AANBESTEDING x bindstoffen Prima Engelsuhe Gascoke Chocolade en Cacao. I. J. COHEN, Gebri Stollwerck's Stollwerck's Chocolade en Cacao den schildwacht op gebruikelijke wijze drie malen gewaarschuwd was om te blijven staan. Er vie! een schoten de man viel dood neer. liet bleek een inwoner der stad te zijn. een bekwaam smidgehuwd en vader van twee kinderen. Postwel De Memorie van Antwoord op het afdeeling verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling der brieven poster ij is verschenen. De Minister van Waterstaat verklaart voorne mens te zijn de herziening der Koninklijke be sluiten die door deze wet noodig zal worden in den geest van het wetsontwerp te zullen bevorderen. Een verlaagd port binnen zekeren kring wordt ingevoerd zoodat hel port voor brieven zal he dragen, bij een maxirnumgcwicht van 15gram: a. indien de brief wordt besteld binnen den kring van hol post- of hulpkantoorwaar die ter post wordt bezorgd (stadspost) 3 centsb. indien de bestelling plaats heelt buiten den kring 5 cents; boven 15 tol en met 200gram, 10 cents en boven 200 lot en met 500 gram 15 cents De verplichte aanteekening wordt voorgeschre ven bij vei /.ending van geld, geldswaardig papier aan toonder (deze bijvoeging is nieuw)edele metalen, enz. Amerika is van zijn eersten treinroover door den dood verlost. Dinsdag was 't eindelijk gelukt Burrowsvoor wiens arrestatie 7500 ds. was uitgeloofddoor verraad van negers met wie hij bevriend was, gevangen te nemen. Den volgenden ochtend vroeg hij a3n den gevangenbewaarder om hem even zijn handkoffertje aan te geven waarin hij biscuits had geborgen. Burrows kreeg er eenige bisi uils uit, maar nam daarna in beide handen een revolver en dreigde de cipier dood te schieten als hij niet onmiddellijk zijn hand en voetkettingen losmaakte. De cipier deed dit, waaiup Burrows hem opsloot in zijn cel. De roover spoedde zich toen tot een ander beambte en eischte onder bedreiging met den dood de 178 ds. terug, die hem bij zijn komst in de gevangenis waren ontnomen. Deze antwoordde met een revolverschotwaarop Burrows al vluchtende terug schoot, den beambte een kogel door de longen joeg en een neger-bediende een schot in den schouder bezorgde. De roover zelf werd echtertoen hij reeds op straat was nog door een kogel doodelijk getroffen. Burrows was gedurende 10 jaar de leider van de trein- roovers, en doodde «ambtshalve» drie politie agenten die hem wilden arresteer en en een passagier. De Gouverneur van den Staat New-York heeft zijn verslag openbaar gemaakt betredende de terdoodbrenging van den misdadiger Keminler door elexti iciteil. Gelijk men zich herinnert werd berichtdat de gevangene nog geruimen tijd, na de clecirisehe lading te hebben ontvan gen, leefde en dus eene vreeselijke marteling moest ondergaan. Volgens den Gouverneur was echter de dood onmiddelijk en pijnloos geweest en was tusschen den eersten en den tweeden schok geen teeken van leven meer waargenomen. Achl minuten nadat de stroom door de geleiding ging hadden alle levensverschijnselen geheel opgehouden, teiwijl bij andere manieren van executie die lijd veel langer is. Men verwacht dat nu het wetsvoorstel be treffende hel ter dood brengen door eleclricileit spoedig wet zal worden. Dinsdag 7 Oct. hield de heer Joh. van der Sleur. Middeinachlzcndeling, in het gebouw Volksheil» alhier voor een stampvolle zaal eene lezing over den arbeid der Mid nachtzending. Na een enkel woord ter inleiuing gaf Spr. in een boeiende improvisatie een beschrijving van den treurigen toestand op zedelijk gebieddie in onzen groote steden neersoht. De publieke huizen van ontuchtwel verre van zooals sommigen nog altijd meenen het kwaad tot enge grenzen te beperkenwaren integendeel broeinesten van onzedelijkheiddie hunne ge- heele omgeving demoraliseerden en verpestten. Door tal van voorbeelden ontleend aan zijne persoonlijke ervaringen te Haarlem Amsterdam, utrecht. Rotterdam. Arnhem en Harderwijk, toonde Spr. de waarheid zijner beweringen aan, terwijl hij tevens de bewijzen leverde, dat de handel in meisjesdoor enkelen een liclie genoemd inderdaad bestaat. De namen der voornaamste handelaars en agenten waren dan trouwens ook bij hen die aan den strijd tegen de ontucht deelnamen zeer wel bekend. Spr. eindigde met den wensch dal Amersfoort bi^ voortduring van de publieke huizen bevrijd mocht blijvenen dal men alhier het voorbeeld mócht volgen van Kampen, Y'enlo en Utrecht, waar die huizen voor gjod verboden waren. De beur van der Sleur werd door zijn talrijk ge hoor met groote aandacht gevolgd Ten >lolte werd beul de zegenbede in gezang toegezongen Eene vreoseliike misdaad 'heelt te Bornstein (bij Bonn) alle gemoederen in beweging gebracht. Een aldaar woonachtig echtgenootvader van vijl kinderenhad liefdesbetrekkingen aange knoopt met eene jonge weduwewaarvan zich na eenigen tijd de gevolgen openbaarden. Vree- zende, dat hij hierdoor zijne lot dusverre goede reputatie zou verliezenbesloot bij de weduwe te vermoorden. Met dat doel begaf bij zich zekeren avond met haar in het vrije veld en viel haar onverhoeds met een mes aan. Er ont stond eene vreeselijke worstelingwaarbij de 23jarige sterke vrouw verscheidene messteken ontviugmaar zich toch hardnekkig bleet ver dedigen. Eindelijk haalde hij een revolver voor den dag en joeg haar drie kogels in het lichaam, waarna zij dood neerstortte. De moordenaar werd nog denzelfden dag gearresteerd en tot be kentenis gedwongen. Dezer dagen kregen te Parijs een paar getuigen twist met een der koetsierswaarin zich weldra de bruid, de bruigom en de familie mengden. De geheele bruidspartij werd ten slotte naar het politiebureel gebracht. Na twee uren opge sloten te zijn geweestkonden de bruiloftsgasten hel feest voortzetten. In de Pieter Jacobstraat nabij het politie bureau der eerste sectie teAmsterdamwerd een familie-drama afgespeeld tusschen een oom. eene tante, een neel en diens vriend, waarbij de vuisten als wapenen gebezigd werdenen hetwelk eindigde toen zij elkander de oogen bont en blauw hadden geslagen. Zekere S. te Bruinisse die tijdens de jongste volkstelling zijne telkaart verbrandde en alle opgaven weigerde te beantwoorden waarvan een vonnis van 1 20 of 6 dagen hechtenis het gevolg is geweestheeft het zóó ver laten komen, dat hij door de politie opgepakt en te Zieriksee in het huis van bewaring gebracht is moeten werden, waar hij des avonds omstreeks 8 uur aangekomenden volgenden ochtend reeds betaalde en ontslagen werd. Oranjeklanten contra de socialisten. Zaterdagavond is er te Amsterdam een botsing ontstaan tusschen een hoop opgeschoten knapen, aangevuurd door volwassenen en gewapend met stokken waaraan oranjezakdoeken en de socialistische colporteursdie hun gewoon be drijf in de Damstraat uitoefenden. Van socialistische zijde schijnt men het er op gezet te hebben weder standjes uittelokken. Telkens worden nieuwe colporteurs gerequireerd. Zaterdagavond liep men met een tweetal chassineltenwaarop de brochure Spin werd aangeprezen, terwijl op een andere hei beloolde land banaan werd geadverteerd. Tegen halflien was de Damstraat weer propvol. Enkele winkeliers waren genoodzaakt hunne vensters te sluiten. Even over halflien verscheen een optocht jeugdige oranjeklcnten nationalen liederen zin* gende. De colporteurs werden overstemd, na geschreeuwd. Het werd al woeliger en woeliger. Met den slroom mee werden de colporteurs naar de Kalverstraat gedreven Daar werd plotse ling halt gemaakt voor het Cafó Neuf en op de Chassinetten aangevallen. De colporteurs ver dedigden hun reclamebordendoch moesten 't afleggen legen de overmacht. Algeraeene ont steltenis onder de massa, die de Kalverstraat vulde. De transparant van Bos was spoedig in stuk. ken getrokken en diende nu den jongens als wapen. Een hunner vertoonde ons een latmet de bijvoeging: «we zullen ze wel messiassenl» Bos werd door de politie in bescherming ge nomen en naar de Hal gebrachtwaar de com missaris hem volgens zijn zeggen echter niet wilde houdenzoodat hij weldra weder op straat was. Een der socialisten, een spoorwegambtenaar, die vreesde herkend te zullen worden door de politiesprong in den 0. Z. Voorburgwal te water en zwom over. Naar men zeidemoet iemand een oor af geslagen zijn. In do Damstraat begon het lieve leven weder van voren aan. De colporieurs gaven het niet op en hadden een dekking van eenige parlijge- nooten gekregen. Een groot aantal rechercheurs hielden de Bassage open en maakten van lijd tol tijd charges, o politie was woedend en geen wondertoen om ruim half elf zich weer een bende vertoonde met vlaggetjes en dc overblijfselen van de chas sinetten een charges werd gemaaktwaarbij de ploerlendooders rnenigen schouder deukten. Na elf uur kwam er van de verschillende bu reaux versterking en werd voor de circulatie zorg gedragen. Er viel toen niets meer voor. Ter verkiezing van een lid voor den ge meenteraad van Amersfoort op hedenDinsdag 14 October, zijn van de 702 kiesgerechtigden, ter stembus opgekomen 454. iOVERTKlTIEN. middags ten 19 nur, zal door den Hoog Wel geboren Heer Baron VAN HAR DEN BROEK VAN Op den 97 October 1*1N>des voor- iddaf gel LOCKHOKST worden aitnbesieed Het bouwen van een Landbou werswoning met Aohterhuisen eene Sohuurop de Ridderhof stad „Lookhorst" te Leusden nabij Amersfoort. Bestek en teekeningen liggen van af Donder dag 16 October ter inzage op genoemde Rid derhofstad bij C. SPELT. Aanwijzing zal geschieden op Maandag 20 October 1890, <ies voormiddags te 11 uur. Information zijn te bekomen bij den Heer A. POTHOVENMr. Timmerman te Luusden. A 4 en verder alle soorten steed* tot billijkem prijs verkrijgbaar bij STEENKOLEN MAGAZIJNMuurhuizen tegenover bet Ziekenhuis. Doelmatige, 'door der nieuwste uitvindingen op machinaal gebied, verbe-l terde fabricatie en uitsluitend gebruik van fijne en fijnste grondstoffen, garan- deeren den verbruiker van een aanbevelenswaardig fabrikaat, nauwkeurig beantwoordende aan den inhoud der Msp. Etiketten. De Firma behaalde: 27 Brevetn als Hofleverancier, 44 Eere-Diploma's, gouden enz. Medaillen; een bewijs van uitmuntend fijn fabrikaat Reeds 1874 schreef de Accadcmic| national de Paris: Nous vouo décor-none uno Medaille d'or première eliinsc en conai-| deration de votro exoelloute fabrication do Uhooolat. bonbons varié.j otc. etc. stollwerck's fabrikaat is verkrijgbaar bij H. H. Confisoura, Bankotbakkers! enz. enz. Gen eraalvertegen woord iger voor Nederland Julius Matlcnklodt, Amsterdam, Kalverstraat 103.

Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2