jk 3960. Maandag* 25 Augustus 1890. Uitgever A. H. VAN CL JEE FF to Amersfoort. •Hit lilnd voraehijnt Maandag en honderdagnirUlajiunnemciil per 3 m:i»ndcn <1,—. franco per post /1,IS. Advertentiftn1 - -fl regels 60 Cl».; elke regel meer 10 Ctï. (Ironie letters nasr plmitsruimtevoor randen en andere entrn inrigliug geschiedt hooger prijsberekening. Legale nfliciehleen onteigen. Adv. per regel IS (>l«. Reclame» per regel iS Cte. Aft. nuttmer't 10 Cti. hoek Eortegracht, Wijk B 60 Bui eau HDD BHD1ZBN Keniiis^eriii s;. Dc BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. X «Ier wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n". t)5) Brengen ter kennis.-*.van het' publiek dal door hen aan J VAN DE KAMP en zijne recht verkrijgenden vergunning is verleènd om eene slachterij en rookerij opierichlen in hel perceel*, alhier belegen aan de Arnhcmseheatraat wijk An°. ü4;, kadastraal bekend onder sectie En°. 1795. Ainersfooriden 25. Augustus 1890. Burgemeester en Wet houders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W L. SCHELTUS. AMERSFOORT, den 25. Augustus 1890. Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfooii is heden aanbesteed: I het vernh-uwen van 502 M* keibeslrating der Kampstraat met Ben Ahinkcien en het ver leggen van de'keibeslrating op het singel langs het Zand met bijlevering van al hel daartoe bcnoodigdeingeschreven is door T. W. Bonte I 2225. C. Bos le Utrecht f2238, P: Boks f2311 11. Zwcp 12370 cn A. Maters f 2800. II. het leveren en stellen van een ijzeren brugje over de sluis aan het Spui, en van twee ijzeren afsluithekken ingeschr. donr Wed. J. Blok 1217 25, G Wolhers 1218.50, J llaksteen te Dordrecht f330, P. II. Ilörmann te Utrecht 1357 en II. Groenier Sz. te Stads kanaal 1450. Deze werken zijn den minsten inschrijvers gegund. De heer J. G. F. Prins, onderwijzer aan de openb. school. 2c soort, hoofd dc heer H. W. de Heus, is bij hel le Amsterdam gehouden examen geslaagd voor de hoofdonderwijzersacte. Het zal 10 Sept. aanst. 25 jaren geleden zijn dat onze geachte stadgenoot de heer II. 11. E. Morren zich als Heel- en verloskundige alhier vestigde en later tot Gemeente-heel- en verlos kundige werd benoemd. Hij mag zonder twijfel met groot welgevallen op dat afgeloopen tijdvak terugzienwant aan duizenden verleende hij zijne hulp. Wij wen- schen hem hartelijk nog een groot getal jaren de noodige krachtlust en opgewektheid toe om zijne werkzaamheden tot veler hulp le verrichten. Het Kiescollege der Ned. Hcrv. Gemeente te Amersfoort heelt in eene Vrijdag namiddag ge houden vergadering, met groote meerderheid van stemmen ter voorziening in de vacature van Ds. A. Wartenagekozen Dr. F. H. J. Grundlehner te DelIL Van het 1. regiment huzaren zullen te Amers foort detachementen aankomenen wel op 26 Augustus per Hollandsche spoor's morgens te 8 uur 33 min. uit Zullen, 13 onderofficieren en minderen en 13 paarden en op 29 Au gustus, per extra-trein 10 u. 15 min. 's voor- middags uit Deventer, 6 officieren, 102onder officieren en minderen, benevens 112 paarden cn 1 voertuig. Hedenochtend te tien uur ontlastle zich boven Amersfoort een zwaar on weder, vergezeld van lievigen regen en hagel terwijl tegelijkertijd een zeer aangename bloemengeur zich ver spreidde waardoor men er ook aan herinnerd werd dat inen zich in het zomerseizoen bevond. Eergisteren is door de Rijkspolitie van Hoeve laken naar de gevangenis te Utrecht overge bracht G. 0wonende aldaarverdacht van eene poging tot vorgilliging met muizontarwc te dier plaatse gepleegd. Daaromtrent wordt verder ver meld dut iemanddie met hul hoofJ van een gezin ongenoegen had gehad de meid omkocht om hel geheele gezin te vergiiligen. Als beloo ning zou zij daarvoor twee gulden ontvangen. De incid nam dit aan en deed inuizeniarwe in de spijzen Reeds on Ier het eten werden alle huisgenoolen ongesteld en de meid die onge rust werdbegon dc gillkorraltjes uit het eten te zoekenwaardoor zij terstond in verdenking kwam. Spoedig aangebrachte geneeskundige hulp deed allen herstellen, behalve het jongste kind, dal ernstig ongesteld moet zijn. De meid heelt ook reeds den naam van den hoofdschuldige genoemd. Uil 's Gravenhage wordt gemeld De parlementaire zitting die wij te gemoet gaan belooft een zeer belangrijke en drukke le zijn. liet laat zich aanziendal legen den afloop van het begrootingsonderzoek de leger- wellen in staal van wijzen zullen zijnzoodal ter>tond na de begroolingscarnpagne de mili taire vraag aan de orde zal kunnen komen. Misschien zal er een poging worden aangewend, om de quaestie niet meer le behandelen vóór de verkiezingen en liever met finunciecle en vaccine- en slcdonwetten den beschikbaren tijd le vullen Dat die poging echter gelukken zal is niet denkbaar. Terwijl hel te Schevcningenondanks het lengen tier avonden, nog recht druk blijft en het hadseizoen allengs weder ten einde loopt, kwam de directeur der Fransche opera ons deze week herinnerendat de winter op komst ishij bood het tableau de la troupe aanwaarop we slechts enkele goede kennissen vinden grootendeels nieuw personeel ilij belooft weder veel goeds te monleeren. Daarenboven zullen van lijd tot tijd sterren optreden, het eerst mej. Louise Heymannuit Amsterdamdie Lakmé. Mignon enz. zal zingen, waarmede zij in Italiëwaar ze voor 't eerst optrad kolos saal succes had. Haar coloratuurzaug wordt hoog geprezen. Men zal haar in November leeren kennenals zuster van den beroemden Carl Heymann heelt men recht er veel van te ver wachten; de kunst zit in die familie in't bloed. In verband met het beschikbaar zijn van zeven lichtingen bij de militie te land is de vredes organisatie van het wapen der infanterie uitge breid met 9 hoofdofficierenwaarvan 4 den rang zullen hebben van luitenant kolonel en 5 dien van majoor; voorts worden bij elk regiment nog een kapitein en een luit.-kwartiermeester benoemddeze officieren zullen alles moeten voorbereiden wat vereischt wordt omop het eerste daartoe gegeven bevelonmiddellijk tot het oprichten der depots te kunnen overgaan. In tijd van vrede zijn de hoofdofficieren en kapiteins bestemd voor bijzondere diensten zoodal zoo min mogelijk andere officieren aan de gewone dienstverrichtingen worden onttrok ken. De luiu-kwartiermeeslers zullen in tijd van vrede werkzaam zijn bij de hoofd-adrainistratie der korpsen. Betreffende een ongevaldat den Duitschen soldalen bij Würzburg is overkomendeelt de Frankfurter Zeiltuig eenige bijzonderheden mede. Het regiment marcheerde om halfzeven uit Würzburg cn kwam na 1} uur te Eibelstadt aan. De afstand was 10 kilometer, de soldaten waren zwaar bepakt en het was zeer warm (26* Reaumur) en stoffig. De gevolgen van dezen snellen marsch onder deze omstandigheden deden zich spoedig gevoelen. Reeds te Sommerhausen, de eerste plaats na Eibe'stadt, vielen de eerste soldaten neer. Later, tusschen Ochsenfurt (18 kilometer) en Marksbreit, vermeerderde hel aan tal der soldatendie niet verder kondenzoo zeer, dal de inwoners woldra met wagens moesten komen om de bewustelooze manschap pen weg te brengen. Honderdzeventig soldaten vielen in onmacht en tweehonderd moesten nog uit hel gelid treden en achterblijven. De tweemaster Columbus» uil Gravclingen i9 reeds een half jaar zoek. In Februari vertrok het schip uit Gravelingen en landde na tien dagen in Spanjevanwaar het 10 dagen later met een lading zout vertrok. Sinds dien tijd heeft men niets meer van het schip vernomen. Uit Rusland wordt gemeld dat bij Nistinei Novogorod de passagiersstoombooi «Gregor» met 102 personen aan boord, meerendeeis koop lieden 's nachts in brand is geraakt en lot aan de waterlijn afgebrand. De slaapdronken reizigers sprongen in hel water en verdronken voor het grootste gedeelte. De schade is zeer groot. De brievenmail is verbrand. De Minister van Waterstaat enz. heeft zijrtê goedkeuring gehecht aan het voorstel der spoor- wegbesturen om den a.s. winterdieasl op de spoorwegen hier te lande 15 October a.s. in plaats van 1 October le doen aanvangen. Naar wij vernemencirculeert onder de telegraaf bestellers le Amsterdam een opwekking lol onderleekening van een adres aan den minis ter van W.II. en N.oin le verzoeken den ondoelmatigen mantel te doen vervangen door een gesGhikte jas. Een vierjarige ondervinding heelt geleerddat de mantel bij regen niet voldoende beschermt en bij sterken wind zeer hinderlijk is. Naar men verneemtzijn de nieuw model verbandkislen voor de spoorwegen op de vei- ligheidstenloonstelling met goud bekroond en kan de invoering van de nieuwe regeling spoe dig worden tegemoet gezien. De aanhouder Een onderwijzer heeft thans le Breda voor de 10e maal examen voor hoofdonderwijzer algelegd en is... voor de tiende maal te licht bevonden. Bij vonnis van den Krijgsraad in liet 2e Mil. Arr., standplaats *6 Herlogenboschvan den 22eü Aug. jl. is de sergeant-majoor bij de 3e comp. 3e bat. 6e reg. Inf., II. W. F., schuldig ver klaard aan valschheid in geschrifte, driemaal gepleegden veroordeeld tot één jaar gevan genisstraf en degradatie tot den rang van soldaat. Iemanddie te Zaandijk een pertemonnnie met vijftig gulden op straat zag liggen welke iemand bij ongeluk uit een raam had laten vallenging daarmede schoot. Hij wildeniet tegenstaande anderen hem de portcmonnaie hadden zien oprapendie Biel teruggeven en eerst de politie slaagde er in 't voorwerp op zolder, in een oude klomp verstopt, terug te vinden. De «eerlijke» vinder kreeg het waarlijk in zijn hoofd om later bij den verliezer aan te schellen en te vragen: «Of er ook wat voor den eerlijker, vinder op overschoot?» Marktprijien le blad».feuilleton 3e blad».rerrolg der be richten 4c blad». advehteütie n. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze dierbare Echtgeuoote en Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Amersfoort J. H. BOERSEN. 25 Augustus 1890. G. BOERSEN. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Dla.'iuU ck «lei» I September 1*90, 's voormi Uiags te elf arenten raadhuiza in het open baar bij enkele inschryving AA1BESTEDE1: het leveren en plaatsen van 15.95 IJZEREN HEK tot verlenging van het hek aan do Arnhemsohe brug, en 95.75 M' IJZEREN HEK aan den ingang van de Kleine haag. Dc voorwaarden liggen op de Secretarie ter lezing alle werkdagen van 10 tot 1 uur. c

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 1