van dankbaarheid om hem met glans te ver kiezen. Hij komt in herstemming mei een zijner ergste vijanden een socialist! Volledige uilslag der verkiezing: Bismarck 7557. Adloff 2019, Plate, Schinalleld 39-28. Alzoo herstemming lusschen Prins Bismarck cn den sociaal democraat Schinalieid I NEDF.ltI..CENTRAAL SPOORWEGMAATSCHAPPIJ Opbrengst over de maand Waart 1891. Reizigers-47079 1 35887,39 Bagage (tonnen) 83 994,40 Bestelgoederen419 5441,00 Koopmansgoederen 20051 »2o508,12 Vee, paarden en rijtuigen 5199,00 Diversen >2005,29 Totaal f 75095.20 Per dagkilometer 23,75 Opbrengst van 1 Januari af *237,690,05 Per dag kilometer 25,89 Uit 'sGravenhage wordt gemeld Dat we in den Haag in de naaste toekomst voor groole zaken staan is zekerhervorming van den dierentuinnieuwe comedie sportien- toonstelling te Scheveningen eindbeslissing over de vaartverbetering, zeehaven te Scheveningen aomerspuiing (waarover eindelijk 't rapport der deskundigen aan de leden van den raad is of zal worden medegedeeld)een nieuwe stads wijk plan Scheurleer- een tram omni bus-concessieeen nieuwe begraafplaats waar lijk er is werk genoeg in 't verschiet; er zal over dat alles heel wat te koop zijn. Omtrent Scheveningen wordt het bericht ont vangen dat de prins von Wieddezer dagen voor dal doel opzettelijk overgekomenvoor nemens is zijn intrek te komen nemen in een dubbele villa aan onzen hoofdweg naar 't bad huis en een stal daarbij heelt gehuurd voor 16 paarden; ook de komst van prins Albert van Pruisen en van enkele andere vorsten wordt te gemoet gezien maar vooral het verblijf van de vorstelijke tarailie von Wied belooft veel goeds. Vreerad is het voor velendat de prins met zijn gezin het fraaie paviljoen van wijlen prins Frederik aan den hoogen duinweg aan zee gelegenniet betrektmaar dit is te klein en de prins schijnt voornemens te zijn dit voor receptie-salon en voor diners te bestemmen. Nu ik over de vorstelijke familie spreekkan ik er nog bijvoegen dat de berichten uil Gersau zeer gunstig luiden en dal II M. de koningin regentes daar, evenals hier, zich dagelijks mei de afdoening der slaatsaangelegenheden blijft bezighouden. Dat onze vorstinnen echter in den vreemde evenmin door onze Iandgenooten wor den vergeten!, bewijst ook dal de eerste gras- boter aan 11.11. M.M. is gezonden. Uil Aengwirden schrijft men aan de Leeuw. Ct.: Kende men in deze gemeente landverhuizing voor enkele jaren alleen maar bij name, thans levert ieder dorp zijn contingent aan 'tgroote Amerika. Enkele ondernemende jonge mannen logen voor een jaar of vijf weg en zonden het volgende voorjaar één of meer vrijkaarten voor de achtergebleven broeders. Zoo langzamerhand verhuisden gansche familiën negen broeders en zusters naar broedersen eindelijk de ouders naar hunne kinderenallen aangelokt door de schoone vooruitzichten, welke daar zijn en ont moedigd door de slechte toestanden alhier. Ook schertst en gelachen, terwijl haar kind wellicht met den dood worsteldeWaarom was dat bericht niet eenige uren later gekomen Dan had zij ook gedanstmet hemOscar Haller gedanstterwijl haar Walthaar zonnestraal:.. Neen, daaraan mocht zij thans niet meer denkenzij ondervond eensklaps eene vurige begeerte om zichzelve van al wat slecht was te beschuldigen. liet was om krankzinnig te wordenelk oogenblik sprong zij op eri zag op haar horloge. Plotseling kwam de gedachte bij haar op om een extra-trein te nemenhaar vader was immers rijkhij zou hel wel betalen 1 Zij hulde zich in een bonten mantelzette een hoed op en ijlde de trap af. Zij had geen tijd oin hare familie van een en ander op de hoogte te stellenvoordat zij alle toebereidselen voor haar vertrek gemaakt had. Builen gekomenvlogen de sneeuwvlokken haar in 't gelaat; het was snijdend koud, doch zij voelde het ternauwernood. Zij ontmoette geen enkel rijtuigzoodat zij dood vermoeid en naar adem hijgende het tamelijk afgelegen stafion bereikte. Hier ontving zij ten antwoord, dat hei bureau gesloten was en dat een extra trein steeds eenige uur te voren besteld moet worden. Zij zou dus daarmede het doel van haar »ocht niet Spoediger bereiken dari wanneer zij gebruik maakte v.m de gewone reisgelegenheid. De eerste trein vertrok eerst den volgenden voormiddag, wijl er 's nachts geen onmiddellijke verbinding met hei noorden bestond. Wordt vervolgd. dit jaar hebben een 30tal de groole reis aan. vaard en zijn de meeslen reeds behouden over- Dat het enkelen nog al zwaar valt oin hu.i va derland tej verlaten bleek bij eene afreis daar eene vrouw bijna razend werdde glazen van liet spoorwegrijtuig verbrijzelde en door drie man moest worden vastgehouden. Eer gisteren kwam hier de treurige tijdingdat een jeugdig meisje van 24 jaar, uil Luinjebcrd, drie dagen na haar aankomst in den vreemde is overleden. Blijven de toestanden dit jaar gedrukt dan hebben velen het plan om een volgend voorjaar hun geboortegrond te verlaten. Gedurende de maand Maart dezes jaars heeft van alle Europeesche landen Italië het grootst aantal landverhuizers naar Amerika zien ver trekken namelijk 8869, waaronder 891 vrouwen Hierbij heeft zich een zonderling verschijnsel voorgestaan. Verscheidene Italianen, in hel Barge Office te New-York aankomende werden lijdende bevonden aan eene besmettelijke huidziekte welke zich vooral kenmerkt door het uitvallen der haren. Deza landverhuizers werden op hoog bevel belet hunne reis naar het binnenland te vervolgenen hoogstwaarschijnlijk zullen zij □aar Italië worden teruggezonden met hetzellde stoomschip, dal hen naar Amerika vervoerde. Oer on den op don openbaren weg 3 schoolboekjes. Een gouden dasspeldje. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan het bureau van politie. AMERSFOORT, den 10. April 1891. Vrijdag jl. heeft te Amersfoort door Heeren Walergraai en HeemradeR van hel Heemraad schap de EeinBekenen/, de aanbesteding plaats gehad voor het weder op de diepte en ónder profil brengen van de Luntersche Barneveldsche-, Modder- en Moorsterbeek en den Oostelijken en Westelijken Buitensingel van Amersfoortin 8 perceeleu. De laagste inschrijvers voor de verschillende perceelen waren Perceelen. Aannemers. Woonplaatsen. Bedrag. Ie G. de Bruin, Woudenberg, f522 2e H. Velthuizen<675 3e Idem «280 4e Idem «70 5e Idem <25 6e Idem «255 7e P. van Dijk, Seherpenzeel. <199 8e Jan v. d. Berg, Amersfoort. <295 Mede had Vrijdag jl. plaats de Verpachting der Visscherij op de rivier de Eern voor het tijdvak van 3 jaren, 1 Juni 189131 Mei 1894, voor f270,aan Gijs Koops te llarlingen. De vorige verpachtingen der Visscherij brach ten respectievelijk op in 1873 183,50; in 1870 f96—; 1879 f161 1882 f200. 1885 f200; 1888 /132; en thans 1891 f270.-. Door den Heer Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort zijn Vrijdag jl. ver pacht de militaire gronden der Leusderheidc om daarop gedurende vier jarea schapen te weiden en voor eigen gebruik heideplanten te maaien of te snijden. De hoogste inschrijving was f98 's jaars. Door B. en W. van N.-Amstel is aanbesteed het doen van eenige ophoogings-, bestratings en rioleringswerkenter voltooiing van den verbindingsweg. Ingekomen 19 biljetten. Minste inschrijver was de heer T. W. Bontete Amers foort voor i 25,640. De 1e Luit.-Adj. A. J. de Booy, van het le reg. veld art. alhier, wordt overgeplaatst bij den Generalen Staf te 'sGravenhage. De Centrale Antirevolutionnaire Kiesvereeni- ging voor het hoofdkiesdisirict Amersfoort houdt aanst. Woensdag, des namiddags te 4 uren, eene vergadering in het Amaliahótel te Baarn. Alsdan zal hoogstwaarschijnlijk een candidaal worden gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. De afgevaardigde voor het hooldkies- district Amersfoort is thans de heer J. E. N. baron Schimmelpenninck van derüye, le'sGra venhage. Het onderzoek door de regeering der te> ver krijging van concessie ingezonden stukken van het nieuwe ontwerp lokaalspoorweg van Schoon hoven naar Gouda is ia vollen gang. Bij de inlijving te Amersfoort in Mei a. s. der lichting van 1891 voor de nationale militie, zal de houder van het noramer 69 huiten oproe ping blijven. Naar men verneemtzal aanst. Woensdag 22 April, 'savonds 8 ure, op de Varkensinarkt alhier eene openbare uitvoering plaats hebben van de Muziekverecniging <CaeciliaKapel meester de heer G. 11. 0. llenrich. De navolgende nummers zuihn ten gehoore worden gebracht 1. Geschwind-Marsch v. Ort. 2. Luslspicl- Ouverture v. Kelcr-Bola. 3. Lied der Trompeter v. Sakkingen«Bchiil dich Gottes war zu schön gewesen v. Nessier. Pauze. 4. Opern- Potpourri v. Beissieg. lleiter durch die Welt II 5. Walï'enruf des Kaisers v. Clarens. 6. La Songs d'amcurFantasie van H. Kling. De meetings in de open lucht zullen ook le Amsterdam worden ingevoerd. In het laatst van Mei of begin Juni zal van wege de Ainst. afd. van alg. kies- en stemrecht eene openb. vergadering gehouden worden op het terrein achter het Rijksmuseum dal aan die afdeeling voor genoemde gelegenheid is afgestaan door het bestuur der Amst. Sportclub. Er zullen 8 sprekers optreden. Wederom heeft te Antwerpen een dubbele moord plaais gehad. Een kroeghoudster van 40 jaarPélagie Raes en hare dienstbode zijn doorboord met dolksteken en gekneveld gevon den. Men verdenkt den minnaar der eerste, ze keren Meunieur. Naar men ons mededeelt was de oud-Minister Keuchenius Maandag II. op de lijn Groningen Meppel wel in het bezit van een retourbillet maar was het billet niet meer geldigdaar bel reeds meer dan vier dagen oud was Toen hem daarop gewezen werd, verklaarde de heer Keuchenius in de meening te verkeeren dat de Zondag bij de berekening der vier dagen niet medctelde. Met het nemen van een nieuw kaartje en de betaling der verschuldigde boete liep het incident» af. Een doof en half blind afgeleefd grijsaard ven 75 jaarDaguet genaamdis door hel Hof der Seine tot een hall jaar gevangenis en 50 OHO frs. restitutie veroordeeld aan zijn gewezen pa troon een steenkolenhandelaardie hij 37 jaar gediend en in de laatste tien jaar voor 257.591 (rcs. bestolen hud. Deze patriarchale gauwdief genoot een onvoorwaardelijk vertrouwen, zoozeer dat hem toen hij wegens hoogen teeltijd ont slagen werd, een pensioen van 1200 Ires, was toegekend. Zijn opvolger ontdekte zijn diefstallen en Daguet bekende alles. Dezer dagen diende de burgemeester van Nut (Limburg) eene klacht in bij den ontvanger der registratie te Heerlen tegen een ambtenaar van den burgerlijken stand te Nulomdat deze eene verklaring had afgegeven op ongezegeld papier. De ambtenaar werd met 138 beboet, doch wendde zich tot den Minister van Financiën om terugbetaling. De Minister heeft hierop gunstig beschikt en terugbetaling bevolen. ÜAGELIJKSCIIE WATERSTANDEN van de Lunteraobe beek en de rivier de Eem. Datum ro«»mi Haam bened. Oyiu Lam- Pot- >KU«. ÏI1H. ku 1891. m. m. M. m. M. M. M. M SApr. 5,35 4,69 5,00 2,79 1,73 0,54 0.47 -15 13 5,32 4,69 4,97 2,82 1,75 0,55 0,56 ll> .4 5,31 4,70 5,"9 2,80 1.74 0,6» 0.61 —20 IS 6,30 4,69 5,«7 2,90 1,86 o,7» 0,7o - 25 16 - 5.G3 4,8a 5,05 3,00 1.94 0,65 0,58 AP 17 - 4,VS 4,78 5,17 2,98 1,92 0,68 0.65 -25 18 4,96 4,79 5,16 2,95 I.9U 0,86 o.to -71» Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wel van den 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Brengen ter kennis van het publiekdat een door JaN KOPPEN ingediend verzoekmet bijlagenom vergunning tol het oprichten van eene klopperij van schors in het perceel alhier gelegen aan de Arnhcmschestraaiwijk A, nommer 75. bij het kadaster bekend onder Sectie E, No 3584, op de Secretarie der gemeente ter visie ligten dal op Maandag den 4. Mei aanslaandedes voormiddags te ell uren gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van het gemeentebestuur ol van een ol meer zijner ledenbezwaren tegen het oprichten van 0e inrichting intebrengen. Amersfoort, den 2U. April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCHELTUS. De BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek dal een

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2