alle nieuwe KATOENEN Tl hel li UN, NOODHULP-KEUKENMEID familiegraf bijgezet. Aan den ingang van den doodenakker werd het lijk opgewacht door de loden van het Hoog militair Gerechtshof en den advocaalfiscaal bij dal hoogo college, dal op de lijkkist een haaien krans van levend groen en* bloemen had doen nederleggen. Toen de lijkkist hoven de geopende groeve was geplaatst, nam de heer Mr, P. Verloren van Theinaaladvocaat- liscaal het wooid om den overledene, die met een eervolle rechterlijke loophaan achter zi< h, ook hij de voormalige rechtbank tt Amers loorteerst lid en daarna president van hel Hoog militair Gerechtshof werd. te s< helsen als een kundig manwiens uitgebreide rechts kennis gezond versland en bereidwilligheid door de leden van hel college en door Spr. op hoogen prijs werden gestelden oin welke hoedanigheden hij dan ook bij zijne vroegere ambtgenootcn lung in aangename herinnering zal blijven voortleven. Den wensch uitsprekende, dal dit tot leniging der smart moge strekken van h:.ar, die jaren lang liel en leed mei den afgestorvene deeldeen van die zijner kinderen, besloot Spr. zijne rede met een Hij ruste in vrede 1 Door den oudsten zoon des overledenen werd daaropnamens de 1'aiuilie dank betuigd voor de laatsto eer zijn vader bewezen. lieden is in vijftigjarigen ouderdom overleden een zeer geacht stadgenoot, de Heer Mr J M. KIClltiLLK, lid der Provinciale Stalen van Utrecht. Opvolger van den braven notaris G. A. van Weiikiiovkn was hij eveneens op nauwgezette wijze, van 1880 al. alhier als notaris werkzaam en verwierl hij zich de genegenheid van vele sladgenooten en environshewoners door onder scheidene gunstige hoedanigheden. Zaterdag jl werd te Amersfoort een cursus voor vrije en ordeoefeningen opgericht, waaraan torstond 20 leden deelnamen. De lei ling ervan is opgedragen aan onzen stadgenoot, den lieer F. ll.iuh, gymnastiekleraar alhier, 't Mcer.cn.ieel der deelnemers bestond uil inwoners van Amers looit il H. Onderwijzers van builen kunnen eveneens deelnemenmits eene zekere limiet door de vergadering getrokken niet worde overschreden. Volgens den Oud Katholiek heeft het aarts bisschoppelijk kapittel der oud-katholieken na de bcgralenis van den aartsbisschop, mgr. Hey- kamp eene vergaderiog gehouden, en daarin zijn tol vicariss ii benoemd de lieeren T. van Vlooien, pastoor te Amersfoorten G. üoelderpastoor te Utrecht. Aan dezen werd opgedragen het gewoon en dagelijksch bestuur in liet aartsbis dom bij liet ledigs laan van den zetel lieden 4 Februari is in de kerk van de II. Gertrudes te Utrecht de uitvaart voor den over ledene gehouden. lien kanunniken is door den heer C. Die- pendaalbisschop van Deventer en deken van het ineiropolitaan kapittel, aangeschreven dat lieden Februari de verkiezing van een aarts bisschop van Utrecht zal plaats,hebben. Een merkwaardige vangst werd dezer dagen door den jachtopziener van liemnes gedaan. I.i de bosschen dwalendezag hij een valk, bezig mei hei verslinden van een dood hert. Hel rooldier had blijkbaar zich zóó ie goed gedaan, dai hel zich bij de nadering van den jachtop ziener niet kon verwijderen en dus in diens handen viel. Het dier werd aan het station te liaarn verkocht, waar de zeldzame rooivogel niet weinig bekijks had. Te Berlijn hebben twee juristen ongenoegen gekregendal lot een duel heelt geleid. Den 19 Januari is in alle stilte het duel gehouden met hel gevolg dat een vau hen, de heer Malzergedood werd In den verlovingstijd is hei voldoende om den man door beminlijke en aangename eigenschap pen te bevallenmaar in hel huwelijk dient men om waarachtig gelukkig te zijnelkander lief te hebbenwaartoe in de eerete plaats behoort elkanders gebreken te verdragen met geduld en zachtzinnigheid. Afschuwelijke weddenschap. Zondag kwam aan een der poliliebureaux te Parijs een glazen- makersknechl, die toestemming kwam vragen om, niet het oog op een weddenschap, in een koffiehuis in de nabijheid vijf levende konijnen te mogen opeten. Op grond van de wet tot bescherming van dieren werd dit verzoek geweigerd en toen sloeg de kerel vijl konijnen dood en at drie er van met huid en haar op eensklaps viel hij. als door een beroerte getroffen, neder en stierf kort daarna. Het rechtsgeding tegen het echtpaar Schneider, moordenaars van dienstmeisjes, is (en einde ge bracht. Na een beraadslaging die mini een uur duurde, verklaarde de jury duu tuau Scaoeider schuldig aan al de hem ten laste gelegde mis daden. Zijne vrouw Rosalie werd als schuldig aan den moord op Vicenzia ZolFer beschouwd. Beiden zijn ter dood veroordeeld. Rosalie zal hel eerst terecht gesteld worden. De 's-Hertogenbossche rechtbank heeft een der belhamels van de bekende oploopjes ver oordeeld tot f25 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis, wagens overtreding van het verbod tol samenscholing en wegens bcleediging van politiebeambten. Door den heer Chr. IWieb Cz., 9 Januari te Rotterdam overleden, is aan sNederl. Melliay* gelegateerd f500, vrij van successierechten. Iemand werd eergisteren in de Spuistraat te Amsterdam gevraagd, hoe laat het was'? Hij nam zijn uurwerk uit den zak, terwijl de vrager het hens ontrukte en er mee op den loop ging. De jury te Gent heeft zekeren Bulcke, die op de openbare straat revolverschoten op zijn vrouw loste, met het doel haar te dooden veroordeeld lol vijftien jaren dwangarbeid. Hel Hof der Saóne-en Loire heeft zekeren Brelin, die als kassier der spaarbank van Tournus en Mócon 300.000 Irs. verduisterd had. tot 8 jaar dwangarbeid en 500 lrs. boete veroordeeld. Te Grenoble zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag dieven ingebroken in een der mairieën; zij braken er de brandkast der spaarbank los. laadden die op een wagen en reden er mede heen. Men heeft de kast ledig teruggevonden. Er was nagenoeg 4000 lrs. in. Te Wageningen is overleden Elsje Van Aggelen geb. Ten llomlijk. Op 1 Januari a. s. zou zij den leeftijd van 98 jaren hebben bereikt. Zij woonde op 21-jarigen leeftijd als marketentster den slag bij Waterloo bij en bewaarde nog altijd het vaatje waaruil zij toen menigen soldaat een friscli teugje schonk Gedurende de 3 laatste jaren werd zij verpleegd in liet oud-mannen- en viouwenhuu te Wage ningen* Er is bericht ontvangen dal een Engelsch schip> geladen mei steenkolen, bestemd voor Portland- in de nabijheid van Gray Uarbone is vergaan- Van de equipage zijn 20 personen omgekomen. Drie matrozen zijn gered. Naar men mededeelt, worden er pogingen in het weik gesteld, om een tijdschrift in hel leven te roepen, dal evenals de vroeger ver schijnende doch thans lijdelijk opgehevene Revolver, op satirieke wijze de belangen der officieren behartigen en de misbruiken in het leger aan de kaak stellen zal. Kennisgeving. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gelet op art. 15 der wol van den 26. Mei 1870 (Staatsblad No. 82), betrekkelijk de GRONDBELASTING Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat eene opgavd van de uitkoms'en der meling en schatting, bedoeld btj arlt. 15, 23 en 43 der aangehaalde wette rekenen van heden gedurende dertig dagen op de Secretarie dezer Ïemeente ter inzage ligt, eiken werkdag van 0 lot 1 uur. Amersloort, den 4 Februari 1892. De Burgemeester voornoemd', F. D. SCHIMMELPENN1NCK. Burgerlijke Stand vau Amersfoort. GEBOREN29 Jan. Janz. van Jan van Doern en Willemijnlje Kok. Janz. van Derk Hendrik van Toor en Willemina van Karsbergen. Johannesz. van Anlhonie van den Brink en Aartje Mol. Johan Jacobus z. van Jacoba Magdalena Hamwijk. 31 Jan. Ariez. van Arie Mark en Geerlruida Evelina van Eijs. 1 Febr. Johannes Abraham, z. van Johannes SUenbeek en Maria Machilsen. Henricus Wilhelmus, z. van Jan Willem Karei van Wandelen en Anna Maria Jacoba Huijgen. 2 Febr. Alijdad. van Hendrika van Eijke- lenburg. 4 Febr, Rudolf Antoon, z. van Derk Anloon Jansen en Hendrika van Doorn.Helmert, z. van Evert Johannes Mulder en Gerrit je Overeen.. ONDERTROUWD: 4 Febr. Johannes van de Vlasakker en Barbara Geerlruida van der Veer. GETROUWD Bernardus Jacobus Windsant en Johanna Gerarda Mater. OVERLEDEN2S Jan. Peter Langras28 j. ongeh. 29 Jan. Willem Pampus, 2 j. Arie van Slooten, 40 j. echtg. van Hendrikje Wieringa. 30 Jan. Arie Rupprecht20 m. Sophia Snijders, 55 j. wed. van Wouter van Barneveld. 31 Jan. Teunis van Daal 79 j. wedr. van Wijmpje ter Beek. Arie Pothoven24 j. ongeh. 1 Febr. Willemina Langras24 j. echlg. van Leenderl Hagenbeuk. Jan Tolboom80 j., echlg. van Hendrika Berg. 2 Febr. Jan Jacob Mariens, 2 m. 3 Febr Mietje van Gelder, 82 j. wed. van Jacob van Leer. Geerlruida van itoutik13 ra. Gevonden op den openbaren wef Een hondenhalsband. Rechthebbenden vervoegen zich ter terug- bekoming aan hel bureau van politie. ADVERTENT IE N. Getrouwd B. J. WINDSANT kn J. G. MATER, die ook namens wederzijdsclie familie hartelijk dank zeggen voor de talryke blijken van belangstelling. Amersfoort, 4 Februari 1S92. Heden overleed, in den ou derdom van ruim 50 jaargesterkt door de II. H. Sacramenten onze dierbare broeder en behuwdbroeder .le Heer Mr. JOHANNES MATHEUS RICHELLE, lid der Prov. Staten van Utrecht en sedert 1880 Notaris te dezer stede. Uit aller naam, C. M. RICHELLE. Amersfoort, 4 Februari 1892. De Familie LAGERWEY betuigt hiermee haren dank voor de deelneming ondervonden bij het overlijden van den WelEd. Geb. Heer E. W. M. LAGERWEY te Batavia. Amersfoort, 2 Febr. 1892. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overigden onzer innig geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders ZEEGER VERSCHUUR en WILHELMINA SMALbetuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, A. J. VERSCHUUR. Amersfoort 4 Februari 1892. MEVROUW VAN DER LEEUW, alhier vraagt wegens ziekte van hare tegen woordige, eene genegen HUISWERK le verrichten en dadelijk in dienst te treden. Zonder goede getuigschriften zich niet aan te melden Een uitstekend voorbehoedmiddel TEGEN INFLUENZA en andere epidemische ziekten, ia de ALCOOL DE IIENTHE van Dr. RFSPAlL, wordt in Frankrijk algemeen gebruikt. Na toezending van postwissel (voor een heele flacon f 1.50, voor een halve 10.80) ontvangt men dit probaat voorbehoedmiddel met ge bruiksaanwijzing Voor Nederland alleen verkrijgbaar bij de firma PARMENTIER Sc Co., Oppert 45, Rot terdam. waarin eene Voor de kleumen en quali- teitcn wordt ingestaan.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 3