RIJKSPAARDEN JU ï)e lloofdadmimstratie van het 1e Regiment Huzaren zal op Vrijilag 4ii October iS9l des mid- dags te 12 uren, le Amersfoort •an de MANEGE Publiek Verkoop en 10 op reform gestelde Drie uren vóór den verkoop te bezichtigen- Qovonden op dea openbaren weg 1 bloedkoralen collier mei gondefi stuiting. 1 blauwkoralen armbandje met gofiden sluiting 1 lapje zwarte voering. Gevonden in een vuilniskar door de Gemeenteréiirigihg 1 zilveren suikerlepel. Rechthebbenden VerVofegeïl zich ter terug- bekoraing aan het bureau van politie. Snrgorljjko SI and ran Amersfoort. GEBOREN2 Oct Antuonz. van Abraham Muijs en Geertruida Bonset. Dirkjed. van Hendrik van Velüw en Gerritjc van Loenen. 5 OcL Dirkje llendrika d. van Gerrit Jan Jacob Nienborg en Dirkje llendrika Kamperman. Francinad. van Jan van de Brug en Willemijntje Slikvoort. 6 Oct Hendrikus Johannesz. van Teunis Willigenbuig en Catrina Barbara van dor Heijden. Karei Hermanz. van Hendrik Herman Enkelaar en Johanna Geertruida Rensen. 8 Oct Bernardus Theodorusz. van Hermanus Leonardus Hubertus Janssen en Mina van den Heuvel. ONDERTROUWD: 8 Oct Gijsbert van de Grift en Rutgera van Laar. Andreas Hendrikus Worffel en Louise Stoll. GETROUWD7 Oct. Theodorus Oostendorp en Gijsberta van Appelen Gerrit Kommer en Gerrilje Renes Johannes Kammeijer en Agatha Bliekendaal. 8 Oct Jacobus Heesters en Geertruida Jacoha van den Heuvel. OVERLEDEN1 Oct. Geertje van Dijk 92 j- wed. van Geurt van Beek. Johannes Lam tortus van Hamersveld Sm. SOct Albertus Mms, 20 m. Orika Stittelaar46 j'. eelitg. ▼on Derk Vredenberg. 3 Oct Karei Petrus Joseph Waterkoort2 m 5 Oct. Louisa Mar- «aietha Antonia Paulina Muller 45 j. ongeh. Willemina Blom41 j ongeh. 6 Oct Pieter Lubbers73 j. echtg. van llendrika VoorCman. 7 Oct. Willem van Velzen7 ra. 8 Oct. Geertruida Johanna Arler. 11 m. 3378ta Staats-Loterij. VIJFDE KLASSE Vierde ef laatste week. Trekking van 6 en 7 Oct (2000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn Mn de navolgende nummers te heurtgevallcn: Prijzen van f 100 op No. 10507 en 18970 Prijzen ven 170 848 5893 7832 7876 8942 8%8 10501 10530 17878 18941 18968 en 20353 Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken': SOf 804 805 806 835 5853 5868 5897 5899 7829 7878 8943 8945 8947 8965 8967 8984 8938 10509 10583 17814 17819 17850 17853 17866 18964 13914 18933 189401895918964 18997 20369 20379 en 20400 Volgende trekkingen geschieden 8, 9 en 10 October. Behalve prijzen van 1400, 1200, 1100 en 170 zijn nevens de premiën van 130,000 voor den laatst uitkomenoen prijs van f 1000 en van 13000 voor het laatst uiltelrekken lot INGE- BLEVEN4 hoofdprijzen van 11000, In de zitting der Rechtbank te Utrecht, kamer van burgerlijke zaken is de heer Jhr. Mr. A M. C. Sand berg beëedigdalskantonrechter- plaalsvervanger in bet kanton Amersfoort, waartoe hij onlangs is herbenoemd. Bij Kon. tosl. van 8 Sept. jl. is het bedrag ven den borgtocht voor de te benoemen klerken en adsistenien der posterijen vastgesteld op 1300 nominaal. De lhana in dienst zijnde klerken lijn ook verplicht den bedoelden borgtocht te stellende io dienst zijnde adsislcnten daaren tegen alléén voor zooveel zij het mochten verlangentenzij deze laatsten rnet eenige gelde- I ike verantwoording zijn heiast, in welk geval bun de verplichting tot hetslelleo van borgtocht kan worden opgelegd. De commiezen en surnumerairs der telegrafie z.jn verplicht tot het stellen van eeo borgtocht van 1500 horninaalzij echter, die in 't bezit zijn van het radicaal voor den postdienstmoeten 11000 nominaal stellen. tie machinist behoeft in Pruisen voortaan niét meer slaande zijn dienst op de locomotief te verrichten. Het voorschrift is door den Min. van t)penb. werken opgehevennadat slechts door énkele spoorwegdirecties bezwaren hiertegen wa- Ven geopperd. De voorloopig alleen voor den Vnachinist niet voor den minder aanhoudend ingespannen stokerbij wijze van proef aange biaciite zittingen hebben bewezen bij voldoende zorg voor de elasticiteit, een weldaad voor de machinisten te zijnhel vrije uitzicht niet te belemmeren en ook de bedieningen van de sloom- verdeeling en stoomregeling niet te verzwaren. De zittingen zijn, naar de Ing. mededeelt, gemaakt volgens het model van die op de vél©- cipedes in gebruik. Uit Presburg wordt gemeld dal bet rijtuig van graaf Emericb Esterhazy in den Donau gevallen en de graaf daarbij verdronken is. Aangezien zijne koftërs geopend en leeggeplunderd zijndenkt men aan eene misdaad. De koetsier, die het rijtuig bestuurde, is gevangen genomen. Het Hof le Tours heeft zekeren Londais een jongmensch van achttien jaren, ter dood veroor deeld wegens het vermoorden en bestelen van een bejaard echtpaar, Delgommais te^Tauxigny, in het begin van April. De vrouw, 77 jaar oud, vond men met afgesneden hoofd op den grond, den man met wonden overdekt in bed. Londais was zes weken na de daad in een slecht huis le Parijs gevat. Ilij had nog 4000 Ir. bij zich. Naar aanleiding van den hongersnood in Rus land heeft er een schandaal plaats gehad in de provincie Saralotofï De president van de Zemslvo en de vertegenwoordiger van den adel in die provincie kregen twist met elkaardie zoo hoog liepdat het hoofd van den adel zijn tegenstander tol een duel uitdaagde. Deze laatste nam dit aan op voorwaarde dat de adelman rekenschap wist te geven van een som van zeventig duizend roe bels die aan hem was toevertrouwd ten behoeve van noodlijdenden. Men verwacht belangrijke onthullingen. "Mevrouw d« wed. Pennink te Twelloo vierde eergisteren haar 10lsten vei jaardag. Zij geniet nog eene goede gezondheid en ontving talrijke bewijzen van belangstelling. Een correspondent te 's Gravenhage van het D. v N. schrijftdal H. M. de koningin-regentes ten behoeve van haar dochter Wilhelmina koningin der Nederlanden bij de Algeineene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam, waarvan o. m. rar. J. PR Tak van Poortvlietminister van binnenl. zaken en rar. G. van Tienhovenminister van buitenl. zakencommissarissen zijr.een verzekering op het leven heeft gesloten van drie millioen gulden. Daar moet eene mooie provisie uit zijn behaald. Op 107-jarigen leellijd is te Montevideo Gnilia Zapetrini De Rossi overleden. Hel oude grootje wordt nog door verscheidene harer kinderen overleefd, van wie de oudste, «ec» jongen 84 jaar lelt. In het bier verdronken. Een verschrikkelijken dood is de bierbrouwersknecht August Minet te Lambrcs (Pas de-Calais) gestorven. Bij hel opnemen van de temperatuur in een grooten ketel met kokend bier, verloor hij het evenwicht en geraakte in de wanne vloeistof, liij werd nog wel uit den ketel gered maar hij had toen reeds over zijn geheele lichaam zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij spoedig, tea prooi aan de hevigste pijnenoverleed. De man was 39 jaar en vader van tien kinderen. Een reusachtige koffiebrander is in een in richting te Raismesnabij liet Fransche plaatsje Anzen geplaatst. Dagelijks (de dag op tien uur gerekend) levert hij 5000 kilogram gebrande koffiedus bijna 2 milioen kilo per jaar. Op den dagdat deze monslertnachine werd in gewijdgebruikten 10 personen er een lunch in en zij hadden niet te klagendal zij te nauw zaten. Een treffend spoorwegongeluk heeft op den Amerikaanschen Pittsburg- en Western spo©rweg plaats gehad. Een arbeiderslrein, waarin zien o a. 50 werklieden bevonden liep in de nabij heid van Zelienoplein Pennsylvaniaop een anderen arbeiderslrein. De locomotief van den eenen trein werd geheel vernield, zoodat de onder de fragmenten der wagens bedolven werk lieden door het kokende water en den ont snappenden stoom deerlijke brandwonden be kwamen. Eenige der ongchikkigcn werden op een allerellendigste wijze verminkt. Hun lede maten werden nun van het lichaam gescheurd. Hier lag een arm, ginds een been on op 20 fias van het lichaam van een Italiaan word diens moid gevonden. Onder de gedooden bevinden zich de machinist van den eenen trein en 8 Ilaliaansche werklieden. Voor het leven van verscheiden der 20 gewonden wordt ernstig ^NöT ongeluk moot aan verkeerden stand van eeo signaal gowelen worden. Uit Slmpelveld wordt gemold aan de N. R. Gt.: Alhier wordt gesproken van een tekort in de gemeentekas van flIOO. De gemeente ontvanger moot reeds geschorst zijn. Er beslaat eene borg. stelling van 1700. Een pleb'scit omtrent Boulanger.«De zelf moord van Boulanger aldus schrijft de Figaro «verdient uil een psychologisch oogpunt alle aandacht Niemand zou vier |uren geleden aan dit treurig leil gelooid hebben. Aeschylus zou er de macht van het noodlot in gezocht hebben. Maar we leven niet meer in de lijden van Ae schylusen de beste pliilosopliische leerstel lingen doen ons den menseh beschouwen als afhankelijk van zijn eigen vrijen wil. Daarom doet zich de volgende vraag voor Is de zelfmoord van Boulanger een daad van laagheid of ridderlijkheid d w. z. kan zij in staat zijn hem in de achting te herstellen van hendie ham veroordeelden of moet zij hoia nog meer doen verachten K.in men van hem zeggenhel einde kroont het werk ol het einde maakt hel werk goed 7» Het stembureau is geopend Op die vraag van Figaro kan wellicht het best als antwoord dienen wat Voltaire omtrent don zelfmoord dichtte Quand on a tout pet du et il n'y a plus d'espoir La vie est un opprobre et la niori un devoir. Een afschuwelijke moord heeft dezer dagen hel stille, vreedzame stadje Czernikow (Rusland) in opschudding gebracht. Sinds eenigen tijd was er een haat ontslaan tusschen Dimitrivader en zoon. over een meisjedat zij beiden voor zich hegeerden (de vader was weduwnaar Hel meisje scheen begrijpelijkerwijs meer op de hand van den jongen Dimitri le zijn, hetgeea de vader lot zijn verbittering herhaaldelijk opmerkte Hij besloot aan dezen toestand eene einde te maken. Op zekeren avond dal hij tamelijk veel gedion- ken had, wachle hij het paar, dat esn wande ling buiten de stad gemaakt had op greep zijn zoon bij de keel en bracht hem verscheidene messteken in de borst toe zoodat hij ontzield ter aarde stortte. Toen het meisje orn hulp begon te roepen wierp hij zich ook op haardoch deze een flinke boerenmeid verwoei de zich zóó moe dig dal zij den man in bedwang hield lot zij hulp kreeg van eenige toegeschoten stedelingen die den woestaard aan de politie oveileverden. Omtrent den diiedubhelen moord te Amsterdam wordt aan de N. R GL nader gemeld, dat twee der moorden zijn gepleegd in Juli II. op kindei en van den gepens. sergt Van Dugteren te Steen- straal— Mecrs«en en de derdezooals reeds is medegedeeld, vóór 14 dagen op een kind van den heer Wesly te Wijk Maastricht. In beide gezinnen was Marie de Rooij in dienst geweest en daaruit wegens wangedrag en vermoede lijken diefstal weggezonden. Bij hare arrestatie toonde zij niet tiet minste berouw en deed koelbloedig aan de justitie een omstandig ver haal van de gepleegde moorden en het lijden der slachtoffers. Marie de Rooij is de dochter uit hel eerste huwelijk van den rijksveldwachter te Sl. Geer- truid een braaf ambtenaar die reeds veel leed van haar gehad heeft. Bij hare geboorte kostte zij het leven aan hare moeder. Door hüre stief moeder, die bevreesd was voor helleven harer kinderen, werd zij aan de justitie overgeleverd. Men weet niet, of een ziekelijke toestand dan wel eene duivelsche wreedheid de drijfveer van hare handelingen is geweest. Te Jelsum (bij Leeuwarden) zal eene stoom zuivelfabriek worden gebouwd. Dit zal de 50e zoodanige fabriek zijnwelke in Friesland be staal waarvan 31 in de laatste 5 jaren zijn "op- geriohi. Toen voor de rechtbank te Alkmaar gisteren een bedelaar uit Enkhuizen veroordeeld werd tot twee dagen gevangenisstraf en 6 maanden opzending naar eon Rijks-werkinrichtinggaf hij zijn geleider zulk een slag op het hoofd dal deze bloedend en zwaar gewond moest worden weggebracht. De man zal nu nog wel iets meer krijgen dan twee dagen. De heer J. Corbey, burgemeester van Wessem, wiens gevangenneming wij vernield hebben wordt beschuldigd v.in hel gebruik maken van een valsch sluk bij eene verkiezing voor den gemeenteraad.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 4