des nachts om drie uur 53 morphine-pillen in ging toen op bed liggen met bel gexiclil legen den muur, waarop hij met een potlood de ge waarwordingen noteerdewelke hij ondervond terwijl hel vergifin zijn lichaam begon te v.erken. Hij meendedat de dood na «even uur moest plaats hebbendoch reeds te hall acht was hij overleden. De man heelt hiermede bewezen, niet alleen veel de wetenschap ever te hebben maar ook volbloed Amerikaan geworden te zijn. Een gevecht op den predikstoel dat stich telijk schouwspel werd onlangs in de Baptisten- kerk te MadalinAmer. Slaat .New-York, te zien gegeven. Er werd daar acht maanden geleden een predikantde heer Boysebenoemd. Deze was echter niet naar den zin van alle gemeente leden en de oppositie tegen hem werd zóó sterk dal Ds. Boyse ontslagen werd. De pre dikant weigerde echter dn hel besluit der ge meente te berusten. Hij bleef zijn ambt ver vullen maar toen hij onlangs op een Zondag morgen in de kerk kwam om te preeken vond hij den kansel bezet door een anderen leeraardien men dn zijne plaats had benoemd. Hij hield zich goed ging zitten en luisterde schijnbaar zeer aandachtig naai zijn ambtgenoot. Maar bij de avond-godsdienstoefening waren de rollen omgekeerd. Toen stond Ds. Boyse op den predikstoel. Hij gaf een gezang opmaar men verbood den organist dal gezang te begeleiden en niemand zong roede. De predikant zong echter zijn solo ten eind toeen daarop begon hij zijn tekst voor te lezen. Maar terwijl hij daarmee bezig wasklom een gemeentelid, Worthington genaamdden predikstoel op en pakte den leeraar vast om hem er af te dragen. De heer Boyseeen sterk man echter bood tegenweer. Hij drong Worthington met kracht terugen toen nog twee anderen dezen kwamen helpen ontstond er een hevig gevechtwaarin heel wal slagen vielen. Van de godsdienstoefening •kwam -natuurlijk niets. Zekere Guille Desbuttesbij een makelaar te Parijs in dienstwiens volle vertrouwen hij ge noot maakte zich een jaar geleden met 1 mil- lioen Ires., die hij in minder dan 5 jaren had verduisterduit de voetenwelke som hij in vier weken tijds, op 17GÖ0 fres. na doorbracht met speculeereabijzitten enz. Door wroeging gedreven gal hij ach aan en is Zaterdag door hel Hof der Seine tot 8 jaren gevangenis, lft jaren verbod van verblijf en 50000 Ir. schade loosstelling veroordeeld. Bij Marseille is zekere Cournon als dader met zijne bijzit en zekeren Ardisson als mede plichtigen, in hechtenis genomen wegens moord, gepleegd op eene jonge dienstbode Anna Faure die eerstgenoemde vooral had overgehaald om haar leven op naam van Ardisson te verzekeren voor 100000 Ircs. Bij de Zaterdag door de rechthank te Am sterdam voortgezette behandeling van de vervol ging tegen een slads-vroedvrouw en een kaart legster ingesteld, eischte het 0. M. legende 1e bekl. 3 jaar en tegen de 2e bekl. 2 jaar gev. De toegevoegde verdediger mr. van Gigch vroeg voor beide bekl vrijspraak. Uitspraak 21 Meia.s. De amanuensis van het museum van natuur. Hel geluid zijner voetstappen maakte Esther zenuwachtigwijl zij maar al te goed begreep, welke gewaarwordingen zijne ziel moesten be stormen. Angst cn verlangen dreven haar lol hem, maai de vrees om hem opnieuw te verbitteren, hield haar terug. Met kloppend hart sloop zij meer malen naar zijne deur, als haar de scheiding onverdraaglijk toescheendoch nog voordat zij dc band op den klink der deur gelegd had voelde zij die vrees weer bij zich opkomen en verdwenen was haar moed. De begrafenis was voorbij. Gedurende al die dagen had het steeds gesneeuwd. Plotseling was eclitei ile zon door de wolken gebroken. liet kimlerlooze echtpaar bevond zich in zijne huiskamer, liet vuur brandde in den haard. Hot vertrek bood op dat oogenblik een beeld van huiselijken vrede en stond in scherpe tegenstelling met de moedelooze uitdrukking op Esthers gelaal. Stil en bewegingloos zat zij aan den baardhet gelaal naar het venster gericht. Krabbe zal midden in de kamer aan tafel hij bladerde werktuigelijk in een geïllustreerd werk zonder de platen te beschouwen. Van tijd tol lijd wierp bij steelsgewtjze een blik op Esther,- zonder evenwel een enkel woord tol haar ie zeggen. Ilij had baarozoo gaarne een vriendelijk, deelnemend woord toegesproken, maar er wilde liern geen enkel invallen. Hier was echter ook niets ie zeggen alles was voorbijafgedaan, dood 1 Wordt vervolgd. lij'ke historie te Leiden, sedert 13 jaren in dienstis ter beschikking van de justitie te 's Dage gesteldals verdacht van diefstal van fijn goud en een goudsteen van aanmerkelijke waarde uil de geologische en raineralogische verzameling in bedoeld rauseum. Mevrouw Blavatskystichtster van het «Theo- sophisoh Genootschapiis te Londen aan in fluenza overleden. Deze damedie vele spiritua listische wonderen verrichtte cn door hare aan hangers als een «bodin der geesten»maar door anderen als een soort krankzinnige of als een bedriegster werd beschouwdhad een zeer romantisoh leven. Zij werd in 1831 te Ëkalerineslav geboren en was de dochter van kolonel Peter llahnafstammeling van een in Rusland gevestigd Mecklenburgsch geslacht Op 17-jarigen leeftijd huwde zij met den Heer Blavatsky, maar na oenige maanden scheidden zij en haar man tnel wederzijdsch goedvinden. Later deed zij een aantal reizen in Turkije EgypteGriekenland AmerikaIndië (waar zij onder de toovenaars studeerde)en*. Op een van die reizen sprong het schipwaarop zij zich bevond in de lucht maar zij was onder de weinige geredde passa giers. Door het spiritualisme kwam zij lot de theosophie en in 1875 slichtte zij het Theo- sophisch Genootschapwelks doel is«den alge- meenen godsdienst onder het menschdom te verbreiden.» Mevr. Blavatsky heelt eenige theo- sophische werken geschreven en zij redigeerde een theosophisch maandschrift: «Lucifer.» Uit de zitting der Tweede Kamer. De heer A. van Dedem wenschte te eerbiedi gen het besluit der kamer oin na Pinksteren door te werken. Mocht echter na Pinksteren blijken dat het ontwerp niet is af te handelen dan zou men verder kunnen afwachten wal te doen. Spreker wenscht nog iels te zeggen over de mode-Rutgers. De Vcorzitter. Nu is motie Van Houten aan de orde. De heer A. van Dedem kwam op tegen de inbreukdie door sluitingsmotiën op de discus sievrijheid wordt gemaakt. Dit wekt verbittering, ten nadeele van bet lot der wel. Had hij zijn stem kunnen moliveeren, vele anti revolulion- nairen zouden nog voor de motie-Rutgers ge stemd hebben, want vele anti revolutionnairen zijn voor den persoonlijken dienstplicht. De voorzitter verzocht spreker niet meer terug te treden in beschouwingen over de motie-Rut- gers en thans niet te spreken over persoonlijken dienstplicht. De heer A. van Dedem wenschte te consta- teerendat de voorzitier andere leden geheelc redevoeringen buiten de orde laat honden. De voorzitterIk roep den spreker tol de orde. De heer van Dedem constateerdedal de voor zitter hem lot de oide riep over een puntdat hij volkomen hel recht heelt Ie behandelen. De voorzitter zeide spreker niet te kunnen toeslaan over den persoonlijken dienstplicht in het debat terug te treden. Alleen de motie van Houten is thans aan de orde. De heer van DedemAls u mij het woord ontneemt, zal ik van het woord moeten afzien. De voorzitter: liet woord is aan den heer Rutgers van Rozenburg. De heer Rutgers van Rozenburg constateerde, dat het hoofdbeginsel van den persoonlijken dienstplicht vast slaat en ongeprcjudicieerd aan de volgende kamer wordt overgedragenen kwamnu dit eenmaal is geschied op tegen het steken van een spaak in het wiel van de verdere behandeling der wel. Waarom die op porlunislische politiek De heer Schaapman heeft lol dusver geen obslruciionismc geloond. En heden weck hij daarvan alniet ter wille van zich zelf, doch van de zijnen. De heer HafTmans. Ben ik daar ook onder De heer Rutgers. Jazoo een boetje. De heer HafTmans. Dat is flauw De heer Rutgers Dal is plat, zooals gij altijd zijl De lieer Hoffraans. Dal is grof, zooais gij altijd zijL De voorzitter verzoekt spr. voort te gaan cn zich te richten tol de vergadering en den voor zitter. Sommige menschen meenendat de egel (ten onrechte eok stekelvarken genoemd) veel nadeel doet. (let tegendeel is waar. Ilij leeft uilsluitend van veld- en andere muizen. Ilij dringt zelfs in de huizen om ze te vervolgen. Ilij eet ook ratten, spitsmuizen, mollen, slangen; hagedissen kikvorschen slakken jonge vo geltjes en wormen. Wordt de egel op zijn strooptocht door andere dieren aangevallen dan rolt hij zich op lot een bal stekels, die vrij scherp zijn, naar den vijand toegekeerd. Hij slaapt, evenals de vleermuis, van November tol April den winterslaap. De blauwe kielen, die bij sommige regimenten voor proef zijn gegeven, zullen, naar men ons me dedeelt, bij alic regimenten worden ingevoerd. DAGELUKSCUE WATERSTANDEN van de Luruersohe öeek en de rivier de Eem. 1891. 3 Mei. Ovu Lam- Pot- omi' lui" EKK ■km. sbm. brvo. nu*. aard. M. M. M. M. M. M. «.00 3,6» 2,36 1,31 0,68 10f 4,88 2,89 2,25 1,30 0,60 10— 4,88 2,87 2.44 1,41 0,65 4 8b 2 88 i,42 1,40 0,88 15- 4,05 3,86 2,41 1,40 0.86 25 4,85 2,86 2,40 1,39 0,67 80— 4,84 3,85 3,40 1,39 0,68 6— 336»t0 Staat s-Loterij. VIJFDE KLASSE (Eersto week.) Trekking van I I Mei (700 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort rijn aande navolgende nummers te beui (gevallen: Prijzen van f 70 0825 6942 6985 6989 10554 18654 en 18655 Te zamen 7 prijzen. Zonder prijs zijn uilgetrokken 2180 6784 67.-0 6790 6818 6872 6949 10568 10619 1 4955 14960 14964 15269 15332 15341 15342 en 18677. Trekking van 12 en 13 Mei (1400 loten.) Prijs van f 1000 op No. 14935. »100 18682. Prijzen van f70. 2162 2170 6788 6791 6797 1055910581 10582 10627 10629 14904 en 15279 Te zamen 15 prijzen Zonder prijs zijn uitgeirokkan 861 2185 6781 6814 6973 6990 10559 10602 10604 10623 14871 14902 149141491614962 14965 15260 15280 en 18697. AMERSKOORTden 14 Mei 1891. Wij vernemen dat Vrijdag en Zaterdag e. k. 's morgens van IO tot 13 uur, voor eenieder de gelegenheid zal zijn opengesteldom ten raadluiize alscheid te nemen van den heer Burgemeester. Aansl. Vrijdagavond halfacht zalhij gunstig wederdoor het Muziekcorps van het 5e reg. inlanierie, kapelmeester de lieer van Aken, op het terras van de Sociëteit Amicilia een concert worden gegeven, den leden der Sociëteit aan geboden door heeren Olficieren van voormeld regimentalhier in garnizoen. Ter gisterenavond in Amicitia gehouden ver gadering der liberale Kiesvereeniging «De Grond wet» voor het hooldkiesdistrict Amersfoort, zijn, voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Genei aaltot voorloopige candidalen geproclameerd de lieercn: Mr. II. J II. baron van Boetzelacr van Üoslerhoutburge meester van Leusden en Slouienburg op den huize Nimmerdor te AmersloortMr. VV baron van Goltstein Oud-Minister van Koloniënop den huize Oldenaller, te Putten (Veltiwe); Rr. K. W. van Gorkom Oud Inspecteur der Cultus in Ned. Oost-Indië en airondisseinenis school opziener te BaarnW J. II. Royaards, school opziener in het arrondissement Rbcnen, wonende te Utrechtwaaruit wordt bedoeld in eene nader te houden vergadering den definitieven candidaal der kiesvereeniging te kiezen. Den heer Mr. II. J. II baron van Boetzelacr van Oosterhoulalhier is het eere-lidmaaischap der Rolterdamsclie diergaarde aangeboden. Zondag 17 Mei e k. zal in de godsdienstige samenkomst der Remonstranisch-Gcrelormeeidc gemeente te Amersfoort als voorganger opt reilen Ds. A. Snellen, Emeritus predikant te Utrecht. De ring Utrecht van Jongelingsvereen. (Ned. Jong.-Verbondi zal a s. 2e Pinksterdag niet te Zeistmaar te Amersfoort vergaderen. Toegang voor alle leden van Chr. Jongelings- vcrcenigingcn. Ingevolge beslissing van Zijn Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken zal de van Hegeet ingswege voorgenomene pioelneining met de inenting tegen de besmettelijke vlekziekte der varkensin de provincie Groningen onder leiding en toezicht van den districts veearts aldaar, plaats hebben in de gemeenten BaÜo, Bedura, Grijpskerk, Kan lens en Usquerl. Het incompleet aan kader bij de regimenten infanterie bedraagt thans 224 korporaals, ter wijl er aanwezig zijn 172 sergeants titulair bovendien zijn er 253 korporaalsdie de ge schiktheid hebben ter bevordering tot sergeant en 22 korporaals voor fourier. De bloembollen-veilingen in de omstreken van Haarlem zijd overal druk aan den gang Er worden weer flinke prijzen besteed vooral voor hyacinthen en tulpen. De zaak van W. J. Selderman voorbeen provisor in de apotheek van de firma Van Gils

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2