LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1e hellt der maand Nov. 1891. 1. G. M. Beuzenkainp Amsterdam, 2. A. v. d. Pol S. A. Teerink 4. D M. Visser 5. A K. DijkstraAnjum. 0. A- v. LuijnRotterdam. Briefkaart. 1. Mevr. de Clercq 'sllage. 2. Idem 3. A v. Ililden Utrecht. Rechthebbenden vervoegen zich aan 'tposlkantoor. De te f.hieapo verschijnende «Ncdetlander» -ehelst de twee liierondersiaunde belichten: Keil nieaw reddliigsini'lilfl- Een dicht opeen pepakte menschenmassa vnlde Zaterdag-ntiddap om 2 uur do side-walk tegenover een in aanbouw zijnden reusacluigen tentoonstellingsteinpel. om tnei ingehouden adem toe te kijken hoe een jonge man zich van deze duizelingwekkende hoogte langs een dunne draad, van staal en aluminium gemaakt, naar beneden liet zakken. De moedige luchtreiziger was J. II. Alltey de uitvinder van een reddings middel bij brand die door deze proef het be wijs leverendedat dit toesteldat men in een klein stuk in zijn reistas met zich kan voeren zeer praktisch is. Men kan het overal in een kamer vast maken en het laat zich door de genen die er zich langs laten glijden zoo be sturen d«t men op elke plaats stil kan houden. Mr. Sweniehet hoold onzer brandweer en andere zaakkundigen, bevelen deze uitvinding ten zeerste aan. De draad half van aluminium;, kan niet verbranden en heelt een draagver mogen van 5U0 pond. Het gebeele toestel weegt slechts 8 pond. Itlaakt op oen handwerk van. Die Englewoodsche lijkbezorger Rodgers drijft zijn schandelijke handelwijze, van kinderlijkjes mei die van volwassenen in een en dezellde kist te doen in hel grooL De vader van zekeren Fred P Transey was overladen. Geruchten, dat ie gelijk met hem in een kist een kinderlijkje gedaan wasgaven aanleiding tol opgraving van den begravene. In het bijzijn van 20 getuigen werd op de begraafplaats de deksel van de kist gelicht en ja weldaar vond men een deel van hel kleine lichaampje naast het rechterbeen cn het hooldje onder hel lijk van Transey; verborgen. Ken bevel tot inhechtenisneming tegen Rod gers uitgevaardigd had het gewenschl resultaat. Rodgers was natuurlijk, zoo verzekerde hij voor den rechter, dood-onschuldig. Maar zekere Foskelt, die ten tijde dier dub bele kis'ing in dienst van Rodgers stond, deed een boekje over zijn ex-patroon open, dat zijn schuld klaarblijkelijk aantoont. Men ziet niet zonder belangstelling naar het vei volg van dit rechtsgeding uit. Uit 'sGravenhage wordt gemeld: Naar men hoort heeft de Minister van Oorlog ter sake de benoeming van den koinmandant van het regiment grenadiers en jagers toege geven aan de wenschen van H. M. de koning- regentes en kan nu spoedig de benoeming ran den oudsten luitenant-kolonel der infanterie, den heer Lansingworden te gemoel gezien. Het heeft mij wel een weinig verbaasd dat de con- slitulionneele vraag, die zich daaraan vast knoopt, in hoever de koning of koningin per soonlijk en niet op voordracht van den minister een benoeming kan doen niet bij het begroo- tingsdebat is ter sprake gebracht. De koninginnen komen Woensdag 2 December hier en ook de gehelde prinses Sophie van hoe kan men een luiin, een gril zoo ernstig opnemen Een luimeen grildat was dus het devies geweest, waaronder zijn levensgeluk uiteenspatte... dat was dus eigenlijk zijn innig vertrouwen op de eer. de kuischheidde op rechtheid van de Duitsche vrouw.Een luim, een gril... hij. de ernstige man heelt haar du> tot speelbal gediend haar glimlach was bedroghare naïviteit huichelarij gnveest OGodwat was er dan toch waar op de wereld Het duizelde hem voor de oogen eene rilling deed hern sidderen bei was hem alsof een ijskoude hand zich plotseling op zijn hart legd' cn daarin al de warmte deed ver stijven.Had hij gelachen... geweend... hij wist het zelf niet. Z jde betooverend srhoone vrouw giste niet wal cr in z ;ne ziel omging... Dal bij teleur gesteld w»i... welze bad niet anders ver want zo b» schouwde het niet anders dan eene hulde aan h ue .-rtmnnhoidBan de aan- trekkeiijkheul var» luie persoon g-:br o:lii aan zijn zwijgen, aan zijn beven gaf zij ei liter j eene andere uitlegging. Hij aarzelde, of hij haar vriend wilde worden wjt beduidde die weifeling? Wordt vervolgd. Saksen Weimar zal or zijn. Onze gemeenteraad hoeft den operadirecteur een douceurtje van f1400 geweigerd, dal hij vroeg in den vorm van vrijstelling van betaling van een aantal retributies. Do arme heêr Mortens, die zich voor de exploitatie inderdaad veel moeite geeltheelt al heel wal verloren en Deo. is in den regel nog de minst voordeelige maand! De zaal is nu I ng niet altijd voldus hoe zal het er dan uitz en, als 't geld aan St. Nicolaas- en Kerstcadeaux is verleerd AMERSFOORT, den 80* November 1891. 1 Door den heer Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort zijn Vrijdag jl. in hel openhaar verkocht 407 lioopen klinkerpuin liggende langs do rijkswegen onder Ainersloort, BaarnEemnes Leusden, Soest en Woudenberg, voor de som van 1041.— Do heer Gun. Rasch, predikant hij de Ev. Lulh. gemeente te Amersfoort, hoopt op 10 Dec. den dag te gedenken, dat hij voor 25 jaren als predikant te Monnikendam werd bevestigd. Achtereenvolgens is hij werkzaam geweest te Wildervank en Veendam 188188, Edam 1888—88, Pekela 1888-89 en van 1889 is hij te Amersfoort werkzaam. Van 1802—03 is hij hulpprediker goweest. Door den Minister van Rinn. Zaken, is in de commissiebelast met liet afnemen van de examens midd. ond. in de wis- en natuurk. wetenschappen, de zeevaartkunde en hel boek houden alsnog benoemd lot lid de heer J. C. F Prikken, lecraar aan de 11. 13. alhier. In de vergadering van stemgerechtigde Inge landen van hel Hoogheemraadschap »de llun- schoter Veen- en Veldendijk» van 20 Nor. waren 29 Stemgerechtigden tegenwoordig of vertegenwoordigd, te zamen uitbrengende 184 st. Op voorstel van het bestuur werd met alg. st. den aankoop bekrachtigd van 2 perc maai land gelegen onder Baarn en Bunschoten bij de Kembrug voor f 11882, mei inbegrip der onkosten. In overeenstemming -met den wensch van stemger. Ingelanden, in vorige verg. werd eene coinm. benoemd van 3 personen, om de in de Junivergadering van 1892 vaslleslelien rek. over 1891 voorloopig te onderzoeken, ten einde hiervan in die vergadering verslag uiitebrengen. Hierdoor zal het onderzoek der rekening, slaande de vergadering zeer vereenvoudigd worden Met groole meerderiieid van st. werden in deze commissie gekozen de Heeien C T van Beek, Mr. J. van der Leeuw en VV. A. Crooc- kcwit. die zich de benoeming lieten welgevallen; Een voorstel tot uitgifte van een stukje grond in recht van opstal werd ingetrokken. Zonder discussie werd de begrooling voor 1892, totaal f 27041,141 in ontvangst en uil- gaat vastgesteld. De collectealhier gehoudenvoor de nood lijdende slachtoffers van den hagelslau in Limburg heelt opgebracht de som van 1 103,63. In het Ulr. Dagbl. is onder de bespreking der kunstbeschouwing van het schilder- en leeken- kundig genootschap Kunstlielde, metwaardeeriug melding gemaakt van .een drietal landschappen (gezicht op Amersfoort Aan den Treek De Doodenweg) van den heer W. N. Coenen alhier. Woensdag had de gewone jaarl. schietwed strijd van tiet kader der dd. sckutterij op de Leusderheide plaats. In twee categoriên wa« hc-l kader verdeeld, namelijk in schuiters 1. cn 2. klasse Door de 1 klasse- schutters is ge scholen op de éénraansschijf en door die der 2. klasse op de vijlinansschijf, voor beiden op een afstand ven 151) M. staande uit de vrije hand. De prijzen zijn behaald: 1. prijs door Sergeant G. Muijs; 2. door fourier E Uoupst 3. door serg. N. Vink Jr; cn 4. door korp. VV. 13. Smit. In de 2e cat.: 1. prijs door serg. C. M. van Beek 2. door korp tamboer F. VV. Visser, en 8. door fourier J. A. Gijshertse. Een door den majoor comm. beschikbaar ge stelde prijs voor het hoogst aantal rozen, ge schoten op de schijf van 1—8. in 2 schoten, op 150 M. afstand, staande uil de vrije hand, werd door sarg. G. Qkhuison behaald. Des avonds zijn de prijzen dooa den majoor-comm., den lieer Tromp van Holst, aan de winners, met eene toespraak, uitgereikt, terwijl bet kader daarna nog eenigen lijd in >de Arend», waar prijsuitreiking geschiedde, gezellig vertoefde. De opvoering van het Muziekdrama De Voiloren Zoon door de Toonecldirectie. Kreukniet en Pool man Donderdagavond jl. in Amicitia alhier heelt uitermate voldaan. Zelden was hier eene voor stelling die zoo goed heelt bevallen. Ieder, die Nijmegen tegenwoordig bezoekt, is vol bewóndoi ing ovei de Iraaic groole parken, sietlijke singels cn de allcrwege londomdestud I gevonden achoone plantsoenen. Die parken enz, beginnen echtereen grooto lastpost voor de ge', meentekas te worden, daar toch voor liet enkel I onderhoud daarvan voor 1892 bereids eeu som van ruim 110,090 is noodig geoordeeld of I '/s van den liooldelijkon omslag. Door een jachtgezelschap werdenop de landgoederen van Jhr. van Weede onder Nij- kerk, in 2 dagen niet minder dan 250 stuks wild gescholen, waaronder 134 fazanten. Een ander jachtgezelschap schooi in de Gin. kensche boasclien, onder de gemeente Ed>-, 1 reebok en 51 hazen en konijnen. Een ander gezelschap bemachtigde 2 reeën in het Gin- kensche boscli. Verloren. Hel llollandschc barkschip Czaar Peter, dat in 't begin van October met vijf honderd ton steenkool van Sunderland vertrok niiar Stettin, is volgens een telegram aan 'i Berliner Tageblalt nog niet aangekomen. Waar schijnlijk is iiet schip met man en muis vergaa n de Nederlandsch-Duitsche grenzen bij be dorpjlfcWeezo heelt Dinsdagavond een ontmoeting pluals had lusschen Nederiandscke smokkelaars en DuitsCbe grenskoininiecen. De laalslen maakten daarbij van Jiun geweren gebruik en doodden een der smokkelaars die later bleek gehuwd te zijn en vader van 5 kinderen. De ongelukkige boette zijn leven voor het frauduleus invooron van 25 kilo tabak. Met betrekking tol hel kazerneleven zal de minister van oorlog overwegen, in hoever het raadzaam en mogelijk zou wezen, te bepalen, dat in elke kazerne des daags steeds ten minste één olficier tegenwoordig moet zijn, wanneer de troep niet is uitgerukt. De chambrées zullen ook gedurende den nacht worden versterkt. De toelating van geestelijken van velschillende gezindten in de kazerne zou lol moeilijkheden aanleiding geven. De militaiien hebbenevenwel gelegenheid de godsdienstoefeningen bij te wonen en godsdienstonderwijs te ontvangen. Overigens wordt naar verbetering van den matericelen toestand der kazernes aanhoudeud gestreefd. Aan de inspecteurs van de verschillende wapens is door den Minister van Oorlog opge dragenmet elkander in overleg te treden lot hot indienen van voorstellen tol unilormveran- dering voor hel leger, aangezien li t door genoemden Minister niet wensehelijk wordt geachtalléén voor hel wapen der infanterie eene unilormverandering in hel loven te roepen, waartoe aanvankelijk het plan heeft bestaan De verschillende corps commandanten zijn dan ook aangeschreven, hunne voorstellen lol verandering en wijziging van unilorin inct spoed aan hooger hand in te dienen Reeds thans kan bijna met zekerheid worden gezegd, dal de schako wel geheel zou komen te vervallenwaarnaar reeds geruiinen tijd verlangend wordt uitgezienomdat dia door den gebruiker als een ondoelmatig zwaar en zeer lastig hoofddeksel wordt beschouwd. Welk soort of model van hoofddeksel daarvoor ia de plaats zal tredenis nog geheel onbekend. Voor troepen te paard cn te voet zal dit echter wel verschillend moeten zijn. Ook zullen zeer waarscijijniijk de onoogelijke chevrons voor laagdurigen dienst vervallen en daarvoor medailles van brons, zilver en goud naarmate van het getal der dienstjaren, in de plaats treden. Dit zal zeker eene zeer gewen- sclite verbetering zijnaangezien hel bekend is, dat de roode chevrons, die thans aan on derofficieren cn minderen voor 0, 18 en 30- jaiigen dienst worden verleend, door hen liever niet worden gedragen. Toen in de vorige week een jong bouwkun dige in Hannover in een bosch wandelde ont moette hij eene gesluierde jonge dame die, met een dor takje in de hand angstig op hem toekwam. Eensklaps wierp zij het takje weg lichte haar sluier op en kuste den jongen man op heide wangen dat het klapte. Toen stamelde de blozende jonge dame allerlei verontschuldigingen en lieiden verbaasden jongen man een hoekje zien waarin de volgende raadgeving te lezen stond: «Middel tegen zo mersproeten Ga in een boschwandel daar op eenzame wegenhoud een der takjes in de hand gooi liet takjezoodra ge een jonge man tegenkomthaastig weg en kus den jongen man op heide wangen.» liet middel bleek uitstekend want twee dagen later heeft gemelde lieer zich met de dame, hoewel zomersproeten niet zoo spoedig verdwenen waren, verloofd. Sedert dal oogen blik is in de plaats, waar tiet geval gebeurde, ongehoord veel vraag naar boekjes als hel door de jonge juffrouw gebruikte en bestaat er onder de jonge dames sterke neiging om eenzame wandelingen in do bosscltcn te gaan maken.

Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2