SóMtermter Vos, CD J, H. C Sluiter, resp. vin het le. 2e en 3e rag, veld art. en van het korps rijdende artillerie. Z. D. H de \arlf.lii«schop van Utrecht heeft benoemd lot pastoor Achlcvoldden Zeer- Ëerw. heer i. N. van Wagenberg. liet 1e bataillon van het 5e reg infanterie dal mol 1 Mei 1890 alhier in garnizoen koint.' staal onder de bevelen van majoor A. E L Wcllan. De bij het 1. regiment veld artillerie overge plaatste kapitein S. O, van der Strooienis te Amersloort aangekomen en heelt bel commando over do 5. batterij van don op non activiteit gestelden kapitein Verweij overgenomen. Tot rector aan het gymnasium le Gouda is benoemd Dr. A. van IJzendijk conrector aan '1 Gymnasuiin te Amersfoort. Eenige millilaircn hebben Donderdagavond een polderwerker, dien zijnaar men zegt, bij eene vrouw van verdachte zeden hadden aangetroffen in de Zuidsingelgracht geworpen, nadat zij hein duchtig hadden mishandeld. Op het hulpgeroep scholen verschillende bewoners van den Singel mot ladders en touwen toe, en brachten den man op het droge. Terstond was de politie aanwezig die van een viertal militaire de naiuen opschreef. Ter morgen, Dinsdag, aantevangen winter vergadering dor Prov. Staten van Utrecht wordt 0. a behandeld Missive van Ged. Statendaarbij met hun advies inbrengende een adres van hel hoofdbc- stuur van het Utr: genootschap voor Landbouw en Kruidkunde houdende verzoek om verhoogd subsidie voor 1890 Missive van Ged. Staten daarbij inbrengende eene voordracht tot onderhandsche verhuring der voormalige tolhuizen aan den provincialen weg van Doorn naar Leusden. De begrooling voor het Waterschap Ecmnes is door de vergadering van bestuur en liould- ingelandei vastgesteld op f 13595,03} in ont vangst en uitgaat. Zondagop één na den laataten Zondag werd hel terrein der Parijsche icntoonatelling letterlijk bestormd Tot laat in den avond was do doorgang op de esplanade, de quai d'Orsay en het Chump de Mars gestremd. Omstreeks 350,000 personen werdan dicu dng toegelaten. Mr. Mark Foyeen Manufacluuiwinkelier le Sydneyhooft een papagaai boven zijn deur hangen dio er op geleerd is om tegen iedere binnenkomende dame te zeggen «pielly lady» (mooie dame.) Een zeer brulalen rooversaanval is dezer dagen gepleegd aan het Caucaviseho spoorwegstation Miskaja. Een kassier, die daar uit een trein slapte is door drie mannen doodgeschoten en beroofd van zijn tasch met 25 000 roebels aan geldswaarde, waarmee de roovers zich ijlings uit dc voeten maakten. Een viertal andeie per sonen werden bij den aanvul gewond. De drie roovers moeten inet denzelfden trein als de kassier zijn aangekomen en twee anderen stonden hen niet paarden bij het station al le wachten. Een zware «torrn heersrhte Maandag op de Atlantisch Amerikaaneche. kust, waartan gevolg waren verscheidene schipbreuken en het verlies van eenigo mcDschenlevens. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dal heden zijn uitgeloot de aandeden No. 32 40 en 57 a f 1000 in dn geldleening van 30 Juni 1884 en No. 11, 75 80, 1792I7 en 255 a I 500 in do geldleening van 7 September 1887 en dal door den houder over hel lied rag ervan na 31 December e. k. kan worden beschikttegen afgifte van de indertijd uitgereikte bewijzen ten kantore van den gerneenle-onlvanger to Amersfoort. Amersfoort, den 4. November 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHKLTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet tol regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennisdat ee« ver- zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van I) G. BETTINK in het perceel wijk B, No. 95. Amersfoortden 4. November 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN VVUCK. Do Secretaris W. L. SCHELT US,

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2