Beurtschipper B. SCHOLTE over de knieën door de modder moest waden werd voortgezet Vele dragers die eenen last van 50 lot 60 pond te dragen haddenvielen uitgeput neder en kwamen van vermoeienis om anderen wierpen hunne vracht al en sloegen op de «lucht. Nadat deze vermoeiende marsch achter den rug wasknapte het weder echter op en ging het voorspoedig tot Mrugorowaai de expeditie den 13den Mei aankwam. Hier werd een goede legerplaats betrokken. De gewa- Sende manschappen exerceeren er ijverig de ragers worden geoefend en zooveel mogelijk worden door Einin en dr. Stuhlmann planten en dieren verzameld. Marktprijzen te Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag 4 Juli 1890. Zandaardappelen f 5.50 a f 3.50 de heet. Hoendereieren f3.50 a f4.per 100 st. Boter f 1.a f 1.15 per kilo. Kippen f 0.70 a 11.p. st. Kuikens 10.60 a f1.10p.st. Piepkuikens f 0 30 a f 0 80 p st. Oude Eenden f 0.60 a f 0.90 p. st. Tamme Konijnen f 0.20 11.p. st Duiven f 0.30 f0 90 p. paar. Biggen f6.50 a f 10. p. st Schrammen i 15-a 1 27.per sluk. Aangevoerd waren 40 heet. Zandaardappelen, 10000st Hoendereieren, 1800 k. Boter De GEDEPUTEERDE STATEN der provincie UTRECHT Gelet op artikel 162 der Provinciale Wet. Brengen ter kenois van de belanghebbenden, dal hel uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der Provincie ever 1889 tegen be taling van f 1.ter Provinciale Griffie algemeen verbrijgbaar is gesteld. Utrecut 3 Juli 1890. De Gedeputeerde Stalen voornoemd SCI1IMMELPENNLNCK v. d. 0. v. NIJENBEEK, Voorzitter. DE KOCKGriffier. Uil 's Gravenhage wordt gemeld Scheveningen heeft ondervondendat de spuiings-oppositie waarin het zegevierde aan de badplaats geen voordeel heeft gebracht. In jaren heelt men (deels ook door hel weder, maar deels toch door den geest van verzet der Hagenaars) een zóó onvoordeelige maand Juni niet gehad. Er zijn bijna geen logés geweest en zoowel de table d'hote als de concerten van Kogel waren behalve bij 'l bezoek der Leidsche studenten zeer schaarsch bezocht. Er zijn hotels die in Juni vijl gasten hadden Met tienduizenden guldens is het bedrag te berekenen dat in die maand minder dan verleden jaar in de meeste hotels is ontvangen. Men hoopt nu op een goede Juli en Augustus en spant zich in om den vreemdelingen en slad- genooten 't verblijf aangenaam te maken. Reeds spoedig zullen de amusementen in de theater zaal van 't Kurhaus aanvangen. De heer Balk zal de rij openenwe krijgen tooneelvoorslel- lingen vocale concertengoochel avonden kinderfeesten bals snz. Onze opera troep voor het volgend seizoen is reeds samengesteld den 15den Sept. vangen dit jaar de voorstellingen aan. Er is echter sprake van dal we reeds te voren met een deel van het gezelschap kennis zullen maken op het Kur haus als de directie 't eens wordt den beginne aarzelde ik om aan zijn verzoek gevolg te gevenl'esprit de corps verbood mij eigenlijk om met dien lafaard in aanraking te komen. Mijn medelijden met den man en mijne nieuwsgierigheid behielden echter de overhand in mijzoadat ik op den bepaalden tijd in ge spannen verwachting Milows woning betrad. Ik vond haar geheel ontruimdc vera! stonden kisten en koffers, blijkbaar ter verzending gereed. Miiow kwam mij meteen ernstige uitdrukking op 't doodsbleeke gelaat te gemoet en voerde mij naar zijne zitkamer. «Ik dank u.» zoo begon hij, «dat gij aan mijn wensrh voldaan hebt. Het is wellicht mo gelijk dat wij elkander niet weerzien zullen en daarom zou ik u gaarne e«ne verklaring over mijn gedrag gevendat u terecht vreemd en zonderling toeschijnt, 'tls mij onverschillig, hoe uwe kameraden over mij denken maar daar ik u liefheb en achtzou het mij eene pijnlijke gedachte zijn te weien dal gij de zelfde meening waart toegedaan.» Hij zweeg even en ook ik wist niets te ant woorden. Na eene kleine pauze vervolgde hg «Gij zijt verwonderd, dat ik van dal opge wonden luitenantje gcene satisfactie geëischt hebniet waar Geloof mijals ik dat had kunnen doenzonder rnijn eigen leven op 't «pel te zetten, dat ik het zeker gedaan zou hebben. Ik staarde hem verbaasd aan. •Jazoo is 'twant ik heb niet het recht om mijn leven in de waagschaal te stellen. Hel is reeds jaren geledendat ik een oorvijg bekwain en hijdie mij op de::e wijze belee- digdeleeft nog op den huidigen dag Wordt vervolgd. AMERSFOORT',-den 7. Juli. 1890 De 49e geboortedag II. K. II Prinses Marie, gemalin van don Prins von Wied en dochter van wijlen Prins Fredcrik is Zaterdag jl- Amersfoort herdacht op de gebruikelijke wijze door het uitsteken dor vlaggen aan de gemeente- gebouwen en klokkenspel. Bij Kon. besl. is, op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan den heer G. Reinsals 2e luitenant bij de dd. Schutterij te Amersfoort en benoemd tol 2e luitenant de heer J. Pekelharing. Ingevolge adv. in ons vorig nummer zal heden Maandagavond, te 8 uren in het gebouw «Volks heil» een Bidstond voor de uitbreiding van bet Godsrijk worden gehouden. Ingevolge nevensst. adv. laat de lloll. IJz. Sp. Mij. in Juli en Aug. iederen Woensdag een Excursietrein loopen van HaarlemAmster dam WaespBussumHilversumUtrecht Baarn en Amersfoort naar RlienenNijmegen Groesbeek en Kleef. De streek, die deze trein doorlooptis zeker bij uitstek schoon. Men spoort, door 't hart des Landslangs weelderige ketens van sierlijke en prachtige villa's, liefelijke bloemperken welige landouwen, kortom ook langs schier alles wat het rijkste natuurschoon in ons gezegend Vaderland in 't prikje van den zomeroplevert. Kome dan tevens eene gloedrijke zon het genot der beschouwing van die fraaie schakel van landelijke natuurtalereelen volmaken De omstreken van de GrebbeNijmegen Groesbeek en Kleelwaarheen men zich gelielt te begeven, zijn zeer prachtig en hel beklimmen van den Kleelschen berg schenkt een zeldzaam genoegen. Men zal een heerlijken dag doorbrengen. De prijzen Ie, 2e en 3e klasse zijn extra matig. Ook de vertrekuren zijn zeer geschikt. Men behoeft niet te vroeg opleslaan en men komt niet te laat thuis. Men vei zuime derhalve niet (zie de adv.) om intijds plaatskaarlen te koopen. Want het getal daarvan is «beperkt.» Tot leden van het Prov. Utr. Genootschap voor Kunsten en Weienschappen zijn benoemd Dr. J. W. Doyer Jz le Amersfoort en onze voor malige sladgenooten de heeren D. F. van Esveld en R. A. Kollewijn. Het Handelsblad van gisteren behelst den onderstaanden brie! van den heer A. R Kraijen- hoff van de Leur kapitein van het 5e regimont infanteriete Amersfoort in garnizoen. Mijnheer de Hoofdredacteur «Eenige dagen geleden bevatten de nieuws bladen hel bericht van mijn overplaatsing naar de K. M. Academieals hoofd van onderwijs. Ik kon onmogelijk aan dai bericht geloof slaan, totdat ik op den 30 Juni do officieele aan schrijving ontving. Die plaatsing kwam mij hoogst onwaarschijnlijk voor, want ongeveer 3 weken geleden bad men mijne opinie over zulk een overplaatsing gevraagd en toen had ik bedankt. Na dat oogenblik vernam ik over deze aan gelegenheid niets meertotdat de couranten mij het bericht aanbrachten. U zult lichtelijk begrijpen dat mij dit bericht verbaasde im mers ik kon niet vermoeden dal men iemand aan de K. M. Academie zou brengen, die daar tegen veie bezwaren had en dietoen hij zich in dien geest had geuit, meende met veel recht te mogen vertrouwen dal deze geheele zaak met zijn afwijzing geëindigd was. U zoudl mij zeer verplichten, mijn schrijven, dat ik voorloopig hiermede zal eindigen, onder uwe berichten van marine en leger te willen opnemenen mij met de meeste hoogachting te gelooven Uw Dienstw. Dienaar, KRAIJENUOFF. Binnenkort zal lusschen Buenos A yres en Mon tevideo een electrische draadspoorweg voor brie venvervoer geopend worden. De afstanden lusschen beide steden bedraagt circa 300 K. M. Over dien afstand worden 2 electrische draden gespannenwaarover de brievenwagenljcszich zullen bewegen. Naar men meldtzouden de brievenmalen over dien afstond in 2 uren kunnen worden overgebracht. Over den ongeveer 30 K. M. breeden Li Platastroom worden de draden door twee aan beide oevers van den stroom op te richten torens gedragen op eene hoogte van 80 meters. In den sneltrein van Vlissingen naar Duitsch- land is een reiziger plotseling overleden name lijk de ruim 80-jarige Francis Bennochde bekende financier in de city van Londen. Hij was een ijverig lid van do Council ol Foreign Bondholders en directeur der City of Potsdam Waterworks. De Eirste Kamer der Staten Generaaldie tol 14 dezer was uiteengegaan is opdringend verzoek der regeering reeds legen 10 dezer, 'savonds 8£ uur, bijeengroepen. Drie gouden tientjes en cpn vergulden arm band met steen een speld met valseben steen twee snoeren groole paarlen etc. weiden in dé maand Mei ten nadeele van mevr. Saalborn de Groot tc Botterdam weggenomen door twee jeugdige dienstboden, E F. K., oud 15 jaar, en P. C. de L. v. VV.oud 15 jaar Beide beklaagden bekenden Eisch voor ieder 2 jaar gev. Mr G. M. s' Jacob vond ambtshalve de eisch te streng en concludeerde iniisdien tol een zachter vonnis. Te Vlaardinger Ambacht is in den ouderdom van ruim 9! jaren overledon Johanna Rees die in de dagen van de Belgische onlusten als inar- ketenster de krijgsverrichtingen van het Holland- schc leger medemaakie Haar man, P. Zuidgeest, met dnon zij ruim 50jaren gehuwd was, werd gedecoreerd. De man blijll nu in zorgvolle om standigheden achter. De oudste onderwijzer der Cóte-d'Or en misschien wel van geheelI Prankrijk Jean Jacques Ferraton is le Belan (Cóte dor) op 94-jangen leeftijd overleden. Deze nestor was ridder van het legioen van eer en officier d'Académie Lo- dewijk Will had hem lot ridder van de orde der Lelie benoemd. In 1812 werd hij tol onderwijzer benoemd en sinds 1814 onderwees hij le Belan de jeugd. Een vrouw te Zuid-Drachten las in de courant dat kokosnoot een goed middel tegen lintworm' is. Zij besloot van deze vrucht tc gebruiken liet een noot komennuttigde ze voor een deel en reeds den volgenden dag kwaiu hel dier te voorschijn. KeniiiNgerinK De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art 8 der wel van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van hel publiek dat door hen aan GEOBG BKRNS en zijne rechtver krijgenden vergunning is verleend om eene zeepziederij opterichlen in eene schuur be- hoorende bij hel perceelalhier gelegen aan den Arnhemschenstraatwegwijk I n". 9übi» kadastraal bekend onder sectie B, n° 1381. Amersioortden 7 Juli 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester W. A. CBOOCKEW1T. De Secretaris Weth. 1°. Br. W. L. SCI1ELTUS. 4 U V K K T E I T I K 1. Voor de talrijke bewijzen van be langstelling en genegenheid, ondervonden bij de viering onzer VIJFTIGJARIG IC ECHTVEREENIGING, betuigen wij, mede namens onze Kinderen en Klein kinderen, onzen welgemeenden dank. Amersfoort, 7 Juli 1890. JAN DE VRIJE. JAANTJE DE VRIJE-Hoon. Di BURGEMEESTER bn WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op !9lnaH«lai(, «ten 21. Juli 1990 's voormiddags te «'If uren, ten raadhuize in bet openbaar bij enkele in schrijving J IVJïKVTliO K N I. de levering eu plaatsing van een IJZEREN HEK, lang 46.5 M achter het plantsoen nabij de mel8jesaohool. H. het maken van eene HOUTEN BRUG in het Trekpad langs de rivier de Eemtussohen de Eem- brug en het Orootegat. De voorwaarden liggen op de Secretarie voor eenieder ter lezing, alle werkdagen van 10 lot 1 uur. Inlichtingen zijn bij den gemeente-architect verkrijgbaar. De Secretaris van Amersfoort, W L. 8CHELTU3 ligt thans te AMERSFOORT inlading tot D<»n«lc>i»<lau;av<>ii<t IO •full ©rn te varen naar HAARLEM, LEIDEN, 's I1AGB, DELFT, SCHIEDAM en ROTTERDAM, Hij hoopt door prompte bediening zich ieders vertrouwen waardig le maken en verzoekt be leefdelijk goederen en commission. Expediteur: P. BHEDEROODE Wijnstraat Rotterdam. Adres: Wed. G. PON Aitelmaret.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2