Maandag 14 Juni 1897. No. 4675, 46e Jaargang. Stadsnieuws. VERGIFT. Oltgave A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond. Abonnement per 3 maanden f franco per post 1.45. Ad verten tien 46 regels 60 cent; elke regel meer 40 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, ofiicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 45 cent. Afzonderlijke nummers iO cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Bureau KORTEGEACHT56 Telephoou 10. KENNISGEVINGEN. De COMMISSARIS der KONINGIN in de Provincie UTRECHT, Gezien bet besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dier provincie, dd. 3 Juni 1897, no. 57 Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87) Brengt bij deze ter kenuis van belanghebbenden, dat de opening der jachtbedrijven, vermeld onder litt. d, en h van art. 15 der voormelde Wet (het schieten van waterwild, het vangen van waterwild mot slagnetten en bet vangen van eendvogels in een eendenkooi of daarmede ge lijkstaand toestel) voor de provincie Utrecht is bepaald op Zaterdag 10 Juli aanstaandter plaatse, bij art. 1 van het Reglement op de uit oefening der jacht en visscherij in de provincie Utrecht van 13 Juli 1S80 (Provinciaalblad no. 71) aangeduid. 15n, ten einde niemand eenige onwetendheid hiervan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 5 Juni 1897. De Commissaris der Koningin voornoemd, SCIIIMMELPENNINCK v. n. O. v. NI JEN BEEK. Blijkens daartoe ontvangen aanschrijvingen van den Minister van Waterstaai, Handel en Nijverheid van 31 Mei 1S97 moet men om te zijn lid van, en kiesgerechtigd voor eene KA MER VAN ARBEID ten aanzien van een be drijf, waarin niet het geheele jaar gearbeid wordt, onder meer zoodanig gedeelte van een kalenderjaar in dat bedrijf werkzaam geweest zijn, als bij algemeenen maatregel van bestuur is be paald. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort noodigt dientengevolge patroons van en werklieden in bedrijven, waarin niet gedurende het geheele jaar pleegt gearbeid te worden, uit om vóór den 17en Juni e.k. aan den Secretaris, Arnhemscheweg G 2a, optegeven welk gedeelte van het jaar in het door hen uitgeoefend bedrijf pleegt gearbeid te worden. Namens de Kamer voornoemd, Herms. P. VAN HASELEN, Secretaris. HH. MM. de Koninginnen keerden heden middag van H. I). buitenlandschereis terug op »Het Loo" In de Vrijdagavond gehouden vergadering van het kies-college der Ned. .Hervormde gemeente is gekozen tot ouderling de heer J. H. Boks, in plaats van kapitein R. J. graaf Scbimmelpenninck, die deze henoerning niet heeft aangenomen. Feuilleton. 18k De ridder zag haar verschrikt aan en vroeg Mevrouw de gravin gelooft dus, dat Adrian zich op gevaarlijke wegen heeft gewaagd .Ie moot er voor zorgen, dat hij daarop niet verdwaalt en hom op het rechte spoor terugbrengen. Mevrouw de gravin draagt mij daar iets op, dat Dat jc ten uitvoer brengen kunt en brengen moet, voltooide de gravin hoewel niet op de wijze, die Beaucourt had bedoeld. Het zal je niet zoo moeilijk vallen om, in de gedachten althans, terug terug te keeren tot den tijd van je dolle streken en weer eens de losbol van vroeger te worden. Laat je moderne kleederen maken, het haar en den baard verven, verdrijf die uitdrukking van moedeloosheid van je gelaat, bedek je ziekelijke tint met eois dun laagje rood. breng weer wat vlugheid en veerkracht, in je bewegingen en men zal je als oen welkom gast ontvangen en je met genoegen het geld afhandig maken, dat ik te uwer beschikking stel. Het gelaat van den ridder klaarde op en hij zeide IJ wilt dus, dat ik mij met uw geld zal ver inaken Ja. Dat is nog zoo kwaad niet. De gravin glimlachte. Eindelijk wordt ge weer eens verstandig sprak zij. Eu wanneer ik Adrian werkelijk vind Dan brengt ge hem uit Munchen weg, zeide de gravin. Ik vrees, dat hij mij niet zal gehoorzamen, De vergadering der classis Amersfoort van de Ned. Hervormde kerk zal hier gehouden worden op Woensdag 30 Juni a s. des och tends om 10 uur in de Sint Joris-kerk. Er moet door henoerning worden voorzien in de vacaturen, die zullen ontstaan door de gewone aftreding, aan liet einde des jaars, van het lid ds. W. H. Stegenga, te Oud- Loosdrecht, en zijn secundus ds. J. Visser, te Woudenberg; van den scriba-quaestor ds. G. van Kemp en zijn secundus (vacant)en van het lid-ouderling J. B. de Beaufort, te Woudenberg, en zijn secundus (vacant). Nogmaals herinneren wij de kiezers er unit dat zij verplicht zijn morgen tusschen 8 en 5 uur te gaan stemmen, aan hot bureau op hun oproepingskaart aangegeven (NA 5 uur wordt niemand moer toegelaten); dat zij die oproepingskaart daar moeten meebrengen en vertoonen. zonder hetwelk hun geen stemkaart wordt gegeven dat zij op die stemkaart NIETS anders mogen doen dan éen der witte kringetjes zwart maken. Al wat zij er meer aan doen, maakt het biljet ongeldig. Niet alleen de Rijks-telegraafkantoren, ook die van de betrokken spoonveg-maatsciiap- pijen zullen morgenavond tot 10 uur (Green- wichtijd) beschikbaar zijn ter verzending van verkiezingstelegrammen, De Gemeenteraad, Zaterdag in allerijl geconvoceerd, vergaderde hedenmiddag om 4.45 uur onder voorzitting van den Burge meester, mr. F. D. graafSchimmelpenninck. De heerenrnr. Prikken, Van der Want, Gerritsen en Visser ontbraken, de laatste zonder kennisgeving. Na het ie?.en en zonder wijziging vaststellen van de notulen der vergadering op 3 dezer ge houden, kwam aan de orde een Verordening houdende aanwijziging van de stemlokalen bedoeld bij art. 05 der Kieswet, die voor de Raadsverkiezingen, de eerste maal op 13 Juli (het inleveren der candidaten-lijsten, disiriets-gewijze, moet plaats hebben op 29 dezer). Ze zijn de zelfde als thans voor de Kamerverkiezing op morgen. Vervolgens werd overgegaan tot loting ter bepaling tot welk kiesdistrict de zitting heb bende leden van de Gemeenteraad geacht worden gekozen te zijnmet dit resultaat E'. LTVisser dr. P. Groeneboom mr. J. Heyligers D. Gerritsen mr. J. C. H. Prikken G. P. A. Garjeanne mr. J. G. A. van Zijst H. W. van Es veld J. Ger. Kleber A. M. Tromp van Holst A. A. Hamei's M. L. Celosse P. van der Want C. T. van Beek H, J. Crooekewit i A. H. van Kalken 0. J. D. van Eek altredend 1397 district I /.lichtte de ridder. Als hij eenmaal het leven in' eeu groote stad heeft leeren kennen, zal het aan mijn invloed moeilijk gelukkeD, hem naar een stil provinciestadje terug te brengen. Heb ik dan gezegd, dat je dat moet doen vroeg de gravin. Breng Adrian mijnentwege naar Parijs, geniet met hem van het leven, maar ver wijder hem uit Munchen. Ik zal overeenkomstig uw bevelen handelen, mevrouw, zoodra ik Adrian gevonden heb. Juist toen de ridder dit gezegd had, werd er zacht aan de deur getikt en nadat de gravin antwoord had gegeven, trad de kamenier binnen, om lord Hallingfirst aan te dienen. Verwonderd keek de gravin op en de ridder wierp haar een vragenden blik toe. Mylord schijnt zich vergist te hebben, sprak de gravin, het huis Persigny is geen speelclnb, waar men binnenkomt wanneer men wil. Mylord heeft mij opgedragen, mevrouw de gravin te zeggen, dat een dringende zaak hem hier heen voert. De nieuwsgierigheid der gravin werd merkbaar opgewekt. Laat mylord binnenkomen, beval zij het meisje. Dc kamenier verwijderde zich en de gravin wendde zich tot Beaucourt. .Ie zult ons niet storen, beste vriend, maar het kan zijn, dat lord Hallingfirst mij onder vier oogen wilde spreken. Mevrouw de gravin zal mij vergunnen dat ik dezo mogelijkheid niet afwacht, zeide Beaucourt on verliet het ve-trek. In spanning verwachtte de gravhi haar bezoeker. Toon Pettycoat binnenkwam, zeide zij U komt op een zeer ongewoon uur, mylord. En even ongewoon is de zaak, waarover ik mevrouw dc gravin moot spreken, antwoordde Bob. U doet mij schrikken, mylord. Aan het eind tier vergadering vroeg rnr. Heyligers of reeds iets nader bekend is omtrent de stations-plannen, zoo niet, dan wenschte hij. dat de Raad zich wederom zal wenden tot den Minister van Waterstaat. Wijl uit het antwoord van den Voorzitter bleek, dat geen nadere berichten zijn inge komen. zal de stations-commissie, welke dili gent bleef, de zaak weder ter hand nemen. Hierna werd de vergadering om 2.05 gesloten. De Karner van Koophandel en Fabrieken hield Donderdagavond een korte vergadering, onder voorzitting van den heer J. Ger. Kleber. Mededeeling werd o. a. gedaan van de dankbetuiging vanwege H. M. de Koningin- Regentes ontvangen op het adres van rouw- I beklag der Kamer bij het overlijden van H. K H. de Groothertogin van Saksen-Weiraar, Prinses Louise der Nederlanden, i De lieer Directeur van liet Postkantoor j heeft bericht, dat niet voldaan kan worden j aan het sinds 1893 telkens herhaald verzoek der Kamer om tusschen 12 en 3 (of liever I JO1/» en 3L2) nog een bestelling te doen plaatshebben. Eensdeels grondde hij die wei- gering op het feit, dat er niet genoeg per- j soneel is, dat tegenwoordig twee stations I moet bediend, en anderdeels wijl de zending I poststukken welke na de ochtendbestelling j het kantoor bereikt niet belangrijk genoeg j is om een tusschenbestelling te wettigen (dat j zit zeker in het aantal, niet in de boedanig- 1 heid, want juist de middagpost brengt steeds i het grootste aantal zaakbrieven voor den handel intusschen kan deze door busrecht I voor een kleinigheid daarin voorzien). 1 De Kamer besloot te steunen het bekende adres van de Kamer te Heeren veen om ver betering van liet papier der muntbiljetten I van f 10. Andere ingekomen stukken zullen eerst worden rondgezonden bij de leden en dan 1 Hel is een zaak die geen uitstel duldt, me vrouw. Spreek dau terstond. De gravin wees Pettycoat een fauteuil aan en deze ging zitten. Wat is er Om den mond van den schurk speelde een eigeij- 1 aardige glimlach, terwijl hij antwoordde: I In de eersie plaats moet ik mevrouw de gra- vin verrassen met tie mededeeling dat Edward Crail I dood is. Dood? Hij heeft zich vergiftigd. Weet u dat zeker, mylord Ik heb het lijk van Edward gezien overigens kan mevrouw de gravin de beste ophelderingen vinden in den brief, dien de zelfmoordenaar heeft achtergelaten. Zooals mevrouw de gravin terstond zal zien, is de brief gericht aan de redactie van een blad, dat door zijn onbescheidenheid algemeen wordt gevreesd. Met deze woorden overhandigde Bob den brief. Terwijl de gravin las, wreef hij zich in de vol- maakste kalmte over de gladgeschoren kin. Met betrekking tot de aangifte bij de politie, welke Crail gedaan had, kon de lange Bob dan ook voor het oogenblik volkomen gerust zijn, want in het huis Persigny zou men hem zeker wel het allerlaatst zoekeu. Het gelaat der gravin werd bleek en aldoor blee- ker, naarmate zij den brief verder las. Ten s'.ottc sprong zij op en zag den gewaanden lord met van woede fonkelende oogen aan. Lus jij bent Zij kon niet verder spreken, de schrik had haar tong verlamd. Pettycoat stond op en boog met een onbeschaamd heid, die men alleen bij lieden van zijn slag aan treft, Mevrouw de gravin, de zelfmoordenaar heef\, i in een volgende zitting worden behandeld. I De attestatiën de vita, als bewijsstukken noodig voor de ontvangst van pensioenen, zijn voortaan geheel kosteloos verkrijgbaar ter Gemeente-secretarie. De heer A. op 't Hof, onderwijzer aan de Chr. school hier, vertrekt in September naar Transvaal, waar hij benoemd is bij het Chr. nationaal onderwijs aan een der Gouverne- mentsscholen. Tot voorzitter van de timmerlieden-ver- eeniging «Streven naar verbetering" is, in de plaats van den heer H. van Achterbergh,dieals zoodanig bedankte, gekozen den heer J. v. Beek. Bij het Zaterdag te 's-Gravenhage gehouden concours hippique verwierven 0. a. Deary van luitenant Maris een 3e prijs en Miss Marie van luitenant Jurjans een bestuursprijs in het concours van het beste en schoonste rijpaard. Luitenant-adjudant J. W. G. Peltzer wordt belast met de leiding van en het toezicht op de studiën van de sergeanten van het O. 1. leger, die vóór hun plaatsing op den Hoofd cursus, dezen zomer worden gedetacheerd bij het oe regiment infanterie. Luitenant G. K. Muller, van het 5e regi ment infanterie hier, wordt met den nieuwen cursus als officier van politie gedetacheerd bij de Cadettenschool te Alkmaar. Sergeant-majoor S. Ozinga, van het 5e re giment infanterie hier, wordt 15 Juni over geplaatst bij het vaste personeel der Normaal schietschool te 's-Gravenhage, bij welke in richting hij zal optreden als onderwijzer in de gymnastiek en de schermkunst. Tot sergeant-titulair bij het 5e regiment infanterie is bevorderd korporaal L. M. W. de Vos. Van het 5e regiment infanterie zullen twee reserve-korporaals deelnemen aan het ad- missie-examen voor de Kon, Militaire Aca demie te Breda. Aanstaanden Vrijdagochtend gaat een de tachement van 100 onderofficieren en min deren van het 5e regiment infanterie, onder commando van kapitein J. J. van Leeuwen, naar Oldebroek om daar deel te nemen aan de oefeningen van de daar gekampeerde vesting-artillerie. omtrent mij niets Ieugenaehtigs geschreven; ik ben niet lord Hallingfirst, maar Robert Pettycoat, bijge naamd lange Bob, lid van een internationale broe derschap, waartoe ook Crail behoorde, sprak de schurk zeer kalm en het onbeschaamde lachje ver dween niet van zijn gelaat. Hoe heb je het dan durven wagen, je aan mij te vertoonen vroeg de gravin, wier stem nog beefde van woede. Pettycoat nam de gravin den brief uit de hand en antwoordde met de wedervraag: Moest ik dat dan niet doen om mevrouw de gravin en vooral de jonge gravin voor openlijken laster te behoeden? Die eveneens openlijk weerlegd zou geworden zijn, zeide de gravin op bitsen toon. Maar waaraan de booze wereld daarom des le vaster zou geloofd hebben, ging Pettycoat hoonend voort. Het zou ook de hooggeboren gravin De Persigny verre van aangenaam zijn geweest .wanneer de wereld vernam, dat in haar huis geraffineerde schurken verkeerd hebben. U hoort, dat ik mijzelf onpartijdig beoordeel. De gravin wierp den onbesohaamden gauwdief een minachtenden blik toe en zeide koel Ik begrjjp het, je wilt geld van mij hebben, of liever mii afpersen. Bob antwoordde bedaard Ik wil zaken met u doen en u den brief ver- koopen. Hoeveel vraag je er voor Bob dacht niet lang 11a, Veertigduizend mark, De gravin antwoordde niet, zij belde; de kamenier kwam terstond binnen en ontving het bevel Haal mijn cassette.

Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 1