Juli 1891. m 4056. Donderdag1 23 Uitgever |)jt blad verschijnt Maandag on Donderdagmiddag. Abonnement per 8 maanden f 1.Franco per H. VAN CLEBFF P08t /*.15- Advertentieregel» 60 Ct». elke regel racer 10 CU. Groote letters naar plaatsruimte voor randen en andere extra inrigting geschiedt noogor prijsberekening. Legale officieAleen onteigen. Adv per tegel 15 CU. Reclames per regel 26 CU. Aft. nummert 10 Cts. IlO0k KOUtOgracllt Wjjk B 60 BUlÜdU MUURHUIZEN te Amersfoort. HULPBANK te AMERSFOORT. Tol hel geven van gelden teh leen zal eene Commissie uit liet bestuur op MAANDAG, den 27 .1 U L I aanslaande namiddags van iialftwee lot halfdme, zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmeldenook voor liet teruggeven van gelden. HERM. P. VAN 1IASELEN Socrelaris-Penn ingmecster It r li li i s c v i ii s De BURGEMEE>TËR en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weien dat de processen- verhaal van inlevering en opening der stem briefjes der verkiezing van zeven leden voor den Gemeenteraad in afschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gi duieride veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen alle we-kdagen van 's voonniddags 10 tot 1 uur des namiddags. Amersfoort, den 22. Juli 1801. burgemeester en Wethouders voornoemd De burgemeester F. D. SClllMMKLPENNINCK. De Secretaris W. L SCIIËLTUS. AMERSFOORT, den 2.1 Juli 1801. Ter verkiezing van vijf leden voor den Ge meenteraad van Aincrsioorlwil stembriefje zijn 463 van de 786 k ezers ter stembus opge komen en was de uilslag als volgt 462 stembriefjes 10 van onwaarde 452 geldige stembriefjes 227 volstrekte meerderheid. Hiervan verkregen de lleeren L VISSER341 st. J. J DE IvONINGII319 E. L II v. LANSGHOT HURREGIIT 280 II. W. A. v. d WALL BAKE. 274 Dr. P. GR0ENEB00M243 M F. W. J. de Jong81 S. Knopptus78 J. Koppen 57 B. J. Bloemendal 55 J. Sinnige39 J van den Berg34 T. J. van As26 J. van Wessum15 Mr. J. Heyligers12 zoodat de 5 cerstgenoemdenaftredende Raadsledenzijn herkozen. Ter verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad ter aanvulling van het aantal vereischt tengevolge van vermeerdering der bevolking, zijn op hel geel stembrielje uitgebracht 465 st. van onwaarde 7 558 geldige st. volstrekte meerderheid 230 waarvan zijn uiigebracht op de lleeren M. F. VV. J. DE JONG223 st. Mr. .I. HEYLIGERS184 F. W. 11. J. TENGBERGEN 149 J SINNIGE100 L. 0. Bron Verkerk69 J. van den Berg26 T. J. van As21 J. van Wessum15 S. Knoppers6 zoodat Dinsdag 4 Augustus herstemming ge schiedt tusschen de vier eerstvermelde hecren en tenzellden dage de verkiezing plaats beeft van een lid der Prov. Staten van Utrecht, voor de vacatureontstaan door het vertrek van den Heer Jhr. Mr. T. A. J. van Ascli van Wijck naar Suriname. Bij Kon. besluit van 21 Juli 1891 No. 45 is benoemd tol broeder in de orde van den Nederl. Leeuw, de opperwachiineesler-hoclsmid VV. Ka merbeek van het 1e reg huzaren, werkzaam bij de Rij- en Hoefsmidschool te Amersloort. Morgen Vrijdagavondvergadert de Kies vereniging «de Grondwet» in Amicitia Ier zake het stellen van een candidaat voor hel lidmaat schap der Prov. Staten van UtrechtIer ver vulling der plaats, allrediiigstijd Juli 1892 van Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijcknaar Suriname vertrokken Bij de overgangsexamens aan de Kon. Mil. Akademie te Breda, le en 2e studiejaar, zijn o. m. onvoorwaardelijk geslaagd voor de inlan- lerie hier te lande2e studiejaar Jhr. E. W. van Holthe; voor de cavalerie hier te lande, 2e stu diejaar, C. F. R. baron van Hardenbroek van Lookhorst. Zaterdagmiddag 18 Juli is te Grave, bij het zwemmen op eene verboden plaats in de Maas, verdronken de soldaat-milicien v. B., woonachtig te Soest, sinds enkele dagen van Amersloort naar Grave overgeplaatst. Men zoekt nog te vergeefs naar het lijk. Te Baarn zijn de vier aftredende raadsleden herkozen en is voorde vacaiure, ontslaan door het overlijden van Dr. D. Voorlhujjsen tot lid van den Gemeenteraad gekozen de heer Jhr. Mr. B. Ph. de Beaufortburgemeester. Bij Kon. besluit is bepaalddat de cadetten school zal worden gevestigd te Alkmaar. De Holl. IJz. Sp.-Maalsch. heeft uitstapjes langs de lijnen der Maatschappijsommige tramwegen en het Stoombootveer Enkhuizen-Siavoren ge organiseerd zoodat de reizigers zelve zeer aar dige en goedkoope reisjes kunnen samenstellen. De biljetten voor deze reizen worden afge- gegeven van 1 Mei lot 1 October. De reizigers zijn vrij in het kiezen van de routes. Zij kunnen een rondreis maken, of geheel of ge deeltelijk over denzelfden weg eenmaal heen en terug reizen. In beide gevallen moet 't station van vertrek ook het station van terugkeer zijn. Kinderen beneden 3 jaren zijn vrij. Kinderen boven 3 en beneden 10 jaren betalen halven vrachtprijs. De vrachtprijs wordt berekend naar de te doorloopen alsiand. Voor minder dan 70 K M. worden geen biljetten gegeven. De biljetten moeten door den houder worden onderteekend. De biljetten zijn persoonlijk en mogen alleen gebruikt worden door de personen, die er de reis mede hebben aangevangen. De reiziger heeft het recht in eene hoogere rijluigklasse te reizen dan waarvoor zijn biljet geldig is, door bijbe taling volgens de voorwaarden als voor reizigers met gewone plaalskaarten. De biljetten zijn geldig: Voor afstanden tot 100 kilom. 1 dag, 200 kilom. 2 dagen, 300 kilom. 4 dagenboven 300 kilom. 6 dagen. Verdere inlichtingen, tarief, afstandskaart enz. vermelden circulaires 3 cents aan de Stations verkrijgbaar. Een zonderling testament is nagelalen door zekere madame Martin te Vincennes woon achlig. Zij vermaakte haar nalatenschap 196,000 aan haar geboortestad Toul dat komt meer voormaar minder gebruikelijk isdat men zooals deze vrouw deedbij uiterste wilsbe schikking bepaaltdat f 600 dient bestemd voor de begrafenis en dat zij «zoo ver mogelijk moest worden begraven van de laatste rustplaats van haar overleden man.» Die schijnt in het huwelijk geen «hemel op aarde» te hebben gevonden. Uit Wiesbaden bericht men dat Dr. Mezger Wiesbaden denkt te verlaten. Hij wil niet ingaan op de voorwaaiden van 'i Rijn-hotel. Er wordt verzekerd dal de dokter onderhandelt met het hdtel De vier Jaargetijden te Wiesbadenmet Amsterdam en mei 't Hotel Continental te Parijs. Zondagnacht had de koetsier G. M le Arnhem, in dienst bij den stalhouder L. hel ong« luk dal een der wielen van liet rijtuigwaarmede hij uit Ooslerbeek kwamtusschen de rails van de stoomtram beklemd geraakte. Tengevolge van den schok viel hij van den bok en onder het rijtuig. Hij werd zóó ernstig gewonddal hij Maandagavond is bezweken. Eene weduwe en drie kinderen blijven achter. Jl. Vrijdag vervoegde zich een jongmensth van ongeveer negentien jaar bij een rii viel fa brikant te Haarlem om een rijwiel te huren hetwelk iem is medegegeven, nadat hij daar voor een kwitantie had afgegeven. Hij noemde zich J. A. Zegerswoonachtig te Zandvoort. Doch, aangezien aldaar geen Zegers bekend is en tot nu toe nog geen spoor van huurder of rijwiel te vinden iszal men wel met een op lichter te doen hebben. Elk rijwielfabiikanl of huurder zij op zijne hoede. In het begin dezer eeuw had men in China nog zeer eigenaardige straflen voor brand stichters. De heer Mr. Cornelius Walford sclu ijft hierover het volgende. De straf voor een per soon die toevallig brand in zijn woning ge kregen had was 40 geeselslagen verspreidde hel vuur zich en vernielde hel een der keizet- lijke paleizen, dan werd men ter dood gebracht. Slichtte men brand in zijn eigen woning, 160 slagen in hel huis van een ander, dan werd men ter dood gebracht. Was er in een stad brand geweest, dan werden de gemeentelijke autoriteiten opgeroepen ter verantwoording en verdediging van de genomen maatregelen. Wat en er tien huizen door hel vuur verwoest, d n stralte men de hoogste gemcenteltjKe autoriteit met inhouding van 9 maanden salarisbij ver woesting van dertig huizen een jaar s <1 i- en bij vernieling van meer dan honderd buizen werd-genoemde ambtenaar eenvoudig een ung verlaagd. Men behoeft zeker niet ie betoogen dal zulk een regeling uitmuntend werkte op de chineesche ambtenaren wier werkzaamheid neg al eens te wenschen overlaat. 27 Juni jl. aanvaardde Jhr. Mr. T. A. J van Asch van Wijck in eene plechtige zitting der Koloniale Staten het bestuur over de Kolonie Suriname. Binnengeleid door eene commissie van 4 leden hield hijstaande voor den hem bestemden zetel, terwijl zijne Echtgenoute daarnaast plaats nameene kernachtige toespraak, waarin hij over de ontwikkeling der Kolonie voorloopigö denkbeelden ontvouwde. Zijne rede verwekte een diepen indruk, een daverend applaus weerklonk uit alle monden. Onder de tonen van liet Wien Neetlandsch bloedhet gejubel en hoezee van de duizenden toeschouwers op straat, stapten Z.Exc. en Me vrouw van Asch van Wijck in hun rijtuig en keerden zij naar het gouveinernentsnotel terug. ADVERTENTIE N. Getrouwd I. VAN HOOGSTRATEN eu AI. H. DE VOS dieook namens wederzijdsche familie betrekkingen hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Utrecht, 22 Juli 1890. Geboren FREÜERIKU3 WILHELMUS Zoon van G. WESSELS en E. WESSELS-Haar. Amersfoort, 19 Juli 1891. Heden overleed onze geliefde Broeder, de Heer N. W ESS EL ING. I J. VVESSELINGHoogland. A. J. WESSELING Wed. van I P. L. Posthumus, Amsterdam. Hoogland, 22 Juli 1891. Eeniije en alijemeene kennisgeving.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 1