WeiToer je riietl» Oei hoofd viel. VNog een.» Een der veroordoelden verloor zijn kalmle en heelde. De beul begon te vlookenwant hol tkoofd had cich bewogen de sabel sloeg in den schouder. De ongelukkige viel"*1 hoold benge lende aan zijn romp'l lichaam wrong zich 'krampachtig lol dc beul alle hoofden afgeslagen had en zich loen ontfermde ever den gemartelde. Na-afloop Jotograleerde een fotograaf alle lykea. 'llfll huwelijk vaH ParneH met mevr. O'Shea is ie Steyningnabij Brighton, onder strikte geheimhouding voltrokken bij den ambtenaar van den burgerlijken stand. Twee dienstboden waren de eenige getuigen De kerkelijke inzegening zal Jater te Londen plaats hebben. Wat men niet wist van het jongste roover- avontunrby Adrianopcl, toen de rooverhooldman Anathasius met zijn bende een spoortrein overviel ss dal zich onder de reizigers een Hollander (Am- sterdammer) bevond, die ook uitgeplunderd is en 44 dagen de gast is geweest van Anathasius. Twee "Oostenrijksdie ingenieurs moeten een nieuw ontploffingsmiddel hebben uilgevonden ■waaraan zij den naam geven van «ccrasiel» Zijn irachl zoo tot die van dynamiet staan als tien tol zevenen het zou zoowel voor geweren ais «oor geschut kunnen gebruikt worden. In het St. Antoine Gasthuis te Parijs werd on langs als zieke een 72-jarige vrouw gebracht die bij nader onderzoek een man bleek te zijn. Die man had echter zestig jaren lang vrouwen- fclcederea gedragen en allerlei vrouwenwerk gedaan als kindermeidhuishoudster en zelfs als kamenier. Er is een nauwkeurig onderzoek ingesteld omtrent dit zonderlinge personage. Te Wageningen vroeg een vreemdeling de jarige vrouw T, die in een weiland bezig was met melkenof hij wat melk mocht drinken. Ofschoon hij een weigerend antwoord ontving stoorde vreemde zich Ineraan niet en dronk hij toch uil het melkvat, waarna hij in hel gras ging zitten. Plotseling sprong hij echter op iuj greep de vrouw van achteren aan wierp jhaar over den grond en poogde haar aan te randen. Zij wtst zich echter goed te verdedigen en den aanvaller flink van zich af te houden, aoodat zijne pogingen mislukten. Door den ijver van den commissaris van po litie en van de agenten llcinstra en Slach- brouwer, die werden bijgestaan door die ie fiennekora «n Edeis men er na 24 uren op- sporens in geslaagd gevaarlijk sujet te arres tee! en hij bevond zich toen op drie kwartier «(stands van Lunleren. Eerst is hij naar VN'age- «ringenvervolgens gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Te Nijvel en GosseHes moet het onweer aller hevigst geweest zijn Al de velden stonden ge- èïeel onder water. Overal ligt de oogst plat. De sneltrein van Charleroi naar Brussel heeft «noeteu steppen. haar op de sofa. «Waarom ben je den geheelen middag niet te voorschijn gekomen liefste Lili,» vraagde zij, hiar arm liefdevol om den hals van hel jonge meisje leggende. Lili vlijde plotseling het blondgelokte hoofd tegen Esthers schouder. «Lieve, lieve Esther, ik ben zoo gelukkig zoo innig gelukkig. En nj ga ik je spoedig verlaten... niet alleen jou, maar papa en noma en alle kennissen.» Esther staarde haar verwonderd aan wat was er gebeurd zij begreep er niets van. Lili's oogen werden verduisterd door tranen, «war zij iag er toch hoogst gelukkig en op gewekt uit. Plotseling ging Esther een licht op dat was hel dus. «Is hel waar?» fluisterde zij. «Heeft hij je geschreven... Oscar Halter!» «JaEstherhij heeft eindelijk iets van zkh laten hooren. Gelijkt het niet op het on gelooflijkste sprookje, dat men ons ooit ver telde. Gedurende de twee jaar, dat hij in Indië vertoefdeheeft hij steeds een innig verlangen naar mij gekeesterd. En toch heelt hij mij niet willen schrijven voegde Lili er zegepralend bij. «Goddank, dat a.les dit einde heelt,» zeide Estherhel jonge meisje nogmaals hartelijk omhelzende. «Ik dacht wel, dat het zóó ein digen moest. Maar op welke wijze heeft zich alles toegedragen... ik ben verlangend om alles uitvoerig van je te vernemen. Voor je eenige zuster zal je toch wel gecne geheimen hebben, niet waar Daarvoor hebben wij samen te zeer liet en leed gedeeld, geloof ik.» Slot volgt.) 1891 Aan den Ringdijk onder Haarlem mermeer zijn twee gezinnen betooverdEen oude vrouw, als tooverkol door een zeergroot deel der bewoners gevreesdheeft hare macht weder doen gevoelenmen is er thans op uit om een pikzwarte kip te krijgendie levend in een pot gebraden den kwaden geest moet doen verdwijnen. Te Ronsse zijn een zestigjarige landbouwer en zijne nicht door den bliksem doodgeslagen op het oogenblik dal zij in hot hevigste van het onweer de staldeuren gingen sluiten. De lijken waren geheel zwart gebrand. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Voor de ontvangst van den Duilschen keizer worden ook hier toebereidselen gemaakt. De beide stations worden smaakvol gedecoreerd en prachtig gemeubeld en in hel Noordeinde is men druk in de weer om de groote eetzaal smaakvol in te richten voor het dejeunerdat op Vrijdag 8 Juli zal plaats hebben. De firma Muiters is met deze werkzaamheden belast en heeft zich daarbij de medewerking van den bekwamen decorateur Amiabel verzekerd. Onze Burgemeester was deze week op het Looom eenige schikkingen te treffen. Hij heeft met de koningin-regentes den weg vastgesteld, dien 11. M. met de hooge gasten bij den rijtoer in en om de stad en naar Sclieveningen volgen zalgeëscorteerd dóór cavalerie en steeds voor afgegaan door den burgemeester en waarschijn lijk ook door den hoofdcommissaris van politie. Een parade of revue zal hier niet gehouden worden; maar aan de stations en aan 't paleis op het Binnenhol en aan het Mauritshuis zullen eerewachten van schutterij en garnizoen zijn opgestelddie 't Heil dir ïm Siegerkranz zullen spelen. Aan hel dejeuner ten Hove zullen al de mi nisters de commissaris der koningin in de pro vincie en de burgemeester der residentie o. a. deelnemenverder de voorzitters van de beide kamers, de Duitsche gezant en tal van andere autoriteiten. Zeer waarschijnlijk zal onze kleine koningin die men (ik verheug mij daarin van harte) slechts een deel der feestelijkheden en tochten laat medemakenhet Duitsche keizerpaar wèl naar Rotterdam vergezellen en daar uitgeleide doen. AMERSFOORT, den 29. Juni 1891. In plaats Woensdagavond 1 Juli zal Don derdagavond 2 Juli op het terras der Sociëteit Auicitia alhier, een concert worden gegeven door het Slafmuziekcorps van het 5e reg. In fanterie, Directeur de heer K. G. K. van Aken, en is het Programma daarvan vastgesteld a's volgt: 1. Feestmarsch, M. W. Petri 2. Ouver ture «La Dame Blanche, «Boieldieu. 3. «Les Patineurs» valse de concert, Waldleuiel. 4. Grande Fantaisie de l'opéra «La fille du Régi ment,» Blumentrilt. 5. Grand Ballet (Divertissement) de l'Opéra «Faust» de Ch: Gounod, Bollen. 6 «Die Wacht- parade komml» Eilenberg 7 Paraphrase über das lied «01 bitt'euch liebe Vögelein» Wijs man. 8. Ie Ungarische Rhapsodie, FrLiszt. Aanvang hallachL Onze stadgenootde heer J. Ph. Mazger heeft Vrijdag jl. met goed gevolg het eerste Natuurkundig Examen aan de Universiteit te Amsterdam afgelegd. Dc heeren R. Blok en L. C. Dumcnlstu denten der polytechnische school, zijn tol hunne praclische vorming gedurende de zomermaanden door dan minister van Waterstaat als buiten gewoon opzichter aangesteld bij den bouw van het post- en telegraafkantoor te Amersfoort en te Nijmegen. De ie luit. Jhr. J. II. van Asch van Wijck der 2e afdeeling van het 1e Reg. Veldartillerie alhier wordt met 1 Juli overgeplaatst bij de 1e afdeeling van dat corps te Utrecht. De 2e luit. J. C. A. Drabbe der 2e afd. van van het 1e Reg. Veldartillerie te Utrecht wordt met 15 Juli a. s. overgeplaatst bij de 2e afdeeling van dat regiment alhier. De heer W. J. Petersen, deurwaarder alhier, is met ingang van 1 Juli benoemd tot deur waarder der directe belastingen te Zaandam. De heer K. Knauff, commies 1ste klasse bij 'sRijks directe belastingen, invoerrechten en accijnsen alhier, is met 1 Juli op zijn verzoek eervol uit 's Rijks dienst ontslagen met toeken ning van pensioen. Onze stadgenoot den heer P. Groenharl is met 1 Juli a. s. benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Diermen (Putton). Te Nisse sloeg de bliksem langs der schoor steen van een winkelhuis, vernielden een paar dakpannen en baanden zich over den zolver, door een klein achterkamertjewaar zich een 1 moedereen dienstbode en zeven kinderen be vonden een weg naar den regenbak. De meid werd een eind weggeslingerd eveneens een kind van vijftien maanden Men kwam overigens met den schrik vrij, men mag gerust zeggen als door een wonder. Geen bewijs van vuur werd ergens aan hel huis bespeurd. De kunst om gelukkig en lang te leven Wandel iederen dag twee urenslaap iederen nacht zeven urensla op zoodra gij ontwaakt zijtga aan het werk zoodra gij zijl opgestaan; eet langzaam en nooit meer dan gij trek hebt drink niet ineer dan genoeg is om uw dorst te lessenspreek alleen wanneer het noodig is en zeg nooit meer dan de helit van wat gij denktschrijf niet kunt onderteekenendoe niets wal gij niet zoudl durven vertellenver geet nooit dat anderen op u vertrouwenen dat gij niet op anderen vertrouwen moet Acht het geld niet meer en niet minder dan het waard ishet is een goed dienaarmaar een slecht meester. Bij den landbouwer Schrage aan het Achter- diep te Sappemeer heeft zich een zeer droevig geval voorgedaan van vergiftiging. Eerst meende mendat door het gebruik van pompworlels een der kinderen ongesteld was geworden maar spoedig openbaarde dezelfde ziekte zich bij meerdere kinderen van,Schrage, zelfs bij per sonen van wie men wist dat geen gebruik ge maakt hadden van pompworlels. Inmiddels werd de hulp ingeroepen van dokter Sanders en een professor. Naar men zegt moeten deze heeren nebben verklaarddat de vergiftiging heeft plaats gehad door het gebruiken vannmelk die aanwe zig was in vaatwerkdat geverf was metmenie. Een der kinderen Schrage is reeds aan de gevolgen overleden en een ander kind ligt hevig ziek. Door hel 0 M bij de arrondissementsrechtbank te Breda, is tegen J Bal, oud 40 jaar, gefail leerd koopman in manufacturenen zijne huis vrouw G, Adriaansen 36 j. beiden wonende te Rozendaaleerstgenoemde gedetineerd wegens bedriegelijke bankbreuklaatstgenoemde wegens overtreding van art 344 van genoemd wetboek, geeischt; voor J. Bal 18 maanden en zijn huis vrouw G. Adriaansen 6 maanden gev. Het Landbouwdepartement in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika heeft eene belang wekkende proef genomen. Op echt Amerikaansche manier heefl men den regen uit de wolken ge scholen door midde! van dynamiet. Een lucht ballon waarvan het schuitje gevuld was met dynamietdat op een hoogte en na een vaslge- stelden tijd ontploffen moestweid de wolken ingezonden. Hel dynamiet deed de wolken uit eenbarsten en het gevolg van de ontploffing wasdal het weldra begon te regenen op aarde. Nu men eenmaal zoover is, zal er wel een nog ingenieuzer Amerikaan opslaandie de regenwolken beletden regen op bepaalde plaatsen te laten neervallen. Een medisch student stond te Weenen terecht, onder beschuldiging van een vergrijp tegen de zeden Ondanks zijn hardnekkige ontkentenis werd hij lol 10 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Toen het vonnis was uitgesproken stond de 2"3jarige man op en riep «Ik klaag de recht bank aan van een zedelijken moord» en slak zich (een lancet in de borst. Na een paar uur lijden bezweek de ongelukkige. In den dierentuin te Frankfurt heeft een droevig ongeval plaats gehad. Catharine Wolf, een dienslmeiaje builen betrekkingdat door bioodsgebrek tot een staal van krankzinnigheid was gekomenliet zich door middel van een koord na zich eerst ontkleed te hebbenin een berenkooi glijden. De beer viel de ongelukkige onmiddellijk aan en verminkte haar op vreese- lijke wijze. De waanzinnige riep den inmiddels toegeschoten bewaker toedal hij pp den beer zou schieten doch deze durfde dit niet te doen. In weinig lijds was hal slachtoffer door den beer verscheurd. Donderdag middag ontlastte zich boven Ril land een zwaar onweder. Van twee lot vier uren was de bliksem niet van de lucht en vielen er slagregens, die de zware vruchten tegen den grond hebben geslagen. Ook sloeg de bliksem in den schoorsteen van het gemeentehuis, en ging langs het dak en de goot in den regenbak zonder veel schade aan te richten Bij een hevig onweder, dal Donderdag nam. woeddeis te Maasniel de landbouwer G. S. wonende op Cornelisliofdoor den bliksem gedood. In Westenholte zijn twee koeien van den land-

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2