DONDERDAG 5 MEI 1892. BIJVOEGSEL Zitting van den Qemeenteraad van AMERSFOORT. De gemeenteraad hield eergisteren een tamelijk langdurige zitting. In de eerste plaats werden zonder hoofdelijke omvraag aangenomen ontwerp-besluiten tot af- en overschrijving van posten op de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1891. Vóór die aanneming vraagde de heer Van den Wall Bakeeerstens of over gelden uit den post, „werken ter beschikking van den raad" was beschikt, omdat op andere artikelen geen gelden meer be schikbaar w^reu om daaruit de kosten van nieuwen aanleg op de gemeente begraafplaats te bestrijden, wat in strijd zou zijn met 's raads vroeger uitgesproken meening, dat werken beneden f1000, al waren zij dan ook buitengewoon te noemenuit de gewone inkomsten moes ten worden bestredenen tweedens wat de oorzaak was der overschrijding met 1'584,29 van den post voor kosten der brandweer. Door het dagelijkseh bestuur ■werd naar aanleiding daarvan medege deeld dat over gelden uit den post „werken ter beschikking van den raad" inderdaad was beschikt, omdat op andere posten de gelden niet waren te vinden en dat de raming der kosten voor de brandweer was overschreden door de aan schaffing van slangenwagens voor de brand kranen en door een viertal branden, van welke tweedie ten huize van den lieer Vermoleu aan de Varkensmarkt en bij Van den Tweel aan den Hoogenweg groote uitgaven hadden gevorderd. Aan den heer A. van Rottenburg werd, wegens opheffing der waag een eervol ontslag als waagmeester verleend, doch niet overeenkomstig de voordracht van burgemeester en wethouders met ingang van 1 Mei jl zonder meer, maar in gaande 1 Augustus a.s.met bepaling dat hij f25 als tractement zal genieten over het tijdvak van 1 Mei tot 1 Augus tus. Deze beslissing werd genomen op voorstel van den heer Van den Wall Bake, geamendeerd door den heer Zan- dijk met 8 tegen 5 stemmen. In deze vergadering werd eeue beslissing ge nomen ten aanzien van de rekesten van het onderwijzend personeel aan de scho len voor lager onderwijs. De raad besloot do minimum-jaarwedde der onderwijzers vasttostellen op f 500met bepalingdat die bezoldiging viermalen om de driejaren met f 50 kan worden verhoogd, dat het bezit der hoofdacte recht geeft op eene verhooging van f 75, dat het vervangend hoofd der school als zoodanig f 125 zal genietenen dat ook aan eene onder wijzeres in nuttige handwerken, niet aan de school verhouden, f 150als maximum jaarlijks voor het onderwijs in dat vak kan worden toegekend. Aan de onderwijzers G. J. Boode en S. J. van den Iiuoff werd ieder eene gratificatie van f25 door hen verleend, als eene belooning voor liet met goed gevolg af gelegd examen in de vrye en orde-oefe- ningen gymnastiek. Tot onderwijzer aan de school 3e soort (Konirgstrnatj werd benoemd de heer A. A. Verburg te Amersfoort en aan dieiu de Koestraat de heer A. van der Linde te Rockanje. De jaarwedde werd voor ieder hunner op f500 vastgesteld. De heeren W. A. Croockewit en M. L. Celosse werden tot leden en de heeren E. L. Vis ser en Mr. J. G. A. van Zijst tot plaats vervangende leden der commissie, bedoeld bij de artt. 11 en 15 der wet op de schut terden benoemdterwijl de benoeming van twee adviseerende leden der comm. voor de gemeente-reiniging werd aange houden. Het in deze vergadering ter tafel gebracht voorstel van burg. en weth. ten aanzien van den bouw eener nieuwe school werd naar de afdeelingen verzonden en een rekest van het hoofdbestuur der Ne- derlandsche Vereenigiug tegen de prosti tutie in handen gesteld van de commissie ad hoe. Het proces-verbaal van kasopne- ming bij den gemeente-ontvanger, dd. 16 April jl., werd gedeponeerd ter secretarie ter inzage van de leden, terwijl voor notificatie werden aangenomen de mede- deelingen der goedkeuring van het raads besluit waarbij de jaarwedde van den leeraar in de Fransche taal aan de H. B. S. en het gymnasium op f 2000 is vastge steld; van dat waarbij het onderste gedeelte van het waaggebouw aan den Staat is ver huurd; van dat waarbij de jaarwedden van de onderwijzers O. Tissing en C. A. Heunks zijn geregeld; en eindelijk van dat waarbij het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1892 is vastgesteld. Ter tafel werd gebracht het verslag nopens den toestand der gemeente over het jaar 1891 en de verslagen van verschil lende instellingen over dat jaar; een rekest van mejuffrouw F. J. Delincée, om eervol ontslag als hoofd der openbare school le soort voor meisjes tegen den 23. Augustus a. s., alsmede een voorstel van burg. en weth. ten aanzien eener nadere regeling van den grens tusschen de gemeente Amersfoort en Leusden, dat in eene vol gende vergadering zal worden behandeld. Aan het einde der vergadering deed de heer Zandijk het voorstel om de aan de Kortegracht staande boomenaan de zijde waar ds. Graswinekel woontvoor- loopig aldaar te behoudenwelke voorstel door den raad met algemeene stemmen werd aangenomen. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tan AMERSFOORT Gelei op arl. 6 der wet ran den 2. Juni 4875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van hel publiek, dat een door L. VAN GELDER ingediend verzoek, met bijlagenom vergunning tot hel oprichten van eene slachterij in het perceel alhier gelegen aan de Stoovestraat, wijk B, No. 139, bij het kadaster bekend onder Sectie E, No. 1959, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag, den 16. Mei aanslaande des voormiddags te elf urengelegenheid ten raad- huize wordt gegeven om ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoortden 2. Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, F. D. SCUIMMELPENN1NCK. De Secretaris W. L. SCI1ELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS vatt AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der wet van den 3. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat eelt door J. HUBERS ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het plaatsen vanQ^a gas- en petroleum-motor van drie paardenkrachten in het perceel alhier gelegen aan de Krommestraa» wijk F, No. 226. bij het kadaster bekend onder Sectie E, No. 3524, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt. en dat op Maandag, den 16. Mei aanstaande, des voormiadags te elf uren, gelegen heid ten raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen het plaatsen van dien motor intebrengen. Amersfoort, den 2. Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd,1 De Burgemeester F. D. SCUIMMELPENNINCK.' De Secretaris, W. L. SCHELTUS. SCHOUW. De BURGEMEESTER en WETUOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. li v*n het reglement op het on derhoud en gebruik der wegen in de provincio Utrecht, d.d 8 November 1853 (Provinciaalblad No. 102). alsmede art 104 van het algomeen policie-reglernent voor de gemeente Doen te weten dat de bij voormelde artikelen bedoelde voorjaars-schouw over de wegen, slooton en waterleidingon aan hun toezicht of behear onderworpen, zal gehouden worden op Woen*- dag den 18. Mei aanstaande en volgend* dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bovenge melde reglementen aan de belanghebbenden ik herinnering gebracht. Amersfoortden 3 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd j De Burgemeester F. D. SGH1MMELPENN1NGK.' De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS un AMERSFOORT Gezien eene missieve van de Districts-commissiê van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden d.d 30. April 1892 Doen te wolen dat de gewone jaarlijksch* collecte aan de huizen der ingezetenen ten be hoeve van voormeld fonds zal plaats hebben op Donderdag, den 12. Mei aanstaande. Burgemeester en Wethouders meenen de in gezetenen te moeten herinnerendat het doel der instelling niet alleen isom hulp en bijitand te verleenen aan de verminkten en infirmen van Waterloodoch ook om jaarlijksche gratificatiën te verstrekken aan Nederlandsche militairen, dia werkelijk in en door den dienst, infirm zijn geworden: alsmede aan Yeteranen van veertig jarigen dienst, en hen tevens te moeten opwekken om, evenals in vorige jaren; medetewerkentot bevordering van deze vaderlandslievende instel ling, welke alleen door milde giften en ruim* bijdragen voortdurend aan haar nuttig doel zal kunnen blijven beantwoorden. Amersfoortden 3. Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd," De Burgemeester, F. D. SC1IIMMELPENNINCK.' De Secretais W, L, 3CUELTUS.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5