«■Sre sl&S^A tffiöSoS? iröKQv r3r T Marktprijzen. als het gereed is. Op die manier kunnen de gjjmternationale wapenfabrieken aan den gang i' olijven nieuwe wapens maken voor de groote natiën en de afleggers van dezen aan de kleintjes 1 verkoopen, die met de grocte lui willen mee doen. Tot voor eenige jaren werden aan de rijks- instellingen gebruikte postzegels als dingen 1 zonder waarde beschouwd, tot eindelijk een ondernemend koopman een bod deed voor de postzegels, welke op de postwissels hadden gezeten. Het aanbod werd afgeslagen, maar er werd bepaald, dat bedoelde zegels in het openbaar zouden worden verkocht. Bij de jongste veiling is nu ƒ1321.31 besteed voor zes kavels postzegels van Nederland en /1563.35 voor negen kavels port- en andere zegels, samen dus ƒ2884.66, behalve de 10 pet. opgeld. Te Stavenisse vierde dezer «lagen het echt paar L. Buurland en J. M. Neefe het gouden huwelijksfeest. In den tijd van slechts enkele jaren 'is dit daar de zesde gouden bruiloft; en «lat op een bevolking van nog geen loUU nwoners iets wat zeer zeker tot de zelp- zaamheden behoort. Evenals in 1864door de militaire wielrijders van Nederland een estatette-rit gemaakt werd van Maastricht naar Ben Haag. zal er ook in het voonaar van 1895. in overleg met het Ministerie van Oorlog, weder een plaats heb ben, en wel van den oostelijken grens van ons land, vermoedelijk vanGronaunaar s Gra- venhage. Naar aanleiding van het berichtje in ons vorig nummer omtrent de verwisseling van de biljetten van f 10 en 1'50 schrijft de Arn- hemscne courant: Hel is weder een bewijs hoe onoordeel kundig hij het Departement van Financiën te werk is gegaan door aan de muntbiljetten, zoo verschillend van waarde, een zoo weinig verschillend voorkomen te geven. Z«m «le ambtenaar op wien «lie taak rust, dit zelf volstrekt niet hebben ingezien Dan is hij slecht berekend voor zijn vak. Is bet dezelfde die voor de biljetten van f 10 zulk een ondoelmatig soort van papier bestemde, dan wordt hot bard tijd hein te ontheffen van verdere bemoeiingen op dit gebied. De Volkshondvereeniging tegen drank misbruik, heeft zich bij gemotiveerd adres gewend tot. H. M. de Koningin-Regentes rnet het verzoek, bij de voorgenomen herziening der wet op «le Personeele. belasting zoodanige wijziging aan te brengen, «lat in bel vervolg van «ie personeele belasting ook zullen zijn vrijgestelil inrichtingen, «lie, zonder eenig winstbejag te beoogen, de volksontwikkeling bevorderen en ten algemeenen nutte werken, zij liet <iok dat «lit mede gescbie«le door middel van ontspannende of gezellige samen komsten. (Op grond van deze laatste bestem ming werd geen vrijdom van personeele belasting verleend). Naar het Vaderland verneemt, heeft «le generaal-raajoor-hoofdintendant Doorman in de vermindering, welke het korps der inten dance en van de kwartiermeesters, o.a. wat de hoofdofficieren betreft, bij «le onlangs vastgestelde reorganisatie van het dienstvak «Ier militaire administratie beeft ondergaan, aanleiding gevonden, pensioen aan te vragen. Prof. Falb de bekende Hougaarsche weervoorspeller zal binnenkort te Amster dam een lezing bomlen. Door den Minister van Oorlog is thans ook bij de artillerie ingevoerd de nieuwe snit der kleeding voor «ie onderofficieren. De sabel kwasten zullen, alsmede die der korporaals, voorzien worden van een zwgrt koord. De onderofficieren der bereden artillerie ontvan gen dezelfde sabelkwast, doch mogen deze slechts dragen buiten dienst. Een zeer behendig, maar toch geoorloofd miildsl beeft de predikant Gunning te Eerbeek aangewend om te voorkomen, dat het getal vergunningen werd vermeerdert. Er kon, ten gevolge van «Ie vermeerdering der bevolking een gelegenheid voor drankverkoop in bet klein worden opgericht. Deze werd noorden heer Gunning aangevraagd, maar teneinde ze 'drie maanden o'gebruikt te laten; in dat geval toch wordt de vergunning ingetrokken. In den nog jeugiligen leeftijd van 33 jaar is te Hilligom overleden mevrouw Henge- veld-Poolman, die eenmaal als Tonia Poolman een zoo veel belovende plaats op het tooneel innam. De heeren jhr. G. G. de Villeneuve en mr. P. H. Scholten hebben aan den Minister van Waterstaat concessie gevraagd voor den aan leg en de exploitatie van een locaalspoorweg met normale spoorwijdte langs onze zeekust, zoo nabij mogelijk de duinen, vandenHoek- van-Holiand tot Helder. De omiernemers willen den aanleg splitsen als volgt: van den Hoek-van-Holland, aan sluitende aan het Hollandsche spoorstation en aan een eventueel aan te leggen visschers- haven aldaar, tot aan het Hollandsche-spoor- station te Scheveningen; van Scbeveningen tot IJ muiden, en van daar tot Helder. li h" Stf&tafeylfcUi w„d, Of door vertrok ophoud, di. iSÏX OP do primitieve kohier» mZZ door "w«e of ««vA gegev.u over de m-n,le„ ».n he. di«n..,»r o. de mmmd „«.r.n be. overlgdeu pl„t. V°Art 14 Behoudens de gev.llen, in de «rlikelon 12 en 18 omschreven hebben omslnndigbeden, «elke gedurende het dienstjimr den Ist^fcinri. een beschrjjvingsbiljet uitpikt overeenkomstig een door den Raad vastgesteld model. Sp do keA™n 'banfndi^0tin^^nrfcn^:anIJeen^d^n8tjaftrVdoor_avMl8iging of "«blijf'fa?'di^meen*», belMtingI,li«'.htig sün geworden, wordt «"ie6 led ervoor uitgereikt, is gebonden op dat biljet de daarin gedane vraeen volledig 'en nauwkeurig te beantwoorden en deze beantwoording met zfjne barulteeke.nng te bekrachtigen Indien de beiasUnenlichtwe niet kan sehrnven of indien hij verhinderd is. is hij verplicht, behoudens eigen verantwoordelijkheid een ander te machtigen tot invulling en onderteekeniug van zijn l.escl.rijvings-biljet en van deze machtiging ten genoegen van Burgemeester en Wethouders te doen blijken. De teruggave of terugzending van bet beschruvings-biljet kan onder gesloten omslag geschieden. Het aanslagbiljet wordt den belastingplichtige in ieder geval onder gesloten omslag toegezonden. Art. 17 De in de eerste alinea van art. 15 bedoelde personen, voor wie aan hun woning geen beschryvmgs-biljet is uitgereikt znn gehouden hiervan vóór 1 Maart kennis te geven op de gemeente-secretarie de pereonenbedoeld m de 2e alinea, bmneu éene maand na het tijdstip, waarop zij belastingplichtig zijn geworden. Art 13 Hii wiens biljet veertien dagen na de uitreiking nieus teruggehaald, is verplicht het uiterlijk acht dagen na het verstreken - - ite-secretarie te bezorgen. In de gevallen van dit en het vorig artikel wordt aan den belasting van drie dezen termijn, op'de gemeente-secretarie te bezorgen, nlichtige een bewijs van ontvangst afgegeven. Art. 19. Bij hot opmaken van de kohieren doen zich Burgemeester en Wethouders bijstaan door e leden.' door den Raad uit de ingezeteuen buiten zijn midden te benoemen. Art 20 De Raad beuoeml uit zijn midden cene commissie van vijf leden ten einde alle bij hem ingekomen bezwaarschriften van aangeslagene!! over hunnen aanslag te onderzoeken en daarover aan hem advies uit te brengen. Deze commissie brengt geen advies uit over eenig bezwaarschrift, dan na hem, die dit heeft ingediend, in de gelegenheid te hebben gesteld, zijne bezwaren mondeling toe te lichten of te doen toelichten. Bij het geven van deze toelichtingen moeten minstens drie van deleden der commissie tegen woordig ziju. Do leden onthouden zich in de gevallen, bedoeld bij art. 46 der gemeentewet, van het aanhooren der toelichtingen en van het geven van advies. Art. 21. De oproeping om voor de bovenbedoelde commissie te verschijnen, geschiedt van wege Burgemeester en Wethouders aan de woning van den aangeslagene, ouder gesloten omslag. De oproeping bevat opgave van dag, uur en plaats van zitting der commissie. Art 22. De leden van den Raad, van het college van Burgemeester en Wethouders, alle gemeente-ambtenaren die uit den aard van hunne betrekking daarvan kennis dragen, alsmede de leden der commissie bedoeld bij artikel 19 zijn ten opzichte van hetgeen bij het opmaken en het vaststellen der kohieren verhandeld is, tot geheimhouding verplicht. Art. 23. De aanslagen op het primitief kohier worden in zes termijnen betaalddie op suppletoire kohieren kunnen in éen termijn invorderbaar gesteld worden. De vervaldagen der termijnen van betaling worden door Burgemeester en Wethouders bepaald. Het staat den anngeslagenen vrij hunne betalingen in eens of in grooter sommen dan de termijnen aanwijzen te doen. De verschuldigde belasting is dadelijk en in éen termijn verschuldigd, zoodra de aangeslagene de gemeente metterwoon verlaat in staat van faillissement of kennelijk onvermogen is verklaard of op zijne roerende of onroerende goederen executoriaal beslag is gelegd. Art. 24. Elke overtreding van hetgeen in de artikelen 16 en 18 is bepaald omtrent behoorlijke invulling, onderteekening of terugzending der beschrijvings-biljetten, en in art. 17 omtrent de kennisgeving, indien geen beschrjjvingsbiljet is uitgereikt, wordt gestraft op de wijze, bepaald in artikel 271 en volgende der gemeentewet. Art. 25. l)e ambtenaren der gemeente-belastingen zijn verplicht de overtredingen dezer verordening op te sporen en daarvan op den eed, bij de aanvaarding hunner betrekking afgelegd, schriftelijk verslag of proces-verbaal op te maken, uiterlijk 24 uren na de ontdekking van de overtreding. Art. 26. Deze verordening tieedt in werking den lsten Januari 1395, of, indien op dit tijdstip de Koninklijke goedkeuring niet mocht zijn verkregen, acht dagen nadat deze ter kennis van Burgemeester en Wethouders is gebracht. Bij het in werking treden «lozer verordening wordt de verordening tot heffing van eene plaatselijke directe-belasting, zoonis zij door den Raad is vastgesteld den 21sten November 1876. buiten werking gesteld, blijvende laatstgenoemde evenwel toepasselijk op alles wat betreft de heffing der plaatselijke directe-belasting over de dienstjaren welke hel jaar 1895 voorafgaan. Gedaan te Amerfoort, ter openbare vergadering van den 3. December 1894. De Voortitter, De. Secretaris, F. D. SCHIMMELPENNICK. W. L. SCHELTUS. En voorts, dat door den Raad in zijne vergadering van den zelfden dag is vastgesteld het volgende besluit: De Raad der gemeente Amersfoort; Gezien art. 257 der gemeentewet; Besluit vast te stellen de navolgende Verordening op de invordering van de plaatselijke directe-belasting naar het inkomen. Art. 1. Het kohier der belasting wordt zoo spoedig mogelijk nu den aanvang van het dienstjaar opgemaakt. Art. 2. Het kohier wordt na de definitieve goedkeuring gesteld in handen van den gemeente-ontvanger, die binnen den door de gemeentewet daarvoor bepaalden tijd de aanslagbiljetten opmaakt en aan de belastingschuldigen doet bezorgen. Art. 3. Het aanslagbiljet vermeldt, behalve hetgeen daaromtrent in art. 265 der gemeentewet is voorgeschreven, de plaats waar de betaling moet geschieden, de «lagen en uren waarop voor de ontvangst wordt gevaceerd en eene uitnoodiging tot betaling voor of op de vervaldagen, op straffe van vervolging. Art. 4. De gemeente-ontvanger of die namens hem en op zijn verantwoordelijkheid ontvangt, is verplicht van iedere betaling omnidelijk kwitantie op het aanslagbiljet te stellen, wordende geen betalingen voor geldig gehouden, dan die blijken uit de eigen handige kwjjting van den gemeente-ontvanger, of dengeeu die namens hem ontvangt op dat biljet. Indien een aanslagbiljet in liet ongereede mocht zijn geraakt, moet daarvan een diplucaat opgemaakt en tegen betaling van het verschuldigde zegelrecht, aan den aangeslagene uitgereikt worden. Art. 5. De toerekening en de afschrijving der betaling geschieden in de volgende orde tt op de kosten van vervolging, indien die verschuldigd zijn b op de kosten van het zegel c op de oudste der vervallen termijnen. Art. 6. De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de artikelen 258262 der gemeentewet. Art. 7. Na het vervallen van den laatsten termijn voor de betaling van «leze belasting bedoeld bij artikel 260 der gemeentewet doet de gemeente-ontvanger aan Burgemeester eu Wethouders, binnen een door lien te bepalen tijd. een staat toekomen van de posten, welke nog niet zijn ingekomen, met een verslag van Hetgeen door hem ter invordering is gedaan. Burgemeester en Wet houders doen deze stukken aan den Raad toekomen met een ontwerp-besluit tot het oninvorderbaar verklaren dier posten Het besluit van den Raad, waarbij aanslagen oninvorderbaar worden verklaard, ontheft den ontvanger van verdere pogingen tot invordering. Art. 8. Deze verordening treedt in werking op den dag «Ier inwerkingtreding van de verordening op de heffing dezer belasting Alsdan wordt de verordening tot invordering der plaatselijke Jirecte-belasting zooals zij door den Raad is vastgesteld in dato 21 November 1876 buiten werking gesteld: blijvende laatstgenoemde evenwel toepasselijk op alles wat betreft de invordering der plaatselijke directe-belasting over de dienstjaren welke het jaar 1895 voorafgaan. Gedaan te Amersfoort, ter openbare vergadering van den 3. December 1895, De Voorzitter, De. Secretaris, F. D. SCHIMMELPENNINCK) VV. L. SCHELTUS. Welke besluiten, naai- aanleiding van artikel 233 «Ier gemeentewet, aan de Gedeputeerde Staten van Utrecht, bij schrijven van 4 December 1864, no. 535, zijn voorgedragen. Dat de heffing der bedoelde belasting is goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 31. Januari 1865, no. 24, welke goedkeuring bij missive van Geileputeerde Staten van Utrecht, dd. 44 Februari '1865, no. 1, ter hunner kennis is gebracht. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 21. Februari 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De Burgemeester D. SCH1MMELPENN1NCK, De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door K. J. Morre, ingediend verzoek, met bij lagen, ora vergunning tot het oprichten van een varkensslachterij en rookerij, in het perseel alhier gelegen aan de Bloeinendalschestraat wijk D. No. 195, bij het kadaster bekend onder Sectie E. No. 1066, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Zaterdag, den 9. Maart aanstaande, «les voormidclags te elf uren, gelegenheid ten raad- huize wordt, gegeven om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of tneer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 23. Februari 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art;. 6 en 26 der wet van den 2. Juni 1875, (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van bet publiek, dat door het Departement van Oorlog een munltle-maga- zijn zal worden opgericht op het perceel alhier gelegen aan den Leusderweg, bij het kadaster bekend in Sectie B. no. 1643. De daartoe betrekkelijke bescheiden liggen op de Secretarie der gemeente ter visie en op Woens- dag, den 6. Maart aanstaande, des voormiddags van elf tot twaalf uren, wordt ten raadhuize gelegenheid gegeven om, ten overstaan van eene commissie uit Gedeputeerde Staten van Utrecht, bezwaren tegen de oprichting van de inrichting intebrengen. Amersfoort, don 25. Februari 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Te IJlst heeft een evangelist bij de baptisten te Zutphen en te Deventer, de heer B. Boele, in de Doopsgezinde kerk een kanselrede ge houden, met lichtbeelden van een sciopticon. Na gebed en psalmgezang werd de kerk in duisternis gehuld. Zijn tekst en later eeri vers uit een psalm en uit een gezang verschenen op het doek. zoodat de toehoorders geen Bijbel behoefden te openen. Vele beelden uit de gewijde geschiedenis en later meer wereldsche voorstellingen werden vertoond, in verband met de rede. De kerk was zeer dicht bezet en de heer Boele zeide, dat hij op deze wijze tal van menschen lokte, die anders nooit de godsdienst oefening bijwoonden. 't Is dus niet alleen het Leger des Heils dat door wereldsche middelen de godsdienst oefeningen aantrekkelijk tracht te maken. Amersfoort, Vrijdag 2 Febr. 1895. Appelen f0.A f0.Peren f0.AfO. Zandaardappelen f 2.a 1'2.40 p. heet. Hoendereieren f4.a f5.p. 100 st. Boter fl.— a f 1.30 p. k. Kippen f0.70 a fl.— Kuikens f 1.a fl.25 Piepkuikens f0.a f0.Eenden f0.60 a f0.90 Jonge eenden f0.a f0.Hazen f0.a t'O.Wilde konijnen f0.— a f0.Tamme konijnen f0.30af1.p. st. Duiven f 0.40 a f 0.70 p. paar Zeugen f 40. A ('60.Biggen f5.— a 18.50, Schrammen f 12.a f20.— Aangevoerd waren ongeveer 0 heet. Ap pelen, 0 heet. Peren, 20 heet. Zandaardap pelen, 4000 st. Hoendereieren, 1300 kilo Boter, 2 zeugen, 180 biggen, 12 schrammen.

Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2