BIJVOEGSEL Amersf. Courant FEUILLETON. iü des levens strijd. I fl behooreiule bij de DONDERDAG <5 OCTOBER 1S92. Alphabetisehe naamlijst der kiezers van leden voor de KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te AMERSFOORT. Aarts H. G. Adama J. C. -Baak J. Baaren C. van Berends J. J. Berg J. van den Bianchi T. J. H. Blok G. Blom P. A. J. Boks P. Bonnier H. J. Bonte T. W. Bosselaar P. J. Botti E. Brandsen T. H. G. Brink H. J. van den Brom J. H. Bronsdijk J. A. Brouwer W. Bi'uijn H. G. J. de Burg W. van den Cirkel W. Coets de Bosson J. S. G. Croockewit H. J. W.Az. W. Daal A. van T. Dieterink B. Dorssen G. van Duinen S. J. Dijk M. Dijk R. Eek ,6. Ty Eeden W. van Egdom A. Eldert J. van Esveld Rz. II. van Eij kelenburg .T. van Eijken E. van Folter A. N. de Gans T. D. de Garjeanne A. G. W. P. A. - Geest J. G. van der -Gelder A. van B. D. M. van H. van - L. Gerritsen D. -f'Glieel Gildemeester G. van Godsschalk I. Haas R. de Hamers A. A. D. P. J. A. P. J. Hatnersveld J. van Hamming S. Hebing L. G. Heilvgers H. H. Hendriks A. M. Herschel Bz. A. Heijmans D. Hol' J. R. van 't Hoogstraten .1. van Houtzauger D. Hoven T. van den Hubers D. Ittmann G. P. Jacobs' P. J. B. Jager H. de J. J. G. de T. H. Janssen P. Jens B. J. Jong H. G. A. de Jong M. W. F. J. de Jongb J. S. J. de Kalleveen G. van Kamp G. van de Kamp G. A. Kaspers G. Klasser E. Kleber J. A. J. Ger. J. H. Klooster W. van 't Knoppei-s J. S. Kok J. P. G. Kool S. M. Kooy W. van de Kreel'tenberg J. Kulleler J. A. F. v. d. Meer van Kulve II. te Langeveld J. M. Leinweber J. C. Lensing J. H. Luykx B. F. J. Maas C. Massa J. T. Mastwijk A. van Maters A. Meeuwsen J. G. A. Methorst P. Meijers L. Nieuwenhuizen G. van Nus W. van Oekhorst G. Th. Ommen E. J. van Ommeren H. Otte A. Overgooi' H. Plank G. M. van dei- Polak M. Prins G. Reuten J. M. Rintel P. E. Ruitenberg H. L. Ruijven B. A. van Schalk C. A. Scheltus O. Schimmel A. D. H. Scholten B. Schoterman J. A. Schouten W. Schuilenian O. Schulman J. Schuur I. ter Siddré B. A. Sinnige J. Slothouwer G. J. Smit Jacs. Smolders P. P. F. Snijders M. Stoové W. F. Stork W. Susijn P. L. Sweden H. E. van Tabernal W. F. H. Tliiun J. P. B. Tromp van Holst A. M. Valkenhoel' H. van Veis Heij n N. Vennolen A. T. R. C. M. M. T. A. M. Verschuur T. Vinken S. van Visser A. E. L. Vollenhoven J. van Vonk A. I'. W. Vries H. de H. A. de Wassink G. Waterkoort H. Wery A. Wessum J. van Wetering C. Jvan de Willigenburg D. van Wit J. de Wolbers G. Wolll' W. Wolter 11. J. Woudenberg W. van Wijntjes R. Zalingen W. van Zoo de Jong C. van dei- Zoo de Jong G.J. vander op het zelfde ten verkoop aangeboden voor werp, waardoor geen toewijzing kon geschie den en de executie geheel verijdeld werd. Bij de thans aan de Kamer voorgedragen wijziging wordt den deurwaarder de bevoegd heid gegeven bij elk bod depot van het bedrag dat geboden wordt te vorderen en dit depot onder zich te houden totdat liet ten verkoop aangeboden voorwerp aan den hoogstbiedende zal zijn toegewezen. Hierdoor zullen kwaad- gezinden spoedig in de onmogelijkheid geraken om het bieden voor de leus voort te zetten. Wordt aan den eisch om depot te geven niet voldaan dan wordt hij, die in gebreke daarvan bleef, als verkooper geweerd. De Minister van Waterstaat heeft gunstig beschikt op het verzoek van den Raad en eenige ingezetenen der gemeente Zeist om het Post- en Telegraafkantoor ook gedurende den winter open te houden. Wij ontvingen ter kennismaking het eerste nummer van het Financieel Dagblad, gewijd aan de belangen van den Fondsenhandel en het Assurantiewezen en voldoen volgaarne aan het verlangen om de verschijning van dit nieuwe Fondsenblad mede te deelen. De naam van den Redacteur, deii heer Arn. de Vita, wiens immer onpartijdige raad gevingen reeds zóo lang door groote bladen in ons land gevraagd werden en wiens helder inzicht in ünancieele zaken zoo dikwijls ge prezen werd, doet ons het inleidend woord van de Redactie overnemen: »Wij hopen, dat vele belanghebbendenen belangstellenden bet Financieel Dagblad spoe dig een blijvend plaatsje onder hunne linan- cieele literatuur zullen inruimen." in September, de kerinismaand, werd het Panopticum te Amsterdam door ruim 42000 personen bezocht. De staalwaterbron in de Haarlemmermeer heeft den naam ontvangen van Wilhelmina- bron. Dat het debiet zeer toeneemt blijkt wel uit het feit, dat binnenkort weder een nieuw taptoestel in werkiüg zal worden ge bracht om aan de vele aanvragen te kunnen voldoen. Toen Dinsdag- avond de heer Wagemans, in het Tivoli-tiieather te Amsterdam, zijn bekende coupletten zong »U roept me, en ik ben hier weer Hebt u niet iets te eten weed hem door een vroolijk student-ver- Iti- een Edammer kaasje over het voetlicht toegestoken. Algemeene hilariteit over een zóo tastbaar bewijs van ingenomen heid. Hoe een Utrechtsch vrouwtje ouer de desin- feclie der woningen denkt heeft een mede werker der Utr. Cl. afgeluisterd. Zie hier wat hij hoorde «Minspraat er niet van hoe aak'lig of't is. Als je het ongeluk hep de ziekte te krij gen, in een oogenblik ben je dnodgemauk dcor den dokter. En dadelijk begint bet lieve leven in je huis. Twee zigeuners van kerels met guttapersje-jassen aan en een helm op de kop kommen je van je bed halen, rollen je in een doek en gooien je in een hoek. En dan gaan ze boelhuis houwe. De schilderijen gaan van de wand of ze breken, daar geven ze niet om. Alles wordt over hoop gegooid en afgewasschen met zulk stin kend en vuil goecl, dat je huis acht dagen later nog verpest is. Je witte muren beder ven. Dat doen ze ook en als die zigeuners kans zien, dan verbranden ze je bed en alles. In je eigen huis ben je geen baas meer en een agint staat voor je deur of je gestolen hadt." Gemengd Nieuws. Meermalen kwam bet voor, dat een exe cutoriale verkooping van goederen onmogelijk werd gemaaktdoordat vrienden van den geëxcuteerde steeds voortgingen met opbieden 13) Vrij naar 't Duitsch door S De levenslust, zijn streven om steeds nuttig werkzaam te willen z\jn, trof haar onaangenaam. Op zekeren dag, ongeveer zes weken, nadat Hilda zich bij mevrouw Horn ge vestigd had klopte Wiegand aan de ka merdeur van het jonge meisje, juffrouw Zelow bezocht haar juist, zoodat zijne komst haar allesbehalve welkom was. Jullrouw Zelow stond dadelijk bij zijn binnentreden op en verliet spoedig het ver trek, minder tot Hilda's dan tot Wie- gand's tevredenheid. „Ik kom u een goede tijding mede- deelen, juffrouw Hilda," begon hij dade lijk, „ik heb voor u eene betrekking gevonden, waarvoor gij als geschapen zijt." „O, hoe heerlijk," riep Hilda verrast uit. „En wat is het V „Wel, het is eene betrekking op het telephoonkantoor." Jack t,he Ripper heelt zijn laatste misdaad volbracht, althans de politie te Weenen en te Pesth gelooft in Alois Szemeredy, een moordenaar, die zich j.l. Dinsdag te Pres burg van het leven beroofde, denoeruchten Londensclien misdadiger gevonden te hebben. Deze Szemer e4y bedreef in Jidi 187(3 te Buenos-Ayros een moord op een vrouw van verdachte zedenhij stond daar bekend als Hongaarscli dokter en men meende daar, dat hij militair geneeskundige geweest was, hoewel hij er destijds het beroep van bar bier uitoefende. Na den moord werd hij gevangen genomen en ter dood veroordeeld aan de tusschenkomst van zijn consul en door voorgewende krankzinnigheid dankte hij het, dat zijn vonnis herzien en hi; van moord vrijgesproken werd. Wegens diefstal op zijn slachtoffer werd hij echter tot ge vangenisstraf van 2$ jaar veroordeeld. Na expiratie van deze straf keerde hij naar Hongarije terug waar hij als deserteur ge vangen genomen en andermaal wegens voor gewende krankzinnigheid in een krankzinni gengesticht opgesloten werd. Toen bij in 188(3 ontslagen werd, verdween hij, vermoedelijk aaar Amerika, doch men raakte zijn spoor bijster. Thans blijkt, dat juist in den tijd dat men niet wist waar hij zich bevond de gruwelijke moorden in Whitechapel bedreven werden. Szemeredy had een bijzondere studie gemaakt van de ontleedkunde van den ruensch en had evenals Jack the Ripper een zekere voorliefde tot het schrijven van brieven aan autoriteiten en nieuwsbladen. De persoons beschrijving komt veel overeen met die welke van Jack the Ripper gegeven werd. Boven dien beeft de politie te Pesth een half jaar geleden dus in den tijd waarin te Weenen eenige juweliers vermoord werden brieven ontvangen, geteekend Jack the Rippermen sloeg echter weinig acht op dat geschrijf, doch thans eerst kreeg men zekerheid, dat Szemeredy na eiken moord te Weenen plotseling verdween. De dood van Szemeredy zal liet onderzoek (lezer waarlijk niet onbelangrijke aanwijzin gen stellig niet vergemakkelijken. Uit Engeland komt de treurige tijding, dat Mrs. Humphry Ward, de begaafde schrijfster van Robert Élsmere en David Grieve, die sedert eenigen tijd ziekelijk was, door een beroerte getroffen en gedeeltelijk verlamd is. Onder verdenking van vergiftiging is een lo-jarig dienstmeisje te Berlijn in hechtenis genomen, Zij diende bij den advocaat dr. Fritz Friedman. Mevrouw Friedman merkte op, dat haar kind de aangeboden melk niet wilde drinken, proefde deze daarom en be merkte. dat er een vreemde zelfstandigheid in gemengd moest zijn. De melk werd schei kundig onderzoent en dit bracht aan het licht, dat er suikerzuur in was. Het dienst meisje ontkende wel is waar, doch liet is ge heel onmogelijk, dat iemand anders het vergif in de melk heeft gedaan. De be weeggrond moet te zoeken zijn in het feit, dat het meisje gaarne uit haar dienst ontslagen wilde worden. Nadeel heelt liet kind blijkbaar niet ondervonden, (laar het nog te weinig van de vergiftigde vloeistof gedronken heeft. Een echtpaar van Duitsche afkomst, dat eenige dagen lang kamers in 't Amstel-Hotel te Amsterdam had betrokken en daar, het goede der narde rijkelijk genietende, een Uinke rekening maakte, verdween Vrijdag plotseling met achterlating van een zoontje, een vlug gen knaap. Natuurlijk werd bij de politie aangifte van het geval gedaaneen der in specteurs gevoelde zich zoozeer tut den knaap, die aardig zijn drie talen sprak en niet on verdienstelijk klavier spoelde, aangetrokken, dat hij zijn huis gastvrij voor den verlaten- jongen opende. Inmiddels trachtte men de ouders op te sporen, die eindelijk in een ander logement der stad werden aangetrof fen, waar zij zich zeker voorstelden, weer eenigen tijd ongestoord op kosten van den logementhouder te leven. Aan het bedrijf werd echter een einde gemaakt en het slot der geschiedenis is nu, dat de ouders hun kind weder tot zich hebben genomen, en naar Hamburg zijn vertrokken. Dat het bekende Bürgerliche Brauhaus te Pilsen, dat gisteren zijn 50-jarig bestaan her dacht, meer en meer in een bestaande be hoefte heeft voorzien, zou men geneigd zijn aan te nemen als men de lijst der jaarlijk- sehe productie nagaat. In 1842 bedroeg die 3(557 hectoliter en steeg allengs tot 41840 in 18(50, tot 271820 hectoliter in 1880 en tot niet minder dan 402540 hectoliter in het thans afgeloopen jaar. Met den goeden naam p van het bier heelt dus het verbruik wel ge lijken tred gehouden. Gevonden op den Openbaren weg: 1 zakmes: 1 horlogeketting; 1 kinderkousje met wollen sokje; 1 koperen vingerring; Rechthebbenden vervoegen zich aan het politiebureau. 340e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE(Vierde of laatste week.) Trekking van 4 en 5 Oct. (2000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amers foort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f70. 47(H) 6040 (3050 7687 7720 772513525 14601 15501 10550 en 19580. Te zamen 11 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 4675 4001 4753 5041 5980 0025 (5033 6955 L 60(54 7681 7704 7710 7720 7733 ia502 13511 13533 13537 11620 14025 14631 1464314648 14658 14G08 14075 14700 15503 15509 15523 15532 15544 15555 15556 155571556415568 19535 10551 10552 10553 105561056119566 10575 10577 19584 en 19000. Volgende trekkingen geschieden van 68 October. Nevens de premie van f30.000 voor den laatst uitkoinenden prijs van f5000 of f1000 i, en de premie van f3000 voor liet laatst uit- 1 getrokken lot, zijn INGE RLE VEN: de prijzen jl van f5000, 6 van 1' 1000, '16 van f400, 15 van f200, 14 van 1' 1 (30 en 554 van f70. I)e Amcrsfoorische Courant (uitgave der frma 1 A. H. van Cleefl', bureau Muurhuizen) verschijnt J icderen Maandag- en Donderdagnauiiddog. -'-£m De abonnementsprijs bedraagt éen gulden per drie maanden; franco per post 1.15. Behalve de oftieieclc kennisgevingen, een boeiend feuilleton, artikelen over Aruersfoortsche instellingen, historische opstellen over Aruersfoortsche personen, toestanden en gebouwen, behelst het blad een over zicht van de belangrijkste gebeurtenissen in buiten- en binnenhuid, boekaankondigingen, verslagen van j. vergaderingen, tooneolvoorstelliugen, concerten, enz. Bij de intrede van haar 37eu jaargang is de cou rant aanzienlijk uitgebreid en stelde de i zich in verband met veleu, die bet haar i maken het blad aan alle billijke eiscben t beantwoorden. DE REDACTIE. Weinige weken later kreeg zij door Wiegands bemiddeling eene aanstelling in een telephoonkantoor. Het beviel haar daar wel niet, maar zij had ten minste eene bezigheid. Op zekeren dag werd hare aandacht getrokken door een jong meisje, dat zich blijkbaar daar ter plaatse bevond en niet gewoon was om zich in eene onderge schikte positie te bevinden. Hilda sprak haar aan, doch zij ontving korte ant woorden. Gerda Erdman zoo heette de nieuwelinge, scheen zeer zenuwachtig te zijn zij zag er bovendien zeer zwak uit. Eu toch gevoelde Hilda zich op on weerstaanbare wijze tot haar aangetrok ken zij droomde den geheelen nacht van haar en zoodra zij ontwaakteon dervond zij een heftig verlangen om Gerda weer te zien. Doch 'tjonge meisje was dien dag niet in het kantoor aauwezig. Tegen den middag verscheen een bejaarde vrouw die, zeer sterk op Gerda gelijkende, even verlegen als deze was. Zij deelde mede, dat 't meisje wegens ongesteldheid niet komen kon en dat zij hoopte, dat hare afwezigheid niet te veel stoornis veroor zaakte. j Hilda vraagde belangstellend, wat Ger da scheelde en verzocht vergunning om haar eens te mogen bezoeken, hetgeen haar gaarne werd toegestaan. Een der volgende dagen begaf zij zich op weg naar de familie Erdman, die de bovenste verdieping van een klein huis bewoonde. Na de steile trap met moeite beklommen te hebben, klopte Hilda aan de eerste deur, welke zij zag, zaehtken3 t aan. Een heer, niet al te zindelijk ge kleed, opende haar haastig en vraagde Hilda met eene hoffelijke buiging, wat zij begeerde. Nadat hij vernomen had,; wat zij weuschte, verzocht hij haar bin-JS nen te treden, alwaar mevrouw Erdmai* haar op beschroomde wijze ontving. tl Op de sofa lag Gerda. Haar gelaat! was doodsbleek en eerst toen Hilda hetf liefkoozend streelde, werden de wangen' met een lichten blos gekleurd. Hilda legde een bouquet rozen tusschen de ver magerde handen van de zieke en deze dankte de vrieudelijke geefster met eenige hartelijke woorden. „Gevoelt ge u lieden wat beter?" vraagde Hilda belangstellend. „0 ja, veel beter, hoewel ik toch zware hoofdpijn heb." Wordt vervolgd.

Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 5