M. W. F. J. DE JONG, CommissionnaimEffecten. SI.NICOLAAS GEOPEND is. A. G. KAPLANSKIE, vu isca ui win H.H. BAKKERS. 2 gemeub. KAMERS B. A. SIDDRÉ, KANTOORTIJD VAN 9—3. Advertentiën Wijnand Wolff Co. Publieke Verkooping INBOEDEL. W. Maters. Tandarts, TON H 9t^l{0d 0p J oop WUlI'AIl'IIf. AMERSFOORT. ALGIERS CHE WIJN f25 per anker. LOT GARONNE „28 (type zuivere Bordeauxwijn). Madera, Sherry, Portwijnen, Pajarette, Spaansehe Cognac „Riva Rubio Co." en Cognac „Hennessy Co. Prijscourant der overige Langestraat bij de Varkensmarkt. sen of vorstelijke vertegenwoordigers van dezen, die do feesten zullen bijwonen, bedraagt 20. Verder- bestaat de naaste familie van het groothertogelijk echtpaar, met het gezin van pnns Herman vanSaksen-Weimar, eveneens uit 20 personen, zoodat de feesten door on geveer 40 vorsten en vorstinnen, prinsen en prinsessen zullen bijgewoond worden. Bovendien wordt de komst van tal van diplomaten, met speciale zendingen belast, en van verscheidene militaire deputation aange kondigd. Maandagavond om half tien kwamen de Nederlandsclie koninginnen te Weimar aan. Be geheele hertogelijke lamilie was in het station aanwezig om de koninklijke bloedver wanten te ontvangen. Een compagnie infan terie was op het perron als eerewacht op gesteld. Een groote menigte verwelkomde onze koninginnen, toen zij het station verlieten om zit'1 naar het groothertogelijke paleis te begeven. Daar zijn in den noordoostelijken vleugel gelijkvloers de vertrekken van II. M. de Regentes ingericht, de jonge Koningin heeft haar appartementen op de eerste ver dieping. Ook het gevolg der vorstinnen is in het slot gehuisvest. De in Weimar wonende Nederlanders hebben een paar prachtige bloemstukken aan de koninginnen gezonden. In de Hongaarache delegatie is Louis Tisza tot voorzitter, en graaf Geza Szapary tot ondervoorzitter gekozen. De voorzitter hield eene toespraak, waarin hij verklaarde, dat zich geen enkele omstan digheid had voorgedaan, welke kan doen onderstellen, dat de vrede verstoord zal worden. Het drievoudig verbond zeide hij belet «ie oorlogzuchtige stroomingen zich te openbaren. De Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie zal, evenals alle andere groote mogendheden, edoemd zijn aan Mai's weer meer te olferen an 't vorige jaar om haar stand op te houden. De dure kostganger eisclit tnans eeni«;e compagnieën infanterie meerin ieder geval zuhen enkele afdeelingen op duitsche leest geschoeid worden. Men verwacht evenwel, dat de vermeerde ring of wijziging der infanterie niet zoo ge makkelijk zal geschieden. Er zullen vrij wat woordjes gesproken moeten worden, eer de noodige gelden worden toegestaan. Maar dat ze toch toegestaan worden, daaraan twijfelt niemand. Men verwacht verder, dat aan Kalnoky gevraagd zal worden hoe de verstandhouding met Rusland isde premier zal waarschijnlijk inlichtingen moeten geven omtrent den gods dienststrijd in Hongarije en op verschillende interpellation moeten antwoorden. STADSNIEUWS. Bij Kon. besl. van 30 Sept. 189*2 is de luit.- kolonel F. C. P. Donna lieu, provinciaal-adjudant in Utrecht op pensioen gesteld en is ra zijn plaats benoemd de majoor op non-activiteit K. W. I". Seeuwen. De Commissie welke zich reeds vele jaren bnlast heeft met de bezorging van spijzen aan behoei'tigen, heeft zich andermaal bereid verklaard om gedurende den aanstaanden winter haar pogingen tot leniging der armoede voort te zetten. Haar edel streven verdient niet alleen den lof onzer stadgenooten, maar meer nog .bun geldelyken steun. Aanstaanden Maandag zal zij aanvangen met de inzamelingen aan de huizen. Moge een rijke oogst een blijk wezen van ingenomenheid met haar streven. Op het verzoek van een ingezetene van Utrecht om gedurende de maand October in een woning nier ter stede een polïertjesbak- kerij te mogen vestigen, is door het Dagc- lijksch Bestuur onzer Gemeente afwijzend beschikt. Jl. Zondag had op den straatweg Amers foort Ede de Wegwedstrijd om het kam pioenschap van Nederland op den tweewieler voor 4892 plaats. Slechts 5 heeren namen ei* aan deel, namelijkJ. J. Ott Bultman, Van de Griendt, J. Siep, Eijsink, en C. Wit- teveen Jr. Te 17 min. voor 12 uur stapten de racers bij Kilometerpaal 49, aan den Hertekop na bij Amersfoort, op. Ott Bultman nam de leiding en met. een kalm gangetje ging het tegen den vrij sterken wind in. Alle rijders bleven tot bij Scherpenzeel achter elkander, doch daar sprong Bultman's band, waardoor hij <len strijd moest opgeven. De 4 overigen bleven bij elkander tot bij Ede, het keerpunt, waar ook de heer Witteveen den strijd opgaf, zoodat nog over bleven de heeren Van de Griendt uit Haarlem, Siep uit Arnhem en Eijsink uit Amersfoort. Op den terugweg werd de strijd sneller. Voorop reed nabij Woudenbergv. d. Griendt, onraiddelijk gevolgd door Eijsink; 5 min. later volgde Siep. Deze laatste zette er toen echter een zeer snellen gang in, zoodat liy Eijsink inhaalde. Aan het eindpunt arriveerde het eerst Van de Griendt. Hij legdj de 50 K. M. af in 4 uur 90 min. 54 sec; daarna volgde Siep, in 1 uur 96 min. 29'/b sec.de derde was Eijsink, in 4 uur min. 33 sec. Voor eenigen tijd wist een der bladen te berichten, dat een intrige gesponnen werd met betrekking tot de benoeming van een commandant voor een der in Den Haag in garnizoen liggende korpsen. De «Haagsche correspondent" van een ander blad, die meer op de hoogte schijnt te wezen van hetgeen en aan ons Hof, èn aan het Departement van Oorlog geschiedt dan de meest ingewijde, gaf daar op zijn wijze, natuurlijk eenige commentaren op. Volgens hem »zou de Minister van.Oorlog kolonel Ypey, commandant van het 2e regi ment huzaren te Venloo, tot commandant van het 3e regiment in Den Haag willen benoemen. In ae hofkringen verlangt men echter het commando opgedragen te zien aan den luit.-kol. Rengers." Volgt de aanleiding waarom men tot deze keuze gekomen is, een verdachtmaking, te dwaas om alleen te kunnen loopen, waarna de correspondent minder nauwkeurig dan wel vinnig vervolgt: »in dat geval zou kolonel Ypey met den rang van kolonel aan het hoofd van de rijschool te Amersfoort worden ge plaatst, welke betrekking thans baron Rengers, maar met den rang van luit.-kol., bekleedt, terwijl jhr. Meijer tot kolonel van het 2e reg. huzaren zou worden benoemd. Kolonel van het 4e regiment is jhr. Gevers." Kolonel Ypey zou dus altijd volgens den «welingelichte' in zijn rang overgeplaatst worden als directeur der Rij- en Hoefemid- school. Wij betwijfelen of de formatie daar van dat wel toelaat. Dat overate Rengers zoo plotseling majoor Van Raden vervangen heeft, wil er bij ons óok niet in. Mogen wij nog opmerken, dat, volgens de Naam- en Ranglijst van officieren, jhr. J. E. A. Meyer no. 1- en F. C. W. baron Rengers no. 2 staat voor den Kolonelsrang en einde lijk, dat de commandant van het 4e regiment huzaren niet jhr. Gevers-, maar jhr. P. Gevaerts is, dan meenen wij ons voorshands van verdere commentaar te kunnen onthou den. Wanneer zal er toch een einde komen aan het in den blinde critiseeren van- en vooral het vooruitloopen op de daden der Hooge Regeering Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN4 Oct. Antonius Johannes, z. van Anthoon Johannes Boon en Maria Blie- kendaal. Johannes, z. van Steven Hartogs- veld en Alijda de Wijs. 2 Oct. Jacob Hendrik, z. van Jacob Hendrik Schurlingen Adrienne Cornelie Leonore Vroone. Maria Geertruida Hendrika, d. van Hendrik Johan nes Jekel en Hendrina Maria Cornelia Laar hoven. Gerardus Justus Evert, z. van Francois Felix van der Rijst en Anna Geer truida van Wermeskerken. 4 Oct. Anna Gijsberta, d. van Gijsbertus van den Hoven en Antje den Ouden. 5 Oct. Willem, z van Jacob Hendrik Meijer en Anna Maria van Plateringen. Petronella Antonia, d. van Matheus Antonius Mol en Petronella Houdijk. Wilhelmina, d. van Isidorus de Bakker en Gerritje Vonno. Marinus Gijs bertus z. van Hermanus Bliekendaal en Alijda van Plateringen. 6 Oct. Antoinüs, z. van Aart van de Vlasakker en Gezina Markhorst. ONDERTROUWD6 Oct. Petrus Adrianus Johannes Swertz en Carolina Franeisca Maria Scholte. Berend Florijn en Heintje van der Horst. GEHUWD5 Oct. Jacob den Hertogh en Helena Elisabeth Boerwinkel. Rijk van Hoeijen en Jannetje Stikvoort. OVERLEDEN2 Oct. Hendrik Carel van Plateringen, 5 j. 3 Oct. Een lev. aangeg. kind m. g. van Petrus Steenbeek en Hen drika Barbara Post. Een lev. aangeg. kind vr. g. van Hendrikus Smink en Johanna Gijsberta ten Hoven. 4 Oct, Jan Johannes van der Linde, 3 j. 0 Oct. Maria Petro nella Snijders, 8 m. V Heden overleed te Rotterdam na een langdurig lijden, mijne geliefde echtgenoote JACOBA MUS, in den ouderdom van 55 jaren. Amersfoort, 24 September 4892. F. DE RU1JTER. De IIf.er en Mevrouw VAN DER NOÓRDAAPop betuigen, ook namens hunne Kinderen, hun hartelijken dank voor de vele en treilende blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden van hun innig geliefden Zoon LOUIS. 's Gravenhage, 4 October 4892. C0MMI8SI0NNAIRS IN EFFECTEN belasten zich met den In- en Verkoop van alle soorten EFFECTEN en het wisselen van COUPONS en vreemde Munt speciën tot den meest voordeeli- gen koers. Het kantoor is gevestigd ten kantore van den Heer A. HERSCHEL Bzn. Kortegracht, A 368, naast het Post- en Telegraafkantoor, en geopend van s mor gens 9 tot 'smiddags 3 uren. (om Contant geld van een zeer netten De Deurwaarder J. C. KLEBER te Amersfoort, is voornemens op Dinsdag den 11 October 1892, des voor middags ten 9 nre, ten sterf- huize van wijlen den WelEdelen Heer J. ZANDIJK Senior aan de Lakgestraat te Amersfoort, Pnbliek om Contant Geld te VJEHMIOOPKX Een zeer netten Inboedel, waaronder: Twee Secretaires, een Zilver kastje, een Penantkastje, een Dientafeltje, een antiek Bureau, een dito Ladetafel, een dito Tafeltje, een staand Horloge, Weerglas, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Vouw stoelen, Stoven, Lampen, Klokken, Kleeden, Karpetten, Kachels, Haardstellen, Porselein, Lakwerk, Serviezen, vier Bedden met toebe- hooren, Matrassen, Dekens, Ledikanten met Behang, Tafel- en Linnengoed, Nachtkastjes, Kristal-, Glas- en Aardewerk, Koper-, Tin- en Blikwerk, Fornuis en Keukengereed schappen. Voorts: Een partij boeken, waaronder: Biblia Hebraica, Gijsbr. van Hamelsveld Gewichtigste geschiedenissen des Bijbels (A° 4794). Oud- en Nieuw Testament van Nic. Goetzee (A® 4748), Bijbel met koperen beslag van Hendrik Jakob Keur (A° 4688), enz.; Koffers, Kisten, Arrdappelbakken, een Wijnkist, een Buks met lederen Tasch en toebehooren, en hetgeen verder tevoor schijn zal worden gebracht, Daags vóór den verkoop te zien van 9 tot 4 en van 2 tot 5 ure. Zegt het voort! Ondergeteekende bericht bij dezen, «lat van af (1 OCTOBER a. s. zijn CAFF.-B1LLARDBELLEVUE voor het publiek Hopende door nette bediening het ver trouwen van het geachte publiek zich waar dig te maken. Aanbevelend UEd's Dienaar, Zalen disponibel tot houden van Verga deringen eu tot gevon van Partijen. Nieuwe Wet, Amsterdam, zal eiken VRIJDAG in het Hotel MULLER van 103 te consulteeren zijn voor tand heelkunde en kunsttanden. COMMISSIONERS in EFFECTEN. Langestraat F 5. Ontvangen gelden A deposito van af ƒ400, en veelvouden van dien tot de volgende rente: met 2 dagen tevoren opvragens 2'/a 45 3 voor 3 maanden vast3 '/a 6 3'/4% 4 jaar 4 koopen en verkoopen effecten, ineasseeren wissels, enz., koopen coupons tot de hoogste koersen. ueqojoo g uba auwaNvis aa^i 'p^ pqepuuqeq uejfejeAeop eq epue^eeqeSuepuo ep eoq ■[tav ueqeAv suee eig De alombekende DIKKE is weder dagelijks VI, KM til voorhanden. J. G. DE JAGER, Lmgestr. F 39, b/d Krommestr. Een tweedo brood-, beschuit- en kleiu- goedbakkcrskiiocht biedt zich aan van goede getuigen voorzien. Ook genegen met paard en wagen om te gaan. Br. Ir. lett. X. adv. Bur. van J. D. IIAM, Hilversum. GEVRAAGD tegen 1 NOVEMBER met of zonder PENSION. Brieven met opgave van stand en prijs onder Letter I, aan het Bureau dezer Courant. Do GARN1ZOENS-VOED1NGS- COMMISSIE to Amersfoort, zal op Zaterdag 15 October a. s. «les middags ton 12 uur, op het Garnizoensbureel (lnfan- teriekazerne) m het openbaar AAIX it ilSTKi* KX de LEVERING van AARDAPPELEN voor liet tijdvak van 1 November 1892 tot 15 Juni 1893. I)e voorwaarden liggen dagelijks van 1012 uren op genoemd bureel ter lezing.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2