4$ i 2 ion bezat in vastigheden, hypothecaire obligation en effecten dat in 1881 aljg uitslaande geldenwaaronder eon bedrag van f 40,000 geïnd, en in 1882 de'vastigheden verkocht waren. Men beweerde dat I), en E. over die gelden de administratie hadden gevoerd en dat die gelden in hunne zakken waren gevloeid waarom men verlangde dat zij tegenover een rechter-coimnissaris rekening en verantwoording «ouden doen. Daarentegen onlkcftnen D. en E., dal zij die administratie gevoerd hebbenzij erkennen dat moeders geld weggesmolten is maar beschuldigen G. c.s. niet dat dezen het hebbenofschoon zij familiebrieven in het ge ding brachten van 1805, waarin een ia 1809 overleden broeder F. reeds waarschuwde tegen broeder C. De adv. gen., jhr mr. F. van Panhuijszal den 3 Juni e.k. conclusie nemen. Het Brilsch Museum is eigenaar geworden van eenen brief uit het jaar 1750. waarin mede gedeeld wordt, waaraan helbiljardspel eigenlijk zijnen naam te danken heeft. Volgens dien brief werd het thans algemeen bekende en overal beoefende spel in het midden der zestiende eeuw uilgevonden door den houder van een pandhuiszekeren William Kew. Eiken avond haalde hij de drie ballen binnen, die als kenteeken van zijn beroep bij hom uit hingen en daarmee speelde hij dan op zijn toonbank, daarbij gebruik makende van een el «yard,» in het Engelsch genaamd. De naam «Bill Yard die later tot billiard ver basterd werdwerd dus aan dit spel gegeven omdat William of Bill met xyn yard (el) de ballen voortsloolte. Uitersten die elkander raken I Gepasseerde week stapte te Geraert in het hu welijksbootje de jonge dochter G., even 17 jaar, met v. S., die de vijf kruisjes achter den rug had. Door deze echtverbintenis wordt de jonge vrouw (daar de weduwnaar v. S. rijk met kin deren en zelfs met kleinkinderen gezegend is): moeder grootmoedertante oud-tante Diezelfde week werd daar nog een huwelijk ingezegendwaarvan de bruid 17 jaar en haar aanstaande ook bijna «boven Jan» (50 jaar) was. Over het spoorwegongeluk bij Kirchlengcrn bevat de «Reichsanzeiger» het volgende bericht: Vrijdag om 2 uur .15 min. namiddags is dc van Löhne naar Osnabrück rijdende personen trein No. 211 op slationKirchlengern melden van Osnabrück komenden en gelijktijdig het station inrijdende extratrein van hel circus Carré aan het einde van het station in botsing gekomendoordat de dienstdoende stalionsbe- ambletegen hel voorschrilt in het inrijdsig- naal gegeven en de machinist van den per sonentrein te laat geremd had. Drie beambten van den extratrein en eene passagier van dien treinmevr. Carrézijn gedoodtien leden van het circusgezelschap zijn zwaar, verscheiden anderen licht gewond onder de beambten en passagiers van den personentrein zijn slechts lichte verwondingen voorgekomen. Voor het spoedig ontbieden van geneeskundige hulp werd zorg gedragen; alle gewonden werden in een specialen trein, onder geleide van twee ge- neesheeren naar Hanover overgebrachtom daar in ziekenhuizen te worden opgenomen. De stations-assistent, die in strijd met de bestaande voorschriften de beide treinen gelijktijdig heeft laten inrijden, is terstond ontslagen uit den dienst en in verzekerde bewaring genomen tegen den machinist van den personentrein, die dezen trein niel tijdig en op de goede plaats tot slaan heeft gebracht, is insgelijks eene slral- llij ontwaarde weldra dal zijne geneeswijze wel is waar een gunsügen invloed op haar gestel uitoefendedoch haar geest bleef nog de- zeilde dolheid behoudenterwijl niets haar uit bare apathie wekken kon. Hij bracht haar boekenzeggendedat het zijn wensch was dat zij zich een weinig met lectuur bezig hield. Zij voldeed dadelijk a.m zijn verlangen; vraagde hij haar evenwel laterwat zij gelezen had dan bleek het hern uit hare antwoordendal zij de woorden onthouden had. zonder den zin te hegrijpen en of hij haar daarover berispte of haaf op het gemoed drukie meer aandacht te schenken aan hetgeen zij la?het hielp niets zijne vermaningen maakten niel den minsten indruk op haar. Langzamerhand wist hij het echter zoover te krijgendal zij hare plichten als huisvrouw weder vervulde. Zijn onbuigzame wil dwong haar als het ware om uit hare apathie te ont waken niet zoodra echter verliet hij haar voor geruimen tijdof zij zonk wederom in den vorigen toestand terug. Krabbe verloor bij dat alles het geduld oio' Hij ondervond een mni;. diep nmdeli 1 n :#ct dat geestelijk cn li< hamelijk vu wie igd wezen hij kon nu rusten voordal hij den sleutel van dal raadsel gevonden had Wordt vervoigd vervolging ingeleid. A-malia CarréSalainonska had bij overlijden harer ouders geen nadere familiebetrekkingen dan een broeder, die thans directeur is van een der grootste circusseri in Europa, namelijk te Riga. Kort na haar huwelijk, in 1868, liquideerde de heer Wilhelm Carré zijn circus, waarmee hij door geheel Europa (vooral in Frankrijk, Parijs Marseille en Lyon) kunstreizen had gemaakten Oscar ging toen met haar zijne jeugdige echtgenoote en 22 v?n de beste schoolpaarden een verbintenis aanin den Holbörn-circus te Londenwaar zij 2 jaren met het grootste succes werkzaam waren. Intusschen was hun echtvereeniging door kinderen gezegendelfwaarvan slechts vijf (4 jongens en een meisje, in 't leven zijn ge bleven. Het is voortaan geoorloofd op de strook der postwissels naar Nederlandse!» Oost- en West- Indië mededeelingen te schrijven omtrent de strekking van het overgemaakte bedrag. Zwaar geboeid is te llellevoetsluis binnenge bracht en onmiddellijk vervoerd naar de pro voost der marine op 's rijks werf, de sergeant konstabel v. d. B., beschuldigd van op llr. Ms. wachtschip Dufate Rotterdamte hebben ge lost drie schotenéén op den commandant één op den machinist en één op een ander militair daar aan boord. Niemand bekwam even wel letsel. Te Londen staat een man terechtdie zijn brood verdiende met trouwen. Ofschoon hij een vrouw en een groot gezin heeftwas hij met verscheidene jonge dienstmeisjes gehuwd wier spaarpenningen hij onderzijn beheer nam. Te Boston is een onlangs gehuwd aanzienlijk ingezetene met zijne vrouw in hechtenis geno men omdat zij elkander op straat hadden ge kust in strijd met een oudenooit afgeschafte puriteinsche wet. De echtgenooten ontmoetten elkander na eenige dagen scheidens en vielen elkaar om den hals. Welke straf hun voor dit wanbedrijf te wachten staatwordt niet gemeld. Koning Karei van Rumeniëdie dezer dagen zijn jubilé vierdeis met zijn vrouw. Carmen Sylva4 maal getrouwd en wel io volgens de Duitsche wet2o. in de Lulhersche kerk waartoe de Koningin behoort, 3o in de Roomsche kerk waartoe de Koning behoort en 4o. in Rumenië in de Grieksche kerk. Een kleine vergissing! Den 17n Augustus van het vorige jaar, werd te Utrecht het in gevorderden staat van ont binding verkeerende lijk van een man opgcvL-cht dat echter aan de kleeding en enkele voor werpen die hel bij zich haddoor vrouw B aldaar herkend wordt als te zijn dat van haar man sedert eenigen lijd naar zij meende elders weikzaam. Thans is echter gebleken dat B. niet dood is en te Deventer verblijf houdt. Onder de sprekers op de groote meeting voor algemeen kies- en stemrecht, Zondag jl. te Am sterdam gehouden, was de socialist-republikein Domela Nieuwenhuis en trad met hem in debat de heer de Bruijn onderwijzer aan de openbare scholen te Amsterdam. Niet als Katholiek, doch als anti socialist, zeide hijuit het volk voortgekomen met den spreker in debat te treden. Z. i. diende leerplicht te gaan vóór algemeen kies- en stemrechtomdat nog te veel ouders bun kinderen onderwijs onthielden. Bovendien was z. i. het verstrekken van algemeen kiesrecht: kinderen met vuur laten spelen, en zou dit leiden tot verknopen van stemmen. De wan orde. ontstaan in onze tegenwoordige maatschappij was, naar zijne meening, het gevolg van het leit, dat zoo velen niel meer erkennen een Opperwe zen en de Tien Geboden niet langer als Grond slag van 's rnenschen plicht en roeping aannemen. De heer de Bruijn verdient den dank van alle weidenkenden in Nederland voor zijn beslist en kraelitig optreden aldaar. Hoeden al voor Hem! Zaterdagmorgen jl vertrokken 38 vélocipédis- ten van Bordeaux naar Parijs. Volgens het pro gramma moesten zij de reis doen in éen stuk, /.onder te slapen. De Engelschinan Mills kwam het eerst aante halfacht in den morgenhij had de reis gedaan in 26i uur. Een vrouw met twee mannen. Te New- York kwam dezer dagen een Duitsche vrouw aan niel baar eersten man oin aldaar welkom ie worden geheelen door haar tweeden man. en de eerste indertijd te Breslau wegens dief stal tot 12 jaar gevangenisstraf was veroordeeld A de mouw naar Amerika, waar zij een tweede huwelijk aanging. Nu dc eerste echter jc; ti ij ..-.jest zijnbesloot zij met goedvinden an den tweedeaan wicn zij na een huwelijk van 9 jaar had medegedeeld, dal zij nog een man in Europa had, haar eerste lieide tegan halen, liet plan was dan met hun drietjes, ge zellig in Amerika, saam Ie wonen. De eeiste werd echter om zijn verleden in de Vereenigde Staten niel toegelaten en de goede 50-jtnige vrouw troostte zich toen maar weer met no 2. Weervoorspellingen van majoor Waelput voor 1891. Een aantal mooie zomorsclie dagen staan ons te wachtenwaarvan er 35 ol 40 zeer heet zullen zijnde temperatuur zul dan minstens 25° Celcius (77° Fahrenheit) bedragen. Voor het einde dezer maand Mei zullen wij nog een paar warme dagen hebben. Juni zal in het algemeen droge, mooie dagen opleveren. Groote warmte zal ecliler niel vóór den 10en dier maand intreden. In Juli zai er wat regen vallen en zal liet matig warm zijn. Den 22en zal er een kentering plaats hebben tusschen droog en nat weer En zal echter minder regen vallen dan in hel alge- loopen jaar. In de eerste helft van Augustus zal het regen achtig zijnterwijl de tweede helft mooie wai me dagen zal opleveren. Hel mooie weer van het einde van Augustus zal zich ook in de eerste liellt van September voortzetten dat zal het fraaiste gedeelte van hel jaar zijn. In de tweede helft van September zal liet 's nachis waarschijnlijk wat vriezen. Den 2en October vangt wederom een droge periode van 72 dagen aan. In November zal het een weinig vriezen De droge periode van 72 dagen eindigt den 18en December om weder plaats te maken voor een natte periode van g'-lijken duur De winter zal niel streng zijn maar in Fo- bruari van het volgende jaar zal het vriezen en sneeuwen. De internationale poppententoonstellingdie 4 Juli e.k in de theaterzaal van het Kuihaus te Scheveningen geopend wordt, beloofd al het geen tot dusver op dit gebied gezien is achter zich Ie laten. Het aantal aanvragen om plaats ruimte uil Frankrijk Engeland en Duitschland is reeds zeer belangrijk. De firma Bru te Parijs stelt 120 poppen ten toon in prijzen van 25 lot 2600 francs. Een serie Indische poppen uil Bombay vindt er eene plaats naast inzendingen uil Kopen hagen BoulogneStuttgartMaagdenburg Ber lijn en Neurenberg. Twee honderd veertig mechanieke poppen waarvan velen levensgrootbehoorende lot de collectie van den impressario Schürmannwor den tijdens de tentoonstelling iederen dag in beweging gebracht en zullen alleiliande kunst stukken uitvoeren. H. c n is I s z v v i «i iX- De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gelet op het koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot bet uitgeven van de PaTKNT- BLADEN aan hen die in het jongstverloopen kwartaal van liet dienstjaar 1890,91 (van den 1. Februari tol en met dr-n 30 April 1.1.) aan gifte voor patentrecht hebben gedaan ten raad- huize zal worden zitting gehouden op Maandag t den 8. Juni aanstaande, van 's vooi middags 10 lot 1 uur des namiddags, en dat de nict- afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zullen worden bezorgd, tegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 28. Mei 1891. De Burgemeester voornoemd W. A. CROOCKUYMT, Weill I* Br. 336ste Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE (Derde week) Trekking van 26 Mei (975 lot-n.) Ten kantore van den Collecteur te Auiersfoorl zijn aan de navolgende nummers te beurlgevailen: Prijs van f100 op No. 6806 Prijzen van l 70 6852 6978 6984 en I0557 Te zamen 5 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 865 877 890 2167 2196 6792 6815 0862 6868 6874 6941 6962 10565 10569 10571 14896 14945 15272 15294 15304 15309 1532415331 15333 1e660 18666 18668 en 18673 Trekking van 27 Mei (975 loten) Prijs van 1200 op No. 2154. 100 10552. Prijzen van f70 879 2157 2165 2178 6778 6865 10577 14007 18674 on 18689. Tezamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn nitg-liokkcn 889 896 2168 6864 6052 6066 6988 10597 10603 10626 14873 «4876 14912 14917 14932 16255 15284 15307 15320 lodiö iöü7» ca 18686

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2