voorwendsel dat zij geen geld bad. De sjou werlui niet van de hedaardste soorthadden lang genoeg aangedrongen, doch kregen geen cent. Daarop gingen zij heen en keerden terug met eenige kannen petroleum en met het voor nemen om den schouwburg aan verschillende kanten tegelijk in brand te steken. Dank aan de wachthebbende vier maréchaus sees werd door de kalme vermaningen om toch niet zooveel menschenlevens in de waag schaal te stellen, het gevaar bezworen. Men zou wachten tot na afloop der voorstellingen dan zouden de maréchaussées voor het werkvolk «p betaling aandringen. Zoo geschieddedoch in den beginne bleef men weigerachtig. Eerst toen de politie gedreigd had den schouwburg te zullen verlaten, indien niet oogenblikkelijk werd uitbetaald, ontving bet werkvolk, dat tegen 14 cent per uur was aangenomen een bekrompen loon van 8 a 10 cent per uur. Te Utrecht is een jonge kat geboren met twee staarten en een dubbel stel achterpooten, «lies goed gevormd. Van het midden van den rug begint die tweeledige vorming en daar ter plaatse vindt men van boven ook nog twee poolen, die onnutte aanhangsels vormen, maar besterad schijnen voor het tweede stel voorpooten. Deze poes doel dus denken aan de hazen van Münchhausenmet een viertal poolen op den rug die gebruikt worden als de onderste inoede geloopen zijn. Een wonder der wetenschap wordt in «La France» medegedeeld. Naar Emile Goudeau in dal blad verhaaltheeft onlangs de «craniotorm» Lannelongue den schedel van een driejarig meisje in het gesticht te Bicèlrewelk kind door een te kleinen vorm van hoofd tot idiotisme gedoemd was (microcephalic), den schedel verwijden tot ontwikkeling in staat gesteld. Zoo heeft hij met zijn instrumenten den armen kleinen geest bevrijd uit de gevangenschapwaartoe die door de enge beenderwanden veroordeeld scheen, middel ie zijn. Do onkosten van het nazien moeten micmand weerhoudenzich zekerheid te verschaffen omtrent de deugdelijkheid van den afleider. Vijf kleine jongens te 's Uage ontvreemdde Maandag waarschijnlijk meer uit baldadigheid dan uit zucht lot stelen 400 pl«atska»rlen uil een van de bureelen van hel llullandsebe spoorstation daar. De diefstal werd spoedig door het personeel ontdekt en daarvan aangille gedaan bij de politiedie de deugnieten weldra had opgespoord. De «Spaarne-Bode» heeft onder meer soort gelijke advertentiën de volgende poëtische aanvrage 0|»rcclitf. geineend. Vier knappe Burgerdienstmeiden Zullen zich heel erg verblijden Wanneer zij kunnen vinden Vier jolige Vrinden Om daarna met die snaken Met kermis eens heel veel pleizier te maken. Brieven, met portret, onder No. 812 bij de uitgevers. De warmte in de Vereenigde Staten heeft plotseling voor koude plaats gemaakt. De tem peratuur is over het geheele land 15 tot 25 graden gedaald. Een Amerikaan heeft aan den Franschen vice- admiraal in Dahomey eeH mooi bod gedaan voor «le gevangen Amazonenom inet deze dames een «kunstreis» door Europa te maken. Dat er ook lang geleden zomers voorkwamen, die bijzonder koud warenkan de geschiedenis ons leeren. Hen hoog bejaard man, op het eiland Tesselvertelde nog onlangshoe zijn groot vader hem meermalen verhaald haddat de landlieden eenmaal in den hooibouw op zekeren dag mei wanten aan de hooiharken hanteerden en de paarden voor den hooiwagen bestuurden. Zekere J. D., daglooner te Pasterholtkreeg in de herberg ongenoegen met den waard, liet standje liep haog en laatstgenoemde werd zoo driftigdal hij den bezoeker plotseling met een mes in den rug slak zoodat de punt aan de voorzijde van het lichaam te voorschijn kwam. De gekwetste is gestorven en de dader, dat is het gewone einde van zulke vechtpartijen werd naar de gevangenis overgebracht. Een van de lezers der Zw. Ct. vestigt er de aandacht opdat bliksemafleiders noodzakelijk om de twee of drie jaar moeten nagezien worden. In dezen tijdnu van alle kanten berichten van onweer komenis het zeker niet overbodig hier eens aan te herinneren. Een bliksemafleider, die niet behoorlijk onderzocht wordtlevert een groot gevaar op, in stede van een voorbehoed- kurk van de derde flesch laten springen «en kunststuk, dat vorstNymphenburg met de grootste bedrevenheid uitvoerde toen de knecht hen ademloos kwam mededeelendat de schoone Cora reeds haar ros bestegen had. De baron sprong haastig op. «Laten wij niet talmen, mes amis. Indien wij hel plotseling verschijnen van dal schoone jonge meisje verzuimendan hebben wij een groot gedeelte van het genot gemist.» liet wederkeeren der heeren werd in het circus minder opgemerktdan hun vertrek want thans richtte een ieder den blik naar de rood fluweelen porliêreswelke eensklaps opengeslagen werden onder het schetteren der faolares en daar rende zij binnende schoone Cora Aslakoffde lieveling van het publiek. Hare prachtig gevormde gestalte werd eng om sloten door een goudkleurig zijden tricot met fonkelende edelsteenen versierd. De vorst zunk van verbazing achterover in zijn leuningstoel «Heb ik te veel van haar verteld?» «Neenmon citerzij bestaat geheel en al uit «race»... pur sang,» en de oogen van den vorst schitterden van jeugdig vuur in hel fcleeke, vervallen gelaat. Wordt vervolgd. In de Tcsschelschadcstraat te Amsterdam woonde eene bemiddelde ongehuwde dame, freule S.met hare gezelschapsjuffer, die door haar bij testamentaire be>cliikking tol nagenoeg universeele erfgename gemaakt was. Eenige weken geleden stierf freule S. in de kracht des levens. Zij werd begraven e« de ge zelschapsjuffer vertrok naar elders. Kort na dat sterfgeval keerde de broeder van de overledene uit Amerika terug en werd hij in kennis gesteld met de beschikkingen zijner zuster. Hiermede niet tevreden wilde hij de vroegere gezelschaps juffer bezoeken en met haar spreken maar alle pogingen om haar te zien te krijgen waren vruchteloos. De juffer verkoos den broeder harer overledene meesteres niet te ontvangen. Het gevolg was dat de justitie zich in de zaak mengde en last gal om het lijk van freule S. op te graven en aan een deskundig onderzoek te onderwerpen. Als voot'loopig resultaat daarvan kan men mede deelen dat het lijk de sporen vertoont eener chronische zink vergiftiging. De gezelschapsjufferin een Geldersch dorp gevestigdis onder toezicht van de justitie. Binnenkort hopen ook de Nijmegenaars een honderdjarige in hun midden te tellende weduwe Oilen, geboren Geurls Het krasse oudjedat den 4en Augustus 1790 geboren werd, laat bij advertentie hekend maken, dat zij iederdie haar op dien dag wil komen be zoeken, kan ontvangen. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat daar een brand gewoed heelt welke de grootste is sedert dien te Pera in 1870. Er zijn tenminste duizend huizen in vijf wijken verwoestde houtvoorraad van 125 houthandelaren is ver nield. Aan windstilte was het te danken dat de vlammen niet nog verder om zich grepen. Ver scheidene personen zijn omgekomen. De gelde lijke schade is aanzienlijk. Berichten uit Amerikadezer dagen ont vangen gewagen van geweldige orkanenin Minnesota die groote verwoestingen aanrichtten, vooral op de merenwaar verscheidene sloom- booten omsloegen. Daaronder was da boot «Sea- wing.» waarbij vermoedelijk ongeveer 150 toe risten omkwamen. Een aantal huizen en logemen ten zijn omgewaaidhet aantal slachtoffers is nog niet bekend. Ook sprong de ketel van de rivierstoomboot «Tioga» bij Chicagohetgeen aan veertig werklieden het leven kostte. Nadere berichten over den orkaan in Min nesota meldendat bij het vergaan van de stoomboot op het Pepin-meer 80 passgiers ge red werden en er ruim 100 personen zijn om gekomen. Te Hedwinwaar de meeste slacht offers woonachtig waren, vielen hartverscheuren de tooneelen voor en stonden alle zaken stil. De meeste omgekomenen waren jongelieden uit de werkliedensland. Er zijn reeds 80 lijken gevonden. Sedert het begin Mei van dit jaar beproeven Amerikanen levend vee naai België te ex porteerener zijn tot nu toe in 't geheel 1090 ossen aangevoerd. Eenige dagen geleden nog arriveerde de stoomer «Volturn» rnet 201 stuks van Baltimore. De Antwerpener slagers beweren dat het vleesch dezer beesten te vet is; nochtans vinden ze te Antwerpen zoowel als te Brussel spoedig en goeden afzet. Men betaalt het kilo levend gewicht met 85 tot 100 centimes. De combi natie die deze onderneming in 't leven heeft geroepen wil zich eerst door practische proeven van de rentabiliteit overtuigen; eens vastgesteld, dan zal de invoer van slachtvee op groote schaal en met eigen daartoe tc bouwen stoomer» plaat» hebben. De tot nu toe verkregen uitkomsten moetenniettegenstaande de in Belgii: geheven wordende rechten op den Invoer van levend vee, zeer gunstig genoemd Worden en me* wil de proeven ook lol andere lundco vooral lol Duitseliland uitstrekken. De guillotine in den Elzas. In den vorige winter beproefde zekere Karl Ems mevrouw de wed. Bolban ic vermoorden vermoedelijk om haar te bestelen. Hel meest verfoeilijke dezer misdaad is, del mevrouw Itolhun tiaar belager met alle weldaden overladen had. Om lot haar te geraken, had hij eerst gepoogd hare dienst bode te vermoordendie hem whde beletten zijn gruwelijk plan uit le voeren Eiiis werd door hel cours d'assises Ier dood veroordeeldeen verzoek om gratie werd ge weigerd De terechtst'dling h-eli de voi ige week plaats gehad op de binnenplaats d r gevangenis. De strafuitvoering had piuats volgens oe eri- mineele Kransche wetgeving dio in het itijks- land nog van kracht isdat wil zeggeude veroordeelde werd geguillotineerd. verband met art. Vil der additioncele artikelen lot de Grondwet (Staatsblad nu. 212 van 1887) is door de llollandsche IJzerenspoor- wegmaalschappij te Amsterdam bepaald, dal da nieuwe spelling der namen van hare stations door hel personeel in de correspondentie!) niet meer mag worden gebezigd. Daardoor zal liet vourtoan Castricum Ruurio. Veenendaalden Helder, Zutphen enz zijn, in plaats van de tot nu gevolge spelling Kasiri* kuin HuurlooYeuendaal HelderZullen. Een merkwaardige eisch in rechten werd in laatste instantie te Dresden gehoord De zanger Hein rich Kiefleleerling van Von Boekine, be schuldigde dien professor in den zang zijne bas stem in een baiyton le hetiben vcianderd. Ilij eischle teruggaat van betaald honorarium en eene schadevergoeding van 45ü0 mark. De eisch werd ontzegd. Verleden Vrijdag gebeurde een groot ongeluk te Dartmouth, Nova Scotia. N.-Amerika tip een landingshoold stonden een 100 mannen, vrouwen en kinderen (een ander telegram zegt zells 700) eene veerslooinhoot al te wachten. Toen de stoom boot op een paar voet alslands wassprongen eenige personen aan boord en op hetzelfde oogen- klik weken de palen waarop het aanleghoold rustteuilzoodat dit met allen die er op stonden in het water school Op e" ov,jr elkander verdronken de meesten doordat zij onder water werden gehouden, of zich niet konden bewegen, door de lichamen, die op hen vielen. De toe schouwers waren zoo door schrik overmand dat sommigen zware stukken hout in het water wierpen om drenkelingen een houvast te geven, maar deze daardoor gevaarlijk op hel hoold raakten. Bij Stanleys huwelijksreceptie op Richmond- Terrace heeft een der genoodigden de rijke weduwe Hatchard, verscheidene zilveren lepels van de uitstalling der geschenken gestolen waarschijnlijk om ze als aandenken te bewaren. Zij werd op heeterdaad betrapt cn gevangen ge nomen en thans is zij veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Zaterdagavond was een huisvrouw aan het Levendaal te Leiden bezig worteljes te schrappen, toen iemand kwam om eenig geld. Haar beurs, die zij gebruikt had bewaarde zezoolang zo bezig was bij het wortelschrapsel in baar schoot, doch vergat die er uit te nementoen zij bel schort met den inhoud in het water ledigde. Ook de beurs verdween in de diepte met ongeveer i 12 aan weekloon van man en zoons, Twee Oostenrijksche officieren van het spoor weg-regiment hebben dezer dagen in den mili tairen ballon «Badetzky» een buitengewoon lange luchtreis gemaakt. Des morgens 9 uur verlieten ze het Prater en stegen verrast, door een hoogen wind weldra in de wolken die zoo dicht waren, dat zij niet langer konden zien waar zij zich bevonden. Fierst den volgenden dag daalden zij nabij het dorp Bruczkow in Posen een afstand van 550 kilometer, ol 15 uren sporen met den sneltrein. Dit is een der langste luchtreizen die ooit gemaakt zijn. De reizigers namen 4 post duiven inedewaarvan er 8 naar Ween cn terugkeerden. DAGELIJKSCIIE WATERSTANDEN van de Luntergohe beek en de rivier de Eem. 1890. 8 Juli ()VRH BAL* Pot- BRUG. Genre LUI- M M. M. M. M. 5,00 8.33 9,80 2,3+ 0,86 5,09 3,36 9,77 2,30 0.70 5.03 3,31 3.77 2,29 0,++ 8,09 3.93 2,79 2.27 0,80 8,ff 3,35 9,81 2,30 0,88 5,99 3,10 2.S5 2.32 o.no 6,0'J 3,38 9,83 2,31 8.54

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2