PAARD Keukenmeid of GEROOKTE ELFT Heden Ontvangen CORSETTEN Hygienisches Frauen Corset, m .(sen vu win f Co. DE VREUBDFONTEIN. Correspondentie. Advertentièn. Dankbetuiging. Dankbetuiging gemeubileerde kamers, Ontvangen: Bron-, Minerale WATEREN. Umstands Corset RECHTHOUDERS COSSET S4MM H. HAMBURG, aanbesteden: Vroolijke STADSNIEUWS. Aanstaanden Zondag hoopt ds. J. A. Büh- ringer, predikant bij de Luthersehe gemeente te Maastricht, voor te gaan bij de godsdienst oefening in de Remonstrantsche kerk alhier. Door mannelijke en vrouwelijke stemge rechtigde leden der Remonstrantschegemeente alhier is Maandagavond gekozen het volgende tweetalJ. Hooijkaas Jr., proponent bij de Rem. broederschap te Rotterdam en H. A. van Oorde, Rem. predikant te Zwammerdam. Maandagavond zal uit dit tweetal een pre dikant worden gekozen. In de Maandagavond gehouden vergadering der Kiesvereeniging Geloof en Liefde werden tot candidaten voor het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier gesteld de heeren C. Bauer, J. J. Berends, E. S. Bijtelaar, J. van Haselen, J. J. Kleber, W. Kraaikamp Wz., C. Maas, Jhr. rar. A. M. C. Sandberg. H. W. Valevink, J. Zandiik, aftredende leden, en ter voorziening in de bestaande vacaturen de heeren: C. de Jongh, G. J. Slothouwer en P. van der Want J.Mz. De heer N. van der Veen werd als be stuurslid der Vereeniging herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan aoor het overlijden van den heer A. J. Bos, werd voorzien door den heer J. Zandijk als bestuurslid tekièzen. Bij Kon. besluit is aan kapitein W. M. H. Anten van het 5e regiment infanterie pen sioen Majoor J. G. Blauw, instructeur bij de rij en Hoefsmidschool, jhr. J. E. Meyer, ritmees ter-commandant van het depot-escadron van het 4e regiment huzaren, en J.'C. Gamerlingh Helmolt, ritmeester-instructeur van dat es- cadron, worden van hier overgeplaatst resp. naar 's Hertogenbosch, Venloo en Deventer. Kolonel F. IJpey vertegenwoordigt met de ritmeesters Braams en jhr. Strick van Lin- schoten het wapen der cavelerie bij de feesten te Arnhem te geven bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de rijdende artillerie. De heer C. Tap, leerling van de Rijks normaalschool alhier, is Maandag te Utrecht geslaagd voor het onderwijzers-examen. Gisteravond hield de heer Vosmaer, Direc teur der Keramische fabriek «Rozenburg" te 's-Gravenhage, in Amicitia alhier een voordracht over porcelein-fabricatie in het algemeen en die van het Rozenburgsche in het bijzonder. In een zeer bevattelijke rede schetste de heer Vosmaer het onderscheid tusschen aar dewerk en porcelein, liet de bestanddeelen zien waaruit de pate van het Rozenburgscb porcelein wordt saamgesteld, mengde die bestanddeelen, verklaarde de verschillende bewerkingen (het biscuit-bakken, het glazu ren) en lichtte alles door proeven toe. Zoo goot hij een kruikje, waarvan een exemplaar in ongebakken toestand, als biscuit-gebakken, beschilderd eu geglazuurd en geheel afgewerkt wei-den getoond. Hij deelde een en ander mede over de wijze van beschilderen van het Rozenburgseh en vergeleek die met de beschildering van Wedgewood, Sèvres en Chi- neesch. Zeker heeft de heer Vosmaer, zoowel door zijn keurige voordracht en zijn aanschouwe lijke voostellingen van het besprokene, den wensch doen ontstaan meer van dergelijke lezingen te kunnen genieten. Het publiek waaronder voor de eerste maal dames was ten zeerste voldaan. Morgen te elf uren begint, op het terrein van het koffiehuis De Arend buiten deArn- hemsche poort, de keuring van stieren en beeren toebeboorende aan leden van het Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde woonachtig binnen de afdeeling •Amersfoort." Des middags te half drie wordt in genoemd café een algemeene vergadering van de af deeling gehouden. In de Nuts-vergadering welke tegen he denavond 8 uur in Amicitia is uitgeschreven, komen aan de orde: de benoeming van drie bestuursleden, van afgevaardigden en ter voorziening in vacaturen, benevens verslagen van verschillende commission. Door het Burgelijk armbestuur werd in het vorig jaar, met inbegrip van f50 aan kleedings- en liggingsstulHcen, een bedrag van f7445,05 onderstand verstrekt aan 225ge- zinnen, en 409eenloopende personen, tezamen 1002 loden tellende. Briefjes ter bekoming van genees, heel- en verloskundige hulp en geneesmiddelen werden afgegeven ten getale van 1055. De in de vergadering van 29 November geregelde vaste bedeelingen be droegen in net geheel f418.95 per week, te genover f444.85 in het vorige jaar. De ont- j vangsten en de uitgaven bedroegen f7508,43. Onaer de ontvangsten is begrepen een sub- I sidie van f7115,12 uit de gemeentekas. 1 De hoogere uitgaven aan onderstand in 4892 bedroegen die f6695 sproten voort uit den onvermijdelijken onderstand verstrekt iri meerdere buitengewone geval len, o. a het doen verplegen van verlaten kin deren en in het bijzonder tijdens het heerschen van typheuse koortsen, vooral ook doordien, vermoedelijk tengevolg van den ongunstigen stand der kas van kerkelijke armbesturen, het aantal door het Burgelijk armbestuur be deelden met een twintigtal is vermeerderd, deels door de gift van een ongenoemden schenker en anderdeels uit de opbrengst van een muziek-uitvoering gegeven aoor werken de leden der vereeniging Harmonie, bestaan de uit stafmuzikanten van het 5e regiment infanterie werd de Secretaris-penningmeester in de gelegenheid gesteld in den iongst verloopen winter, driemalen om de 44 dagen, aan eiken bedeelde kosteloos een brood uit te reiken, waardoor eenigermate is tegemoet gekomen aan de behoefte van meer dan 700 hoofden van een gezin of eenloopende per sonen, hetzij door het Burgelijk armbestuur, hetzij door kerkelijke armbesturen onder steund. Dat 't toilet der dames tot. menige inspi ratie in poëzie en proza aanleiding geeft en gaf, is zeker de meesten onzer lezers niet onbekend. Een der aardigste gedichtjes is stellig wel het volgende, uit 't Italiaansch vertaalde Jupiter heeft bij zijn leven D' Engelen vleugelen gegeven; Aan de vorsten gaf hij kronen Aan de dichters den Helicone Aan de vrouwen, zoo slank als gezet, Schonk hij de liefde en.het Corset. Onwillekeurig kwamen ons die regelen in de gedachten, toen we een dezer dagen bij mejuffrouw C. M. Breyl alhier hare fraaie collectie coi-setten bezichtigden. Waren vroe ger verschillende medici ae meening toege daan, dat het dragen van corsetten voor de gezondheid schadelijk was, thans schijnen velen hunner tot een tegenovergestelde op vatting te komen, ten minste de «gezondheids- corsetten" doen dat vennoeden. Bovendien staat het vast, dat een goede snit eefi der eerste behoeften is bij het damescoi-set, ja we zouden bijna in de verzoeking komen, het den grondslag daarvan te noemen; maar we mogen niet te veel uit de school klappen. Alleen willen we hierbij nog voe gen, dat liet toch een verblijdend teeken mag heeten, dat het «smaakvolle van het toilet" en het «gezondheid bevorderende" te genwoordig bij het corset elkander de hand reiken en daarom raden we onze dames aan, om, vooral nu aan de «chic" geen afbreuk gedaan wordt, daarop te letten. Voortaan be hoeven «de heeren" met geen medelij dende blikken meer de slanke figuurtjes, de dunne tailles der dames te bewonderen. Der gelijke schoonheden behoeven tegenwoordig, dank zij de vooruitgang en wanneer de dames haar verstand gebruiken, niet meer gekocht te worden ten koste van allerlei kwalen. Burgelijke stand van Amersfoort. GEBOREN42 April. Johannes, z. van Ja cobus van Nimwegen en Hendje Middelaar. 13 April. Otto Pieter, z. van Otto Broekhuijsen en Jacoba Geurtse. 14 April. Jacoba, van Willem Dijkhuizen en Geertruida Hagen- beuk. Gerritje, d. van Arie Kamphorst en Gerritje Wallet. 46 April. Antonia, d. van Jan Buijs en Willemina Hoefsloot. 17 April. Barbara Hendrika, d. van Joannes van Koeken en Christina van Keulen. Mauritius Fran- ciscus Antonius, z. van Hendrik Christiaan Adolph de Jong en Jeannette Lamberta Ge- rarda Geerligs. Maria, d. van Teunis Hoo- gevest en Janna van Laar. 18 April. Chris tina, d. van Barend van de Water en Bartha Martha Meijer. Hendrika, d. vanZegervan Appel en Hendrika Leijenhorst. Marinus, z. van Marinus van den HoofT en Gerritje Kroes. 19 April. Cornelis, z. van Pieter van den Berg en Petronella Kamminga. Wilhelmus Hendrikus Franciscus, z. van Hen- drikus Franciscus Huurdeman en Cornelia Gerarda Batham. Gerrit Antoon, z. van Cornelis van Zwol en Antonia Blok. 20 April. Gerard, z. van Antonius van Wage- ningen en Willempje van de Logt. ONDERTROUWD: 14 April. Antonius Jo hannes Smeeing en Maria ae Goede. Aart van Doornik en Alberta van der Geld. Petrus Henricus Hubertus Voss en Mathilda Geertruida Maria Hubertina Hamers. 20 April. Johannes van Huussen en Maria van Grol. Jacob van der Laak en Jannetje van Kommer. Adam van Eeden en Pieternella Koetsier. Wilhelmus Bartholomeus Smit en Johanna Petronella Rouwhorst. Pieter Kraan en Maria Hartman. Jacob Bast en Anna Maria van den Akker. Rijkert van den Brink en Maria Elisabeth van Minnen. Jacobus Richardus Callenbach en Catha- rina Quirina van Gheel Gildemeester. Jo annes Marius Wilhelm Scheltema en Beatrice Marian Howes. GETROUWD49 April. Antonius Lodowi- cus Butselaar en Johanna van Maanen. Johannes Verleng en Hendrika Catharina Butzelaar. 20 April. Gerard Frederik baron van Till en Margarita Catharina Cornelia Hussum. OVERLEDEN13 April. Een levenl aang. kd v. g. van Johannes van Minnen en Clara de jjree. 44 April. Cornelia Alida Schmidt, 59 i. ongeil. 15 April. Bernardus Daniel Pijpers, 10 m. - 17 April. Rijk van Benue- kom, 66 j. echtg. van Dirkje Koops. Eva Cohen, 50 j. echtg. van Philip Iroulder. 10 April. Hendrik Smeeing, /0 j. echtg. van Jacoba Jacobs. Gevonden op de openbaren weg: Een onderstuk van een gouden oorbelletje en een schaar. De rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van politie. Onzen dank aan den vriendeiijken lezer, die ons het Maandblad toezond. We zonden ons antwoord aan de Redactie van dat hoogst nuttige orgaan. Red. Ondertrouwd JACOB BAST en ANNA MARIA VAN DEN AKKER. Amersfoort, 20 April 1893. Voor de talrijke bewijzen van be langstelling die de onclergeteekenden gedurende de laatste dagen mochten ondervinden, betuigen zij hunnen har- tel ij ken dank. J S. VAN EMBDEN. M. VAN EMBDEN—Wolff. Amersfoort 20 April 1893. aan allen die blijk gaven van hunne belangstelling ter gelegenheid van mijne bevordering als gemeente-amb tenaar. J. C. LEINWEBER. Amersfoort, 19 April 1893. TE KOOP een zeer sterk, goed gedresseerd PAARD gemakkelijk ia alle gangen. Aftands, vos, ruin 1.55 meter, nadere in form. per brief lett. D, bij den boekh. P. S. DE GROOT, Amersfoort. Er wordt t e ^Amersfoort ge raagd tegen 1 MEI een R. K. goed kunnende koken en werken. Brieven franco onder letter B aan het Bureau der Amersf. Ct. Muurhuizen 60. De Kapitein der Artillerie BRANTS vraagt 2 3 ruime, net liefst met pension. Br. fr. bureau Ameusfooutscue Courant, Muurhuizen 60. M. v. d. VLIS, Hof, hoek Larendelstraat. Steeds voorhanden alle soorten natuur Groot- en Klemhandel in kachel-, smee- en nootjes- KOLEN, Cokes, Eugelsche en Belgische Antliracit en Briquette», bij BONT I. Muurhuizen en Singel. Soeieté Charantaise. Cognac fin Bois f 1 40deLiter Deze Cognac om linre goede hoedanigheid in Frankrijk en Holland sedert jaren gezocht, wordt nn geleverd In hemande (lesschen van Liter inhoud, voorzien van scheikundig attest. Mcngelieveop verzegeling nauw keurig acht te geven. Verkrijg- i>n.ir A Contant hij Th H. G. BRAND8EN, in DE MOOR, Amerafoorl. eeiie zeer uitgebreide keuze in alle mogelijke waarbij vooral uitmunten in de nieuwste vindingen. door geueesheeren ten zeerste aanbevolen. naar de nieuwste aanwijzingen verbeterd. Orthopaediseh Corset uitmuntend door elegance en duurzaamheid. voor VROUWEN en MEISJES, naar de nieuwste en beste systemen, tevens CORSET; een uitmuntend middel tegen ruggegraats- verkromming of vernauwing der borstkas. voor jonge MEISJES, alleen voor het boven lijf, met. elastieken gordel; licht, stevig en zeer gezond. Aanbevelend, 0.1. IlSTi, Langestraat 01, Amersfoort. TANDARTS (Nieuwe Wet) Kloveniersburgwal 137 te Amsterdam, is eiken Vrijdag te spreken ten huize v/d Heer J. VAN WESSUM, Langestraat F 44, voor liet maken van kunsttanden en gebitten. C landheelk. operation zonder pijn. COMMISSIONSAIIIS In EFFECTEN. Langestraat F 5. Ontvangen gelden i» deposito van af/T00, en veelvouden van dien tot de volgende rente met 2 dagen tevoren opvragens 2'/a% 45 3 voor3 maanden vast3'/4% 6 37j 1 jaar 4 koopen en verkoopen effecten, incasseeren wissels, enz., koopen coupons tegen voor- deelige koersen. De heer D. SCHIMMEL zal op DINSDAG 2 MEI 1893, des voormid dags te elf uren, in zijn Hotel aan de VAR- KENSMARKT te Amersfoort publiek MËet vernieuwen van hei woonhuis wijk E IX o. 26' o a tt fien ïë'est- singel te Amersfoort. Bestek en teekening liggen in genoemd bötel ter inzage. Aanwijzing, door den architect W. H. KAM op Zaterdag 29 April 1803, 's voormiddags te elf uren. Om te lachen en te laten Lachen. Nieuw Voordrachtenboek, bevattende 12 komieke Scènes, Liederen enz., door D. JUNIOR. Prijs f 0,30 Nieuw komiek Yoordrachtenboek, be vattende 13 komieke Scènes, Coupletten enz, door D. JUNIOR. Prijs 0,30. Het onfeilbaar recept, kluchtige scène voor 2 heeren, door D. JUNIOR. Prijs 0,20. Schijn bedriegt, grappig stukje voor 2 dames door 1). JUNIOR. Prijs f 0,20 Keukenmeid en Boerenknecht, luimig stukje met zang voor l heer en 1 dame, door 1). JUNIOR. Prijs f0,20 Zeven minnaars in vier weken. Was ik maar een jongen, on Susanna Neteldoek; drie komieke voordrachten voor 1 dame, te zamen ƒ0,20. Bestellingen op bovenstaande komieke boeken worden door alle soliude boekhande laren, alsmede door den l itgevcr dezes aan genomen, terwijl ze tevens na opgave van het verlangde en ontvangst van het bedrag per postwissel of in blauwe postzegels franco worden toegezonden door den Uitgever. J. 1. DIJK, Grachtstraat, Groningen

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2