jtó 4108. Maandag- Januari 1892. Uitgever H. VAN CLEEFP Z1/15- te Amersfoort. irechijat VajnJjy en Deuder,UymMf. Abonnement per S nuodu f 1.—. Frisco per Adrerteati 1—8 reïoU 80 Cu elke regel meer 10 Cu. Qroote lettert neer pUaUruiute »«..r nodes ee indere extri inrigting geechiedt kooger pryeberekenisg. Legale olficieAleeu onteigen' Ad» per ieg.1 16"Cu. Recleaci per regel ih Cu. - Af. nummer, 10 CU. ftOOk Kortegfaoht, Wyk B 60 Bureau HUURHUIZEN o ii ii i s e v i u ar. NATIONALE MILITIE. De BUItGI^MKKSTKU eu WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelei op uil. 2ü der mililiowel Doen le weien, dui het register van inschrijving voor hei jaar 1891 en de alplmheiischc naamlijst bevattende de ingeschrevenen voor delichliag der nationale militie over 1892 geduiendc aciil dagen, le rekenen vau heden, van 's vooriniddags 10 lot 1 uur dos namiddags, ter secretarie voor eenieder ter lezing liggen, hinnen welken tijd hij den heer Commissaris der Koningin bezwaren kunnen wor den ingebracht door middel van een door de noudige bewijsstukken gestaald verzoekschrilt op ongezegeld papierintedienen bij den Burge meester der woonplaats. Amersfoortden 10. Januari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, F. SCMMMELl'ENNINCK. De Secretaris W. L SCIIELTUS. AMERSFOORT 18 Januari 1892. Bij Kon. besiuit van 12 Jan. jl. No. 8 is aan den heer A J HendriksRijksopziener op de spoorwegdiensten te Amersfoort, een pensioen verleend van f1059 'sjaais. Vrijdag jl. werd de gewone alg. vergadering der Aid. Amersloert v. h. Utr. Gen. v. Landb. en Kruidk. gehouden. De voorzitter, de lieer J. B. de Beaufort hard.tchl hij de opening den Woensdag jl. ovei leden bode Z. Verschuur, die meer dan 40 jaren met trouw on ijver in deze betrekking werkzaam is geweest en de Aldeeling vele belangrijk: diensten heelt bewezen. De rek. en verantw van den penningmeester over 189! weid door eeue comin van 3 leden nagezien en accooid bevonden. Daaruit bleek dal besteed was, aan keuringen voor hengsten slieren en beeren f 390 voorde verloiingen van landbouwvoorwerpen f 110,—voorkosien van voorafgaande keuringen van vee. door da Aldeeling ingezonden op de tentoonstelling in Augustus 1891. doorliet Hooblbesluurte Utrecht gehouden, f 50enz.: terwijl de rek. sloot met een batig saldo van f 280. Bestolen werd out dit jaar weder een ver- loling en een stieren- en bee ren keu ring te houden op de gewone voorwaarden. De lieng- slenkeuring wordt niet door de Aid. gehouden omdat het ilooldbestuurdaartoe door rijks subsidie in slaat gesteld, in verschillende plaatsen der provincie die keuringeu zal doen plaats hebben en wel le Amerslooit op 23Febr. voor tweejarige en op 17 Mei van ééuj-rig- hengsten. Op verzoek van den Voorzitter duet de heer G. C D. baron v. llai denhroek v Lookhorst aanwezig ter vergadering, eenige zeer belangrijke raededeelingen omtrent dc wijze waarop die keuringen zullen worden gebonden. Uitvoerige reglementen zijn bij den secretaris der Afd. le Ametsloorl verkrijgbaar. Omtrent de hiervoren genoemde tentoonstel ling le Utrecht deelt de Voorz. mede. dat door de Aid. Amersloort, voor collectieve inzendingen van koeien gelokt in de melkinrichting en in de vleeschiRrichling. zijn behaald twee eerste prijzen, ieder a /50.wel een bewijs dal da veeteelt in de Aid. zich in een goeden slaat mag verheugen. Nog deelt de Voorz mede dat 'l Bestuur besloten heel'l in dit jaar door den heer Adoll Mayer, direc teur van hel Rijksproefsiation te Wageningen. in de aid. een proel te doen nemen tol verbetering van graslanden. Door den heer van Walchienis daartoe bereidwillig weiland aangewezen, gelegen onder Leusden lusschen Bavoorl en Nimmcrdor. De uitslag dier proefnemingen zal zooveel mogelijk aan de leden worden bekend gemaakt. Met hel oog op al deze zeer belangrijke bespre kingen en mededeclingen was het zeer jammer dat de vergadering zoo weinig talrijk was bezocht. Ter behandeling vau eenige onderwei pen van huishoudelijke aard werd daarna nog cene be stuursvergadering gehouden. Daarin werd in plaats van den overleden bode Z Verschuurtot bode der Aid. benoemd G. A. de Vrij. Met nog ceu enkel woord herinneren wij er aan dat blijkens achterst, adv. de Séance A. U. Bam berg overmorgen Woensdagmiddagte 2 uren in Atuiciiid (e Amersfoort aanvangt, die zeker zeer vele kinderen enz. gtoot genoegen zal ver schaften. Op een twintigje van No. 2352 der Staatsloterij, dal eene weduwe voor verjaringsgeschenk ont ving. is Vrijdag le Amersloort de prijs van vijftien honderd gulden gevallen. Zekere G. II. een gepensioneerd 0.1. militair alhier wonende is Vrijdagmiddag dood op zijn bed gevonden. De omboden geneesheer con stateerde verlamming der longen ais oorzaak van den dood. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld De dood van den hertog van Clarence, den Biiischen erfprins, die hier een diepen indruk heelt gemaakt, werpt natuurlijk ook de plannen in duigen voor den tweeden raoutdie in Februari zou plaats hebbenwant men staal weder voor een nieuwen hofrouw van zes weken. Voor velendie thans op een herleven van de winlersoirées hadden gehooptis dit een niet geringe teleurstelling. Niet onwaarschijnlijk is het toch, dal nu ook hel nog in deze maand voorgenomen eerste Casinobal zal worden uit gesteld. En de opera zal er ook weer onder lijdenzoodat de moeilijkheden om 't speelsei zoen ten einde te brengen die eenigermale schenen te zijn verminderdop nieuw dreigen toe le nemen. Onze jeugdige Koningin heelt op den Sche- veningschen weg naar hartelust geard. Men hoort met veel genoegen dat onze kleine souvereine, wat gezondheid en omwikkeling aangaatzeer vtel reden lot tevredenheid geeli. Toch zijn de verhalendie men nu en dan heelt zien opdisschen, over de wonderbaarlijke geestesgaven van koninein Wilhelminaover dreven. Ik constateer dit met vreugde, waul ik houd niet van wonderkinderen en vind niets zoo gelukkig dan dat de kleine vorstin blijkt een kind le zijn. gelijk aan audere kinderen van haar leeftijd. Toen er over den gehouden raout ge-proken werd en «moeder» (de kleine koningin noemt de regentes sleeds in hartelijk liollandsch moeder) er op zinspeeldedat de jonge vorstin er nog niet bij kon zijn, merkte zij op: «Ik heb er toch nog eventjes alles van gezien, door een kier van de deur der andere kamer.» Overheerlijk I Recht kinderlijk. liet zou ook jammer wezen als dc jonge vorstin zich nu reeds met ernstiger zaken had bezig te houdenals zij de zorgen reeds te deelen had met de regeering over de gebeurte nissen in Atjeh, waar de vervanging van den kolonel Pompe van Meerdervooit door kolonel Deykerhol weer op groole moelelijkheden in het pacificatiewerk wijst. Erg dorstig was de karpeiklopper Hermann ilaupi le Chicago Hij ledigde vier flesschen wiskey en zal nimmer weer door dorst worden geplaagd. Hij stierf in Na 131 VV. Madison straat Mijnheer Ray, Secretaris van de Bouton Iron Foundry Co., te Chicago, zal voortaan wel wat voorzichtiger met zijn schallen omgaan. De vorige week had hij op zekeren dag twee kistjes uil zijn brandkas genomen en ze op zijn schrijf tafel geplaatst. In de een bevond zich voor een waarde van 3,000 dollars aan diamanten, in het ander voor 10,000 dolls, aan papiergeld Later zette hij die kistjes in de snippermand, om se altoos onder hel oog te hebben en niet le var gelen ze tegen don avond weer in de brandkas te brengen. Toch vergat bij zijn schal. Den volgenden morgen was de snippermand ledig en bij onderzoek vond men gelukkig nog de verloren schallen op de plaats, waar zijn inhoud geledigd werdonder allerlei onraad terng. Sedert 1 Januari moeten in geheel Duitschland alle geneesmiddelen voor uitwendig gebruik in zeshoekige fleschjes of glaasjes worden algegeven. Ronde ol ovale fleschjes mogen slechts medicij nen bevatten voor inwendig gebruik Als men b' denkt, hoeveel ongelukken reeds zijn veroorzaak doordat in slecht verlichte ziekenkamers, door slaapdronken, of slecht ziende oppassen, in plaats van de goede medicijn, eene voor uitwendig gebruik werd toegediend, dan verdient de genomen maatregel, waardoor men eene vergissing in Tie nemen fleschje Ictsood handtastelijk bemerkt, zeker alle aanbeveling- Twee huizen le Ze 'enberg-nrespectievelijk toebehoorende aan een dokter en aan een hoofd onderwijzer, sullen op last van den minister van Financiën door de rechtbank te Breda den Dn Februari a. s. worden geveild cn dit ter zake van nielheialing van een cijns gedurende vijf jaren k f 7.50 en f 5, dus van f 1 50 en f 1 par jaar, In hel Johannis hospitaal te Madrid is een opstand uitgebroken onder de vrouwelijke ver pleegden omdat een mannelijke bediende waarop zij zeer gesb ld sch nen, verplaatst weid. De dames bouwden barricaden van matrassen, meubels enz. en wierpen de beambten met medicijnflesscltenglazen en wat verder voor de band lag- De commissaris van politie werd gewond van het slagveld weggediagen en de voorzitter van den provincialen raad moest liet hazenpad liezen. Eerst toen de gouverneur der stad met gendarmerie kwam opdageo wist hij met een krijgslist de hooiden der samen zwering gevangen te nemen. Moord Eergisteren werden de bewoners van de Reguiiersgracht te Amsterdam 's nachts halliwee uit hun eersten slaap opgeschrikt door een verscln ikkelijk inoordgeroep van een vrou .v. Verscheiden bewoners kleedden zich haastig n snelden loe Te midden van een allengs aan groeiend groepje menschen worstelden een man en een vrouw. Toen men hen gescheiden had en aan de vrouw vroeg wat er eigenlijk aan de hand wasdeel le zij snikkend mede «dal haar manhaar poesomdat zij niet zindelijk washad willen ver drinken Tableau Feuilleton 2e bladz. Vervolg der berichten Lolerijlijst en Marktprijzen 4e hladz. ADVERTENT I EN. Heden overleed, na eene korte maar hevige ziekte tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echt- genoote en Moeder MARIA GUALTHERA KOLFF in den ouderdom van ruim vijf en vijftig jaren. R. FORMIJNE. B. FORMLJNÉ. Lkidkn, 11 Januari 1892 Volstrekt eenige kennisgeving. V Heden overleed te Zaandam voorzien van de II.H. Sacramenten, onzen broederen behuwdbroeder-de Heer JOHANNES BERNARDUS T HIE S in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam J. G. TRIES 16 Jan. 1892. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij de ziekte en bet overlijden van mijne geliefde Ecbtgenoote, betuig ik, mede namens mijne Kinderen oprechten dank. Amkbsfookt, 18 Januari 1892. J. KROES.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 1