befrijP«o dat Bismarck ministersen kamer leden en iedereen B3ar hui* joegen dacht 'l taakje alleen wel te kunnen opknappen Maar weggaanhij den altocht blazen hij voor een ander 't veld ruimenhij zijn schepping den rug toekeeren? NooitEn toch schijnt dit thans een voldongen leit te zijn. DAÜKLIJKSCUE WATERSTANDEN van de Luntersohe boek en de rivier de Eem. w- Rood» 6o'»B Btix beoed. 0**»- I1K. Lm- »»L- «M. 1110. 1L M. M. H. 6.30 ♦.89 6,45 S.76 5,32 ♦,96 5,27 6.J2 4.95 6.31 ♦,92 6.27 6.30 ♦.SS 5,50 5.S0 ♦.86 16 6.29 ♦.80 5.13 3,55 Pot- OllKl- LUI MCG. ram. aatd. M- M. M. M. 2,90 5,11 0,72 >6 318 2,17 0,96 60 3,«7 2,10 o.S8 20 3,23 7* 30 S 26 1.98 0.60 15 2.90 1,78 0,53 10 2,80 1,70 0,62 Een ingezeten van Amsterdam had de reke ning van den kleermaker ontvangen maar die verloren. De rekening was echter in handen gekomen van een grappenmakerdie er onder schreef tik betaal ze in der eeuwigheid niet,» waarna hij haar weer naar den kleermaker terugzond. Deze ging aanstonds naar den deurwaarder, die de rekening aan den eigenaar vertoonde De man stond wel een weinig verbluft dat hij het verlorene op zoo'a manier terug moest ont vangen doch hij koos de wijste partijhij betaalde en daarmee was de zaak uit. Historisch. Een klerk van een aanzienlijk koopmanskantoor in eene oazer provincie-steden, kwam dezer dagen aan het postkantoor aldaar om 1? briefkaarten, die verkeerd beschreven warenlegen nieuwe in te ruilen. Een der surnumerairs aan dat Postkantoorvoor alles behalve vriendelijk bekend voegde genoemden klerk toe: «Ik dacht niet, dat er aan het kan toor van den heer X. ezels waren die een dozijn briefkaarten bederven.» «Dacht u dan. «was het leuke antwoord,» dat er alléén ezels werkzaam waren hier aan het «Postkantoor?» De bekende reizigster om de wereld miss Bly, gaat trouwen met dokter Frank Ingram De bruigom is directeur van een hospitaal waar miss Bly eenigen tijd heeft doorgebracht om van nabij het leven der krankzinnigen te bestudeeren Toen zij het hospitaal verlietwas ook de dokter krankzinnig gewordenvan liefde. Een Russische «Jack the Ripper.» De Globe bericht dat de gouverneur van Moscouprins Dolgeroukoffeen kist heeft ontvangen waarin rieh het hoofd eener vrouw bevond. Daarnaast lag. met bloed bevlekthet volgende briefje «Dit is ons eerste feit, wij zullen weldra de froots daden van den «Jack the Ripper» voor- ijstreven Denzelfden dag heeft men de overige deelen van het lichaam gevonden Men heeft verscheidene verdachte personen gearresteerd. Het gerucht gaat echter ook dat 't verminkte lijk van een nihilisle wasdie de geheimen van de partij had verraden. het gelaat met eene sehalksche uitdrukking tot deo kassier. «O, ja, nog wat, mijnheer. Is er hier in de nab'ybrid ook een goede sigareuwinkel I Alles is hier namelijk voortreffelijk behalve de cigarettendeze zijn niet te rooken. 0ik heb er nog geene enkele goede gehad Nergens kan ik mijn gewoon merk krijgen als ik dat maar hier had dan zon er mets meer aao mijn geluk ontbreken. Maar niemand kan ny er aan helpenen dat maakt mij zenuw achtig ongelukkig, ja, half ziek. Ik heb al aan mijn leverancier geseinddoch hij zendt mij nieta. Ik geloof, dat grootmama daarbj in 't spel zit, zij wil hebbendat ik mij hel rooken afwennen zal. Weet gij wel, wat dat zeggen wil? 0. ik sterf, als ik mijne cigaretten niet krijg De opgewondenheid der kleine gravin was aller bekoorlijkst al do heeren waren dan ook dadelijk gereed om aan haar vorlangen te voldoea en weinige •ogenblikken later was zij in 't bezit van eene lange lijst met adressen van sigarenhandelaars. De gezel schapsdame die het geduld schier verloor want zjj bad nog vele boodschappen voor hare meesterea te doenfluisterde baar toe toen Maria de heeren be dankte met de verzekering, dat zij dadelijk al die winkels bezoeken wilde dat zy heden daartoe geen lijd had. Zou ik n mogen voerslelleo vervolgde de waar dige dame, «om uwe boodschappen alleen per rij tuig te dom, ik aal dan 'teen en ander bier in de buurt wel te voet bezorgen en wij ontmoeten elkakr weer by do modiste Wie 'teerst komt, wacht» Dal is goed dat ia best.» riep de gravin uit, eik rijd alleen. Maar waar is onze equipage De dames koken verwonderd naar do straatmaar er wat niets to zien. «Welliebt beeft Thomas eou weinig rondgereden Er worden weder twee gevallen vermeld waarin olie goede diensten bewees als middel om woeste golven le «loon bedaren Het stoomschip Italia, van de ilainburgsch- Araerikaansclie maatschappijdat op reis naar New-York zijn schroei bad gebroken en door het stoomschip Gellert van dezellde maatschappij op sleeptouw werd genomen was in een hevigen storm uit het noordwesten verloren geweest wanneer men niet uil een kan. met gaatjes daarin geboord, olie op de golven had verspreid Daar door hielden de stortzeeën op en het schip werd veilig750 zeemijlen vernaar New-York gesleept. Op het schip Slivemore brakop reis van Shields naar Bombay brand uit aan boord De bemanning ging in de booten en men zou be proeven de Seychellen te bereiken. Maar den derden dag werden de schipbreukelingen over vallen door een orkaan, waarin zij zeker ver ongelukt zouden zijnals niet de kapitein olie had meegenomen. Men liet nu kousengevuld met van olie doorweekt werk in het water han gen en weldra waren de golven niet meer ge vaarlijk. Bij den Utrechtschen Gemeenteraad kwam be richt van een buitenkansjein. Van de vordering der gemeente in den faillieten boedel van de Société Anonyme te Marche-les-Damesten be drage van fr. 75,451,77, en waarvan vroeger reeds een gedeelte ontvangen werdkomt tengevolge van een proces, nog 20 pCt. terechtdusfr. 15,090,35. Later komt er misschien nog meer De failliete Maatschappij bad het ammoniakwater uit de Ulrechtsche gasiabriek gekocht. Een Amerikaan, H. B. Rankin, te Boston, moet het probleem hebben opgelost om het getij als beweegkracht te kunnen gebruiken. Hij beweert er Boston electrisch door te kunnen verlichten, alle tramwagens en alle machines van Boston in beweging te brengen en dat met een besparing van 95°/0 aan arbeidsvermogen Reeds moet zich een maatschappij gevormd hebbenom het patent van Rankin te koopen en de uitvinding op uitgebreide schaal te exploiteeren. Het aantal slachtoffers van de onploffing in de Morfamijn blijkt thans 87 te bedragen. Nog slechts 11 lijken zijn opgegraven. Groole oni steltenis werd veroorzaakt door hel vinden van een ongedekte lamp nabij de plaats, waar, naar men meentde ontploffing ontstond. Daniël Brownselleen van de onvermoeidste en dapperste redders, is, ten gevolge van de vermoeinis en het langdurig verblijf in de be dorven lucht, bezweken, 't Moei een innig aan doenlijk tafereel zijn geweest aan het slrefbed van dien held. Met zijn vrouw en kinderen waren een geestelijke en alle die hij had gered en hun bloedverwanten om zijn bed vcreenigd. Allen weenden en baden voor den armen mandie inmiddels kalm uit het leven scheidde. Twee Engelsche stoomschepen die tijdens den Krimoorlog in de baai van Balaclava zonken zullen waarschijnlijk gelicht worden. In April zal de Russische Regeering een poging daartoe laten doen. Een dezer schepen moet 4U.000 pd. zeide de gezelschapsdame. Eensklaps trad de portier van den winkel te vooischijn en berichtte, dat er zooeven drie officieren in het rijtuig weggereden waren. In onze equipage?» Ja, gravin.» «Huzaren... officieren... misschien was het wel mijn oom de overste.» Neen, gravin, het waren drie luitenants.» «Kent gij hen?» Neen, gravin, dat is ook onmogelijk in eene groote stad. De koetsier zal wel dadelijk terugkomen. Willen de dames niet liever ia den winkel wachten?» De gezelschapsdame was zeer vertoornd: «En dat juist als men haast heeftzeide zij en ook de kleine gravin was boos ea stampte met den voet heftig op den grond. «En wie weet ol straks de winkels niet gesloten zijn zoodat ik mijne cigaretten niet krijgen kan. Ik baat wachten en dat terwille van een paar brutale officieren Maar wat hielp dat alles Na een tiental minuten kwam 't rijtuig echter aanrollen. Gravin Tosca stormde naar buiten. «Waar zijt gij toch geweest, Thomas?» vraagde zjj «Wel, genadige gravin, daar kwamen een paar kaerea van oni regiment en moesten naar de oporal» Welke heeren?» Wel daar was eerstens de luitenant vau Ter tian en» Wat, weer die baron Ternauja, ik had dat moeten denkenNo is de maat zijner onbeschaamd heid vol. Hier Thomasdaar heb je eene lijst met adressen we rijden van den eenen winkel naar den anderetotdat ik gevonden heb, wat ik noodig heb. Het gebeurde met baron Ternau moet gij myne tante dadeljjk bij onze tehuiskomst mededeelen.» Wordt vervolgd. si, die bestemd waren tot betaling der Engelsche soldatenbevatten. Dinsdagochtend is van Unecht naar Leeuwar den overgebracht dc .nel 15 jnron gevangenis gestralie gepensionneerde militair van tiet O.-l. leger M. oic aldaar zijn vrouw vermoord had. Een vreemd geval vond U FVbr. jl. pluais in hnlel llollz l« Zesmijl.prinl (1 ransvaal). Uur- lie Ferranlde beul van Pretor»was aldaar aangekomen leneinde een paar dagen varanue le nrmen. Tijdens zijn verblijt srhijnt hij on».!, sleld geworden ie zijn en oogenschijnlijk was hij overleden Toen men zoo ver gevorderd wasom hem in begraven en hij reeds in de kisl gelegd wrrdgal hij evenwel weder lee- kenen van leven en zirh oprichlende en vroeg bij den verbaasden omsianders: «Wal beleekcnt dit alles Zijne herstelling was even spoedig als zijne ziekte. Omtrent een spoorwegongeluk bij Elberfeld wordt gemeldj: Zondagmiddag 16 Maart brak tegen vier uur van den van Vohwinkel komenden goederen- trein op een 120 M alstand van liet Sonnbor- ner viaduct een wielmet hel gevolg d»t op dit viaduct, 15 meter hoog de vijlde wagen ontspoorde. Onderwijl reden de locomotief met de voorste wagens door, de leuning der brug aan de westzijde brak en de bedoelde wagen stortte in de Wupper, waarbij al de achteraan komende wagens medcgesleept werden. Twee remmers stortten mede in de diepteeen derde wist bijtijds van den wagen al tc springen waarbij hij zwaar, doch niet levensgevaarlijk ge wond werd Nog een vierde schijnt gered te zijn Een nabij wonende politie commissaris waar schuwde por telephoon de autoriteiten le Elber feld waarna 'spoedig politie en brandweer tc hulp snelden. De plaats der ramp gaf een tafereel van ontzettende verwoesting le zien; 33 waggons lagen vernieldop elkaarin de riviereen waggon van de Main-Neckarbaan, welke bovenop lagschijnbaar ongeschondenvloog bij liet reddingswerk spoedig in splinters. Van de twee verminsle remmers heeft men niets meer gezien. Het verkeer ondervond weinig sloornis daarjhet^tweede spoor bruikbaar bleef. Door den candidaat-nolaris L. van Amsterdam thans te Utrecht in verzekerde bewaring wegens hel vervalschen van handelspapieren werd Vrij dag j. I. tijdens de zitting der rechtbank zoo wel de mondelinge als schriftelijke verklaring gedaasdat het requisitior door mr. N. de Bidder, officier van justitiefatale leugens bevatte. Genoemde olficier heelt op grond hiervan eene.vervolging jlegen L. ingesteld. Een loulje in de kiezerslijstenVolgen» de te Zaandam aangeplakte kiezerslijsten woont in die gemeente een kiezer die geltoren is in het jaar... IG26. Natuurlijk een schrijffout dat snapt een kind|, maar er komen in die lijsten meer fouten voor. Zoo weten wij o. a. van een kiezer|te Nieuwer-Arnsteldie geboren is in 1830 en volgens de lijsten in 1841. De goede man begrijpt Jnietwaaraan hij die ver- jongingskuurovan ell jaar te danken heeft. Maandag avond zou het Leger des Heils eene oelening houden le Dubbeldam in liet gebouw aan den Oudendijk toebehoorende aan D Schip pers. Nadat zijbegeleid door een aantal joelende en 'zingende jongensuil de stad in het ge bouw gekomen waren schijnt er ook al krakeel te zijn ontstaan over de heffing van entree gelden. Hoe dit zijrumoerig begonnen en ru moerig voortgezetdaar ruiten werden inge worpen en een der heilsoldaten tengevolge van stokslagen die mede uitgedeeld werden duchtig in het gelaat werd geteekend moest de bijeen komst halverwege gesloten worden. Politie was er niet tegenwoordigdaar de eigenaar van het gebouw deze niet noodig geacht ea voor toe zicht bedankt had. Op den openharen wegonder de gemeente Wijlré is Zondagavond II. eene poging tol moord gepleegd op eene jonge dochter uit Etenaken Wijlré. «A bout portant» werden op haar twee revolverschoten gelostwaardoor zij aan hoofd en arm werd getroffen. De bedrijver is nog niet bekend. In den volksschouwhurg te Weenen ontstond Zondagavond eene paniek door het vallen van eenige stukken brandend caoutchouc die op bet tooneel vielen Eenigen verlieten den schouw burg doch door het krachtig optreden van het personeel werd de ontstane wanorde hersteld. ïonderlingsle hotel ter wereld is ongetwij feld wel dat. hetgeen zich in Calilorniê bevindt aan den straatweg van Santa Crux naar San José Een Yankee is namelijk op het vernuftig» denkbeeld gekomen een groepje Mammouih-

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2