Aangifte van vertrek uit en van vestiging in de Gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op het koninklijk besluit van den '21. Juli 1887. (Staatsblad n°. 141). regelende de verplich ting der ingezetenen tot het doen van aan gifte voor de bevolkingsregisters: Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot het doen van aangifte van vertrek uil en van vestiging in de gemeente en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk besluit, welke luiden als volgt 1. Zij die op den dag der volkstelling inden vreemde ol in eene der koloniën ol overzecsche bezittin gen van liet Rijk hebben vertoefd, geven binnen ééne maand na hunne terugkomst biet van ken nis aan bet gemeentebestuur. Zij die bij die telling zijn overgeslagen, geven binnen ééne maand 'ia den dag voor elke telling bepaald van dit verzuim kennis aan het bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen ru-t de ver plichting tot kennisgeving op hel hoofd van elk huisgezin. 2. Zij die uit eene Nederlandsche kolonieeene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen hel Rijk doen hiervan eene verklaring aan hel gemeentebestuur, vergezeld van bet gebruikelijke getuigschrift voor hen die uil de koloniën ol bezittingen van een paspoort of reis- en verblijf pas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen die uit den vreemde komen. Deze vei klaring geschiedt binnen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. 'I De kennisgeving in de twee vorige punten vermeldtgaat vergezeld van de noodige op gaven orn in de bevolkingsregisters te worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Piijk verlaten orn die over te brengen naar eene Nederlandsche kolonieeene over zeesche bezitting ol naar dun vreemdedoen hiervan eene verklaring aan het bestuur dei- gemeente welke zij verlaten. .1 Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van het llijk naar ëeue andere ge meente overbrengen doen hiervan eene verkla ring aan hel bestuur der gemeente die :ij ver laten en uaa.' :ij in hel bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaat der gemeentewaar zij wenschen zich tv vestigen Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woon plaats overbrengen doen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene verkla ring aan hel Gemeentebestuur met overlegging van het getuigschrift in liet vorige artikel vermeld. 7. Elk hoofd van ven huisgezin geeft uiterlijk bin nen eene maand kennis aan bet tiemeentcbe- stuur van ieder lid dat in bel huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaatinwonende dienst en werhbinlen daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geldt hut bij sub .3 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt dom af: der/ijk levende personen wanneer :tj undci personen in hun huisgezin opnemen. bestuurders van instellingen gestichten n inrichtingen, niet slaande onder besiuui toezicht van het openbaar gezag, waar perst' nen onder eenig bestuur samenwonen geven maandelijks aan bul Gemeentebestuur kernn- van alle personen die in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden De verplichting vervalt, wanneer langs een anderen weg de vereischle kennisgeving vooi hel bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder dooi' liet Gemeentebestuur daai toe opgeroepen verplicht tol liet doen dei opgaven, die vereischt worden om de be vol kingsregislers in te vullen. 'J. Overtreding dezer bepalingen uvrdl gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen o, geldboete van ten hoogste honderd gulden. Gedaan te Amersfoortden 23. Augustus 188!' Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J VAN ASCH VAN WIJCK De Secretaris W. L. SCI1ELTUS. Gedrukt bij A. II. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 6