m. van gelder i t. breemeF De collectie REGEN- en WINTERMANTELS, AMSTERDAM. lossing der aanwezige panden Kost en Inwoning, Advertentiën. Wollen Goeïereo, enz. enz. H. HAMBURG, WINTERAETIKELEN. ONTVANGEN: m. v. j. j. 11 jon. ii hoiAabbschi iii.ie De nakomelingen van den Nederlander Pieter Smit, die in de '17 eeuw naar New- Jersey vertrok, *00 bericht de Indépendance, houden nu al sinds meer dan twee eeuwen ieder jaar een familie-bijeenkomst. Dit jaar waren er op den familiedag 5647 peisonen bij elktiar. De oudste was 96 jaren Het Engelsch geneeskundig tijdschrift Lan cet maakt gewag van een vrouw, die vijftien maal haar man met tweelingen verblijdde en in 't geheel 33 kinderen kreeg. Daarvan verloor de rijkgeze^ende vrouw er 24 in den ouderdom van 4 maanden en jonger. De sociaal-democraten zijn van oordeel, dat het met hun beginselen niet meer strookt eei) kaartje te leggen met een spel, waarop heeren zijn afgebeeld. De Duitschers hebben die heeren of koningen vervangen door arbeiders, het voorbeeld volgende v.an hun Fransche broeders in de vorige eeuw. Heeds in 1793 waren er speelkaarten in gebruik, waarop de koningen verdwenen waren en plaats hadden gemaakt voor genius- sen. Zoo had men harten-genius(deoorlog); klaver-genius (de vrede), enz Te Baja in Hongarije had iemand de aardig heid uit een ooievaars-nest een der eieren te verwisselen met een ganzenei. Het wijfje broedde-de eieren uit en toen het vogelen- paar met verbazing het vreemde jong be merkte, nam de scherts, die men zich met het ei had veroorloofd, een ti-agisch einde, want het mannetje doodde het wijfje met den snavel, vloog weg en liet het jong omkomen. Een zonderlinge weddenschap. In een her berg te Schwanberg (Duitschland) ging een student de weddenschap aan, vijf zijden das sen in stukjes gesneden en toebereid met olie en azijn, op te eten. Een der voorwaar den voor de weddenschap was, dat de nieuwe saladesoort in zes minuten moest opgegeten zijn. De jonge man won de weddenschap glansrijk. De arbiters, die met het horloge in de hand den maaltijd bijwoonden, con stateerden dat alles in vijf minuten vijf-en- dertig seconden schoontjes was geconsumeerd en dat de man nog tijd had een en ander met tien glazen bier te bevochtigen. Of'them bekomen zal? Het eerste gymnasium voor meisjes in Duitschland is Zaterdag te Karlsruhe feestelijk ingewijd Heden zijn er de lessen begonnen, voorloop^ net 16 leerlingen. Hiermede is ook Duitsruland de weg tot llooger onderwijs voor vrouwen opengesteld, nu ook eenige Duitsche in Hoogescholen besloten hebben vrouwelijke studenten toe te laten, als deze bewijzen kunnen, dat zij het vereischte voor bereidend onderwijs hebben genoten. Bij een bekend geneesheer te Palermo ver voegde zich dezer dagen een jong heer, die zich voorstelde als markies Groppi en hem mededeelde, dat zijn jonge vrouw, met wie hij sedert kort gehuwd was, aan een hard nekkige kleptomanie( steelziekte) leed. Zij nam in winkels, bij haar kennissen en zelfs bij haar thuis voorwerpen weg en bi-acht die dan later, berouwvol en uit eigen beweging terug. Geneeskundige behandeling had tot nu toe niets gebaat, thans wilde de markies zijn vrouw onder behandeling stellen van een zoo beroemd psychiater, als de dokter was. Den volgenden dag kwam het echtpaar bij den geneesheer, die verrukt was over dc lieftalligheid van het ongelukkige vrouwtje. Zij toonde geheel zie heen vrouw van de wereld, slechts ontging het den dokter niet, dat zij, in een oogenblik dat zij zich onbespied waande, een pliotografie in een met diamanten be zette lijst, een aandenken van een rijke pa tiënte, en een gouden beeldje ontvreemdde. Dij 't. afscheid nemen voelde de dokter dat dó lijderes hein uit zijn das een kostbare brillunt stal. „II ziet het nu zelf, hoe ver het met mijn lieve, deerniswaardige vrouw gekomen is," zeide de echtgenoot doodsbedroefd tot den dokter. «Morgen breng ik u het ontvreemde terug." Het paar vertrok en de dokter wachtte, doch den volgenden dag verscheen de markies met de ontvreemde voorwerpen niet. Hij wachtte nog een dag en nog een dag, maar niemand kwam en de doktor twijfelt er thans niet meer aan, of hij is hetslacht- oll'er van een paar slimme oplichters geworden. De Amerikaansche spoorwegkoning Van- dorbilt is voornemens een a twee jaren in Europa te komen doorbrengen. Hij steekt den Oceaan over in een eigen stoomjacht, dat alles op dit gebied moet overtreffen. Het is 300 voet lang met een stoomvermogen van '(500 paardekracht. De receptiesalon, wit en goud, is in den stijl Louis XIV. Een uit gezochte bibliotheek is aan boord. De slaap hut van mevrouw Vanderbilt is met een schat van ingelegd ivoor en goud versierd. Drape rieën van rozekleurige zijde zijn er aller- wetfe op de smaakvolste wijze aangebracht. De woonkamer, waar het groen fluweel den t.0011 aangeeft, is een meesterstuk van com fort. Een paar andere «■alons, |in den stijl van het eerste Fransche Keizerrijk, hemelsblauw georneerd, wedijveren met elkaar in pracht. In de badkamer, niet minder weelderig inge richt, kan men zich baden in een zilveren badkuip. Dat de nieuwste vindingen op elec- trisch gebied aan boord ruime toepassing vinden, spreekt wel vanzelf. Het schip, dat te Birkelhead bij Liverpool gebouwd is, heeft den aanvankelijk geraam- den prijs van 100 000 pond st. 1 200 000 gld. belangrijk overschreden. Volgens de New-York Herald laat dezeewaardigheid niets te wenschen over. Alweder een romantische liefdesgeschiede nis in het romantische Beiersche Konings huis. Prinses Augusta Marie Louise van Beieren, dochter van Prins Leopold Maximi- liaan, een meisje van 19 jaar, is verloofd met een gewoon luitenant der lichte cava lerie. De familie was eerst tegen die verloving en de jonge officier werd naar een afgelegen garnizoensplaats gezonden; maar het Prin sesje werd ziek van verdriet, toen haar luite nant weg was, en om zijn dochter niet te laten verkwijnen, gaf prins Leopold eindelijk zijn toestemming. In het Journal d' hygiène wordt de aan dacht gevestigd op het gevaar, dat katten opleveren bij het heerschen van diphtberitis. De gezondheidscommissie te Londen geeft weer twee nieuwe voorbeelden daarvan aan. Een kat, die in aanraking kwam met een aan diphtberitis lijdend kind, werd ziek en infecteerde een ander kind. In het tweede geval speelden vijf aan diphtberitis lijdende kinderen met drie katten, die stierven, ter wijl bij de sectie dezer dieren bleek, dat zij aan diphtheritis waren bezweken. Daar katten zeer gemakkelijk door die ziekte besmet worden, neme men zich dus voor deze dieren in acht, als zij ziek zijn. Het jaarverslag van het Engelsch postbe- stuur bevat ook dit jaar weer zeer belang wekkende bijzonderheden. Besteld werden 1790 millioen brieven. 244 millioen brief kaarten, 535 millioen drukwerken, 16 millioen couranten en 52 millioen pakketten. Het gedenkteeken voor Andreas Hofer, pp den Iselberg te Innsbriick, zal den 28en Sept. aanstaande onthuld worden, in tegen woordigheid van Keizer Franz Joseph en verscheidene prinsen van zijn huis. Een kook- en toonkunstenaar, die kok is in een voornaam hotel te Weenen, heelt een muziekstuk getoonzet, «lat bet nuttige met het aangename vereenigt. Het is namelijk een «zachte eieren-polka" voor cornet a piston, welke, in de maat gespeeld, juist zooveel tijd in beslag neemt, als vereischt wordt om een ei goed zacht te koken. Dat vele landverhuizers, die van Europa naar Amerika vertrokken, om in de Nieuwe Wereld een inenschwaardiger bestaan te zoeken dan zij in de Oude konden vinden, teleurgesteld terugkeerden, is een verschijnsel, dat zich altijd heeft voorgedaan. In de laatste tijden is het aantal dier terugkeeren den schrikbarend toegenomen, zóo zelfs, dat hun aantal te Bremen alleen 10 a 20 pCt. meer bedraagt, dan zij, die van daar New- York vertrokken. Maar oovenal, doet zich die terugkeer naar het vaderland vooronder hen, die uit de landen aan de Middellandschc Zee afkomstig zijn, wier aantal, naar men uit New-York meldt, verdubbeld is. Men is in Italië bijgeloovig iets meer nog dan elders. In navolging van het konin klijke theater te Turijn, heeft men in het Goldonitheater te .Livormhet nummer van loge 110. 43 veranderd in no. 12bis. Als een treffend staaltje van de Russomauie der Fransehen deelt de Paris het volgende mede. De driejarige Hortense zit op den schoot barer moeder. «Van wie houdt ge meer, van pa of van ma?" vraagt de moeder. «Van Rusland," antwoordt Hortense. Twee toeristen in Zwitserland staan tegenover een prachtig grootse! 1 natuurtafe reel. De een spreekt zijn bewondering uit in de ineest verheven woorden'. De ander zwijgt. En hoe vindt gij het dan V vraagt de eerste. Net een natte spons. Een natte spons Ja, die kan je ook met geen woorden uitdrukken. H fee (ter maker. 759 Keizersgracht 759 tusschen Utrechlschestraat en Amstel <D i CD g O O M Abonnements-voorwaarden of Staleu worden op aanvrage franco toegezonden. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 307 312 318 330 338 349 1649 1674 1680 1686 7879 7895 7896 7900 7902 7917 7919 7956 7962 10818 10835 10893 10904 17605 17609 17637 17646 17656 17657 17066 17077 17686 17800 17821 17826 17827 18563 18577 18590 18591 18602 18619 18629 18637 en 18638. Volgende trekkingen geschieden 2629 Sept. en 37 Oct. Behalve de premie van ƒ30 000 voor den laatst uitkomenden prijs van ƒ1000 of hooger, en de premie van ƒ3000 voor het laatst uit getrokken lot zijn iugebleven de prijzen van ƒ100 000, ƒ15 000, ƒ10000, ƒ1500, 23 van ƒ1000, 32 van ƒ400, 41 van ƒ200, 95 van ƒ100 en 2049 van 70. te Utrecht (i. 1.) is dagelijks van 9 tot 12 uur des morgens geopend tot tot 10 October 1893. De op dien datum niet geloste panden wordeningevolgehetReglemeut verkocht. Rekeningen ten laste der Bank worden ingewacht bij den Liquidateur Mr. G. BLOM, Biltstraat 105. te Utrecht. Gevraagd tegen NOVEM BER, voor een Dame Gevonden op den openbaren weg: Een portemonnaie met geld, een dames ceintuur, een zwart kanten s jaaltje. ./T-D De rechthebbenden vervoegen zich aan het j gebruik van VRIJE KAMLK. hiu-em van nolitie I Brieven met volledige opgaaf van conditiën, bw eau un politie. I D Boekha„de| van Heden overleed tot onze diepe droefheid onze dierbare Broeder ae heer Johannus Wilhelmus Alexius Liingen, tijdig voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van bijna 69 jaren. Uit aller naam H. LüNGEN. R. K. Pr. S. SMEDING te Leeuwarden. I Utrechlschestraat, Si Amersfoort. In Garen, Band en Manufacturen. Specialiteit in Eau-de-Coiogne en Zeepen, UTRECHTSCHESTRAAT, 2 Voor de talrijke bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den neer A. J. HENDRIKS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Mevrouw de Wed. HENDRIKS— Everts. Amersfoort, 25 Sept. 1893. TANDARTS (Nieuwe Wet) Kloveniersburgwal 137 te Amsterdam, is eiken Vrijdag te spreken ten huize v/d Heer J. VAN WESSUM, Langestraat F 44. voor liet maken van kunsttanden en gebitten, C5- Tandheelk. operation zonder pijn. 343ste STA ATS'TO Tü it IJ. VIJFDE of laatste KLASSE. (Tweede week). Trekking van 21 en 22 Sept. (1900 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amers foort zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van 400 op No. 17089 «100 7861. Prijzen van f70. 331 336 1659 1671 1685 7881 10875 10882 17073 17699 17700 17831 en 18600. Te zamen 15 prijzen. de nieuwe stoffen voor li A Tl ES-CO STU lil ES van af de goedkoopste tot de fijnste qualiteiten. idem voor M E EII E W-CO S T VJ»I ES, WIX T E H- J A SS EX ens. WOLLEN- en MOLTONDEKENS in alle soorten en maten; TRICOT-ONDER GOEDEREN, HANDSCHOENEN, WOLLEN LIJFJES, enz. enz. die geheel compleet is, is dit jaar EXTRA groot, nieuw cu buitengewoou voordeelig. Aanbevelend, Bij den ondergeteekende verschijnt iederen Woensdag Weekblad voor Jonge Dames ONDER HOOFDREDACTIE Mevr. B. M. C. VAN WERMEBKERKEN—JUNIUS (Johanna van Wodde.) „l)c; Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad In Nederland voor Dames uit «le hoogste en beschaafdste kringen let hierop voor nwe advertentiën. Prijs per jaargang 4.50 fi:. p. p. ƒ5- Proefnummers gratis.

Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 3