Een noodlottig geheim. 1893 (uitgezonderd de vestingtelegrafisten, die heb ben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, n°. 13) 1894 (uitgezonderd als voren) 1894 (de vestingtelegralisten vorenvermeld) Korps Torpedisten. 1e Regiment Vesting-Artillerie. I 3e 4e Korps Pantserfort-Artillerie. Korps Genietroepen. Ie Peloton van de 1e Compagnie. (Plaats van op komst fort de Rnyter). I 2e Peloton van de Ie Compagnie. (Plaats van op- komst Hellevoetsluis). I 1e Peloton van de 2e Compagnie. (Plaats van op komst fort aan den Hoek van Holland). 2e Peloton van de 2e Compagnie. (Plaats van op- komst den Helder). i 9e Compagnie. 1e, 2e, 3e en 4e Compagnie, j 10e Compagnie. 5e, (ie, 7e en 8e Compagnie. I 2e Compagnie. I Ge Compagnie. 7e Compagnie. I le, 3e, 5e, 8e, 9e en 10e Compagnie. I 4e Compagnie. I 6e, 7e, 8e, 9e en 10e Compagnie. 1 le, 2e, 3e, 4e en 5e Compagnie. I 1e en 5e Compagnie, j 2e en 4e Compagnie. 3e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e Compagnie. 2 Juli tot en met 5 Augustus. 20 Augustus tot en met 23 September. 29 Mei tot en met 30 Juni. s 2 Juni tot en met 4 Juli. 18 Augustus tot en met 19 September. 15 September tot en met 17 October. 16 Juni tot en met 18 Juli. 7 Juli tot en met 8 Augustus. 28 Juli tot en met 29 Augustus. 11 Augustus tot en met 12 September. 29 September tot en met 31 October. 26 Mei tot en met 27 Juni. 25 Augustus tot en met 26 September. 16 Juni tot en met 18 Juli. 23 Juni tot en met 25 Juli. 17 Augustus tot en met 18 September. 19 Mei tot en met 20 Juni. 16 Juni tot en met 18 Juli. 21 Juli tot en met 22 Augustus. 14 Augustus tot en met lo September. 22 Juli tot en met 25 Augustus. 27 Mei tot en met 30 Juni. 4 Mei tot en met 13 Mei 13 Mei tot en met 22 Mei. Mij bekend, De Secretaris-Generaal van het Departement van Oorlog, KRAMER. Naar aanleiding van het vorenstaande worden de bedoelde verlofgangers onderricht, dat het aan hen verleend verlof wordt ingetrokken, en dat zij bij de opkomst onder de wapenen van hunne verlofpassen moeten zijn voorzien, zoomede van de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen dat zij, die door ziekte buiten staat mochten zijn om op te komen, zoodra mogelijk ter secretarie zullen moeten overleggen eene op ongezegeld papier geschreven en behoorlijk gelegaliseerde geneeskundige verklaring en dat zij zich, na hun herstel, onver wijld bij hun korps zullen hebben te vervoegenwordende overigens aan de verlofgangers uitdrukkelijk bekend gemaakt, dat men zich in geen geval kan beroepen op het niet ontvangen eener bijzondere oproeping, en dat de tegenwoordige kennisgeving, welke êênig en alleen als beseijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen, hen bij niet-verschijning onder de wapenen in verzuim stelt. De verlofpassen der manschappan moeten vóór vertrek naar het korps ter gemeente-secretarie van de vereischte aanteekeningen worden voorzien, terwijl de verlofgangers op den dag voor de opkomst bepaald, vóór vier ure na den middag bij het korps aanwezig moeten zijn, waarvan slechts in enkele gevallen mag worden afgeweken, waaromtrent ter gemeente-secretarie inlichtingen zijn te bekomen. AMERSFOORT; den 28. April 1896. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. Feuilleton. 27). Inderdaad, de inhoud van deze oude kast was voldoende om te bewijzen dat nir. Charles een rijk man van hooge afkomst was geweest. Beatrix nam den juweelen ring op en stak dien aan haar vinger, want het ouderwetsche maaksel van dien ring deed haar veronderstellen, dat hij misschien een erfstuk was. Zij wilde dien ring al tijd dragen, daar hij haar misschien van groot nut zou zijn by het opsporen van den misdadiger. Het schetsboek zeide haar slechts weinig, het was vol teekeningen, ongetwijfeld van de hand haars vaders, maar het waren meestal landschappen uit den omtrek van Parijs, die hij hier had afgebeeld. Al leen achterin het boek, de laatste teekening, stelde een oude kerktoren voor, half bedekt met mos en een kerkhof, dat meer op een bloemtuin geleek. Een met klimop begroeid poortje, een brok van een bouwval'igeu muur en eenige grafornamenten vulden den achtergrond aan, maar de teekenaar had al zyn zorg aan den toren besteed. Er stond geen aanwijzing bij, waar deze plaats te vinden was, alleen in aen hoek onderaan der teekening stond met geel geworden letters: „De oude kerk, thuis." ThuiB! Dat was Engeland. Wonneer Beatrix in Northshire kwam en daar een kerk zag met een [Oren zooals op de teekening was aangegeven, dan f,ad zij haar doel bereikt. De kast met haar inhoud werd naar mrs. Bolton „ebracht. Ook haar weinige persoonlijke eigendom- men bracht Beatrix daarheen; toen werd in de kleine woning aan de rue Saint-Denis al het overige ver kocht en weldra hingen er papieren aan de ledige ramen, met de aankondiging: „te huur" De vriendelijke woning, waar mevrouw Lecomte met haar kleindochters zoo lang gewoond had, stond daar verlaten en eenzaam. Als een schaduw waren de gelukkige dagen der jeugd van Beatrix Charles voorbijgegaan zij was nu alleen op de wereld met slechts éen doel voor oogenwraak. Haar jeugd en haar krachtig gestel brachten er veel toe bij om haar gezondheid geheel te doen terugkeeren, en bovendien had zij in dokter Bolton een bekwamen arts, in mrs- Bolton een zorgvuldige verpleegster. Zij beiden deeden meer dan het mo gelijke voor het meisje dat zoo vreeselyk geleden had Zjj konden haar niet altijd bij zich houden, maar zjj spanden zich in om de weken, die zij nog by hen zou doorbrengen, tot een vriendelijke grens paal in haar leven te maken en dat gelukte hun ook, al konden zij in het nndere niet slagen, namelijk haar van haar wraakplannen af te brengen. Het was vergeefscn dat dokter Bolton een fami lie vond, die een jonge gouvernante noodig had en er voor zorgde dat Beatrix er op zijn aanbeveling liefdevol en als een eigen dochter zou worden op genomen. Het was vergeefsch dat de directrice van het pensionnaat, waar zij was opgevoed haar als muziekonderwjjzeres een good bezoldigde en aange name betrekking aanbood. Het meisje had slechts éen gedachte in het hoofd Engeland. Een onweerstaanbaar verlangen dreef haar naar het land, dat zjj nog nooit had gezien en waar haar vader en haar zuster zoo noodlottig waren om gekomen. Maud Verity zat in den avond vóórhaar huwelijk C. D. v Agent van Brand-, Ongelukken-, en Levensverzekering-Maatschappijen, Wkstsingei. E. 69, hoek Spui. met haar broeder alleen op de kamer, die zij als meisje steeds bewoond had. Het was eer bij toeval dan wel met een bepaald doel, (lat broeder en zuster met elkaar alleen waren mrs. Verity was door de huishoudster geroepen om nog eenige beschikkingen te maken voor de brui loftsviering van den volgenden dagJim Cartwright had dien avond vroeger dan gewoonlijk van zijn bruid afscheid genomen en daar de Verity's geen familie hadden cn de vier bruidsmeisjes in de buurt woonden, waren er geen logés in huis. Wel Maud, vroeg Paul, ben je niet bang dat het morgen nevelachtig weer zal zijn Dat zou je aan je zelve te wijten hebben, meisjclief, want je hebt voor je_ bruiloft wel de ongunstigste maand van het geheele jaar heeft uitgekozen. Ik zop zeker gaarne hebben, dat het morgen mooi helder weer was, antwoordde Mand openhar tig, maar wanneer ik bijgeloovig was en mij in beeldde dat een triestige bruilofstdag ongeluk voor spelde, dan had ik niet in November willen trou wen muur zou tot het voorjaar gewacht hebben. En vindt je het nu prottig, in Northshire te moeten wonen Ik ben met alles ingenomen, behalve met Zjj aarzelde. Kom, zei Paul vriendelijk, vertel mij maar gerust wat er nog aan je geluk ontbreekt, zusje. Zijn het geldelijke zorgen Je weet, moeder :1' willen je bruidscha* wel vergrooten, wanneer j denkt, dat je aan je inl ben om van te leven. i niet genoeg zult heb- Myn goede, beste Paul I Neen over geld is het niet; wij zullen zoo goed als rjjk zijn. Ik heb er met Jim niet over gesproken, omdat ik zijn vreugde niet wil bederven, maar ik ben zoo bang voor lord Chatterly. Ik geloof niel, dat je veel met hem in aan raking zult komen, Maud lord Chatterly is een zeer ongezellig raensoh en nu de Ford's zóo Jicht bij je in de buurt wonen, behoef je niet naar het kasteel te gaan om gezelschap te hebben. Dat bedoel ik niet. Luister eens, lieve Maud, je hebt iets op het hart en nu zou het beter zijn, dat je er met mij over spreekt, want Jim is al even zwaartillend als jij, maar ik als notaris vat de zaken steeds van de kalmste zijde op, daarom zeg mij ronduit, watje op het hart ligt. Herinner je je het arme meisje, dat op dien dag dat Jiui naar Salton ging, dood in een spoor wegcoupé aan het station gevonden word O nu begrijp ik al watje bedoelt. Je verbeeldt je, dat graaf Chatterly misnoegd op Jim is, om dat hij dat arme kind toch een kerkelijke begrafe nis heeft gegeven, ofschoon mylord van meening was, dat zij zelfmoord had gepleegd. Mijn beste Maud, daar zal lord Chatterly zich weinig over be kommeren. Hij was zeer onrechtvaardig in zyn oordeel omtrent haar, zeide Maud zacht. Dan woont daar ook nog die vreemdeling, mr. March, van wien jij ons verteld hebt. Jim zegt, dat lord Chatterly een afschuw var. hem heeft en al het mogelijke heeft gedaan om hem uit Northshire te verdrijven. Dat is alles wat ik over lord Chatterly heb ge hoord en En daar maak jjj uit, op dat hy een soort menscheneter is nietwaar Nu, ik ken lord Chat terly wel is waar oppervlakkig, maar ik geloof niet, dat je bang voor hem behoeft te wezen. Wordt vervolgd). 't geheel duurder komen, daar de zeereis bekort wordt van bijna 60 tot 22 dagen en de landreis verlengd van tien tot bijna twintig dagen. De correspondent der Etoile Beige te Lon den deelt mee, dat het daar meer en meer in gebruik komt, zich niet te laten photo- grapheeren op de gewone wijze, maar met de Röntgen-stralen. Die portretten geeft men dan preseat aan zijn vrienden, verwanten, zijn kennissen. Of de verliefden onderling het ook doen, weet men niet, maar een ex centrieke Engelschman is er toe in staat zich zelf aan zijn geliefde te laten zien met een doodshoofd of met een doorzichtig lichaam, waarin men het hart, de longen, de maag, enz. ziet liggen. Eon ding is zeker, men zal voortaan niet meer aan zijn meisje kunnen verzekeren, dat haar beeld in zijn hart is gegrift, want de Röntgen-stralen zullen oo- genblikkelijk de ijdelheid dezer beeldspraak bewijzen. Ook de Tbeosofisten en de spiritisten heb ben zich thans meester gemaakt van de X-stralen, met het plan er gebruik van te maken voor hun leer. Te New-York hield een geleerd Parijzenaar een voorlezing, waar in hij verklaarde, dat de Röntgen-stralen niet anders waren dan bet astraal-licht of dï zevende dimensie, welke reeds voor dui zenden jaren aan de Oostersche wijzen be kend was! Ondertusschen heeft de uitvinder Edison een draagbaar apparaat vervaardigd, om bij heel- en geneeskundige onderzoekingen dienst te doen. Het werktuig zal weldra in den handel komen. Eon bejaarde vrouw te Oud-Beierland, wier gezichtsvermogen zeer verzwakt is en wie door de doctoren geen hoop op herstel kon gegeven worden, wijl die zwakte aan den ouden dag is te wijten, ontving dezer dagen bezoek van een koopman in brillen. Deze, voorwendende gezichtkundige te zijn. bepraatte de vrouw om handel met hem te doen: hij had brillen bij zich. die baar juist zonden passen. Nam de vrouw geen bril. dan kon zij rekenen binnen liet jaar stekeblind te zijn. Een bril die hij voor f50 verkocht, mag de vrouw maar een half uur 's daags op den neus hebben, maar een anderen bril, dien de koopman haar voor flü liet, moet zij den geheelen dag dragen! Mundus vult decipi! Het nieuwste in de industrie is een rol gordijn voor winkelramen, woonhuizen, enz., die het voor de zon beschermen moet en door die zon zelve wordt neergelaten of opge trokken. De zeer vernuftige inrichting is op de volgende wijze saamgesteldeen glazen buis. in den vorm van een hoefijzer, is ge deeltelijk gevuld met kwik en wordt aan eiken kant door een glazen kogel luchtdicht afgesloten. Aan de beide armen dezer buis is een platina-draad in het glas gesmolten, die met een kleinen electrischen motor ir. verbinding staat, welke, zoodra hij in bewe ging wordt gebracht, het gordijn ophaalt ot neerlaat. Er heeft nu het volgende plaats de zonnestralen vallen alleen op den eenen kogel, daar de andere door een omhulsel bedekt isdoor do warmte zet zich de lucht in den eersten kogel uit en drijft het kwik in den anderen arm omhoog tot de daar bevestigde platina-dradendaardoor is de stroom gesloten en het mechanisme werkt zóo, dat het gordijn neervalt. Houdt de wer ding der zonnestralen op, dan krijgt de lucht in de buis weer haar vroegere spanning, het kwik keert in zijn ouden stand terug, de elect rische stroom breekt weer af en de elec- trische motor draait het gordijn omhoog.

Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 9