Donderdag 4 Mei 1893. No. 4246. 37e Jaargang. KENNISGEVINGEN. I Binnenland Uitgave FIRMA A. H. VAN CLE EFF te Amersfoort. Dit blad verschijnt Maandag- en Donderdagnamiddag. Abonnement per 3 maanden f 1. Franco per post 4.45. Advertentiën10 regels CO Cents.; elke regel meer 40 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, ofQcieële- en onteigeningsadvert. per regel 45 Cents. Reclames per regel 25 Cents. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Bureau MUURHUIZEN hoek Kortegracht, Wijk B. 60 i het korps; tot luit-kol. de maj.jhr. Oproeping van Verlofgangers. De BURGEMEESTER der gemeente Amersfoort. Gezien de aanschrijving van den heer Commissaris der Koningin in de provincie 11 April 1893, n°. 1, N. M. en 8. (Provinciaal-blad n« 86), betreffende de opkomst ondei verlofgangers der nationale militie te land, van de lichtingen 1890 en 1891 Utrecht van den ondef de wapenen van "Brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden," dat bij de op het koninklijk besluit van den _:i 10J10 .,o on ii.i_i j__ r,, 1 April 1893, n°. 26, gegronde beschikking van den Minister van Oorlog dd. 7 April 1§93, VII Afdeeling, Militie en Schutterij, n». 132, bevelen zijn gegeven tot het oproepen m werkelijken dienst in den loop van dit jaar, krachtens art. 125 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad n» 72), betrekkelijk de nationale militie, van verlofgangers der militie te land, en dat dientengevolge is bepaald, dat de oproeping onder de wapenen van de verlofgangers der militie te land, bedoeld bij genoemd besluit, zal geschieden voor de tijdvakken, vermeld op den hierna volgenden STAAT, behoorendo bij de beschikking ran den Minister van Oorlog van 7 April 1893, Ylle Afdeeling, militie en schutterij n°. 132. LICHTINGEN. Regiment Grenadiers en Jagers. Ie Regiment Infanterie. 1891j lo Regiment Huzaren. I le Regiment Veld-Artil- lerie. ONDERDEELEN. le 3e en 5e idem. I 2e, 4e en 6e idem. le Treincompagnie (met uitzondering van hen die van het wapen der ca- I vallerie daarbij zijn over geplaatst). 2e Treincon Korps Rijdende Artillerie reincompagnie (alsv) le, 3e en 5e Bntterij. 2e, 4e en 6e idem. Korps Pontoniers. Korps Torpedisten. le Peloton, le Compag nie (plaats van opkomst fort de Ruyter). I 2e Peloton, 2e Compag nie (plaats van opkomst den Helder). I 2e Peloton, le Compag nie (plaats van opkomst Hellevoetsluis). I le Peloton, 2e Compag nie (plaats van opkomst fort aan den hoek van Holland). le Regiment Vesting-Ar- 6e, 6e, 7e, 8e en 9e Comp. tillerie. le, 2e, 3e, 4e en 10e idem. le, 3e, 5e, 8e en 9e idem. j 2e, 4e, 6e, 7e en 10e idem. 1 6e, 7e, 8e, 9e en 10e idem. ae »l le, 2e, 3e, 4e en 5e idem. 9e en 10e Compagnie.. 1890 (uitgezonderd de ves- tingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde inden eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, n*. 18) 1891 (uitgezonderd als bo ven) 1891 (de vestingtelegrafis ten vorenvermeld) Korps Pantserfort-Art. Korps Genietroepen. le Comp. Hospitaalsold. 2e en 4e le en 5e idem. le Compagnie. £e idem. 3e idem Van 28 Juli tot 30 Aug. 14 Aug. 14 Sept. 11 Aug. 14 Sept. 16 Aug. 19 Sept. 28 Juli 1 Aug. 21 Aug. 23 Sept. 15 Juli 18 Aug* 20 Juli 13 Juli 21 !Aug. 9 Aug. 14 JuU 2 Mei 23 Aug. 16 Aug. 23 Sept. 13 Sept. 17 Aug. 5 Juni 6 Juni 10 Juli. 18 Juli 21 Aug. 2 Juni 8 Sept. 23 Mei 17 Aug. 4 Aug. 25 Aug. 26 Juui. 20 Sept, 7 Sept. 28 Sept 8 Juni 12 Juli. 6 Juli 9 Aug. 20 Juli „23 Aug. 14 Aug. 16 Sept. 18 Sept 20 Oct. 6 Juli 9 Aug. 22 Juni 26 Juli. 25 Mei 28 Juni. 19 Juli 22 Aug. 4 Mei 27 Juni. 11 Aug. 14 Sept Naar aanleiding van het vorenstaande worden de bedoelde verlofgangers onderricht, dat het aan hen verleend verlof wordt ingetrokken, en dat zij by de opkomst onder de wapenen van hunne verlof passen moeten zyn voorzien, zoomede van de voorwerpen van kleeding en uitrusting; door hen by hun vertrek met groot verlof medegenomen; dat zy, die door ziekte buiten staat mochten zijn om op te komen, zoodra mogelyk ter secretarie zullen moeten overleggen eene op gezegeld papier geschreven en behoorlijk gelegaliseerde geneeskundige verklaring en dat zy zich, na bun herstel, onverwijld bij hun korps zullen hebben te vervoegen, wordende overigens aan de verlofgangers uitdrukkelijk bekend gemaakt, dat men zich in geen geval kan beroepen op het niet ontvangen eener bijzondere oproeping, en dat de tegenwoor dige kennisgeving, welke iènig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen, hen by niet-verschijning onder de wapenen in verzuim stelt. De verlofpassen der manschappen moeten vóór vertrek uaar het korps ter gemeente-secretarie van de vereischte aanteekeningen worden voorzien, terwijl de verlofgangers op den dag voor de opkomst be paald, vóór vier uren na den middag bij het corps aanwezig moeten zijn, waarvan slechts in enkele ge vallen mag worden afgeweken, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen ter gemeente-secretarie. Amersfoort, den 29 April 1893. De Burgemeester voornoemd. F. D. SCHIMMELPENNINCK. SCHOUW. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 22 van het reglement op het on derhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Provinciaal blad No. 102), alsmede art. 104 van het algemeen politie-reglement voor de gemeente; Doen te weten, dat de bij voormelde artikelen bedoelde voorjaara-achouw over de wegen, alooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Donder dag, den 18. Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 1. Mei 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien eene missive van de Districts-commis- sie van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden d.d. 25 April 1893; Doen te weten, dat de gewone jaarlijksche collecte aan de huizen der ingezetenen ten be hoeve van voormeld fonds zal plaats hebben op Maandag, den 8. M e i aanstaande, des voor- middagB te 10 uren. Burgemeester en Wethouders meenen de inge zetenen te moeten herinneren, dat het doel der instelling niet alleen is, om hulp en bijstand te verleenen aan de verminkten en infirmen van Waterloo, doch ook om jaarlijksche gratificatiën te verstrekken aan Nederlanasche militairen, die werkelijk in en door den dienst, infirm zijn ge worden, alsmede aan Veteranen van veertigjarigen dienst, en hen tevens te moeten opwekken om, evenals in vorige jaren, medetewerken tot be vordering van deze vaderlandslievende instelling welke alleen door milde giften tn ruime bijdra gen voortdurend aan haar nuttig doel zal kun nen blijven beantwoorden. Amersfoort den 1 Mei 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Bij Koninklijk besluit zijn benoemdbij den gene- ralcn staf, tot luit-kol., de maj. W. E. A. Wüuperman, van dien staf; bü de cavalerie, tot li it.-koï. de maj. jhr. A. W. van der Wyck, van het wapen, thans op non-activiteit; bij het le reg. huz., tot kol., deluit- kel. F. C. W. Juckema van Burmania baron Rengers, Feuilleton. Naar het Duitsch door S 2L> Het jonge meisje schrikte zelve van de innig heid, welke zij in haar woorden gelegd had. Walther was diep ontroerd. Dat Alice hem lief had, had hij reeds lang begrepen en gevoeld, want ook hij beantwoordde ten volle haar nei ging. Een zalig gevoel doortrilde hem. O, hoe gaarne zou hij willen Bpreken, maar Rabu- kin, Rabukin I „Alice," fluisterde hij eindelijk hartstochtelijk. „Walther," stamelde zij, nauw wetend wat zij zeide. Hij wilde oogenschiinlijk nog verder spreken; doch al wat zij vernam, was een diepe zucht. „Wat scheelt u?" vraagde Alice bezorgd. „Niets, niets," hernam de jonge rechtsgeleerde afwerend. „Ik ben wat overspannen. Als ik flink geslapen heb, zal het wel voorbij zijn." Juist had men de kleine villa, waar mevrouw Von Lindenau woonde, bereikt. Men nam afscheid Van elkaar met het bewustzijn een aangenamen avond doorleefd te hebben, welke de voorbode was van den grooten dag. Den volgenden morgen om tien- uur nam het feest een aanvang. Langzaam schreed de stoet door de straten. Op een rijk met bloemen ver M. van Reigersberg Versluys, van het korps, dir. van het remonte-dépótby het 2de r t r. -r gerwer— ai. de Limburg Stirum, van het korps, en is belast reg. huz., tot luit.-kol, de maj. J.*C. Lagerwerf! van net korps: huz., tot maj. de ritm. A. A. graaf bij het 3e reg. huz., tot r. van Limburg Stirum, van met het bevel over het 3e reg. huzde luit.-koL W. J. H. Romer, van het korps; bij den plaatselijken staf, tot kapt. plaatselijk-adjud. te Breda, dele-luit. M. C. D. van Vooren, van het 2e reg. inf., tot kapt., de le luits. B. R. de Breuk, H. L. Loots en J. A. Nuy, pkatsel. adjud., respect, te 's-Hertogenboech, te Rotterdam en te Nymegen. Voorts ajngepenaionneerd de kapiteins K. H. Bode, plaatselijk-adjud. te Breda, en W. F. A Schoevere. administrateur van het militair hospitaal te Am sterdam. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 4 Mei 4393 tot directeur-generaal der posterijen en telegraphie de heer J. P. Ha- velaar, oud-minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid; is de referendaris bij het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijver heid, M. G. de Bloeme, verbonden aan het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie en zijn hem opgedragen de functiën van administrateur bij het hoofdbestuur; enziju voorts benoemd: tot inspecteur der poste rijen voor Zuid-Holland de heerl. J. Dofïeg- nies, thans inspecteur der posterijen, werkzaam bij het hoofdbestuur, van welke betrekking hij eeivol wordt ontheven; met ingang van 4 Juli 4893 tot hoofdinspecteur der posterijen de heer B. J. Herweijer, thans directeur van het postkantoor te Amsterdam, uit welke betrekking hem gelijktijdig eervol ontslag wordt verleend. Tengevolge van deze reorganisatie van het hoofdbestuur krijgen ook de posterijen, even als tot dusver de telegraphie. hun eigen af zonderlijken hoofd-inspecteur, wien s-Gra- venhage als standplaats is aangewezen. Het rekenplichtig beheer van beide dienst takken voornoemd, tot dusver onder den referendaris, chef van comptabiliteit aan het Ministerie van Waterstaat, wordt 4 Januari van die afdeeling afgescheiden en opgedragen aan den benoemden administrateur bij net hoofdbestuur, voor de definitieve instelling van welk ambt, jn den vorm van een begroo- tingspost, de bekrachtiging van de Staten- Generaal noodig is. In verband met een en ander zullen amb tenaren thans werkzaam aan het Departe ment van Waterstaat, hij het hoofdbestuur der posterijen enz. overgaan. Naar men meldt zijn de voorwaarden, waarop de vergadering van Stad en Lande van Gooiland de vrije beschikking, gedurende zes weken per jaar, over de «gemeente sierden wagen stond de godin Hertha, hoog op gericht. Bloemen versierden ook haar weelderige lokken, terwijl het witte, ruime gewaad, dat in diepe plooien hare gestalte omhulde, daarmede rijkelijk versierd was. Walther liep als opper priester statig voor den wagen: daar achter volgde een afdeeling Germaansche oorlogslieden herdersknapen en herderinnen, bloemenmeisjes, ridders en edelvrouwen. Uit alle huizen kwamen bewoners gesneld om den stoet bewonderend te begroeten, 't Was reeds laat, toen men het geheele stadje doorkruist had, waarna de deelnemers zich voor een uur scheid den, om zich daarna weer te vereenigingen aan een gemeenschappelijken maaltijd. Walther, die als president aan het hoofd der tafel zat, wist allen onder den invloed zijner vroolijkheid en zijner beminlijke persoonlijkheid te brengen. Mevrouw Von Lindenau had hem nog nooit zoo geestig gevonden, Alice nog nooit zoo schoon gezien. Wellicht dat hij tot heden toe gewacht had met zich te verklaren. Frans Hartwig was buitengewoon vroolijk. De zware wijn, de warmte in de zaal oefenden een bedwelmenden invloed op den jeugdigen schilder uit. Elly gaf zich alle moeite om zijn overmoed te beteugelen. Vorst Rogansky had tegenover haar plaats genomen en wierp het jonge meisje, ofschoon thans openlyk ver loofd, voortdurend smachtende blikken toe. Een der aanzittenden, een rijk Engelschman stond plotseling van zijn zetel op en bracht een toastuit op den leider van het feest, „Walther Von Strausz, den zoon van den minister I" (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 1