BULLETIN. CHAMPAGNE ERNEST 1RRÖY. lEONSAC 1893 JACOBS - Wijnhandel - Amersfoort. 29 November 1897. Den len December zal het 40jaar geleden zijn, dut de Rijschool werd opgericht, en zal dien dag luisterrijk gevierd worden. Naar men ons mededeelt heeft deze inrichting haar ontstaan te danken aan de buiten gewone rijkundige bekwaamheden van haren lateien commandant de Kolonel Von Muguénin. Als luite nant in Venlo in garnizoen, waar hij voor zijne stoute ruiterstukjes bokeiul stond, werd hij naar Haarlem over geplaatst en begon hij aldaar eene vrijwillige rijles aan officieren te geven. Zijne talenten werden opgemerkt en hij gedetacheerd aan de rijschool in Hannover. Na twee eervolle cursussen aldaar doorloopen te hebben, kwam hij met lof beladen in Venlo terug en was hij het die den stoot gaf tot het oplichten dier school, welke zoo uit stekende ruiters heeft opgeleverd. Zijn verdere leven heeft hij aan de Rijschool doorgebracht, en zijn de nog overige meest uitstekende rijkunstigo instructeurs allen élovos van hem. Wij noemen slechtsde overste Blaauw, de majoor Braams, de tegenwoordige stalmeester onzer geëerbiedigde Ko ningin de majoor C. baron Bentinck, de ritmeester Erzey, en zoo vele anderen, die of reeds den dienst ver laten, of wellicht reeds hierboven rekenschap hunner remonte gedaan hebben. En nn de rijschoolWie onder de bereden wapens kent haar niet? Wie denkt niet met genoegen terug aan den tijd aldaar doorgebracht. Hoort ze slechts ilie twee vrinden, die elkander in jaren niet gezien hebben, samen aan de rijschool ge weest zijn. na twee minuten herden ken ze de dagen, dat ze met «dilcke Mie" gesteigerd, met »!uie Kees" ge vallen of met »da Bril" spaansch ge gaan zijn! Hoeveel Pan je" die J es sen gekost hebben?! Telt het aantal malen dat er een afviel, en ge hebt het aantal flesschen. Ja, gelukkige dagen waren het toen ze weer «scholieren" waren, toen jeugd en levenslust, toon moed en kracht van hen mannen maakte.;waar het vaderland op bouwen kan. Dat de Rijschool nog jaren en jaren »de Rijschool" moge zijn, dat zij blijve hestaaii in die eet* en glorie welke zij had, heeft en niet verliezen kan, tenzij het Hollandsch bloed op flosschen verkrijgbaar is en voor na maak gewaarschuwd worde, dan zal zij zijn ondergegaan Amersföort's burgerij, die nu reeds sedert een reeks van jaren het voor deel geniet »de Rijschool" in haar midden te zien, zal zeker niet achter wege blijven, door het ontplooien van de Vaderlandsche driekleur van hare belangstelling in het jubilee te doen blijken. Verkrijgbaar bij JACOBS - AMERSFOORT. d f 0.50 por flesch. Gedrukt ter Snelpersdrukkerij van G. J. SLOTHOUWER, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1897 | | pagina 5