KENNISGEVING. QAKUNTALA. Advertentièn. TOONEELUITVOERING STRAUSS-AVOND Herhaalde Oproeping. ONDERWIJZER """BT'TTrsTrr'EU'vrsr j, - aartsbisschop van Utrecht, mgr. 1'. M. -Snickers heeft benoemd tot kapelaan in de parochie van O. L. V. H. alhier den weleerw. neer E L. Kolkman. •^'Luitenant F. H. A. A. Wagner, van het 5e regiment infanterie hier, keert aanstaan den Zaterdag terug van zijn detacheering bij den wapencursus te Delftluitenant J. 'Woud stra. van het, zelfde korps, keert hier dien dag terug van zijn detaebeering bij de Nor maal Schietschool. Dezer dagen vroeg de Burgemeester van Emmerik schaatsen voor de arme schoolkin deren, opdat ook dezen zouden kunnen deel nemen aan het ijsvermaak. Zóo ver gaan we hier te lande niet; wij zijn al zeer tevreden als de kleinen schoeisel en kleeding hebben. Zijn er dan, die in deze vinnige koude, niet behoorlijk gekleed zijn Helaas ja. Vraagt 't maar eens aan de on derwijzers van de scholen aan Beekstraat en Koningsstraat en zij zullen u vertellen hoe veel knaapjes in hun klassezitten wier kleeding uit weinig meer bestaat dan een dun linnen kieltje, en meisjes die nu nog in hun zomer jurkje ter school komen. Wel hebben reeds de dames van kleeding van «Liefdadigheid" gedaan wat zï konden, doch aan kleeren is er altijd groote behoefte. En toch, wanneer we onze kleerkasten eens goed nazien, wie weet wat er dan nog te vinden is. 't Is zoo bitter koud en zoo'n afgedragen jurk, die toch binnenkort wordt weggegooid omdat ze geheel vergaan is van de mot., zou zeer welkom wezen. Bewaart dat goed toch niet omdat het misschien nog te pas zal kunnen komen, maar geef het nu, nu bet zeker te stade komt. Ook de «Katholieke kring" heelt zich aan gegord om de irieest behoeftige kinderen der verschillende armenscholen hiertevoor- zien van de ineest noodzakelijke kleeding- stukken. Hij wil daartoe aanstaanden Dinsdag een tooneel voorstelling geven in de Keizers kroon. De lijsten daartoe circuleeren reeds; het is volstrekt, geen verplichting de voorstelling te gaan bijwonen; maar toch is dit zeer aan te bevelenechter nog meer het teekenen op de lijsten. Op initiatief van luitenant Peltzer, hebben eenige onderofficieren van het garnizeen hier het voornemen om in liet begin van de vol gende maand in de groote zaal van Amicüia, een Soiree musiciile et amusante te geven, waarvan de opbrengst zal strekken ten voor- deele van den Vereéniging tot ondersteuning van hulpbehoevende oud strijders, vóór de Wet van 1877 gepensionneerd, die arm en hulpbehoevend zijn en waaronder zelfs ver minkt, slechts inet een pensioen van /'100 en minder zijn toebedeeld. Ook bier ter stede bestaat een afdeeling van die vereeniging, die veel goeds sticht en menig oud soldaat voor den bedelstaf behoedt; haar eere-voorzitter is majoor Tromp van Holst. Van de zijde der onderofficieren zal voor een degelijk en varieerend programma wor den zorg gedragen; Van Aken's kapel zal haar medewerking verleene». Van harte hopen wij, dat op de lijsten, die voor dat doel eerstdaags aan de ingezetenen zullen worden aangeboden, ruimschoots zal worden geteekend, zoodat de onderofficieren met met voldoening op bun werk kunnen neerzien. Met verwijzing naar achterstaande adver tentie merken wij op, dal. vanwege de 6a- ranten-Vereeniging op Woensdag 21) dezer in plaats van «De Vrouw van Papa," door hetzelfde operette-gezelschap zal worden op gevoerd «DeJCIeine Hertog" (Ie petit Duo). Feuilleton. Naar het Engelsch. Ze wierp het blonde hoofd achterover en lachte tegen de geschilderde engeltjes van het plafond. Zij wierp altijd het hoofd achterover, als ze lachte, omdat ze dun haar hals kon toonen, De president en zijn vrouw namen hun intrek in het hotel naast het station van Topaz, met het voornemen twee dagen daar te vertoeven. Tarvin en Sheriff namen den grooten man den gunschen dag in beslag, lieten hem alle merkwaar digheden der stad zien, wezen hem op de groote toekomst, welke Topaz tegemoet ging en wezen bij iedere gelegenheid op de groote voordcelen, welke een spoorweg zou afwerpen. De president was echter blijkbaar volstrekt niet van plan Topaz te begunstigen. Meer en meer bleek het, dat de „Drie Cs." voor Topaz verloren geacht konden worden, De moed begon Tarvin te ontzinken, te meer daar hij ook bij zijn terugkeer tot de overtuiging was gekomen, dat er een heelgroot wonder moest gebeuren om Kate van haar voor nemen. om over drie dagen de verre reis te aanvaarden, af te brengen. Zoolang bij voor Topaz vocht, kon bij Kate's bestaan vergeten, maar toen hij van Murtrie terugkwam, herinnerde hij zich barer met vlij mende smart. Zij had hem beloofd deel te nemen i Op de ijsbaan «de Maat" werd Maandag- I middag een wedstrijd in het schoonrijden I gehouden. Daaraan namen deel 1 darne en j 24 lieeren. De eerste prijs werd behaald door mejuffrouw van Dijk, te Soesterberg, met 28 punten de 2e door den heer Van Keulen, te Hamersveld, met, 27 de 3e door den heer J. Davids te Amersfoort, met 25è de 4e i door den heer J. Romijn, te Barneveld, met 254; Pe door den heer Henkers, te Hoogland, met 24i de tie door den heer 6. Bokkers, te Nijkerk, met 24 punten. Op uitnoodiging van de regelings-commis- sie, bestaande uit de heeren H. Bosselaar, F. Rauh, W. Stork en H. J. Vierdag, werden de prijzen met een hartelijke toespraak uit gereikt door luitenant H. A. Mos. De wedstrijd, begunstigd door schoon we der, werd opgeluisterd door een muziekkorps. De heer van de Pol, photograai sa 1 hier, nam instantané's van baan en rijder Morgenmiddag 1 uur zal op «De Maat" een wedstrijd worden gehouden voor de onderofficieren, k rporaals en manschappen van het 5e regiment infanterie hier in gar nizoen. De regelings-commissie bestaat uit de kapiteins Cheriex. Van Buureii en Stroeve, en de luitenants Van Bakel, Dorró, Bierman en Bruijn. De korpsmuziek zal zich doen hooren. Maandagavond werd in de Keizerskroon het laatste symphoriie-eoncert in dit Seizoen gegeven door stafmuzikanten van liet. 5e regiment onder leiding van den Leop. E. Beers, Als de drie vorige werd het flink bezocht en door een dankbaar auditorium ten volle gewaardeerd en genoten. Nu de pauze kwam er een uiting aan die erkentelijkheid en overhandigde de heer Duinoulin onder recht hartelijke bewoordin gen namens hen, die de verschillende con certen in dit seizoen hadden bijgewoond, aan den heer Beers een zeer li-aaien met zilver rijk gemonteerden dirigeerstok, als blijk van' warme sympathie. Dit fraaie geschenk, afkomstig uit de Koninklijke fabriek van goud- en zilver- j werken des hoeren Begeer te Utrecht, werd met ingenomenheid aanvaard door den heer Beers die, ook namens de executanten, harte- j lijk dank zeide voor het cadeau zoowel als voor de waardeerende woorden tot hem ge- sproken. Plaatsgebrek noodzaakt ons vele berichten uit te stellen tot een volgend nummer. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van geldicx ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 18 FEBR. aanstaande, 's namid. van half twee tot HALF DRIE, zifting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HKRM. P. VAN HASELEN, Secretaris-Penningmeester. DAGELIJKSCH E WATERSTANDEN van de Lnntersche Beek en de rivier de 1 Opgenomen des morgens acht ur Aan den bov, 1895 M. K. 5,47 4 5.47 1 h 5.46 j 6 5,45 7 5,44 8 5,44 i 9 5,44 3,01 1,70 BUR&ELIJKE STAND VAN AMERSFOORT GEBOREN: 5 Febr. Petrus Leonard us Hu- bertus, z. van Franciscus Petrus Hubertus Besters en Maria Wilhelmina Hubertina aan een tochtje naar do Warme Bronnen, dat hij voor den president en zijn vrouw georganiseerd had. Had hij niet het vooruitzicht gehad met Kate te zijn, dan zou hij in staat zijn geweest Topaz en den president den rug toe te keeren. Nu echter had hij zijn laatste sprankje hoop geveBtigd op een onderhoud met Kate. Hij wilde de zaak tot een einde brengen, en weigerde aan te nemen, dat ze inderdaad haar dwaasheid zou volhouden. Het uitstapje naar de Warme Bronnen moest dienen om den president en diens vrouw te toonen welke scnoone toekomt Topaz wachtte daar het zoo uitstekend geschikt was als winter- er blijf. Dat feit alleen moest de stad tot grooten bloei brengen. Behalve Kate hud Nick nog vier heeren uitge- noodigd: Sheriff, den directeur van het post kantoor. den redacteur van het dagblad van Topaz en een jongen Engelschniun. Hij hoopte, dat deze drie den president en zijn vrouw aan genaam zouden bezighouden en hij intusschen gelegenheid zou hebben met Kate te spreken. Zoodra hij kans zag, deed Tarvin zijn paard I achterblijven en voegde zich bij Kate. Zij bief I de sprekende oogen tot hem op. als smeekte ze j hem zwijgend den noodeloozen strijd op te geven, j I Maar Tarvin was vastbesloten en zou zelfs niet j geluisterd hebben naar een engelenstem. i Ik weet wel, dat je niet graag meer van j de zaak hooren wilt, Kate, maar ik moet nog maals met jo erover spreken, 'tls mijn plicht je j I te redden. I Beproef het niet meer, Nick, antwoordde j ze vriendelijk. Ik verzoek je dat dringend. Ik I inoot gaan; het is mijn roeping; ik wil niet Derkx. 6 Febr. Dina Maria Elbarta. d. van Êlbartus Hendrik Jan Meinen en Cor nelia van Niekcrk. - 7 Febr. Hendrik, z. van Geri-it Snijders en Maria Pctronella Meijer. 8 Febr. JobannesJacobusAlexander, z. van Johannes van Kempen en Maria Kleijn. Petronella, d. van Peter van Bek- kum en Aaltje Weerdman. Marti nus Reinier, z. van Tennis Wijnands en Dirkje Bosch. '10 Febr. Petras Jacobus, z. van Petrus Joseph us de Bruijn en Margareiha Bosselaar. 11 Febr, Hendrika. d. van Johannes Philippus van Oostveen en Wil- lemijna Tolboom. 12 Febr. Jan, z. van Evert Fluit en Beertje Bunt. GETROUWD: 12 Febr. Gijsbertus Mos fortman en Wilhelmina van Koot.13 Febr. Jacobus Langras en Hendrika van Barlingen. OVERLEDEN: 5 Febr. Een lev. aang. kd. m. gesl. van Dirk van Daal en Catrina van Eek. 6 Febr. Jacobus Berendse 3 j. Hendrika Maria van Doornik 52 j. echtg. van Hendrik Voip. 7 Febr, Marinus Vrug- terman 5 m. Johanna Haverkamp 63 j. ongeh. 10 Febr. Hermanns van Bogerijen 79 j. ongeh 11 Febr. Huibert Voordouw 79 j. ongeh. Rijndeis Prins 79 j. wedr. van Johanna Christina van Werkhoven. Catrina Morre 10 rn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, doen te weten, dat in dit jaar de navolgende markten gehouden worden: PAARDENMARKTEN Maandag 25 Maart, Donderdag 18 April, Dinsdag 20 Augustus en Donderdag 17 October. RUNDVEEMARKTEN Donderdag 4, 11. 18 en 25 April, Donder dag 2, 9 en 16 Mei. Vrijdag 24 Mei en Donderdag 18 October (Ossenmarkt). RUNDVEE-, SCHAPEN- en YARKENSMAKKT: (Weekmarkt) lederen VRIJDAG. Amersfoort, den 13. Februari 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMiCLPENNINCK. Do Secretaris, W. L. SCHELTUS. Den Oen Fehrunri 1895 over leed te Apf.i.dooun ten huize van hare zuster, mejuffrouw W. II. van MARLE, na eene zeer kortstondige ziekte, in den ouderdom van 75 jaren, onze geliefde Moeder en Be- nuwdmoeder Vrouwe S. P. C. van MARLE, Weduwe van den heer M. J. A. BANNIER. R. H. BANNIER. Arnhem, j C. BANNIER— I Roeters van Lennep. A M.J.BAKKER- Zl'IDWOLDE (Drente) Steenhergen, Bannier. S. a. bakker. C. g. bannier. f:. c. bannier— Dftry van Haefte: a. bannier. Hanford (Californië). Eenige en algemeene kennisgeving. Wegens buiten landsche betrekkingen eerst heden geplaatst. W. F. A. GROENHUIZEN, Havik, hoek Lavendelttraat. HORLOGE- en INSTRUMENTMAKER. anders. Soms heb ik een gevoel, dat ik düarvoor en voor niets anders op de wereld ben gekomen. Moeten wij niet uilen een werkkring hebben, Nick? Maak inij mijn taak niet zoo moeilijk. Dut doe ik wèlriep hjj uit. Ik zal het je zon moeilijk maken als ik maar eenigszins kun iedereen bukt zich voor je wil. Je vader en je moeder laten je precies doen wat je wilt; zij beseffen niet wat voor dwaasheid door je begaan wordt. Zie je, Kate, dat maakt me zoo woedend dat ik heel onaangenaam tegen je zon kunnen worden. Kate begon te lachen. Ju. dat geloof ik, Nick, maar dat kan me niet scheien; ik stel het zelfs on hoogen prijs. Kon ik voor iemand ter wereld mijn roeping laten varen, dan zou het zeker voor jou zijn wil je dat gelooven Och ja, gelooven wil ik het wel, maar 't is een kleine troost, ik wil jou hier houden. Dat weet ik, Nick, maar Indië heeft mij meer noodig niet juist mij, maar vrouwen die doen kunnen wat ik van plan ben. Ik zou je vrouw ku.inun worden, Nick. Niets is gemakke lijker dan dat, maar rust zou ik niet hebben. Ik zal nooit met iemand anders trouwen, Nick, eindigde ze met teederheid in haar stem. En met mij wil je dus ook niet trouwen? Neen, antwoordde ze zonder aarzelen. Hij dacht eenige oogenblikken over dit ant woord na. Ze reden naast elkaar. Hij liet de teugels los over den nek van zijn pony hangen, Allen die iets te vorde ren hebben van- of ver ity - gehuldigd zijn aan de nala ten schap van den Heer J. R. BOUW MEESTER, gewoond hebbende te Amersfoort en aldaar onlangs over leden. worden verzocht daarvan vóór 15 Maart 1895 opgave of betaling te doen ten kantore v;.n ondergeteekende aan de Utrechtschepoort te Amersfoort. A. N. J. VOS, Notaris. Allen die iets te vorderen RfifT hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den Heer H VOORDOUW, gewoond hebbende in het R. K. Liefdehuis te Amersfoort eu aldaar 10 Februari 1895 overleden, worden verzocht daarvan vóór 1 Maart 1895 opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende, aan de Utrechtschepoort te Amersfoort, A. N. J. VOS, Notaris. IN DE SOCIËTEIT „DE KEIZERSKROON" te AMERSFOORT, door (le wkrkende leden der vereeniging „DE KATHOLIEKE KRIN6" OP Dinsdag 19 Februari 1895. Opgevoerd zal worden: De terugkeer van Historisch drama in 4 bedrijven l:OOR dr. H. J. A. M. SCHAEPMAN. Het batig saldo zul worden afgedragen om de meest behoeftige kinderen der verschil lende armenscholen alhier, van de noodza kelijkste kleediiigstukken te voorzien. Entree bij inteekening fl.op den avond van uitvoering f 1.25. Aanvang S uur. DE VIERDE zal plaats hebben op Maandag* 25 Februari a. 3. IIET BESTUUR. Aan de O p e n b a r e Lager e School te LEUSBROEK, gemeente LEUSDEN, wordt gevraagd een Jaarwedde f 550. Inzending van stukken vóór 1 Maart e.k. aan den Burgemeester. L1 E F D A 1) I G H E I O. Onder deze rubriek worden, op verzoek van het bestuur van genoemde vereeniging, personen aan bevolen die volgons armbezoekers van Liefdadigheid daartoe in de termen vallen en door tegenspoed buiten werk zijn geraakt. Hij den heer Mezger, Zuidsingel 278, dos ochtends vóór 12 uur, of aan ons bureau zijn nadere inlich tingen ie bekomenhel opgeven der cijfers is vol- doeinle. Naaister dringend aanbevolen ÏT Werkvrouw zeer aanbevolen 2. Stoelen matter b. z. a. Ketteliupper en blikslager b. z. Eindelijk zeide hij Ik denk niet alleen aan mezelf, 'tls waar, dat ik je bij mij zou willen houden, maar de ge dachte. wanhopend maakt mii dat je aan zulke groote gevaren zult blootgesteld zijn, alleen, zonder bescherming. Ik zal geen nacht kunnen slapen. Ik kan er niet aan denken't is te afschuwelijk, 'tls schandelijk! 't Ia belachelijk. Je zult het niet doen! Ik mag niet aan mezolve denken, antwoordde ze zacht. Ik moet slechts aan die anderen denken. Maar ik moet, aan jou denken. Je zult mij niet er toe brengen aan iets of iemand anders te denken. Je vut die „roeping'' te ernstig op. Lieveling vervolgde luj op smeekenden toon is jou de taak op de zwakke schouders ge laden, de ellende der wereld to dragon? Overal is ellende. Kan jij die van de aarde doen ver dwijnen? Je zult je heele Leven lang steeds smartkreten hooren, wat. je ook doet. Wij allen hooren ze en kunnen ze niet tol zwijgen brengen, door niets. Het is de prijs, dien wij lietalen voor een enkel gelukkig oogcnblik. Dat weet ik wel, dat weet ik welik wil ook zelfs niet trachten die kreten niet te hooren. Neen, rnnar je wilt beproeven do oorzaak der kreten weg te nemen en dat is onzin. Je zoudt even goed kunnen probecren den oceaan met een theekopjo leeg te scheppen; 'tis on mogelijk. Wel kan je je leven weggooienO, Kute, bedenk toch nu en dag eens, wanneer je je armen om den aardbol heenslaat en beproeft hem omhoog te heffen met je kleine, zachte handjes, bedenk dan ook eens dat je meer levens verwoest dan dat van jou alleen I Wordt fnolffd.)

Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2