Aangifte van vertrek uit en van vestiging in de Gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT G^Iet op het koninklijk besluit van den 27. Juli 1887. (Staatsblad n°. lil), regelende de verplich ting der ingezetenen tot hot doon van aan gifte voor de bevolkingsregisters Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot hel doen van aangifte van vertrek uil en van vestiging in de gemeente en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk besluit, welke luiden als volgt 1. Zij die op den dag der volkstelling in den vreemde of in eene der koloniën ol overzeesche bezittin gen van het Rijk hebben vertoefd, geven binnen ééne maand na bunnc terugkomst hiervan ken nis aan bel gemeentebestuur. Zij die bij die lelling zijn overgeslagen, geven binnen ééne maand na den dag voor elke telling bepaaldvan dit verzuim kennis aan bet bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen ru-t de ver plichting tot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin. 2. Zij die uit eene Nederlandsclie kolonieeene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen het Rijk doen hiervan eene vei klaring aan hel gemeentebestuurvergezeld van hel gebruikelijke getuigschrift voor hen die uil de koloniën of bezittingen van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen die uil den vreemde komen. Deze verklaringgcsrhiedt binnen ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. De kennisgeving in de twee voiige punten vermeldt, gaat vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters te worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk vei laten om die over Ie brengen naar eene Nedei landsche kolonie, eene over zeesche bezitting ol naar den vreemdedoen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeentewelke zij verlaten. 5 Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van het It ijk mm' eene andere ge meente overbrengen doen hiei eon eene inkla ring (ion het bestuur der gemeente die :ij ver loten en waar '.ij in hel bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaaf der gemeenteiraar zij wenschen zich te vestigen Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van weikelijke woonplaats. 0. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woon plaats o vei brengen doen zij uiterlijk binnen eene maand na hunne aankomst eene verkla ring aan hel Gemeentebestuur met overlegging van liet getuigschrift in liet voiige artikel vermeld. 7. F.Ik hoii/d van een huisgezin geeft uiterlijk bin nen eene maand kennis aan het Gemcentebc- stuur van ieder lui dat in het huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaatmu-ioieude dienst en werkboden dam onder beigir/wn. Omtrent die kennisgeving geldt het bij sub .8 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt dom afzon derlijk levende personen wanneer zij andere jieisonen in hun huisgezin opnemen. bestuurders van instellingen gestichten en inrichtingen met staande onder bestuur ot toezicht van bet openbaar gezagwaar perso- nen onder ecnig bestuui samenwonen geven maandelijks aan hel Gemeentebestuur kennis van alle personen die in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervaltwanneer langs een anderen weg de vereischte kennisgeving voor hel bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een iederdoor bel Gemcentobesliiur daar toe opgeroepen verplicht tol bet doen dei opgaven die vereischt worden om de bevol kingsregislers in te vullen. U. Overtreding dezer bejialingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honilcrd gulden. Gedaan te Amersfoort, den 28. Augustus 188D burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J VAN ASCH VAN WIJCK De Secretaris W. L. SCHELTL'S. 1 Gedrukt bij A. II. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 6