DEDEN a DEPOSITO. HOTEL VELAARS VAN DAAL EN PRINS. De Krnijff f! ra de Glinster. TE HOOR DEVDAASD lie Directie maakt bekend dat met ingang van 1 Juli a. s. ?tot 4l)Hl\I$TR4TE(llt der Maatschappij voor de gemeente Amersfoort is benoemd de lieer W. V.W FJJUiX aldaar. Voor spoedcischende gevalleu worden belanghebbenden uitgenoodigd zich te wenden tot dien administrateuren overigens tot de DirectieOudegraclitC. No. 14)0. Ie CONCERT door het MUZIEKCORPS van den STAF van het 5e Regiment lnianlerie. onder directie van den lieer G. K. G. VAN AKEN aan het te BAARN op Vrijdag 19 Juni e. k. Aanvang 8 uur. Entree f0,99. Fainiliën van andere Gemeenten betalen de halve enirée. VHItKOOPLOCAAL Manufacturenverkoop. De Deurwaarder D. C. PRINS *te Mlf**. Amersfoortzal op Muunflatj 22 en ÏÏUnsdng 23 Juni 1S9M, telkens 's voormiddags f O uur in bovenge meld locaalop twee maanden orediet r K RHOO P EX: Eene belangrijke partij Manufacturen en mofterne Uamesmanlels zoaal.t itie gewoonlijk ietier half jaar tvortlen verkocht. Breeder bij biljellen en 's morgens vóór den verkoop te zien. Ingaande heden vergoeden wij voor deposito gestorte gelden met 1 dag opvragens. 37, voor 1 maand vast 3'/i°/o 3 maanden vast 47o 1 jaar 4V»70. Amersfoort 23 Mei 1S91. •op goeden stand, Helst met BERGPLAATS voor den VERKOOP van BRANDSTOFFEN. - Brieven onder letter R, met huurprijs daarin vermeld ^an hel Bureau Amersf. Ct.Muurhuizen' Vervolg der berichten. Uit Oostenrijk verneemt mendat het dezer dagen in hel gebergte gesneeuwd heeft en dat de temperatuur te Weenen daardoor zeer is gedaald. Ook in Silezië en in Moravië is sneeuw gevallen. In Zuid-Duitschland is mede veel sneeuw ge vallen en de rivieren zijn zeer gestegen. Aan mejuffrouw De Lente is dezer dagen ge vraagd, waarom zij, die reeds in Maart had moeten komenthans nog niet gekomen was «Het was cn is mij te koud om te komen antwoordde zij. Voor de Rechtbank te Rotterdam is terecht gestaan P. K. oud 26 jaar, kantoorbediende, wonende te Gouda beklaagd van het toebrengen van letsel door schuld door namelijk op 6 Sept. <890, zittende op een velocipede, door het slechte besturen van zijn rijwiel en het niet uitwijken oor/.aak te zijn geweest, dal de OOjarige J. Bennis, werd aangereden en zijn rcchlerdijbeen en lin kerscheenbeen brak De bcklaacdc ontkende Bennis te hebben aan gereden, wél was deze willende uitwijken ge struikeld en gevallen. Slechts een der getuigen had gezien dal bet rijwiel legen den toch ai zee: zwak op de beenen staanden Bennis aankwam en deze daardoor viel. De substituut-ollicier van Justitie Mr. Enderlcin achtte het bewezen dat beklaagde oorzaak was van hel ongeluk aan B overkomen. Maar al te veel zegt ZEAchtb. denken de wielrijders dal de weg hun toebehoort en iedereen voor hun rijwiel uit den weg behoort te gaan, en dat behoort te wor den aigeleerd. In dat geval was de weg breed genoeg en, niet de wandelaar, maar wel de wiel rijder behoort te wijken. ZE.A. eischte mitsdien een maand hechtenis. Men schrijft uit 's Hertogenbosch (Dinsdag) Hedenavond waren eenige jongens op den Uilen burg aan bel spelen. Uit dit spel ontstond onder hen twist. Zooals dit gewoonlijk onder jongens gaat, geraakten zij handgemeen en kreeg een hunner met den klomp van een ander een slag, die hem op de plaats dood deed blijven. De ongelukkige is de zoon van zekeren B., metselaar, alhier, en pas 14 jaar oud. De vermoedelijke dader met de andere daarin meer of minder betrokken jongens zijn thans op het bureau van politie. Een personentrein van den Juraspoorweg vertrok Zondagmiddag le 2 uur 15 minuien uil Bazel in de richting naar Bern en zou te 2 u. 26 m. te Mönchenstein aankomen. De trein was overvolte Mönchenstein had een zangers feest plaats; de leden van de Baseier Gesang- verein en van den Baseier Sangerbund waren in den trein met eene menigte andere Zondags- en pleizierreizigers. Toen de trein in volle vaart even vóór Mönchenstein over de Birsbrug ging stortte deze in op het oogenblik dat de twee locomotieven ongeveer halverwege de brug waren. De brug was van gegoten ijzer en ongeveer 25 meter lang; zij rustte op twee pijlers aan de uileinden zonder pijler in het midden. Behalve de locomotievenviel de eerste waggon in de op het oogenblik veel water bevattende Birs, een volgende wagen bleel lusschen de brug en de afgebroken stukken half zwevende hangen. Men schat het aantal dooden op 120, dat der verwonden op 150. Van de brug is niets overgebleven dan de twee eindpunten. Het schijnt builen twijfel dat het zware gewicht van de locomotieven en den trein de instorting veroorzaakt heelt Ook heeft misschien hel hooge water der laatste dagen er toe medegewerkt. Aanvankelijk werd als oorzaak van de instor ting der brug genoemd de hooge waterstand waardoor de pijlers veel geleden zouden hebben; dit is niet zoode ware oorzaak is gelegen in het feit, dat de brug te licht gebouwd, te zwak was. De lijninspectie moet reeds meermalen op dien gevaarlijken toestand hebben gewezen zonder dat de maatschappij van den Jura-Simplon- Spoorweg er acht op sloeg. Te grooter mag daarom de verantwoordelijkheid dezer maat schappij genoemd worden. De Amst. Ct meldt het volgende Hot bezoek van het Duitsohe Keizerpaar. Van de eigenlijke feestelijkhedenwaarmede het Duitsche Keizerpaar in de hoofdstad zal worden ontvangen, verneemt men weinig offi cieels. Velen die wat zouden willen doenzijn daardoor teleurgesteld. Van gemeentewege zullen alleen de steiger aan het IJ en het vrijheidsbeeld op den Dam versierd worden. Enkelen deputaties, die in hun stadskwartier versieringen wilden aanbrengen en zich daar omtrent tot den Burgemeester wenddenwerd geraden zich bij hel uitsteken der vlaggen te bepalendaar de versiering van een enkel stadsdeel minder wenschelijk was. Hel Keizerlijk echtpaar zal dus onze schilder achtige stad te zien krijgen, zooals zij werkelijk is en niet opgetuigd. De vlaggen zuilen aan de schoonheid niet hinderendoch versieringen zouden haar op sommige punten zeker ontsieren. De «Hohlcnzollerni zal in Ymuidcn blijven. Nadat buitengaats door een eskader van 5 oorlogsbodems de eerbewijzen aan het keizerlijk jacht zullen zijn gedaangaat het Vorstelijk ge zelschap op een ander vaartuig waarop B. en VV. en verdere autoriteiten 11.11. M.M. zullen ver welkomen. "ftët cortimahdo over "het Begroetings eskaièt is opgedragen aan den schout-bij nacht G. ll. Bogacrl. Ten PalftiZe wordt alles voor het bezóek ift gereedheid gebracht en is het daarom thans vooi- liet publiek gesloten. Sedert de inwerkingtreding van de nieutve wet op de bttrgetlijkö pensioenen is aan een aantal weduwen en Weezen van ambtenaren die vroeger niet tot het bekomen van pensioen in aanmerking kwameneen jaarlijksch pen sioen toegekend, lot een gezamenlijk bedrag van 1400,000 en dagelijks melden zich nog belanghebbenden aan om ook van de gunstige bepalingen der nieuwe pensioenwet te profi- leeren De ambtenaren van het Pensioenfondste 's Hagehebben een drukken lijd achter den rugdaar alle aanvragen om jaarlijkschen on derstand natuurlijk zoo spoedig mogelijk en met gepaste nauwgezetheid in overweging moesten worden genomen. De raming voor deze pensioenen was ruim 6 ton. Zondagavond ontdekte een reiziger in eert der laatste treinen van Arnhem naar Amster dam ter hoogte van het station ZeistDrie bergen dal een der waggons door het warm- loopen der assen in brand was geraakt. On middellijk werd aan den noodrem getrokken waarna de passagiers uit dezen waggon in een anderen overgingen, te Zeist werd daarop do waggon afgehaakt. Uit Amsterdam wordt aan de Prov. Dr. cii Asser Ct. gemeld Naar men wil is de burgemeester mr. G. van Tienhoven voornemens een herbenoeming op het einde van het jaar niet meer te aanvaarden. Spotvogels bewerendal hij bevreesd wordt voor de al grooter en grooter wordende op positie in den Raadthans weer versterkt met een radicaal en een werkman. Ik gelool dal niet, want bij staat zijn man. Een opvolger te vin den zal niet gemakkelijk wezen. Men moet zeer rijk zijn oin als burgemeester van Amster dam te kunnen fungeeren. De achtduizend gul den bezoldiging, die hij geniet, zijn zelfs niet de moeite waard om le noemen. Beslist heelt de heer van Tienhoven zich over zijn aftreden nog niet uitgelaten misschien wacht hij eerst den uitslag der periodieke verkiezingen afals wanneer de heeren leden moeten altreden, die wellicht niet allen zullen worden herkozen. Een afgrijselijke moorddie herinnert aan de misdaden van Jack the Ripper heeft le Leeds (Engeland) plaats gehad. Op eenige passen van het hoofdbureau van politie vond een constabel het vreeselijk verminkte lijk van een vijfjarig meisje. Hel arme kind was uit het ouderlijke huis verdwenente Harsforthop drie mijlen van Leeds gelegen. Het lichaampje was geheel open gesneden terwijl de armen en beenen van hel lichaam gescheiden waren. De moordenaar een jongeling van 22 jaar is gearresteerd. Hij heeft zijne misdaad ten volle bekend, doch weigert de beweegreden te noemen. De oudste bewoner van Groningen is een rustend zeekapiteinBoomgaarddie in Sept. aanst. 103 jaar hoopt te wordendaarna volgt vrouw Cohendie sedert eenige maanden de 100 reeds gepasseerd is, en de derde is A. Hichentlich, die de vorige week zijn lOOsleil geboortedag gevierd heelt. Gevonden op den openbaren weg Een kinderspeelbal. Een huissleutel (Amerikaansch model,) Een ceintuur. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan het bureau van politie. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 11 Junij Christiaan, z, van Nico- laas Klee en Antonia Ruitenbeek. 14 Junij Johan Fredericus, z van George Simon Frede- ricus Mulder en Anna Elisabeth Lengers. Gerarda, d. van Steven Harlogsveld enAlijdadc Wijs. 15 Junij Johanna, d. van Johanna Vecnendaal. Willempje d. van Hendrik Met- horst en Heridrika Johanna Kamerbeek. ONDERTROUWD: 18 Junij Jan Vetkainp en Alijda Koenen GETROUWD: 17 Junij Lambarlus Langras en Willemina van den Heuvel. OVERLEDEN: 13 Junij Alijda Kuijer69 j. ongeh. 14 Junij Maria Gerarda Poort, 84 j. wed. van Jacobus Wilhelmus van Beek. 15 Junij Cornelis van Bogerijen41 j. cchtg. van Roelofvina Maria van den Bijtel. Willem Langras, 55 j. echtg, van Wilhelmino Veenen- daal. Engelina van YVilligenburg6 il. 16 Junij Johanna Maria van don Tempel, 3m, Catrina Johanna vau Woudenberg7 j.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 4