Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. A. G. KAPLANSKIE Een perceel Wei- eo Hooiland Een perceel Wei- en Hooiland Een kamp Wei- Een kamp DITO aldaar, Een kamp best Wei-en Hooiland De 2e kamp van „hei Smal" De 3e kamp m „hei Smal" Een perc. best Wei-en Hooiland Een perc. uitmuntend Hooiland Een perc. uitmuntend Hooiland Een kamp DITO aldaar, die grenst nan, krankzinnigheid. Men vvanhbopt er aan, hem van zijn idée- fixe af te brengen. liet door linrgemeester en Wethouders opgemaakt kohier der Inkomsten-belasting voor 1890 wijst een bedrag aan van f03753.12. liet Dage lij ksch bestuur stelt voor, in het nieuwe dienstjaar de volle 3°/0 te bellen. De Raad zal daar morgenmiddag over be slissen. In haar Donderdagavond gehouden ver gadering heeft, de vrijzinnige kiesvereeniging «Amersfoort" gestéld tot eandidaat voor de Provinciale Staten den heer A. M. Tromp van Holst en tot candidaten voor den Ge meenteraad de heerenTromp van Holst, A. H. Drijfhout van Hooff, H. C. A. deJong en E. L. H. van Lanschot Hubrecht. Alleen de heer Tromp van Holst heeft de candidaturen aangenomen. Woensdag vergadert «Amersfoort" op nieuw. Het plaatselijk Departement van het »Nut" zal aanstaanden Donderdagavond om half acht vergaderen in Amicitia. Behalve de gewone punten voor deApril- vergadering staat op de agenda een voor stel van de commissie der Spaarbank tot ontbinding dier inrichting. De toestand van het Pieters-en Bloklands gasthuis onderging in 1895 geen verandering en is niet ongunstig té noemen, terwijl de inkomsten voldoende waren om de uitgaven te bestrijden. De gezondheidstoestand der gas- telingen was, met het oog op hun leeftijd, gunstig; 2 mannen en 3 vrouwen zijn over leden; hun plaatsen zijn reeds door anderen ingenomenen. Gedurende 1895 werden in iiet Roomsch Katholiek liefdehuis opgenomen 10 mannen en 17 vrouwen terwijl 2 mannen en 16 vrou wen, onder welke laatste 11 Eerwaarde Zus ters die elders in een gesticht werden ge plaatst, de inrichting verlieten en 16 mannen en 12 vrouwen overleden. De gezondheids toestand was bevredigend. Op 31 December 1895 bedroeg het getal weezen ten laste van het Burgerweeshuis 17, 8 jongens en 9 meisjes, waarvan 1 jon gen voor rekening van het gesticht daarbuiten werd verpleegd. Twee meisjes en een jongen verlieten het weeshuis op grond van den daartoe gestelden leeftijd. De gezondheids toestand was zeer gunstigmen bleef van besmettelijke ziekten verschoond. De finan- cieele toestand van het. gesticht was even zeer gunstig, tengevolge van het gering aan- tal vveezen. Drie jongens en twee meisjes bezochten de openbare school 2e soort, twee jongens de herhalingsschool en een jongen de Burger avondschool. De meisjes ontvingen in het gesticht onderricht in nuttige handwerken en in de avonduren horhalingsonderwijs. Door godsdienstonderwijzers werd onder wijs gegeven aan de Nod. Hervormde en de Roomsch Katholieke vveezen in het gesticht. in het Diakonie-oude mannen- en vrou- wenhuis zijn in 1895 overleden 2 mannen en 3 vrouwen, terwijl 1 man, die in «Bron- beek" werd opgenomen, het gesticht verliet. In het gesticht werden opgenomen 1 man en 1 vrouw, en bedroeg liét aantal gasten op 31 December lus 16, 8 mannen en 8 vrouwen. De aanvrage tot opneming door vrouwen is zeer gering, alhoewel nog vol doende plaats voor haar beschikbaar is; liet tegenovergestelde heeft plaats ten aanzien van mannelijke gastelingen Door het Burgerlijk Armbestuur is in 1895 bedeeling verstrekt aan 275 gezinnen en 115 eenloopende personen, die f 8299.66 onderstand genoten, er onder begrepen f61.06 voor kosten van handels-artikelen, kleedings- en liggingsstukken, waarmede eenigen werden ondersteund. Onder het. aantal bedeelden zijn opgenomen 86 vrouwelijke gezinshoof den en 62 eenloopende vrouwen, respec tievelijk met doorloopenden onderstand van f1790 en' f1500, alsmede 14 vrouwelijke gezinshoofden en 5 eenloopende vrouwen, res pectievelijk met tijdelijke» onderstand van van f 100. en f90. Twee bedeelden kwamen uit andere gemeenten waar zij geen onder stand genoten. Ten getale, van 1121 alzori 5 meer dan in 1894 werden briefjes afgegeven waarop kosteloos genees-, heel- of verloskundige hulp en geneesmiddelen verkregen werden. Voor het vervolg werd zondanige ondersteuning ontzegd aan personen, die volgens liet, Arm bestuur in de termen vielen om deel te ne men aan het Amersfoortsch ziekenfonds. De doorloopende bedeelingen bedroegen f 144.80 per week. tegen f 138.05 in 1894. Dc ontvangsten bedroegen f8694.031/2waar onder f 8300.27', 2 subsidie uit de Gemeente de uitgaven mede f'8694.031/2, waar f 8299.06 aan onderstand of f595.31 meer dan in 1894en dat niettegenstaaande I prijs gebroeders Meerveld, te W^mle^'g: den zachten winter. I D. Rammen van vreemd ras. lei js 115 Weduwe Mevling, te Leusden; 2e pnjs 15 Wij vestigen er nogmaals de aandacht j van ,jp yïiert. te Woudenberg, op hoe r. .ttig het is om bij den schoon- 1 maak alle oude afgedragen schoenen en kleedereh, kapotte meubels, kinderspeelgoed. Ilesscben, oud blik en ijzer, oude tapijten, papier, beddengoed, ja alles wat oud e;i on bruikbaar is, op zijde te zetten en te schen ken aan «Liefdadigheid". Schrijf een briefje aan den heer Mezger en dë wagen komt. op liet door u opgegeven uur alles halen. Van oude kleercn en schoenen maakt men nieuwe niets wordt weggeworpen. En wat gemaakt wordt dient, voor uitdeeling, terwijl tal van vverkloozen er gedurende de wintermaan den een nuttigen arbeid door vinden. Het behoeft niet te worden betoogd, dat men gedurende het geheele jaar. en voor al in den schoonmaaktijd, voorwerpen en goederen moet inzamelen, om tegen den winter aan de talloos vele aanvragen te kunnen voldoen. Aan het Postkantoor hier zijn ontvangen de nieuwe enveloppen met ingedrukten boel- denaar van de Koningin. In afwijking van de vorige zijn ze in-quarto en van zeer goed papier. Tot leeraar in de kennis der natuur aan de Rijks Normaal-inrichting hier is benoemd de heer A. Bongers, hoofd der school aan de Lage Vuursche. Onze stadgenooten mej. G. J. C. van de Pavert en C. Reus zijn geslaagd bij het examen voor onderwijzeres. Na geneeskundig geschikt te zijn bevon den zullen wellicht voor den tijd van twee jaar worden gedetacheerd bij de landmacht in Öost-Indië de volgendi luitenants van het 5e regiment infanterieVan den Oudendijk Pieterse, Van Rakel, De Haan Hugenholtz, Makkiuk, Van der Meulen, Verberne, Van Gerneit, Tijdeman, Van der Sleesen en jhr. Van Bolthe. Bij het 5e regiment infanterie hier zullen van 1 Juni tot 15 September woiden gede tacheerd 14 cadetten der infanterie van de Koninklijke Militaire Academie. De ftlève-muzikant O. F. Lehman, van het 5e regiment infanterie, wordt overgeplaatst als sergeant staf-hoornblazer bij <le land macht in Oost-Indië De militaire apotheker le klasse (kapitein) N. R. 0. A. van der Pluym, van het Militair hospitaal hier, wordt overgeplaatst naar dat te utrecht. Vrijdagochtend zijn door den keurmeester der visch 2 manden bokking afgekeurd, welke vrouw Van E. hier ventte. Zij was volkomen te goeder trouw, doch heelt het gevaarlijk goedje gekocht van een Bunschoter, die vol gens den heer Kames niet zoo onschuldig is. De straatjeugd heeft Vrijdagmiddag weer eens een echt gemeen stukje uitgehaald. Toen een artillerist met twee paarden uit liet park aan den Leusderweg naar de stallen wilde terugkeeren, begon de lieve jeugd met steenen te werpen, tengevolge waarvan de paarden schrikten en de berijder ze niet. meer in bedwang kon houden. Vóór de infanterie- kazerne struikelde een der paarden en brak daardoor een been, terwijl ae ruiter er onder geraakte en eveneens met een gebroken been werd opgenomen. Het paard is onmiddellijk afgemaakt; de artillerist is. na in de wacht verbonden te zijn, per brancard overgebracht naar het Militair hospitaal. 'tls wel te hopen, dat de vlegels streng gestraft worden. Door Burgemeester en Wethouders is Za terdag ten Raadhuize in het openbaar aan besteed 1. Het uitdiepen van de haven en de binnengrachten, waarvoor werd ingeschreven door: T. W. Bonte, te Amersfoort, f1000; G. de Bruijn, te woudenberg f795; G. Leen heer te Heinenoord, f789 en P. van Dijk, te Scherpenzeel, f770. Het werk is den laagsten inschrijver ge gund. 2. De levering van 40000 Waalstraat klinkers, waarvoor werd ingeschreven door T. W. Bonte voor f752, wien de leverantie is gegund. Uitslag dei- Vrijdag door de Afdeeling «Amersfoort" van het Utrechtsch genootschap voor Landbouw en Kruidkunde gehouden keuring van stieren, beeren en rammen. A. Stiereu van inlandsch ras, geboren in 1894 of vroeger: le prijs f 100 J. van de Vliert, te Woudenberg; 2e prijs f60 H. van Beek, te Hoogland. B. Stieren van inlandsch ras, geboren in 1895: le prijs i'80 S. Bloemendaal, te Wou denberg: 2e prijs f70 G. Stoutenburg, te Eemnes3e prijs 1'50 weduwe Meyling, te Lensden; 4e prijs f40 S. van Muanen. te Woudenberg. Bestuursprijs 110 H. van Beek, te Hoogland, en D. van de Grift, te Baarn. Beervarkens van vreemd rasle prijs f20 M. van Ekeris, te Woudenberg; 2e prijs I f 10 J. van Donkelaar, te Leusden. Bestuurs- Blijkens het jaarverslag der plaatselijke afdeeling van het Utrechtsch genootschap voor Landbouw en Kruidkunde werd in het najaar van 95 de aangename tijding ontvan gen, dat. in 1896, in plaats van f 100, zooals te voren, een subsidie van i'450 aan die al- deeling wordt gegeven waardoor de prijzen bij de te houden keuringen aanmerkelijk kunnen \vorden verhoogd. Van de aan de afdeeling behoorende ket- tingeggeeen is ruim gebruik gemaakt nadat de huurprijs voor een dag van f0.75 op i'0.50 was leruggehracht. De afdeeling hield zich bezig o.a. met. de bespreking van de wenscbelijkbeid tot herziening van de voor schriften door de Regeering gesteld, betrel- fende de beteugeling van mond en klauwzeer onder het vee, en bracht deswege aan het Hoofdbestuur een rapport uit. In plaats van den heer .1. Hilhorst. die voor de benoeming bedankte, werd tot. lid van liet bestuur gekozen de heer D. Kam die zich de benoeming liet welgevallen. De commissarissen van den Soester-paar- dentramweg hebben eenige wijziging gebracht in de vier sectiën. De sectiën Station Baarn Oranjeboom, en Oranjeboom -hotel Ubbink zijn voortaan vereenigd. terwijl de vracht prijs 10 cent bedraagt. De sectiën hotel Ub bink— R.K. kerk en van hiertot.de Hervormde kerk blijven 5 cent kosten. Verder is besloten het tarief' voor het goederen-vervoer te ver minderen. Belangrijk is de geluksaankondiging van Samuel HeckscherSenr in Hamburg, ivelkü zich in liet huidige iiommer van ons courant bevindt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eenc zoo goede faam ver worven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertentie acht. te geven. LIJST DER ONREKENDE BRIEVEN, ver zonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft van Maart 1896. v. rl. VeldeAmsterdam Arnoldsen SchuitemakerArnhem Rotschild's-Gravenhage D. H. I. HouckLeiden H. DunnewindHeelsum C. P. de Voogd Buitenland. A. van Daalen Antwerpen Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. Amersfoort, Vrijdag 17 April 1896. A ppelen f 0. a f 0.Peren f 0.a f 0. Kleiaardappelen f 0.a 0.per heet. Zandaardappelen 11.30 a fl.50 p. heet. Hoendereieren f'2.60 a f3.p. 160 st. Boter f 0.85 a f l.— p. k. Kippen 10.70 a f 1.10 -- Kuikens f 0.a f0.Piepkuikens f0.— a f0,Eenden f0.80 a 10.90 Jonge eenden f0.a f0.Hazen f0.a f'O.Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konijnen IÖ.50 a 11.p. st. Duiven f 0.30 a f 0.60 p. paar Zeugen f30. i f52.Biggen f5.— a f9— Schrammen f 11.a f 18. Aangevoerd waren ongeveer 0 heet. Ap pelen, 0 heet. Peren, 0 heet.. Kleiaardappe- len, 80 heet. Zandaardappelen 43000 st. Hoendereieren. 1600 kilo Boter, kilo Mar garine, 10 zeugen, 320 biggen en 15 schram men. TANDARTS (Nieuwe Wet) AMERSFOORT, ZUIDSINGEL 259 bij de VARKENSMARKT. VOOR ^ANDHEELKUNOE j^UNSTTANDEN EN jjEBITTEN te CONSULTEEREN. Maandag en Woensdag van 47J/2 uur en Vrijdag van 10—4 uur. Operatiën zonder pijn. De Notaris A. H. DRIJFHOUT au HOOFF, le Amersfoortzal op Donderdag 14 Mei 1896, 's voor- middags 10 uur, in het lokaal van de erven H. DEKKERS te Bunschoten, publiek VERK00PEN: In de tjcmcentc HOOGLAND. Perceel 1. gelegen in TWEE KAMPEN in den polder sNcerduist" zijnde de 3e en 4e kamp vanaf den Bunschoter straatweg kad. Sectie G. 150 r,l oroot 2.12.20 H.A. Verhuurd tot 1 Januari 1900 aan BART ten HOOFT. Perceel 2. in den polder »Nccrduist" aan den Bun schoter straatweg, Sectie G. no. 127, groot Verhuurd geweest aan W. van de BURG WAL voor f 90.— per jaar. Dadelijk te aanvaarden. In de gemeente Bunschoten. Perceel 3. "degen over den Nieuwen weg, sectie A. no. 578 groot 1.35.80 H.A. Perecel 4. met KADE, achter het voorgaand perceel strekkende tot aan de Laak, sectie A. uos. 577 en 576 groot 1.31.40 H.A. Perceel 3 en 4 zijn verhuurd tot 1 Januari 1898 aan W. van den BURGWAL te Hoog land, voor 125 per jaar. De perceelen 3 en 4 worden afzonderlijk en in massa geveild. Perceel 5. in den Noorderpolder achter Spakenburg, strekkende tegen de Dwurswetering, sectie C. no. 271, groot 1.65.50 H.A. Perceel 6. aan de Zuidzijde naast het voorgaand per ceel sectie C. no 272 groot 1.02.30 H.A. De perceelen 5 en 6 worden ook in massa geveild en zijn te zamen verhuurd aan TRIJN TJE HOOL WERF te Spakenburg voor /160. per jaar tot 1 Januari 1897. Perceel 7. in den Noorderpolder de voorste kamp van «het Smal" beginnende aan den Veldendijk sectie C. nos. 352 en 353 groot 0.94.10 H.A. Perceel 8. achter het voorgaand perceel, sectie C. no. 351 groot 0.92.30 H.A. Perceel 9. achter het voorgaand perceel, sectie C. no. 356 groot 1.58.80 H.A. De perceelen 7, 8 en 9 worden ook in massa geveild en zijn te zamen verhuurd aan P. HEUVELING voor f 200.per jaar tot 1 Januari 1897. Perceel 10. in den Noorderpolder, genaamd «DEKARELS- KAMP", sectie C. no. 367 groot 1.92.60 H.A, Verhuurd aan wed. K. SNAPPER te Bun schoten voor f 140.per jaar tot 1 Janu ari 1899. Perceel 11. (MAATLAND), in den Bekaaiden Maats- polder, sectie D. uo. 89 groot 2.21.30 H.A. met het uiterdijkje over de kade tot aan zee, sectie D. no. 172 groot 0.19.90 H.A. Verhuurd geweest aan TRIJNTJE IIOOL- WERF voor 200.per jaar. Dadelijk te aanvaarden. In de gemeente EEMNES. Perceel 12. (MAATLAND) onder Eemnes, schuin tegen over het Haventje, nabij de rivier »de Eem", sectie C. nos. 281 en 282 groot 2.28.80 H.A. Perceel 13. eenige kampen zuidelijk van het voorgaand perceel, sectie C. nos. 264 en 265 groot 0.83.10 H.A. De perceelen 12 en 13 worden ook in massa geveild en zijn t.e zamen verhuurd geweest aan A. VELDHUIZEN hij het Ha ventje en A. van DRIE voor ƒ360.— per jaar en dadelijk te aanvaarden. Betaaldag 14 Augustus 1896. Nadere inlichtingen te bekomen en de ka dastrale kaarten intezien ten kantore van genoemden notaris DRIJFHOUT van IIOOFF.

Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2