Winkeliers in Garen en Band of Manufacturen, KENNISGEVING. HUWELIJK! Weiden van paarden. II- EyOOILM WEI- en HOOILAND. KOLEN, 101 Tl. KARKASDRAAD voor KORNETMUTSEN G. DE GROOT, Advertentiën. meid-alleen, A. G. KAPLANSKIE STEENKOLEN VERKOOPING verkoopen: WEI- en HOOILAND, Wei- en Hooiland, HUIS, welke zich belasten willen met den verkoop van prima kwaliteit, sterk concurreerenden prijs, gelieven zich te wenden met fraJ--J- franco brieven tot Fabrikant. DIEZERSTRAAT, Zwolle. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 17 Febr. Rengertje, d, van Jannetje Overhorst. 18 Febr. ïlendrikus, z. van Arend Jan de Goede en Sophia van der Velden. Petrus Theodoras, z. van Barend de Wilde en Hendrika Hellevoort. Lubbertus, z. van Dirk Johan Roraijn en Juliana Alberdina Reuman. 49 Febr. Wil lem, z. van Anciries de Wit en Gijsberta Butselaar, 20 Febr. Cornelis Breunis, z. van Cornelis Breunis Jansen en Christina Schenkbergen. Gerarda Wilhelmina, d. van Eva Smit. Wijmpje. d. van Peter Gouw en Wijmpje Hannessen. 21 Febr. Ariëtta, d. van Cornelis van Nieuwenhuizen en Eli sabeth van der Velden. Gerritje, d. van Cornelis van de Nautena en Hendrika van den Hengel. Bernardus Johannes, z. van Philips Albert Kraanen en Christina Geer- truida Steenbeek. 22 Febr. Gerarda, d. van Gerrit vanBijnene i Geertruida Veenen- daal. Janna Laraberta Janna, d. van Da niel van Loveren en Janna Lamberta Ruiten- Adolf, z. van Rijk Pothoven en Sorameling Teuntje Willemijntjo Schouten. GETROUWD22 Febr. Pieterf- en Helena van Appelen. OVERLEDEN: 10 Febr. Petrus Jacobus Bosselaar, 58 j. echtg. van Gijsbertje Uijlen- broek. 17 Febr. Joanna Kleintjes, 80 j. wed. van Renoldus'Franciscus Renkis. Carel Hoefsloot, 1 m. 48 Febr. Johannes Hendrikus Meijer, 44 j. Regina Theodora Coops, 2 m. 19 Febr. Neeltje van Kolf schoten, 59 j. wed. van Matthijs Lagerwey. Willem van 't Klooster, 62 j. echtg. van Willemijntje Klok. 20 Febr. Ken lev. aang. k. d. g. van Aaltje van de Meen. 21 Febr. Hendrik Kuipers, 07 j. wed. van Ca- tharina van Ee. Antonius Willem Jan Groenhuizen, 3 in. Hendrika van den Brink, 71 j. echtg. van Albertus van Dijk huizen. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den „Bunschoter Veen- en Veldendijk", geven "bij deze kennis dat de Bijgewerkte lijsten van Stemgerechtigde Ingelanden van htm Hoogheemraadschap, van heden af', gedurende 14 DAGEN ter inzage van de Ingelanden zullen zijn neder- gelegd die van het le DISTRICT ter Secretarie van de gemeente BUNSCHOTEN: die van het 2e DISTRICT bij C. SCHIM MEL Gzn. aan den Ham, te Hoogland. M. VAN BEEK, Dijkgraaf. JOHs. KNOPPERS, Secretaris. Amersfoort, 23 Februari 1893. Een net degelijk heer met gunstig uiterlijk en van middeib. leeftijd, een zeer nette po sitie bekleedende en in het genot zijnde van vast inkomen en flink pensioen, zoekt langs dezen meer gebruikelijken weg een zeer nette DAME eveneens van middelh. leeftijd, eenigszinds gefortuneerd met deugdelijk doch opgeruimd karakter. Stipte geheimhouding wordt verzekerd. Uitvoerige brieven met of- zonder portret worden ingewacht onder letters W. D. G. Bureau Amersfoortsche Courant, Muurhuizen 60. Gevraagd te Utrecht een fatsoenlijke DIENSTBODE als van goede getuigen voorzien. Franco brieven onder letter E, bureau Amersf. Courant Muurhuizen B 60. Tandarts N. W. Leidsch estraat. 55 Amsterdam, is eiken Vrijdag in het Hotel MUL LER te Amersfoort van 402 uur te consulteeren. Groot- en Kleinhandel in Cokes, Anthracit en Briquetten, tegen ooncurreerende prijzen. Bestellingen worden aangenomen bij den Heer B. A. VAN RU1JVEN, Langestraat A 8. I. I. BOSCH, Amersfoort. Stationsplein. De COMMANDANT der lie Afdeeling ie Regiment Veld-artillerie te Amersfoort zal op Vrijdag den 3 Maart e. k. des middags om 42 uur te zijnen bureele in de kazerne der bereden wapens openbaar aanbesteden: Het weiden der paarden van liet le Regiment Veldartillerie (garnizoe nen AMERSFOORT en UTRECHT) gedurende het weide-seizoen 1893. De voorwaarden liggen ter lezing van 1012 uur voorm. op genoemd bureel. van ft De Notaris A. H. DRIJFHOUT ÊLfkv Als HOOFF te Amersfoort, zal op Zaterdag 4 Maart 1893, 'snam. 2 uur, bij H. DEKKERS te Bunschoten, in het openbaar In de gemeente BUNSCHOTEN. No. 1. Een perceel uitmuntend te Spakenburg, onmiddellijk achter de huizen, kad. sectie C, n°. 884 groot 131 40 H.A. No. 2. Een perceel best in den Noorderpolder, nabij den dijk, kad. sectie C, nos. 258 en 259 te zamen groot 1 91 80 H.A. No. 3. Een perceel aan den Nieuwenweg kad,- sectie A, no 938 groot 0,7(580 H. A. Betaaldag der kooppenningen 5 Jnni 1893. Nadere informatiën geeft Notaris. DRIJFHOUT VAN HOOFF. voornd. Groot- en Kleinhande in schipbrug aldaar met den ijsgang was weg genomen, over de spoorbrug zijn weg te ne men. Een paar maal was dit al goed gegaan, toen een spoorwegbeambte hem op die brug staande hield en blijkbaar de gegevens wenschte te verzamelen voor een proces verbaal. Onze Bosschenaar, ook niet vervaard, krijgt zijn portefeuille voor den dag en toont den beambte een kaart. Deze groet op het zien van dit document, eerbiedig en staakt, onder het maken van excuses, zijn ver der onderhoud. De getoonde kaart was het bewijs van lid maatschap van de Bossche ijsclub. Zaterdagavond omstreeks half tien werd aan het huis van de familie W. opdeLeid- schekade te Amsterdam gescheld. Toen de voordeur werd geopend stapte een man, die heel brutaal riep: »Ik ben 't mevrouw," binnen. De juffrouw en de meid, die alleen thuis waren kenden den man volstrekt niet, doch deze liep door, waarschijnlijk met het plan hier of daar iets van zijn gading te vinden. De beide vrouwen waren zeer verlegen met het geval, daar (le man pertinent weigerde het huis te verlaten en waarschuwden de politie. Toen de agenten echter kwamen, gelukte het hun eerst niet binnen te gaan. daar de indringer zorgvuldig de deur gesloten hield. Eindelijk slaagden zij er in de deur te ope nen en na veel moeite den ongenoden gast naar 't bureau t,e brengen. Hij heeft dus zijn doel niet bereikt. Wel zal hij zeker eenigen tijd voor zijn brutale indringerij achter slot en grendel gaan. Gisteren vierden de drielingmeisjes vanR. K laussen, te Nijmegen, hun eersten verjaardag. Wekt reeds de geboorte van een drieling de belangstelling op, zeldzamer is het nog als de kinderen allen in het leven blijven en gelijk (lezen, groeien als kolen. De drie eerstelingen van dit echtpaar be hoeven ieder afzonderlijk voor andere kin deren van hun leeftijd niet onder te doen. Het komt meermalen voor, dat twee jeug dige harten elkander vinden, doch dat fi- nancieele bezwaren een huwelijksvoltrekking in den weg staanengagementen van tien en meer jaren getuigen dan van de stand vastigheid van beider liefde. Wat echter te denken van een huwelijksvoltrekking, die negentig jaar wordt uitgesteld? Wij ontvingen een bericht van ondertrouw gedateerd Mar seille Rotterdam, (5 Februari 4893 met de kennisgeving, dat de huwelijksvoltrekking bepaald is op 22 Februari 1983. In zulke bruidsdagen kan nog eens een fuifje gegeven worden I Hoe nuttig in den regel de dames ook zijn, die men bestempelt met den naam van »bakei-s", menig kraamheer heeft al eens ondervonden, dat ze soms ook erg lastig kunnen wezen. Zoo moest een bewoner van liet. Sarphatipark te Amsterdam voor eenigen tijd, liefst nog wel 's nachts, zijn baker uit huis zetten, omdat de juffrouw zwaar be schonken was. Maar een nog onaangenamer geval had een kraamheer, wonende aan de Ruysdaelkade. Het ergste was nog wel, dat fiij voor de eerste maal de vadervreugde smaakte. Zondagnacht was de man al te bed, toen hij door zonderlinge geluiden werd gewekt. Klaar wakker zijnde, hoorde hij heen en weer loopen en eenig onraad vermoedende, ging hij in nachtcostuum in de gang kijken. De man kleurde van schaamte, want in de gang zag hij zijn dienstmaagd en zijn baker. En wat deed de baker raar. Fluks eenige onmisbare Kleedingstukken aangetrokken en toen kon hij zijn onderzoek voortzetten. Toen zag hij haar, van wie het wel en wee van de kraamvrouw zoozeer afhangt, kruipende over de marmeren steenen en kermende van pijn. Mijnheer, het ergste vermoedende, spoedde zich naar zijn bijwo- nenden dokter, die na eenige oogenblikken met hem mede ging. De dokter, afgaande op de verschijnselen, dacht onmiddellijk aan vergiftiging, en beval, in afwachting van de geneesmiddelen die hij vooi-schreef, melk toe te dienen. »Maar baker," klonk het eindelijk uit den mond van den kraamheer, »heb je wat ge bruikt?" «Och meneer," klonk het onder afwisse lend zuchten en kennen, »ik zocht in de keukenkast naar een schoon glas, toen ik in het hoekje zag staan een halffleschje, waarop stond »Madera". Och, ziet uwe, ik heb altijd zooveel van madera gehouden, dat ik den lust niet weei-staan kon, en eenfermen slok nam van »De terpetijn", schreeuwde de dienstmaagd, baar in de rede vallend, terwijl ze haar han den in elkaar sloeg. Het raadsel was opgelost. Maar nu komt nog het mooiste. Toen de kraamheer zijn vrouw wat op de hoogte had F;ebracht van hetgeen er was geschied, keerde lij bij de baker terug, die in dien tussehentijd ai wat was opgeknapt. Natuurlijk maakte mijnheer eenige aan merkingen op baar nachtelijke drinkmanie, maar jawel, daar begon de dame uit een heel ander vaatje te tappen. »Wat wou je meneer, mèn wat verwijten? Ik ben een eerbare vrouw; d'r is niemand, die, zie dat niet, op me te zeggen weet," en ze maakte met duim en wijsvinger een knip pende beweging, »maar ik zal jou verklagen wegens onwilligen manslag; mijn man is aan de pelicie hoor, die weet het precies", en zoo raasde de vrouw door en wist meneer niets beter te doen, dan te zwijgen en nadat de dokter uitgelaten was, den dienst bij de kraamvrouw te gaan waarnemen. Het kostte heel wat moeite, om, na het aanschaffen van een reserve-baker, nummer éen uit het lruis te krijgen. Ze bleef aldoor nog dreigen haar vroegeren meester te vervolgen. Kathreiner'sKneipp-Malzkoffie wordtin een gewonen koffiemolen gemalen en verder op de eenvoudigste wijze bereid. Zij staat trou wens onder voortdurende cotröle van het Chemisch Laboratorium van Dr. Van Hamel Roos en A. Harmens. Voorheen was de toe bereiding omslachtig, doch sedert de toepas sing van een nieuwe uitvinding bij de fabri catie, kan de Malzkoffie op dezelfde wijze als Java-koffie gezet worden. De gezonde drank, waarin zich geen cafféïne bevind, kost 27'/, pr. Va kg. en 45. ct pr. 'A kg. Het gebruik schijnt dan ook zeer algemeen te worden, want niettegenstaande de fabricatie eerst sedert betrekkelijk korten tijd op groote schaal plaats vindt, zagen de fabrikanten zich genoopt hun fabriek tot drie maal te ver- grooten. De Fransc.he infanterie-officieren zullen weder epauletten gaan dragen. Een tiental jaren waren de epauletten afgeschaft, maar thans geeft, de minister van oorlog als reden van de wederinvoering op, dat de epaulette altijd een versiering is geweest, waarvoor het Fransche leger een voorkeur had. Volgens de Berlijnsche bladen is de Duitscbe Rijkskanselier voornemens weldra in het huwelijk te treden. Eerstdaags wordt de ver loving verwacht van graaf Caprivi met de weduwe van kolonel Lehmann, te Tilsitt. De commissie voor het gedenkteeken voor Heinrich Heine te Dusseldorf heelt besloten op te komen tegen het besluit van den ge- meenteraad aldaar, die de vergunning tot oprichting er van in die stad heeft geweigerd. "Wanneer dit besluit gehandhaafd blijft^ zal de commissie vermoedelijk trachten elders haar plan uitte voeren, alleerst te Frankfort. Er valt geld te verdienen voor hen die het verdienen willen en er aanspraak op maken goede speurhonden te zijn. De gravin van Vlaanderen looft een millioen francs uit aan dengene die de dieven van haar juweelen opspoort. Indien Arton niet binnen 40 dagen voor de rechtbank verschijnt, worden zijn goede ren verbeurd verklaard en zal hij bij verstek veroordeeld kunnen worden tot het maximum van straf, nl. 20 jaar dwangarbeid. Binnen een paar dagen begeeft zich een deurwaar der vergezeld van een omroeper en een trom melslager naar de woning van Arton en zal hem opeischen voor de justitie te verschij nen. Deze eigenaardige ouderwetsche manier van dagvaarden werd indertijd ook gevolgd ten opzichte van Henri Rochefort en gene i-aal Boulanger. De kosten van de brandweer te New-York beliepen over 1892 niet minder dan S 2223 133 (f5556266) De commandant heeft een trac- tement van i'45,000, zijn adsistent f40,500. Een bataljons-commandant verdient 3300 f8250, een brandmeester f5400, een onder brandmeester f4500, een gewoon brandweer man f3750. Een zeker zeldzaam vo.orkomend geval heeft dezer dagen te Angers plaats gehad. Op het oogenblik (lat een pas-getrouwd paar uit de kerk kwam, gevolgd door de gasten, werd een dezer laatsten, een soldaat, aange houden door een sergeant en twee man, die hem naar de kazerne overbrachten, omdat hij zonder verlof afwezig was. Te Nanking bestaat een paar tweelingen nog merkwaardiger dan het bekende Siaraee- sche paar. Het zijn twee knaapjes van 8 jaar, die aaneengegroeid zijn, en wel zoodanig, dat zij het gelaat naar elkander toegewend hebben. Zij bewegen zich nimmer voor- of achteruit, maar steeds zijwaarts. Beiden kunnen niet te gelijk slapen. Duizenden menschen komen van heinde en ver om de knapen te zien, In de Amsterdammer biedt een bekend restaurateur zijn »bekende zalmbroodjes Pa nama-slordig belegd" aan. In het Roti. Nieuwsblad komtdc volgende merkwaardige advertentie voor: »Te koop een prachtige bedelaarsboek in een zeer milddadige buurt, inkomsten gemiddeld zes gulden per week. Borgstelling vereischte." Te Amersfoort zoo spoedig mogelijk TE HUUR gevraagd een goed onderhouden van minstens (5 j\ 7 kamers, voorzien van gas en waterleiding, liefst met tuin of tuintje. Franco brieven onder No. 69 aan den Boe.kh, I firma PULL, Apeldoorn. kaehei-, smee- en nootjes- Uokes, F.ngelsche en Belgische Anthracit en Briquetten, Muurhuizen en Singel,

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 3