gemengde regimenten plaats hebben. Deze be staan uil hel 4e bataljon van een arlief regi ment infanterie, waarbij twee bataljons van het zoogenaamde territoriale leger, uil reservisten besiaandogevoegd worden 18 zulke regimenten moeten aan de manoeuvres deelnemen. Het kan voor den militair misschien een zeer interessante en leerzame onderneming zijn. Toch komen er telkens zulke bedenkelijke en onweer sproken berichten omtrent de Fransche leger- organisatie en administratie opduiken dat hel vertrouwen der nadenkende Franschen in hun herboren leger sterk op de proef moet gesteld worden. De schrijver der Parijsche brieven in hel Vaderland die ook vroeger meermalen aan zijn ongunsiige indrukken van de Fransche troepen en hun aanvoerders lucht gafvermeldt weder een paar zeer onstichtelijke staaltjes van den militairen Janboel. De Matin heeft kort ge leden medegedeelddat in de magazijnen 800 000 paar onbruikbare schoenen zijn opge legd. Niet als een praatje maar als een onweer legbaar feit wordt hel aangegeven. AMERSFOORT 10 Maart 1892. Ter verkiezing van een lid voor de Provin ciale Stalen van Utrecht, voor het hoofdkies- district Amersfoort, op Dinsdag jl. zijn 1439 van de 2425 kiezers ter stembus opgekomen en was de uitslag als volgt Ingeleverde biljetten 1439 af van onwaarde 7 geldig 1432 volstrekte meerderheid 717 Hiervan verkregen de heeren C. T. VAN BEEK te Amersfoort 510 Mr. A. J. DE BEAUFORT te Leusden. 459 J. H. de Waal Malefeijt451 Zoodat Dinsdag 22 Maart aanst. herstemming geschiedt lusschen de twee eerslvennelden. Gemeenten. Geial kiezers opgekomen. Amersfoort 787 454 llaarn 527 244 Bunschoten 208 162 Eemnes 144 93 Hoogland 200 108 Leusden 154 126 Stoulenburg 59 45 Renswoude 77 49 Soest 269 158 2425 Ï439 Bij de op 9 Maart gehouden aanbesteding voor de levoring van lurfslrooise! ten behoeve der paarden van de bereden Artillerie, te Amers foort in garnizoenis ingeschreven door do heeren Terwindt en Arutz, te Milligen voor f 7,45 Pasman, te Klooster en Winkel, te Hoogevecn voor 7.5G Thomas k Co.te lioogcvcen voor 7,80 De maatschappij «Helenaveen», te llelenaveen voor 8.10 W. A. Schollen, te Groningen voor 8,26 de 1000 Kilogram. De levering is den minsten inschrijver, onder gewoon voorbehoudgegund. De Firma F. Bohn te Haarlem geeft eene Nederlandsche vertaling uit, bewerki doorSusE vah Cleeff van den nieuwsten roman van Mrs. lluMPiiRT Ward «The History of David Grieje.» De vertaling wordt in tien afleverin gen ieder van 7 vel druks uitgegeven waarvan de eerste reeds verschenen is. liet ontbieden en zij was dus nieuwsgierig om <le reden er van te welen. De waardigeoude daino stelde haar, na de eerste begroeting, den blief van Gerhard lei- hand. De inhoud schokte Susc niet in die mate, als mevrouw von Senten verwacht had. Zij wist ook nietdat Suse iets van de ware toe dracht der zaak was gaan vermoeden na Ger- hards luatste woorden aan het station, toen hij naar Berlijn vertrok enhoewel het meisje zich het zelve niet bekende, doortintelde haar eenige oogenblikken eene goede zaligheidnu liet haar duidelijk werddat haar Frits on schuldig was, dat hij hare liefde volkomen waardig was, ja, dal hij een edel, hraaf rnensch was, wijl hij uit edelmoedigheid ge zwegen had en liever de schuld op zich nam en op zich rusteo liet dan zijn vriendden zoon zijns gaslheers te verraden. Ohet welde machtig in Suse op hoe gaarne zou zij Frits op dalzelfde oogenbiik vergiffenis voor hare hardheid voor haar voorbarig oordeel gevraagd hebben. Maar, nevens die gewaarwording van geluk sloop de angst hare ziel binnen hoe zou haar arme vader de tijding van Gerhards gedrag opnemen zou hel zijne zwakke ge zondheid niet schaden Wordt vervolgd I I Maandagavond had de aarlijksche openbare les van de leerlingen der Muziekschool plaats. Een aantal ouders en «enoodigden vulde de groo'e zaal van Amicitia. Met onverdeelde aandacht werd hel programmawaarin voor afwisseling voldoende gezorgd was, gevolgd. Met steeds zoo aantrekkelijken kinderzang werd de avond ge opend. Een twintigtal kleintjes zong met opge wektheid aardige liedjes. Ue verdere zang nummers gaven 't bewijs dat er met ernst ge studeerd was Do Oud-Hollandsche liederen werden werkelijk bezielend gezongen en wekte vooral het Wilhelmus van Nassouwu enlhusiasrae in de zaal. De Koren a capella muntlen uit door zuiverheid van toon, jammer dat door '1 geringe aantal niet meer kracht kon ontwikkeld worden Van af het laagste lol niet te ver van 't hoogste waren de klaviernummers. Kleintjesdie nauwlijks eenige maanden les ontvingen, openden de rij, terwijl 't einde van den avond weinig meer aan een openbare les deed denken. Vooral trof ons de wijze waarop de beginselen waren behandeld, waardoor met succes de gronden voor vei'deron ophouw gelegd waren. Zonder uitzondering werd door alle leerlingen net en accuraat gespeeld. Ue vioolgewuonlijk het zwakke moment van deze avondenomdat hel instrument bespeeld door beginners zoo weinig aantrekkelijks heeft, maakte ditmaal werkelijk een uitzondering. De keus der stukken en hel flinke spel droegen er toe bij dit gedeelte niet alleen dragelijk maar werkelijk aangenaam te maken en werd er van flinke en opgewekte studie blijk gegeven. Algemeen voldaan meenen wij dan ook de stemming van hol publiek bij 'l verlaten der zaal te mogen noemen. Wij wenschen de ver- eeniging geluk met dezen uilslag die zeker alleen loelcschrijven is aan het talent en den ijver van het aart deze inrichting verbondon leeiaarsper- soneel. De rechtbank te Middelburg heeft Louwerse en wed. de Kraker, beschuldigd van mooid, gepleegd op den man van laatstgenoemde, veroordeeld elk lot twintig jaar gevangenisstraf. De eisch was leveoslang. Wegens hel niet bekend maken der moor- plannen van Louwerse op de Kraker, is Kapteijn, volgens den eisch, door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot zes maanden gevangenis. Als een bewijs van de deelnemingdie te Haarlem de welbekende moord verwektdeelt het II. U. mede, dat een paar personen aan den officier van justitie kwamen mededeelen wal zij hadden gedroomd in de hoop dat dit der justitie eenig licht in do zaak zou geven Gewoonlijk is er slechts bij mannen sprake dat dezen zich door eigen kracht eene positie in de maatschappij .-chenpen. Doch er zijn ook een aantal vrouwendie dat deden en onder de velen treden de volgende in hel bijzonder op den voorgrond. Sarah üernardl was in bare jeugd leerlinge bij eene modemaakster; Adalaide Nillson is kindei meid geweest; Miss. Braddon, de bekende Engelsche schrijfster van een groot aantal ro mans was vroeger aan een looneelgezelsrhap verbonden dal alle kleine steden sterk bereisde Mrs. Langbry de om hare schoonheid vooral zoo vermaarde tooneelspeelsleris de dochter van eenvoudigarm dorpspredikant. De beroemde Fransche actrice Rachel* heeft een zeer treurige jeugd gehad Bijna half dood van honger en koude, uitgeput door elleude speelde zij in de stralen op de tambourijn. Christina Nillson werd uil arme hoerenouders in Zweden geboren. .I> nny Lind eveneens eene Zweedschewas de dochier van een kosischool- houderes. De vader van Minnie llauck was een Duitsche schoenmaker. Door een lapper in de Haverslraat te Utrecht werd Zondagavond de hulp van een politieagent ingeroepen, teneinde een drietal mariniers, die zich wat al te luidruchtig gedroegenuit zijn tapperij te verwijderen. Hoewel zij schijnbaar kalm aan die aanmaning voldedenbleek het echter al heel spoedig, dal zij zich door hel optreden van dien agent ten zeerste verongelijkt achtten, want nauwelijks builen g- komen vielen zij onverwacht op dezen aan en begonnen hein duchtig te mishandelen. Dat de politieagent echter becn katje was om zonder handschoenen aan te pakkenonder vonden zij weldratoen hij op eens twee hunner bij den kraag pakte en met zooveel kracht tegen elkaar drukte, dat hen alle lust lot tegenweer verging. Doch ook den agent waren thans de handen gebonden, van welke gelegenheid de derde marinier gebruik maakte om hem met een boks ijzer lal van slagen op het hoold cn in hel aangezicht toe te brengen wa.ir de beambte even zooveel kneuzingen bekwam. Gelukkig voor den agent kwjin er toen hulp opdagen en werden de twee belhamels gearres teerd terwijl de derde kort daarna in lielzellde loldeeide. Daar van het gebeurde proses-verbaal werd opgemaakt, is het te verwachten, dal dit Zondagavondje bij hen rog lang in herinnering, zij liet dan ook al geen aangenamezal blijven. Naar wij vernemen worden voor het Gym nasium en de lloogere Burgerschool te Amers foort tijdelijke leeraren in de Fransche taal en letterkunde aangewezen. De officier van gezondheid der 2e kl. G. II. Ier Laag, van liet militair hospilarl alhier, vertrok heden naar Amersfoort, ten einde, als zijnde inge deeld bij de He aldeeling van het Ie reg. veld artillerie aldaar, zijne functie te aanvaarden. Wegcas hel ongunstig weder konden de voorgenomen wedstrijden der door ons vermelde Kootballclubs Zondag jl niet woi den gehouden, doch zullen deze bij gunstig weder aanst. Zendag nabij Leusden plaats hebben. De ILiagsche correspondent van de Zulph. Ct. meldt, dal de Tweede Kamer waaiscliijnlijk nog veertien dagen bijeen zal blijven. Woensdag zal reeds met hel aldeelings onderzoek van de belastingonlwerpen een begin worden gemaakt, maar de schiillclijke voorbereiding zal wel een geruiinen lijd vorderen, zood.il de openbaro behandeling zeker niet vóór Juni of Juli kan plaats vinden. Het ontwerp-bedrijfsbelasting zal reeds spoedig bij den Raad van State worden ingediend. Ben ik goed ingelichtzoo zegt hij dan zal van de inkomsten uil arbeid een kleiner per centage worden gelieven dan van de inkom sten uil vermogenmaar zullen zooveel mogelijk allendie inkomsten uit arbeid genieten in die belasting moeten bijdragen. Verder wordt er nog aan hel deparlnuenl gewerkt aan de herziening van het personeel en van de grond belasting De wet op de zoulbclating die ruim 150 artikels zal bevallen is bijna gereed. Door de herziening der personeele belasting zal de iniddenkla.-se worden ontlast maar zal voor hendie groole verteringen makeneene progressieve belasting worden geheven. Dezer dagen is te Berlijn een bd gehouden, waaraan enkel doolstomrnen deelnamen Om trent 500 van die ongelukkigen dansten er lustig op los, en de muziek speelde de vroo- lijksle aria'salsof er werkelijk op gedanst moest worden, terwijl loch natuurlijk geen iter dansende paren er iets van hoofde. Er waren bij deze eigeuaaidige feestelijkheid slechts tien niet doolstomm in uitgenmdigd want natuurlijk zijn de ini.-deeldcn het liefst onder elkander. De Minister van Binnenlandsche Ziken brengt ter algemeene kennis, dat het examen om als leerling aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht le worden toegelaten, zal pl.iats hebhrr in de eerste helft der maand Juli e. k. en dat belanghebbenden zich schriftelijk, mits portviij, vóór 1 Juni e k. bij den directeur der school mouten aanmelden. Zie verder de Sl -Ct No 58. Tot stationschef le De Punt is henoeind de heer De Bruijnthans onderslaiionctiel le Fe yenooi d. K e ii ii i s i n NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op de arlt. 87, 88 en 150 der wet betrekkelijk de nationale militie van den 19. Augustus 1861 (S'aatsblad No 72) en de artt. 25 en 26 van bet koninklijk besluit van dun 8. Mei 1862 (Staatsblad No. 46); Gezien do kennisgeving van den heer Kolonel, Militie Cominissai is in de provincie Utrecht, van den 27 Februari 1892; Doen te welen, dat de eerste zitting van den Militieraad voor deze gemeente op Dinsdag den 22. Maart aanstaandedes voormiddags te 10 uren, in het openbaar wordt gehouden in eene der zalen van het Stadhuis ie UTRECHT, en bestemd is tol hel doen van uitspraak; om trent de verschenen vrijwilligers voorde militie, de lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend, de lotelingen die van der dienst uilge sloten of daarbij voorloopig niet toegelaten wor den, en alle overige ioielingen, behoorende lol de lichting van het jaar 1892. Voorts dat de iweedezitt/ng van do Militieraad, bestemd tol hel doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en ten opzichte van hen die al* plaatsvervanger of num- merverwisselaar vei langen optelreden, ter voor melde plaatse in hel openbaar gehouden wordt op Woensdag, 13 A pril aanslaande, des voor middags te 10 uren.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2