AMERSFOORT» COURANT QMEESBROEDERS WILLEN. IIIJVOEGSEL der No. 41-22 van MAANDAG 7 MAART 1892. FEU1 L LËTON. y) Naar 'I Duitsr.li door S... De preilikanl zag weldal Sus? Gerhards verleek zeer Ier harte gingmaar hij wilde haar niel ondervragen, wijl hel hem. zooals hier voren gebleken is, bitter weinig lol de waarheid bracht. Ilij waclille liever geduldig alloldat hel, meisje zelve helioelic zou gevoelen om hein mede te deden wat haar op hel harte lag. En inmiddels ging hij voort om haar steeds op dezelfdehartelijke liefdevolle wijze Ie be handelen. Nauwelijks was Gerhard Ie Herlijn aange komen of lig begaf zirhzooder zijne koff-rs uil ie pakken of een zijner kennissen te be zoeken dadelijk op weg naar. den man wien hij hei geld waarover .in den bewusien, nood- loiligen Uriel sprake was gewerslschuldig was Allerlei plannen had hijin den trein zittend, oniworp n en alle had hij len slotte opgegeven, wijl ze wel bee! innoi en gemak kelijk schenen, maar in werkelijkheid onuit voerbaar waren, 'l Kenige, doeltreffendst- mid li I zon geweest zijn, om alles mei liendotf te he spreken maar omdat hij lerechl vreesdedal deze hem stellig aam-den zou om zich naar zijn vader Ie spoeden om hem de gelieele toe dracht der zaak mede le dedenwilde hij dal ni'-t doen De man tot wien Gerhard zicli begeven had, heette Muller en onlving hem zeer nelecfd. «Den 29sien Juni zond u mij een briel» zoo hegon Gerhard op hoogharligen koelen loon. «Ik kan ii echter lot mijn leedwezen slechts de Itellt daarvan tonnende andere belli is op ecue mij onhegi ijpelijkc wijze v-iloren geraakt en hoewel ik daarnaar zocht ik kon li.iur niel terugvinden. Waarom lieht u mij echter niel geantwoord op iiitjn verzoek om uitstel?» «Omdat ik op den eersten September het zelfde liedje van mijnheer' den student zou hooren.i hernam d- lieer Muller met een spottend ironisch lachje terwijl hij d-n jongen man hoofdschuddend scherp aanstaarde. «Ik ken dal vei I heluv n o zulke sch-onc hi lollen en uie's nak-mu-n. N en. ik moet u dringend verzoeken om te zorg- ii dit ik liet u gideenile geld terugontvang.» «Dus u weigeil mij ecnig u fslel ii wilt niel iot d-n eersten vptem er wachten vraagde Gei hard met irill-mle cm en zich nog hoog-r opriclili'ii'lo Dal alles imponccide den he-r Muller bitter weinigwant even koel klonk zijn antwoord, «Ik kan en mag. niet, mijnheer Ik weet, dat ik op dien daium weer uilsi-l zal moeien geven cn zoo zou hel in hel oneindige voort gaan en ik zag hoogst waarschijnlijk nimmer een penning van mijn zuur v. rdiend geld terug «Maar ik geel u mijn eet ewoont dat goden eersten de som zult hebben Galoot mij dan drong Gei hard in angstige spanning aan. De lieer .Muller staarde hem onderzoekend cenige minuien aan er scheen iets in het gelaat, in den t lik van den jeugdigen student te liggen, dal vertrouwen wekte voor zijne belolle. Hoe ol liet nok zij. Muller kmkie me: hel hoold en zeide na cene kleine pauze «Nu ik zal liet dan nog eens wagen, mijn heer maar hei is voer de laatste maalont houd dal wel Komt gij uwe verplichtingen niel na dan z..l ik onverbiddelijk zijn en zien te bekomen langs gei echtelijken w.g, wat gij mij schuldig zijl Vergeel dat niel.» «Goed. dat zal ik u niel beletten, maar ik heb ii imincis mijn woord van eer verpand en dat ben ik niel gewoon le br ken,» inerklc Gei hard, thans weer vol trots tn niel zonder scherpte aan. «Ik h-:l> meer zulke vogeltjes hooien pralen, mijnheel' en raad u aan om niet zoo boni le spi ekt ii Gerhard haalde onverschillig de schouders op en verliet mei haastige schreden de woning des hoeren Müller. Mei een aanmerkelijk verlicht hail nam Ger hard den terugweg aan hij had thans veer tien dagen lijd en dal schonk hem hoop om in dien toestand raad ie schaffen. Ilij hegon thans inderdaad een rustig leven le l-ul-nvlijiig werken en weinig uitgaan scheen zijne leuze te zullen, worden maar de eerste September naderde sle-ds meer en meer, •zender "at hij een middel gevonden had om uil zijne d-ukkende omstandigheden Ie geraken Zou luj n.< een anderen geldschieter gaan en niet liet van dezen g-leende den heer Mailers vordciing betalen Maar wal won hij daarmede! Ken knii uitstel en ddn bevond hij zich weer in detizclldenpijnlijken, onaangcnauien toe stand Ten laatste ten einde raad besloet lii/datgene te doen, wat leeds lang zijn plicht, hel eenige redmiddel geweest was: hij schreef namelijk aan zijn vader. In een langen blief deelde hij hem uitvoerig alles mede. Ilij biechtte hein zonder omwegen, dal hij zich door zijne licht zinnigheid zelve benadeeld haddat Ucndorf hem voortdurend gewaarschuwd had hem steeds met raad en daad als een broeder ter zijde gestaan had doch ilat hij' nu niemand bezat tot wien hij zich wenden kon Kr vraagde Suse veigiffenis, dal hij haar zooveel grievend leed zoovele smartelijke uren berokkend had, want hij was hei geweestdie schuldig was, niet llendorf, wien zij bevolen had le vertrekken, het huis Kaars vaders le verlaten, liet was laag, lafhartig van hem geweest, dal hij zoo lang gezwegen had dat erkende hij openhartig dal zag hij thans D) en hel gevoel zijner driedubbele schuld tegenover zijn vaderzijne zuster on zijn vriend drukte hein zwaar. Wordt, vervolgd.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5