Irier-iiisctal VESKOOPING VASTE GOEDEREI. best WEI- eo BODILAND So. 2. Een BflOWPLAATSJE Se. 3. Een BOOWPLAATSJE Ho. 4.Eöq perceel BOUWLAND, uilfflUQlend BOUWLAND, WONINGEN HET WD, MMMmmMSfl, FAE3ITI5 HET GROND, van De Notarissen DE LOUTER en DRIJFHOUT VAN HOOFF zijn voornemens om op Vrijdag »9. Augustus des voormiddags 10& nor in «het VALKJE» te Amersfoort in ket openbaar te F E H KOO P E In de Gemeente Hoogland. No. 1. Een perceel in den polder «NËÈR DUISTbij de haarbrug uiikoinende aan den Bunschoter straatweg, kadastraal grool 2,G2,7U H A. In gebruik bij de erven DIRK BOERSEN en te aanvaarden t Januari e. k nabij «DE BRAND* op den boek van de Heisteeg en den Kalvkensciienweg grool 0,01,70 II A. In de woning is vergunning lot verkoop van sterkendmnk in het klein. Verhuurd am GKRBs VAN WESTF.RLAAK tot 1 Nov. 1802 voor f 90.— per jaar. aldaarmede aan den Kalvkenschenweg groot 0,22,88 II.A. Verhuurd aan E. VAN DEN HEUVEL tot 1 Nov. 1802 voor f 44.per jaar. kort bij No. 5 grool 99 Aren 6 Centiaren. Doorloopond verhuurd aan J F. VAN BEKKUM voor f 20 per jaaraan wien ook de ge bouwen behooren. In de Gemeente Amersfoort. No 5. Een perceel buiten de kaüppoort aan den straatweg naar Hoevelaken voorbij de Linie groot 0.97,92 II.A. Verhuurd aan onderscheidenen voor tezamen /109,87± per jaar. No. 6. Twee in de Olie^tïeg. over de houtloodsen van de firma J. KOEKEinKKKR. Wijk E. Nos. 2.18 en 2.19. Een woning is verhuurd aan KRAAN voor /0,80 per weekde andere is niet verhuurd en dadelijk le aanvaarden. achter de Kamp bij de Beestenmarkt Wijk C. No. 212 grool 0.01,12 II.A. Verhuurd aan Wed. CALJEE voor f 1. per week. No. 8. Een ruim in de Krankeledenstraat Wijk E. No. 237. Ingebruik hij den eigenaar den Heer L A. SCHAAP en te aanvaarden 1 Januari e. k. Breeder bij biljetten. de tanden zette in eene dikke boterham Op de tafel lagen handkoffersplaids, para- pluien en parasols in een behagelijken chaos terwijl de gelukkige bezitster van dat alles, *ith niet bekommerende om hetgeen er nevens haar voorvielmaar dapper bleef dooreten. Reeds haar uiterlijk had dadelijk de belang stelling van den geheimraad opgewekt. Hel waa hem gegaan, als dan dapperen overste «it «Der Beltelstudentdiete Dresden ko kende, eene zoo noodlottige teleurstelling ten opzichte van zijne gesluierde schoone onder vond. Van ter zijde en achterwaarts achter hare ondoorzichtige voile zag de antieke er veelbelovend uit, want zij bezat eene hooge, «lanke gM.illewier ongewone choekigheid» verborgen werd door een ruimen stofmantel. Haar verder toilet bestond uil eene zeer kort lichtblauw katoenen japon en een grooten «ba- byhoed» mei vergeet-inij-nietjes en helblauwe linten versierd WuagJet gij het echter om on- Tol het INSCHRIJVEN van LEERLIN GEN voorden cursus 1890/9! zal do onderge- leekende zitting houden in het Schoolgebouw op Vrijdag, den 29sten Augustus e.k., des avonds van 7—9 uren. De Directeur der School Or. II F. JOIIIKn%i. Verrolfc der bericlilen. Bij de Tweede Kamer zijn thans ingekomen de wetsontwerpen tot wijziging van de bepalingen der Gemeentewet betrekkelijk de plaatselijke belastingen en tot wijzigingin verband hier mede van de wet tot regeling van de grond belasting. Te Haarlem heeft een 44jarige stukadoor ia een water- en vuurwinkel in de Rozenpriëelstraat een G4jarige vrouw die voor hem in die woning was gevlucht, getracht den hals af te snijden met een groot broodmesdat hij van zijne woning bad medegenomen. Gelukkig werd hij door eenige buurvrouwen gegrepen en aan de politie overgeleverd voordal hij zijn plan kon uitvoeren hij had echter reeds het mes op haar hals gezetterwijl hij haar bovendien met een hand in de rechterwang had vastgegrependie op verschillende plaatsen is verwond Deze vrouw is de moeder van zijn huisbaasdoor wien hem gerechtelijk de huur was opgezegdomdat hij huur schuldig wasen nu verdacht hij haar van te hebben medegewerkt om hem te laten verhuizen. Te Odessa is de zoon van een arm muzikant, die door een dollen hond gebeten was, volgens de methode van Pasteur ingeënt en genezen. Twee meisjesdie door denzellden hond gebeten warenwerden niet ingeënt en bezweken aan haar wonden. Een Russische dame mevrouw Ava heeft om een weddenschap, een rit le paard onder nomen van St. Petersburg naar Kurskeen af stand van 1200 kilometers. Zij woidi op haar tocht vergezeld door vijf wielrijders. Bij het personeel aan de werkplaatsen van de lloll. IJzeren Spoorwegmaatschappij te Haar lem zullen weldra nog 300 man aan het werk gesteld wordenzoodat het totaal aantal werk lieden daar dan 1100 zal bedragen. Naar het bacteriologische station te Moskou zijn zes personen overgebrachtdie door een dollen wolf zijn gebeten en ernstig gewond. Onder de gebeten personen bevinden zich twee kinderen van 3, een kind van 7en een van 13 jaar. Tegen rupsen moet het beste middel chloor kalk zijn. Een pond er van, met een half pond vet vermengd wordt tot rollen gemaaktdie met werk omwikkeld en oin den boomstam be vestigd worden. De rups op de takkenzegt men. vallen erbinnen korten lijd af en van be neden af kruipt geen enkele meer bij den stam op. Zells vlinders moeten zulke boornen mijden. De astronoom Herwite en de directeur der luchtvaarschool te Parijs Besagonzullen eea luchtreis maken naar de Noordpool. Zij zuilen daarvoor een ballon maken van dertig meter in middellijn en van 14,120 M3 inhoud. Hij zal gevuld worden met zuiver wa'erstofgas. De lucht reis uitgaande van Spitsbergenwordt berekend vier of vijf dagen te zullen duren. Men hoopt te dalen in Noord-Amerika, of het noordelijke punt van Aziëd. i. een reis van 35U0 K. M. der den hoed te zien zoo werdt gij teleur gesteld. Gij bliktet dan niet in een jeugdig irisch gelaal, met droomende kinderocgen, maar in een, dat veel overeenkomst met perkament opleverde. Nu, wijl de jonkvrouw zich vrij waande, had zij het der moeite niet waard geacht om te midden v.in het zeezieke publick den beschermden sluier te behouden zoodat het licht geheel en al op hare wezenstrekken viel. Zij zatmet de elleboogen op de tafel steunendevoor haar proviandmandwelke onuitputtelijk scheen hoewel zij onophoudelijk atwaardoor de vele rimpels en vouwen van haar gelaat nog meer te voorschijn traden. Onder een paar borstelige wenkbrauwen fonkel den kleine oogon en herinnerden met de spitsen neus den geheimraad aan de kat bij zich te huis. Thans vooral was er leedvermaak in den blik te lezenwaarmede zij soms hare omgeving monsterde. Wordt vervolgd. De wet van 9 Mei jl.t betreffende het dragen van wapenen (zie Stbl. no. 81), brengt bij hare toepassing tal van belemmeringen mede. Zoo nu weder voor die plaatsen in ons landwaar men van oudsher prijs- en koningsvogel placht te schieten op z.g. schuts- of schiethoornen die in de meeste plaatsen op publiek terrein zijn opgericht. Ieder der deelnemers aan zulk een schuttersfeestzoowel als aan de oefeningen, die hieraan voorafgaan moet thans voorzien zijn van een machtiging van den Commissaris des Konings lot het bij zich hebben van een wapen- In Limburg, Noord-Brabant en Gelder land zouden de Commissarissen des Konings wel haast een specialen ambtenaar mogen aan stellen voor het in orde brengen der te vragen vergunningen en het onderzoeken of de personen, die ze vragenwerkelijk lol een schuttersgilde behooren. In arL 1 van bovengenoemde wet worden pijl en boog niet als wapenen genoemd, er is daarin allen sprake van stootwerktuigen. Hel aantal vermiste portemonnaies op het kermisterrein te Rotterdam was zeer grootda gelijks werd er bij de politie aangifte van ge daan vooral door dainesdie dat voorwerp in mantelzak of achterzak van de japon geborgen hebben. Slechts een enkele is aan het politie bureau aan de Meermansstraat gedeponeerd met een inhoud van f Ü,G0die op het kermis terrein door een agent van politie is gevonden. In de klinieken te Berlijn kwamen in den laatsten tijd herhaaldelijk oorlijdcis hulp zoeken, waarbij eenige zeer ernstige operalies moesten worden gedaan. De doctoren verklaren dat de oorzaak van deze oorziekten was le vinden in het indringen van water in de ooren bij het baden of zwemmen, zonder dal de baders zorgden het water weder uil de ooren te laten wegloopen. In Engelsch Indië wonenvolgens officieele opgaventhans 79,000 weduwen beneden de 9 jaar. Het zijn onschuldige kinderen die bij hun geboorte aan even zooveel knapen uitge- huwlijkt werden en nuna den uood dezer laatstenovereenkomstig de wellen des lands weduwen zijn geworden en nooit meer huwen mogen. Het lot dezer «weduwen» onder de strenge zeden der Hindoes niet te benijden. Een wielrijder heeft dezer dagen den afstand van Parijs over Bordeaux naar Toulouse (830 kilometers)afgelegd in 4 dagen en 2 uren, dat is ongeveer 20 K.M. per uurbijna zoo snel als een spoortrein. Uit Boston wordt gemeld: Op den spoorweg nabij hel slation Quincy is een ongeluk gebeurd dat aan 15 raenschen het leven kostte en waarbij 23 anderen verwond werden. Bij den gehouden wedstrijd in hel maken van sigaren le Chicago is de eerste prijsof gouden medaillegewonnen door L. C. Knud- sonen de tweede prijs of zilveren medaille door Leonard Verschuren. De heer Verschuren is een Hollanderdie zijn vak in Nederland heeft geleerd. Het voornemen beslaat, om de meesters geweer makers, die bij de verschillende korpsen der landmacht in den graad van sergeant dienen den graad van sergeant-majoor toe le kennen. Oscar Carré heeft op de kermis te Rotterdam een zijner beste springpaarden verloren. In den stal is het door een ander paard zoodanig ge slagen, dat een voorpoot is gebroken. Het dier isdaar het onherstelbaar was aan een slachter verkocht moeten worden en naar het abattoir vervoerd. Carré verklaardedat het paard voor hem een waarde had van 15000. Aan den Temps en ook aan het Journal des Débats wordt uit Nancy gemeld, dat de lucht reizigers Lachambre aluaar Maandag jl. met acht andere personen, onder welke drie schilders, in een luchtballon zijn opgestegen. Tot kort vóór de nederdaling had de reis niets bijzonders op geleverd maar boven Saarlouis ter hoogte van 700 nieterhoorden de reizigers plotseling trompetgeschaal en zagen zij een stuk geschut met eene bedekking van soldaten zich door de stad bewegen. Spoedig daarna werd op den ballon geschoten. De reizigers haastten zich allerlei ballast uit te werpen en stegen lot eene hoogte van 950 meter. Twintig schoten hooiden zij lossen doch geen daarvan raakte den ballon, zoodat de luchtvaarders behouden en wel te Oppen Rijn Pruisen nederdaalden. De stad SainuClaudc in het Jurageberpte is door een cycloon geducht geteisterd. Eenige openbare gebouwen en fabrieken zijn geheel vernield. Tol dusver zijn reeds 6 lijken gevonden. Daar de meeste labricken stilstaan zijn ongeveer G00 werklieden zonder werk.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 4