Een welgeslaagd nieuw idéé van den heerC. C. A. Dudok De Wildie ook hel huisdier bij uitnemendheid eens aan zijn vergetelheid wilde omtrekken en hel een uitmuntend georganiseerde tentoonstelling schonk. Daar waren do «dodderige» poesies, die elke bejaarde dameevenals elk jong meisjeeen uitroep ontlokken als«acht gut, kijk eens, boe lekker!» al gelijken die dotjes dan ook meer op een kluwen sajet dan eenig ander bewerk tuigd wezen. Daar waren ook de venijnige katersdie men liefst een beetje uit de buurt blijft. Daar waren geheele nesten en enkele die als «de schoonste uit het nest» tot ware Eracht-exemplaren opgegroeidthans de trots unner eigenaars waren. In een woorder was van ailes. En 't was een aardig gezichtpoesdie men zich het liefst voorstelt op het haardkleed naast de kachel bij den zingenden theeketelthans parade te zien makensierlijk uitgedost ten aanschouwe van een talrijk publiek. Er was verrassend veel belangstelling voor deze Kattententoonstelling In'ernationaal wordt zij geroemd en er waren dan ook eenige exem plaren uit 't buitenland. Maar het gros behoorde toch aan landgenoolen en deed hun eigenaars alle eer aan. Er waren mooie exemplaren maar the great attraclien was voor mij een groote pikzwarte poes, met vijf even pikzwarte jongen, voor welke collectie de eigenaar f500 vroeg. «Minibus» heette het fraai beest en gelukkig door haar moederweelde stoorde zij zich niet aan de be zoekers maar had slechts oogen voor haar fraaie darlelend kroost «Sara Panopticum» was het toonbeeld van arrogantie. «Sara» was echter geen katinaar een kater en kon er zich op beroemen het meeste gewicht te hebbenzij woog dan ook 14 halve kilogrammen. De fraaiste kat heette «Marquis»maar zij gedroeg zich niet volgens haar adellijken titel. Zij kon zich maar niet in de kooi schikken waarin de ijdelheid van haar eigenaar haar had opgesloten. Er waren katten met pluimstaarten Cyper- sche, roode en driekleurige katten, kamesche en angora-katten ingezonden onder de laatste muntte vooial uit een witte poes met prachtige blauwe oogen en een blauwe-angoradie de sympathieke naam had van «Little Moore In de rue de Provence te Parijs is een moord gepleegd. Een 23 jarige vrouw Marie Gagnol bekend onder den naam Marcellewoonde in een huis in die straat in een kamertje. Zater dagochtendtoen de huishoudster volgens haar gewoonte haar wilde bezoekenvond zij de deur der kamer gesloten. Nadat er de concierge en twee vrouwen bij waren geroepen werd de deur met een vreemden sleutel geopend en void men Marieslechts met een hemd aan op het bed liggen in een plas bloed Zij had dei# diepe wonden aan het hoofddoch haalde nog adem Zij werd naar een hospitaal ver voerd maar kon geen woord spreken en was geheel builen kennis. OmlreHi de aanleiding tot deze misdaad maldt men hel volgende Marcelle woonde eerst in de rue de Chateau d'Eau, waar zij vaak een 30 a 35jarigen jongen manwiens familie in de provincie woonde bij zich ontving. Tusschen beiden schijnt onge noegen te zijn ontstaanwant Marcelle verliet eensklaps de rue Ch&leau d'Eau en kwam in de rue de Provence wonen. Is haar beminde de moordenaar Dit heeft men nog niet kunnen uitmaken. Op het bed werd een met bloed be dekt vest gevondendat door den moordenaar is achtergelaten. Marcelle's wonden zijn doo- delijk. Zij moeten door een ploertenéooder zijn toegebracht. Uit een nader bericht blijkt dat de moordenaar waarschijnlijk niet haar vroegere beminde is maar een individu, dat zij bij toeval ontmoet en lot een bezoek ten harent had uitgenoodigd. Naar men verneemt, heeft de bevoegde auto- «Willem» viel de jonge vrouw hem in de rede zijne hand vattende, «hebt gij mij daarom gedurende onzen verlovingstijd gezegd, dat gij geen andere inkomsten hadt dan uw salaris 7» Hij knikte toestemmend. «Ik geloofde natuurlijk, wat gij zcidet. Ik dacht op reisdat gij hel gedaan hadt om mij te verrassenmaar nu weel ik het beter. Ook gij wildot niet «op den koop toegenomen worden.» «Ja Dora maar nu moogt gij nimmer be werendat ik goed bon en dat ik aanspraak op uwe dankbaarheid heb.» Zij slaat hare armen om zijnen hals in fluistert «D«t kunt rnij niet beletten, Wira, nu niet en nimmer. Ik ben en blijf u dankbaar voor al uwe liefde en hebt gij der arine Agatha geen offer gebracht üoor mij alles mede te deeieii rileit den conducteurs verboden bij aankomst aan het station Beest, te roepen. Beestli- uitstappen doch in plaats daarvan duidelijk verstaanbaar «station Beeal» daarvoor in de plaats te stellen. Of men nu te Dieren «stalion Dieren!» in plaats van Dieren 11 uit stappen 1zal lioorcn is niei bekend, lil ieder gevalindien een en ander waar iszegt het Centrum, is zulks een stap ten goede, want al is men nog zulk een voorstander van de stelling, dat de mensch van het dier afstamt, het is zeker onaangenaamdal zulks ten aan- hocre van iedereen nog eens luid door den conducteur herinnerd wordt. Het bovenstaande overnemendezij opge merkt dal de spelling van voormelde plaats niet is «Beest,» maar wel is «Beesd.» Een vrouw van ongeveer dertig jaarmet een liet uiterlijk en elegant gekleedstapte Vrijdagavond af in een hótel te Parijs en vroeg een kamer ons er den nacht door te brengen. Meteen verzocht zij om 6 uur gewekt te worden, daar zij te 7 uur met den trein moest ver trokken. De hóteljongen klopte op het bepaalde uur aan de deur harer kamer, doch kreeg geen antwoord, doch men liet een commissaris van politie ontbiedeninwiens tegenwoordigheid de deur werd opengestoken. De jonge vrouw lagbijna geheel ontkleed op het beddat rood geverfd w.is met bloed zij had een vreeselijke wonde aan den hals. Een brieldien men vondbeweesdat hier van zelfmoord sprake was. De brief bevatte het volgende «Ik heb mijn man bedrogende wroeging en het berouw vervolgen me overalalleen de dood kan mij redden ik vraag God om ver geving voor dezen zelfmoord en ik bid Hein dat Hij mijn man gelukkiger dagen moge schen ken. Vaarwel, gelielde echtgenoot De brief was onderteekend F. G. De ongeluk' kige had zich mei een scheermes den hals alge- sneden. Daar zij nog min of meer ademhaalde, toen men haar vond werd zij onmiddellijk naar het gasthuis vervoerd Haar toestand is echter van dien aarddat zij haar geheim wel mede in het graf zal nemen. Te Emmerik woedde Vrijdagmiddag een hevig onweder. De bliksem sloeg in een korenmolen van zekeren G. en drie kinderen van een spoor wegarbeider welke daarin een schuilplaats hadden gezochtwerden door den bliksem ge troffen. Een er van was onmiddellijk dood. een tweede was met brandwonden overdekt, zoedat meu voor het behoud van zijn leven vreest. Het derde was geheel bewusteloosmaar is nu herstellende. Van den molen werden de roeden tot splinters geslagen. Er ontstond geea brand. Het Women's Penny Paper brengt de klacht op het tapijtwelke sinds lang vrij algemeen werd aangeheven over de stugheid of onbeleefd heid van vrouwelijke beambten bij de Engelsche posterij. Terwijl erkend wordtdat de jonge vrouwen het werk even goed verrichten als de mannenof beter zelfskan aan den anderen kant niet geloochend werdendat de houding van velen harer tegenover het publiek te wen- schen overlaat. Ter verontschuldiging wordt aan gevoerd dat het publiek maar al te rijk is aan personendie zich niet ontzien de jonge vrou welijke postbeambten op ongepaste aardigheden of zelfs op grofheden te onthalendoch tevens wordt herinnerd dat hierin voor de dames der posterij geene reden mag gelegen zijn om de joeden met de kwaden te straffen en tegenover aet publiek in het algemeen ecne zoo lerug- slootende houding aan te nemen. Het Women's Penny Paper vermaant dan ook zijne bescherme lingen tot beterschap op dit stuk en waarschuwt haar tegen het volharden in hetgeen het blad bestempelt als «eene politiek van zelfmoord.» Te Vlissingen is in de Aagje Dekenstraat eene jonge vaars op hol geraaktdie zijnen geleider ontsnapt was. Eene 80-jarige boerin, met haren man van Ritthem komendetrachtte de vaars tegen te houdende vrouw werd door het dier tegen hel trottoir geslingerd en ernstig verwond aan het hoofd twee uren later is zij aan de gevolgen overleden. De ongelukkige laat 5 kinderen achtervan welke hel jongste 2 maanden oud is. De Minister van Oorlog in België heeft offici éél het recht erkend van vrij en onbelemmerd verkeer der pers bij feestelijke gelegenheden ol tochtighedenwaaraan hel leger deelneemt. )eze vergunuing is beperkt tot drie reporters per dagblad. De gemeentebesturen hebben inge volge dit besluit aan elk dagblad drie kaarten van vrijgeleide gezonden. De Brusselsche pers is zeer ingenomen met dit besluit van den Minister. Te Ronse (België) werd dezer dagen een ver schrikkelijk drama afgespeeld Twee jongelieden waren sinds lang vcrloolddooh hun huweliik werd telkens uitgesteld door de wederzijdsche eudei'som redenon die nog niet bekend zijn. Vrijdag kwam de jongeling zijne verlooide uit- noodigenom eene wandeling te maken. In een hollen weg gekomenhaalde hij plotseling een revolver le voorschijn en school zijne be minde een kogel door don linkerslaap waarna hij het wapen op zich zeiven lichlie. Hij was oogenblikkelijk dood doch zij heel» nog zoo lang geleeld da! zij aan de loegescholen men- schen hall door gebaren, hall door algebroken woorden de toedracht dezer treurige geschie denis kon vertellen. Men wildal op 't oogenblik bij bet Ministerie van Oorlog plannen aanhangig zijn voor een bijzonder stelsel van kustverdediging. Ten eerste zou er een heirbaan worden aan gelegd van den Hoek van Holland over Scheve- ningen Katwijk aan ZeeZandvoort en IJmuiden, van IJmuiden verder door lot Helder. Om nu dit werk niet voor rekening van hel Dep. v3» Oorlog te laten doorgaan, zou het worden uiigevoerd door Waterstaat De weg dient om bet troepen vervoer sneller te doen plaats hebben en betere communicatie te verkrijgen met verschillend# posten. Met den aanleg zou reeds in 1891 een begin worden gemaakt. Deze weg zou echter slechts een begin zijn van een veelomvattend werk n 1. van den aan leg van een kuslspooi'wcg welke dezelfde punten zou verbinden als de heirbaan. Te Furthbij Neurenberg verbrandde de fabriek van Ammersdorfer en Haas. Een olfieier der brandweer viel bedwelmd door den rook in de vlammen en verbrandde. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende do 2e helft der maand April 1890. 1 II. OostermanAmsterdam. 2 R. van Rooij 3 Mevr. van Essen A De RuiterAmersloort. 5 A. Hark's.Hage. Briefkaart. 1. R. van Nimwegen Raam. Rechthebbenden vervoegen zich aan 'tposlkantoor- Burgerlijke Stand vnu Amersfoort. GEBOREN8 Mei Jan z. van Derk Mulder en Jaanlje Hofland 9 Mei Janna .lacoba, d. van Frans Willem Meijer en Janna Jacoba van Someren. Aaltjed. van Pieler Hageman en Catharina van den Hessenweg. Gijsberlha Geerruidad. van Hijmen van Surksum en Catharina Margaretha Kreijkamp. 10 Mei Dirk, z. van Rijndert van Bloemendal en Maartjc van Boeijen. 11 Mei Arnoldus, z. van Johannes van Koot en Cornelia Renes. Elbertus, z. van Lodewijk Arnoldus Lablans en Adriana Meer- veld. Jacobz. van Meijer Sciireuders en Mietje Hilversum. 14 Mei Calrina Maria Geer- truida, d. van Johannes Termaten en Aiijda van Ruitenbeek. GEHUWD14 Mei IJsbrand Ileere en Jo hanna Maria Blombergen. OVERLEDEN 9 Mei Adriana van Bijnen, 56 j. ongeh. Mietje van de Hoef, 44 j. ongeh 10 Mei Hendrik Ruigrok70 j. echtg van Jo hanna Christina Stoof. Gijsbertus Kelder, 6 m. 11 Mei Hendrikus van Beek. 3 in. 12 Mei Theodorus Meijer, 51 j. echtg. van Aaltje van Golerlet. 333,ta Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE. Eerste week. Trekking van 12 en 13 Mei (1400 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 5946 6446 7767 7776 779211905 11924 13613 13637. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1263 1291 6403 6425 6432 6458 7411 74*»3 7464 7474 7485 7705 7716 7732 7768 7773 7774 7798 11911 11930 11992 11994 13527 13537 13576 13604 13635 14406 en 14422. Trekking van Woensdag 14 Mei (700 loten.) Prijzen van f70. 1266 7426 7713 11907 11943 13530 13580 13652 en 14408. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1270 1300 6426 6435 7413 7426 7470 7703 11913 11919 11925 11939 13502 135.33 13500 13565 13605 13621 13654 13667 14428 cn 14443. Volgende trekkingen geschieden 2023 27—30 Mei en 3—7 Juni Behalve prijzen van f400, f200, 1100 en f70 zijn nevens de premiën van f30,000 en f 3,000 inKobleveu de hooldpr. van 1100 000, 150,000, 125.000, f 10,000, 12,000, 3 van f1500 en 48 van f1000. Loten zijn nog verkrijgbaar.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2