Marktprijzen. Advertentiën, Tentoonstelling II WIJMD WOW S 0". V erkooping _?ao_KliD kerpuin. H. HAMBURG, Fabrieken werden herbenoemd de heeren J. Ger. Kleber tot voorzitter, H. C. van Dam tot zijn plaatsvervanger, en H. P. van Haselen tot secretaris-thesaurier, die onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen, die benoeming aannamen, ter wijl de heer Sinnige zich ten tolk der Kamer maakte om hen met dat besluit geluk te wenschen. In den aanvang der zitting werd de heer W. P. A. Garjeanne, nieuwbenoemd lid, door den voorzitterjraeteen gelukwensch voor het door den kiezers in hem gesteld vertrouwen geïnstalleerd en sprak deze, in antwoord op het hem door den voorzitter toegesprokene, de hoop uit, dat het hem moge zijn gegeven, in het belang van Han del en Nijverheid werkzaam te zijn. Op het verzoek van de Kamer om wijziging in de middag-bestellingen in het belang van den Amersl'oortschen handel, was een ant woord van den fungeerenden postdirecteur ingekomen waarin deze verklaart de bedoelde zaak aan het oordeel van den nieuw te benoemen directeur te zullen onderwerpen. Het rapport der Commissie uit de Kamer om verbetering aan te brengen ten opzichte van den toestand der goederen-losplaats aan het spoorwegstation werd, na eenige bespreking, ter behandeliog en beslissing aangehouden tot de volgende vergadering. Tal van gegronde bezwaren tegen den te- genwoordigen onhoudbaren toestand werden ingebracht en ontwikkeld, maar of'de Spoor weg-Maatschappij genegen zal worden be vonden om, met het oog op den localen toe stand. die door de plaatsing van een Cen- trual-station toch verandering zal moeten ondergaan, op het billijk verlangen van de Kamer in te gaan, is een vraag welke de Kamer ernstig zal overwegen. Door de politie is in November geverba liseerd wegens overtreding van het Reglement op het rijden met hondenwagens tegen: P. li., H. D. en L. H., hier. Bij de Vrijdag te Utrecht gehouden tentoonstel ling van pluimgedierte, door „Ornitophialin" geor ganiseerd, hebben do bekende vogelliefhebbers uit Amersfoort wederom flinke prijzen behaald, trots het groote aantal inzendingen. 1546 nummers. De heer J. A. Govers verwierf 13 prijzen voor 19 inzendingen de heer A. Herschel Bzn. 16 voor 26 de heer A. van der Linde 12 voor 20de heer G. Muijs 29 voor 45en mr, A. S. M. VerLoren van Themaat, van Schothorst, 3 prijzen met 4 nummers. Ook de heeren F. A. Cramer en G. Wessels ver wierven prijzen. De heer Govers verwierf voor: lichte Brahma Pootra hanen een eervolle vermelding, idem hennen 2 e. v.zwart Hollnndsche witkuif hanen e. v., idem hennen z. e. v.fazanten, eereprijs, verguld zilveren medaillefraaiste fazanten bronzen medaille zilver laken fazanten zilveren medaillegoudlakeu fazan ten z. m. De heer Herschel verwierf voortraaiste toom hoenders z. e. v., r. en e. v.Orpington hanen br. m., idem hennen z. e. v.Wyandotte hanen 2 z. e. v. Itnliaansche leghorn hanen br. ra., idem hennen z. m., z, e. v. en e. v.; Goudlaken Padna hanen st en br. m., idem hennen br. id.; Chamois Padua hennen br. m.; Maleiers hanen, reserve en e. v. De heer Van der Linde verwierf voorGeel Cochm China hanen e. v.donkere Braniua Pootra lianen br. m., idem hennen z. e. v.lichte idem hennen z. e. v.patrijs Cochin China hanen e. v. Andalu- siër hanen br. m.zwarte Hollandsche witkuif ha nen br. m zilver Padua hanen e. v. idem hennen r. en e. v.; Padua frisë hanen br. m., idem hennen br. m. De heer Muijs die op drie na de grootste inzen ding hoenders had, verwierf voor: fruaiste collectie expeditie-iuanden z. mPadua haan, eereprijs v.g. z. m donkere Brahma Pootra haan, eereprijs vg. z. m., lichte idem z. m. en z. e. v.donkere idem hanen z. e. v. en e. vgeel Cohin China hennen z. m. Cochin China andere kleuren z. in zwarte Italiaansche leghorn hennen z. m.zwarte Holland sche witkuiven hanen z. ni., idem hennen z. m. en r.zilverlaken Padna hanen z. m., idem hennen z. m., Chamois Padua hanen z. en br. m., idem hennen z. en br. ni., Yokohama lianen br. m., idem hennen z. in. en br. ra., goud Bantam hanen z. m., idem hennen r., z. e. v. en e. v., Bantum rozenkam hanen z, in., idem hennen e. v.. Engelsche veohtkriel hen- Tot. Ie luitenant-kwartiermeester bij de d.d. Schutterij hier is benoemd mr. J. C.H. Prikken, thans le luitenant. Luitenant P. E. H. V. L. baron Van Roecop, die onlangs van het depot-escadron de re giment huzaren hier werd overgeplaatst tiaar liet. 2e regiment huzaren te Venluo, is op zijn verzoek weder teruggeplaatst naar het le regiment en komt weder hier. Luitenant J. H. W. Dangerman Groótepas, die onlangs van bet eerste regiment veld artillerie hier werd gedetacheerd bij de Koninklijke marechaussee is thans del'enitief overgeplaatst bij dit wapen en ingedeeld bij de 4e divisie. Niet alleen zullen de officieren der veld artillerie na 1 Januari een nieuw hoofddek sel dragen, dg talpa die in het magazijn van de heeren Aarts werd tentoongesteld, .doch ook hun overjas wordt veranderd en wel in een model, dat bijna geheel overeenkomt met de officiersjas van de Rijdende artillerie. Het bestuur van den Arnersfoortschen Roomsch Katholieken Volksbond is thans saamgesteld als volgt.kapelaan H. G. G. Overbeek. geestelijk adviseur; J. E. Huur- deman. PresidentN. C. de Wit, Vice- precidentH. G. Putman, 1ste Secretaris W. G. Klomp, 2de SecretarisJ. van Doorn, lste Penningmeester.1. Vermeij, 2de Pen- ningmeesterM. Pijpers, lste Commissaris I J. van Hoeijen, 2de Commissaris; J. B. J. Vos, Bibliothecaris. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de plaatselijke afdeeling van het «Neder- landsch Onderwijzers Genootschap" werd herkozen het aftredend Bestuurslid, de heer P. van den Hooff. In de vacature J. Huibers, werd voorzien door het kiezen van den heer R. van 't Wel, terwijl tot leden van bet gewestelijk bestuur werden benoemd de hee ren C. J. F. Prins en G. Nijsep. Het was Vrijdag tegen den middag stamp vol in De Arend bij de Algemeene vergade- dering van de plaatselijke afdeeling van het «Utrechtsch Genootschap voor Landbouw- Kruidkunde". Wie vóór twaalven in de zaal was, mocht deelnemen aan een gratis-verlo ting van o.a. een ketting-egge, zakjes kunst mest, boeken over het landbouwvak, enz. Na afloop der verloting vertrokken echter velen toch woonden nog een goede 50 leden de vergadering bij. Er was ook een partijtje aardnootenkoeken verloot, en over dat soort voeder werden nu eenige mededeelingen gedaan, zoo ook over gedroogde spoeling en gedroogde bostel, i Daarna werd verslag uitgebracht over het proefveld, dat vanwege hetafdeelings-bestuur I is aangelegd op »Schuttershoef'\ Het plan werd besproken om in 1807 een tentoonstelling te houden van land- en tuin vruchten, waartoe besloten werd. Ten slotte werden twee der Bestuursleden, de heeren mr. H. Croockewit j:\ en A. M. Tromp van Holst, die aan de beurt vau af treding waren,metalgemeenestemmen opéén na herkozen. Zij namen de herbenoeming aan. Aan vergaderingen in deze week weer geen gebrek, gezwegen nog van de gewone vereenigings-bij een komsten, als repetition enz. Dinsdag om hall'twee's middags de Raads vergadering, wier agenda heel wat belooft; 's avonds om 8 uur de Jaarvergaderingen van bet »N«it" en van de Sociëteit zelve in AmicitiaWoensdag, M. Charles Foster in de «Alliance l'rancalse" zeer vermoedelijk over «les poésies des grands prosateurs" Donderdag orn 7 uur in de Luthersehe kerk de provinciale afdeeling van de «Nationale Christen Geheel onthouders vereeniging'' met prof. Valeton, dr. Pont en ;ls. Van den Broek als sprekers en het Zangkoor D. V. V. onder leiding van den heer Bolderdijken om 8 uur, Mr. R. C. Mathews met zijn mooi sciopticon in de fleilsleger-bijeenkomst in Amicitia. 'tls eigenlijk geen wonder, dat er zoo weinig animo is om vergaderingen bij te wonen, gelijk dit Donderdagavond wel het sterkst bleek bij de Tuinbouwlezing van den tuinbouwvvandelleeraar Windt, die wel zes belangstellenden had, die intussehen volop genoten hebben van de zeer onderhou dende voordracht. De heer Windt zal nog eens terugkomen en hoopt dan te slagen in zijn doel de stichting ook bier ter stede van een afdeeling der «Nederlandsche Maat schappij van Tuinbouw en Plantkunde." Minstens 10 leden, die elk een jaarlijksche contributie van f5 betalen, vormen een af- Zeer in 't bijzonder willen we de aau- dacht vestigen op de voorstelling welke hedenavond in Amicitia gegeven wordt en waarvan het jammer is, dat er niet vroeger ruchtbaarheid aan kon gegeven worden. Immers, behalve specialiteiten op 't gebied van zang, muzikale clownerie, en wat niet al meer, zal vertoond worden de Kinemato- graaph, Edison's vinding welke te recht zoo zeer ieders bewondering wekt. De voorstelling van de Kinematograaph zal aanvangen t.us- scben 9 uur en hall' tien. Zoo iets, dan moet men dit gaan zien als de trein vertoond wordt, schrikken de toeschouwers op de eerste rijen terug, zóo duidelijk is het beeld in natuurlijkegrootte; er breekt een brand uit, de brandweer komt aansnellen en wordt eindelijk de vlammen meester; miss Boyton, de beroemde Ameri- kaanscbe danseres, staat als in levenden lijve voor umen waarit zich verplaatst op een der Brtissclsclie boulevards en gelooft stellig den opraarsch tier Fransche infanterie en cavalerie bij den intocht des Czaren te Parijs bij te wonen. Het is een tooverlantaarn, maar, zóo mooi, dat men niet kan gelooven, slechts beelden te zien. Men verzoekt ons mee te deelen dat de ten vorige jare onder bescherming van de Maatschappij van Toonkunst opgerichte «Baarnsche Zangvereeniging" thans o.a.dn studie heeft Mendelssohn's Lobgcsany en voor de uitvoering daarvan bil van leden van de zusterverenigingen uit Amersfoort, Hilver sum en Utrecht hun medewerking hebben Bij het opmaken van ons vorig - gedeelte van het artikel over de met 1 Januari in te voeren Porsoneele belasting weggelaten. We willen daarom het onduidelijk geworden ge deelte herhalen, een en ander daaraan toevoegend c. Alle perceelen zijn geheel vrij van belaeting, wanneer de belastbare huurwaarde er van in ge meenten, behoorende tot de 3e klasse niet meer bedraagt dan 1100. 87.50 75.- 62.50 7e 50.- In deze provincie nu behooren tot de 3e Klasse: Utrecht. 4e Klasse: De Bildt(Vossegat).Jutphnas(tusschen Merwedekanaal en Vaartschen Rijn.) 5e KlasseAmersfoort (strnl). 6e Klasse: Baarn (kom). De Bildt (kom). Soest (Soestdyk, Langeind, Middelwijk en de Kerke- 7e Klasse0:'Abcoude Baambrugge. Abcoude Proost dij. Breukelen-Nijenrode. Breukelen St. Pieters (Vechtzijde). Driebergen. Harmeien. Jutphaas (overig deel). Loenen. Maarsen.Maarseveen (Nieuw) Nigtevccht, Oudenrijn (de Meern). Rhenen (stad). Rjjsenbuvg. Veeuendaul (dorp). Veldhuizen (do Meern). Vleuten (de Meern). Vreeland. Vreeswijk. Wijk bij Duurstede. Willige Langende (naby Schoonhoven). 8e Klasse: Achttienhoven). Amcrongen. Amers foort (overig deel). Baarn (overig deel). Benschop. Breukelen St. Pieters (Breukelerveen). Buumk. Bunschoten. Cothen. Doorn. Eemnes. HaiirzuileiiB. Hoenkoop. Hoogland. Houten. IJselstein. Jnars- veld. Kamerik. Kockengen. Laag Nieuwkoop. Langbroek. Leersum. Leusden. Linsohoten. Loe- neraloot. Loosdrecht. Lopik. Maarn. Mnarsseveen (Oud). Maartensdijk. Mijdrecht. Montfoort, Ouden rijn (overig deel). Polsbvoek. Renswoude. Rhenen (overig deel). Ruwiel. Schalkwijk. Snelrewaard. Stoutenburg. Tienhovon. Tuil en't Waal. Veeneu- dnal (overig deel). Voldhuizen (overig deel). Vin- keveen. Vleuten (overig deel). Werkhoven. West broek. Willeskop. Willige Langerak (overig deel). Wilnis. Woudenberg. Zegveld. Zuilen. 9e KlasseDe Bildt (overig deel), Soest (overig deel). Zeist (overig deel). De belastbare huurwaarde van elk perceel wordt, voor de berekeniug dor belasting, vermindert! in gemeenteu behoorende tot de 3e klasse met 85. 4e 72.50 47.50 8e 22.50 9e 10.— en bedraagt jaarlijks 8% van de belastbare huur waarde verminderd met bovengenoemde bedragen. De belasting naar de haardsteden wordt niet ge heven wanneer de belastbare huurwaarde van het perceel, beoorendc tot gemeenten van de 3e klasse niet meer bedraagt dan/160. 4e .140. 5e .120. 6e -,100. t jaarlijks v 2 haart benevens f8 voor iedere hoaTstede boven negen. De belasting naar de waarde der stoffeering wordt niet geheven, wanneer de belastbare huurwaarde van het perceel in gemeenten behoorende tot de 3e klasse niet meer beuraagt dan f 100, 4e 120, enz., als bij de haardsteden, en bedraagt Jaarlijks, wanneer de waarde van het mobilair is van 140 tot 200 0.60. 200 300 1.50. 300 400 3.— 400 500 4.60. 600 600 6.— 600 700 7.50. 700 800 9.— 800 „1000 „10.60. „1000 „1200 „13,50. „1200 „1400 „16.50. „1400 „1700 „19.60. „1700 „2000 „24.— „2000 „2800 28.50. „2300 „2700 „38.— „2700 „3100 „39.— „3100 „3600 „45.— „3500 „4000 „51 „4000 „4500 „58.50. „4500 „6000 „66.— is de waarde f5000 of meer, dan bedraagt de be- lastiug f73.50 benevens flö voor elke geheelesom van f 1000 wuarmede zy het bediag van f5000 te te boven gaat. De invoeringswet, opgenomen in do Stuatiicoiiranl van 12 December luidt Art. 1. De heffing der Personeele belasting vol gens de wet van 16 April (Stbl. 72) vangt aan op 1 Januari 1897. Ark 2 j! 1. Op de aanslagen in de belasting op het Personeel over het dienstjaar 1896—1897, wordt de belasting over de laatste vier maanden ambts halve afgeschreven. Het te veel betaaldo wordt vol gens door den Minister van Financiën vast te stel len regelen teruggegeven of verrekend. 2 2. Voor de toepassiug van art. 45, 3 en 4 der wet van 29 Maart 1833 (Stbl. 4) over het dienst jaar 1896—1897 blijft bewoning van woonhuizen an 31 Decomber 1896 buiten aanmerking. Art. 3. De niet ien behoove van 's Rijks kas ge heven opcenten op de belasting op het Personeel over het dienstjaar 1896—1897 worden, voor zoover geïnd na 81 December 1896, niet ter beschikking gesteld of uitgekeerd zoodra de provincie of ge meente hot bedrag heeft genoten, dat. haar over de eerste acht maanden volgens de kohieren toekomt, Amersfoort, Vrijdag 11 December 1896. Appelen f3 a f7.Peren f 0.— a f 0. Zandaardappelen fl.20 a f1.60 p. heet. Hoendereieren f5.a 1'6.p. 100 st. Boter 10.90 a 11.10 p. k. Kippen 10.00 all. Kuikens 1' 1.ii 1' 1.25 Piepkuikens j 0.80 a 1*0.60 Eenden 10.60 k 10.90 Jonge eenden 10.a f0.Hazen f'1.50 a f2.Wilde konijnen f0.a fü.Tamme konijnen f0.40 a fl.20 p. st. Duiven f 0.40a 10.00 p. paarZeugen f25.— k ('35.— Biggen f3.— a 1' 6.—Schrammen f 8.i'12,Vette koeien 1' f—,Guste koeien f—a 1' Kalf- koeien f a 1' Kalt'vaarzen f a f— Os f Pinkstieren faf—.— Aangevoerd waren ongeveer 50 heet. Ap pelen, heet. Peren, heet. Kleiaardappe- fen, 120 heet. Zandaardappelen, 1400 st. Hoendereieren, 1300 kilo Boter, kilo Mar garine, 3 zeugen, 190 biggen, 8 schrammen en 0 stuks vee. De heer en mevrouw WARENDORF Van Lier geven kennis van de geboorte van een ZOON. Amsterdam, 12 Dec. '96. A Igemeene kennisgei >ing De SCHILDERIJ, voorstellende een Psalmboek, geplaatst geweest bij den heer J. J. BERENDS, is bij loting toegewezen aan No. 36. DAMES DIRECTRICES dor Prot. Armen Loterij maken aan hare stadgenooten bekend, dat de der voorwerpen zal plaats hebben op DINS DAG 15 en WOENSDAG 16 dezer, van 10 tot 4 nur, in het GASTHUIS op den Singel. Tot het ontvangen van prijzen houden zij zich zeer aanbevolen. Het afhalen der prijzen zal kunnen plaats hebben Zaterdag d.a.v. van 10—12 uur. Mej. VEDER. Mej. COCH1US. Mej. C. van LANSCHOTHUBRECHT. Mej, METHORST. Jonkvrouwe A. van HOLTHE. Mej. C. van DR1EL. Amersfoort, 10 Dec. 1895. (Herplaatsing wegens misstelling). NATIONALE CHRISTEN GEHEEL ONTHOUOERS-VEREENIGING- Provinciale Vereeniging Utrecht, DONDERDAG 17 Dee. 1896, 's avonds te 7 uren, in het Kerkgebouw der Evang. Luth. Gemeente. Sprekers Dr. JOH. W. PONT, predikant te Utrecht Ds. C. L. van den BROEK, pred. te Schiedam. Dr. J. J. P. VALETON, Oud-hoog leeruur. Zangkoor der Christelijke Zangvereeniging «Door Vriendschap Verbonden" onder leiding van den heer T. W. HOLDER DIJK. Toegang vrij. Coiiiiiilssloiiiialrs In Kffcctcn KORTEGRACHT, 368 AMERSF00T Telephoonnummer 10. Koopen en verkoopen Affecten, Coupons, buitenlandsch Kank- papier en Munt spec i'én tot den meest voordeeligen koera. Sluiten M'foloiigntiën en Mte- teeningen, Kisconteeren en verschaffen wissels op a tie bankplaatsen zoowel in Kinnen- als Kuiten- I flit ft enz. enz. Het Kantoor is geopend van ft3 uur. De ONTVANGER der REGISTRATIE te Amersfoort, zal op Vrijdag 18 December 1896, des voormiddags 11 ure, in het koffie huis «DE AREND" aldaar, hij opbod it con tant met 10% onraad VEIIkOOPIllt 529 hoopen Klinkerpuin, liggende langs de Rijkswegen onder Amers foort, Soest, Woudenberg, Jicnswoude, Zeist, Driebergen, Jiijsenburg en Doorn. Zie de biljetten. TANDARTS (Nieuwe Wet) Kloveniersburgwal 137 is eiken Woensdag en Vrijdag te «spreken of te ontbieden bij don heer J. van WESSUM, Langestraat 43, voor het maken van kunst tanden en gebitten. Ö0"" TandheeVc. operatiën tonder pijn. "^0

Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2