^hunne liberale tegenstanders mei 37 legen 30 stemmen. De gekozenen verzuimden echter, 'ingevolge de bepaling van Art. 13 der Ge meentewet binnen acht dagen na ontvangst vas het proces-vet baal der stemopneming aan 'Burg. en VVelh. "kennis te geven van do aan neming hunner benoeming zoodat zij geacht werden die niet aan te nemen. Kene nieuwe verkiezing werd daarop uitgeschreven. Waarvan •do uilslag wasdal de 3 liberalen werden ge kozen niet 37 stemmen-, tegen 30 op de do- ieerenden uil gebracht Te 's llcriogonbosch stonden voor de recht bank terecht drie personen uls beklaagd van 'hel verknopen van de bekende Spotliedjes. Het 'O. M. eischte voor twee een tnaand gevangenis straf, voor dc "derde, een vrouw, diie weken. Nog waren "Op de bank der beschuldigden twee [personenJ. "V. en L J.beklaagd van -weerspannigheid. Voor nr. I werd 5 maanden, voor nr. 2 drie maanden geëischL Te Klein Wardein (Hongarije)'heelt een groote b;and gewoed, waardoor 110 gezinnen zonder onderkomen zijn. Tc VullschrfU kwamen bij een brand 10 land bouwers en een soldaat, die bij het blu.-schen hielpom hel leven. Liefdesdrama. De moeder was 38 jaar -de dochter had 16 maal den langslen dag meege maakt. De vader was dood. Doch de moeder voelde nog jeugdig vuur in haar harl en werd verliefd op een jongeling die deze liefde beant woordde. Moeder en ïongeling zouden in 'l hu welijk treden Doch ae jongeling zag zijn aan slaande schoondochter en hij had de dochter liever dan de moeder en hij vrijde met alle twee. Nog was hij niet getrouwdals een naamlooze briel de moeder kwam verleden dat de jongeling in zijn vrijen tijd ook de dochter zoende. De jongeling werd ter verantwoording geroepen er werd een hevig tooneel algcspeeld. De jongeling ging heen en kwam nimmer weder. En de troostelooze moeder van 38 jaar en de wanhopige dochter van 16 jaar huurden een roeibootjezij gingen varen op de Spree en midden op de watervlakte omhelsden ze •elkaardrukten op elkaar de lippendie één zelfden zoen eertijds hadden gevoeld en sprongen •in het -water. Zij werden door een voorbij -zeilend jacht gered met -den dood in het harte ■en water in de maag. Hel gebeurde gTeep plaïls te "Berlijn. Het gerechtshdf te 's flage bevestigde de von nissen der Rotterdamsche rechtbank veroor- deelende1o. T. X. de K.sjouwer uil Ouwer- schiewegens opzettelijke brandstichting te Rot terdam in de woning «ener juffrouw, met wie hij in liefdesbetrekkingen bad gestaan tot 18 maanden; 2o. J. G. Franschman wegens dielstal wan zakdoeken enz in eene boerenwoning onder -llilligersberg lol 2 jaar gevangenisstraf. De justitie te Zulfen hoeftnaar wij lezen 'te Deventer een nader onderzoek ingesteld naar aanleiding van den onlangs ten huize der datnes B. plaats gehad hebbenden brand en diefstal van welke feiten verdacht wordt zich schuldig gemaakt tc liebben de 16jarige dienstbode der dames. Een tweetal doctoren werden door de justitie beëedigd. teneinde verslag uil te brengen omtrent den toestand der geestvermogens van de verdachte. In den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. fheeft in het Kanaal cn langs de Engelsche kust -e«n hevige storm gewoed. Vele visschersvaar- luigen verongelukten. Hel kolenschip James heb geene penning van dal vervloekte geld behouden ik schonk hel liefdadige instel lingen zoodal ik niets bezit om mijne be grafenis te bekostigen. Wilt gij daartoe de noodige middelen verschaffen laat mij rusten naast mijn Konnylaat in den dood vcr- -cenigd zijn was hel wreede noodlot bij 'l leven scheidde. God zal u voor deze weldaad loonen ik zegen u daarvoor met mijn laatslen adem tocht. Als gij u nog eens mijner herinnertzij 'het dan in vriendschap oordeel niet te hard «over haar wie veel heeft liefgehadzal ook weel vergeven. Twee dagen later hebben wij haar grafwaarts gedragen... ik legde eene krans barer lieve lingsrozen op de kist. Bijna al onze gezamelijke vrienden sloten zich bij mij aannadat ik hen Wera's brief had voorgelezen. Men vernam geen minachtend woord meer... al die jonge lieden, welke met, dat arme, beklagenswaardige wezen zoo dikwijls g- lachen geschertst en gedanst hadden, zij allen begrepen titans, welk een afn-ond van kwelling en smart er onder dat schoorte uiterlijk verborgen was geweest en in meniggewoonlijk overmoedig blikkend oog parelde een traan, toen de kist in de groeve «laaide E. Fosler werd in de baai van Marguerite tegen de rotsen verpletterd. De zes matrozen, welke de bemanning uitmaakten, werden echter gered. Dc reddingbodlen te Eastbourne en te Rhyl brachten de matrozen aan wal-van twee schepen, die gestrand waren. Aan den heer Cartignyden eeilig overge blevene in Frankrijk die aan den zeeslag van Trafalgar in 1805 deelnam, is verleden Dinsdag, zijn lOlstcn verjaardag, te Ilyéres een diner aangeboden. Dc jarige, die eene goede gezond heid geniet en nog dagelijks eene wandeling pleegt te doen, ontving o. a. een telegram ter gclukwensching van den minister van Marine. In de Taverne de Strasbourg te Luik heeft zekere M die vroeger sergeant was, doch ver liefd geraakte op de kasteleines dez,er kroeg en haar huwdeuit jaloerschlieid een geladen re volver op deze vrouw afgeschotenmet het ge volg dal drie kogels in den hals drongen en den strotader afsneden, zoodat de vrouw on middellijk een lijk was. De moordenaar heeft zichzelf bij de justitie aangegeven. Te Parijs is het Donderdagmiddag Ie kwart vóór vier uur plotseling volkomen duister ge worden waarna een hevige storm met donder en bliksem en wolkbreuk intrad. De straten, die hellen waren in een ommezien in rivieren herschapen. De place de la Concorde was één groot meervoornamelijk door de ongeloofelijke watermassa's, die van de Champs-Elysées kwa men stroomen. Openbare plaatsen waren nog lang ontoegankelijk. liennisffevlii ff. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 264 der gemeentewei, gewijzigd bij de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 102), Doen te weten, dat het eerste aanvullings kohier der plaatselijke directe belasting (Hooi- (lelijke omslag) over het dienstjaar 1891, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht in afschrift gedurende v ij f maanden op de Secre tarie der gemeente voor eenieder ter lezing ligt. Amersloortden 5 September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNLNCK. De Secretaris W. L SCHKLTUS. Uil 'sGravenhage wordt gemeld II. M. de koningin regentes zal de zilling van de Staten generaal 15 dezer persoonlijk openen maar niet vergezeld van de jonge koningin. Dr. van Tienhoven, die nu dezer dagen officiéél als lijfarts van 11. M. is opgetredenheelt aanbe volen hel getuigt van zijn ernst en goede •pvaiting zijner roeping, elke aanleiding tot agitatie voor 11. M. streng te vermijden. Van daar ook dat enkele voorgenomen binnenlandsche reisjes voor dit jaar zullen achterwege blijven. liet plan beslaat bij de regentes om gedurende den geheelen winter in Den Haag verblijf te houden en eenige hofbals en leesten ook eenige kinderpartijtjes te geven. De nering doenden hebben alle reden om zich daarover te verheugen. Daarenboven zal H. M. de Holland- sche comedie, zoowel als de Fransche opera vaak bezoeken en zij heeft zich dan ook de beschik king over de groote hoftoge voor haar gevolg voorbehoudenwal geen gering voordcel is voor den nieuwen directeur. De heer Schürmann verlaat ons voorloopig om naar ik hoor, zijn geluk te Weenen te be proeven met een kolossale poppententoonsleiling, nu die onderneming hier zeo uitnemend is ge slaagd. De loterijaan die expositie verbonden is ook afgeloopen. Ik vernamdat o. a. een Haagsch dienstmeisje een rookenden Turk heeft gelrokken, een pop van eenige honderden gul dens waarde. Een aardige bijzonderheid verdient nog vermelding. Er waren n l. 2700 van de 10000 loten overgebleven en de heer Schürmann heelt die pondpondsgewijze verdeeld onder do verschillende weeshuizen. Ik hoop dat er vele mooie prijzen op zijn gevallen. We hebben overigensterwijl de expositie van de llollandsche Teekenmaatschappij nog in vollen gang is, geen gebrek aan dergelijke aantrekke lijkheden Sedert gisteren heelt Den Haag weer twee exposities voor de lielhebberseen natio nale tentoonstelling van rashonden op de Wieler baan ie Schevoningcnwaar men prachtige exemplaren van verschillende soort vindt, ook groote honden die niet bijten cn kleine keffers die 't hoogste woord hebben de andere tentoonstelling is die van or ze Floraliawelke, het ongunstig seizoen in aanmerking genomen, bijzonder goed is geslaagd. En nu gaan we Zondag het internationaal tand bouwconger8 begroeten; de offleicele ontvangst za! door den wethouder Lisman in het Kurhaus plaats,hebbenomdat ozne burgemeester in Zwit serland en hel stadhuis te «bekrompens is voor zulk een aanzienlijke receptie. Wal de geineonu verzuimt tegenover de gasten.van heinde cn ver zal baron van Brienen door de aanbieding van een gardenparlij op zijn buitengoed Clingendaal doen. Op die wijze zullen de vreemdelingen zich althans niet over gemis aan gastvrijheid hebben te beklagen. Uit Leusden, nabij Amersfoort, woidl yan 1 Sept. aan hel Utr. Dagblad geschreven Evenals vorige jaren weid ook dit jaar onze gemeente niet vergeten bij de inkwartiering van troepenaangewezen om deel te nemen aan de verschillende krijgsoefeningen in bare nabijheid. Van 2ü Augustus tot heden hadden wij 13 officieren, 167 manschappen en 176 paarden van het 1. en 2. escadron van het 3. regiment huzaren. Dc ingezetenen zijn dus weer be'ast geweest roet zorgen en uilgavenwaaraan de daarvoor verleende vergoeding niet géëvenredigd Is. Ook de gemeente-secretaris zag zich daardoor ver plicht tot vele buitengewone werkzaamheden die geheel zonder vergoeding moeten verricht worden. Dal daaruit allicht eene minder aan gename stemming jegens officieren en man schappen kan ontslaan is lictu te begrijpen. Aan gemeenteleden en secretaris werd eenter een uitstekend voorbeeld gegeven door den burgemeesterden heer baron van Boetzelaer van Oosterhoul, die dagelijks eenige officieren aan zijne tafel ontvingen heden met het oog op hun aanstaand vertrek hun een afscheids maaltijd op zijn prachtig buitenverblijf «Nimmer- dor» aanbiedtwelke opgeluisterd wordt door de slatmuziek der huzaren, daartoe aangeboden door den commandant der beide escadrons majoor Jhr. van der Wijck. Door de welwillende' beschikking van den burgemeester mogen alle ingezeten van Leusden komen luisteren naar de muziekuitvoering, welke strekken inoge om zoo wel bij officieren als gemeenteleden aangename indrukken achter te laten Konden deze versterkt worden door bewijzen van tevredenheid voor het genoleneop welk eene wijze dan ook van hooger hand te verlee- ncndan zoude de verschijning van militairen met alle daaraan verbonden bemoeiingen en kosten bij latere gelegenheden met welwillend heid begroet worden. AMERSFOORT, den 7. September 1891. Bij Kon. besl. is tol voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September, benoemd Mr. A. van Naamen van Eemneslid van die Kamer. Ter gelegenheid van den schoonmaak is in de SL Joriskerk te Amersloort eene muurschil dering ontdektvoorstellende een bisschop met herderlijken slaL Men vermoedtdat nog meer deren te voorschijn zullen komen. Utr. Dagbl. In eene buitengewone algemeene vergadering, die de vereeniging Amersloortsche vrijwillige brandweer Woensdag avond heelt gehouden is een bestuursvoorstel aangenomen om ten aan zien van drie leden eene verzekering legen on gelukken aan te gaanvooral met het oog op de gevaren, waaraan destraal-pijpvoerdersdik wijls zijn blootgesteld bij de uitoefening van hunne functie. Dewijl den heer Jac. Knoppers, op zijn verzoekmet dankbetuiging voor do bewezen diensten, een eervol ontslag als onder brandmeestertevens penningmeester, wasvor- leendmoest een nieuw bestuurslid worden gekozen. Met eene volstrekte meerderheid van stemmen werd lol onder-brandmeester benoemd de heer A. Lalenstein van Voorsten in diens plaats tot adjunct onderhrandmcesler de heer C. T. Kamp. Een verzoek van den secretaris der vereeniging den heer II. P. v. Haselen om in hel genot van liacteinenl te worden gesteld, werdna eenige discussie ingewilligd en de jaarwedde op I 20 bepaald. Daarna werden be grootingen voor 1891 en 1892 vastgesteld op welke laatste een post in uilgaal is uitgetrokken ter bestrijding der kosten van eene feestelijke herdenking van het tienjarig bestaan der ver eeniging. Een vischhandelaarwonende te Runsclioten, is de dupe geworden van een te Rotterdam wonenden «flosschenlrekker.» zekeren G. H. L-» goed bekend bij de politie. Deze laatste had be steld en ontvangen cene partij ansjovisvoor cene waarde van f 35doch de betaling bleef achterwege. Dat was derhalveg e e n geld bij dc visch l Dr. H. M. van Nes predikant te Woudenberg, heeft voor het beroep naar Alkmaar bedankt. Over de aanvaring Lunchen de Japansche ss. Tamaye en Mioshy op 12 Juli, op ae kust van Yezowaardoor 300 personen het leven ver loren wordt nader berichtBeide schepen die aan twee concur'roerende maatschappijen

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2