Advertentiën. kost en inwoning BOUWKUNDE. Royal Hand Bell-Ringers. Uitvoering Leger des Heils. twee oDpeii KAMERS. een groot gedeelte van het bestaande ge bouw afgebroken en de school langgjsloten zou moeten worden, o. a. voor het. inbren gen van ijzeren balkiagen. De prijs van den tuin is nu wel niet bijzonder laag, doch ook niet buitensporig hoog. Aan de heeren Ha mers en Van Heek antwoordt spr. dat het niet billijk zou wezen, deze door de omstan digheden onafhankelijk van de ouders hoo- gere uitgaven, te verhalen op de ouders. Het schoolgeld, loopend van f25 tot f55, is trouwens niet zoo bijzonder laag. De heer Van Beek, herinnerend aan het rekest, blijft de meening toegedaan, dat de verbouwing juist het gevolg is van en geschiedt op aandrang van de oudei's en handhaaft daarom zijn voorstel om dezen de kosten ie laten dragen door hooger school geld te vorderen. Den heer Gerritsen is het antwoord van den heer Wethouder op zijn vraag om trent de splitsing niet recht duidelijk geweest; spr. vraagt derhalve wanneer dit zal geschie den. vóór September? Wethouder Celosse stelt spr. gerust door te zeggen, dat liet in de bedoeling van B. en W. ligt, spoedig onderwijzers op te roepen en onmiddellijk na hun benoeming althans de klassen 3 en 4 te splitsen. Den heer Van Beek antwoordt spr. dat ook zon der het rekest dit voorstel zou gekomen zijn en dat liet rekest hot voorstel slechts steunt. Spr. blijft het onbillijk achten, dat de ouders de kosten zonden moeten dragen. Z. li. st. wordt aisnu besloten om f17 730 toe te staan voor den houw en de meubi leering der lokalen en om voor f3000 aan te knopen liet aangrenzende deel van den tuin des heeren J. H. Kleber, ter grootte van 7 X 35 Mde kosten van overdracht enz. te betalen door de Gemeente. Eveneens z. h. st. wordt nu besloten, 3 onderwijzers oji te roepen, van welke 2 met acten voor vreemde talen. Daarna wordt besloten tot het aangaan eener geldleening tot een bedrag van ten hoogste f45000, rentende 31/2 °/0; wordt vastgesteld het 3e aanvullingskohier der In komstenbelasting, dienst 1807, lot een bedrag van f54.70; wordt goedgekeurd het pread vies op reclames der Inkomstenbelasting, dienst 1897; wordt vastgesteld het primitief kohier der inkomstenbelasting, dienst 1898, tot een bedrag van f02 916.60 en bepaald dat het te bellen percentage zal zijn 2.85°;0; en wordt vastgesteld het ontwerp-besluit tot afschrijving van aanslagen in de Inkomsten belasting. dienst 1897, wegens vertrek, enz. tot een bedrag van f 2388.60alles z. h. st. Aan de orde is nu de benoeming van een Directeur voor «Ie te bouwen Gemeentelijke gasfabriek. Mr. II e\ ligers zou, om het groote ge wicht dezer benoeming, gaarne een toelich tend woord willen liooren. Op zijn voorstel, behoorlijk gesteund, gaat de Raad om 2.05 over in comité-generaal. Na de heropening der openbare zitting te 2.50 wordt overgegaan tot stemming. Bij de eerste stemming verwerft de heer R. Zijlstra, van Purmerend, 8 stemmen de heer N. de Boer, van Zall-Buintnel, 2de heer D. H. van der Werf, van Rozendaul 3 en de heer C. J. van der Dank, die niet op de aanbeveling werd geplaatst, 4 stemmen. Bij de tweede stemming verwerft de heer Zijlstra 8, de beer Van der Plank 4, de beer Van der Werf 3, de heer De Boer 2 stem men. Bij de herstemming tusschen de heeren Zijlstra en Van der Plank vereenigt eerst genoemde 13, laatstgenoemde 4 stemmen op zich, zoodat benoemd is de heer R. Zijlstra. Z. h. st. wordt besloten, deze benoeming te doen ingaan met 1 Mei 1898. Tot Gemeente-heelmeester wordt aisnu met algemeene stemmen herbenoemd de beer H H. E. Morren Sr. Ingekomen waren missiven van mej. Van Lessen, en de heeren Van der Nagel en Van Veen, houdende dankbetuiging voor de hun toegekende verhoogde jaarwedde; de goedkeuring van het besluit tot verhooging van de jaarwedden dier schoolhoofden en van het tweede aanvullingskohier der Inkom stenbelasting; een Kon. besluit tot goedkeu ring van de verhooging der jaarwedden van Burgemeester en Secretariseen besluit van Gedeputeerden tot afwijzing der reclame van J. Eekhoudt en bun goedkeuring van het besluit tot aankoop van het terrein bij de Kleine Koppel ten behoeve «Ier halte alles aangenomen voor kennisgeving. Aan bet einde der vergadering verzocht nor. Van Z ij s t namens zijn medeleden om de commissie voor de pensioenregeling te willen dcchargeeren. De Voorzitter deed dit onder oprechte dankbetuiging en sloot daarna de om 1.15 aangevangen zitting om 3.05. De Kamer van Koophandel en fabrieken houdt hedenavond 8 uur ten Ruadhuize een openbare vergadering. Volgens de Staatscourant kwamen in fe bruari in de provincie Utrecht voor 42 ge vallen van mond- en klauwzeer bij vee van 1 eigenaar t>- Simiti'idmrg5 gevallen van miltvuur bij alle vee, en wel 1 geval te Amers foort, 1 geval te Maartensdijk en 3 gevallen te Soest. Onze stadgenooten mej. A. G. M. Heinink en A. L. Nieuwstad hebben te Utrecht met gunstig gevolg afgelegd het examen voorde acte Nuttige handwerken. Onze stadgenoot de heer P. Chr. Heinsius is benoemd tot ambtenaar bij de Deli-inaat- schappij en zal fi April uit Genua zijn nieuwe bestemming volgen. Er is een nieuw plan ontworpen voor de bebouwing van sBeekestein", dat thans ook definitief is aangenomen, liet fraaie landhuis blijft 'met een flink deel van het park, ter grootte van omstreeks 75 Aren, in den bestaanden toestand, doch het overige van het uitgestrekte terrein wordt veranderd in een villa-park naar een door den eigenaar mr. J. G. Kruimel goedgekeurd ontwerp van den makelaar P. H. van Haseleu. Het nieuwe plan is te zien op een bord aan den ingang der Ko.te Beekstraat. Een groot aantal eigenaren van landerijen te Eemnes vergaderde eergister te Utrecht ter bespreking van de verschillende circulai res, welke zij hadden ontvangen van leden van den Boerenbond te Eemnes en omstre ken, en ten einde gezamelijk te overleggen welke gedragslijn men bij de aanstaande verhuringen zal volgen. Na uitvoerige bespreking was de uitslag, dat de groote meerderheid besloot, te voldoen aan het verzoek om aiie kosten der verhu ring, die tot dusver ten laste van den huurder kwamen, voor rekening vaneen verhuurder te nemen. Voor het overige besloot een evengroote meerderheid de verhuring te doen geschieden, op de wijze zooals steeds heeft plaats gehad. Het schijnt toch, dat HH. MM. de Konin ginnen einde Augustus en begin September niet op «Soestdijk" zullen vertoeven. Het plan moet nl. bestaan, dat de Raads leden der kroon, en corps, zich op 31 Au gustus des avonds te 6.30 uur ten Paleize te 's-Gravenhage zullen aamelden, om H. M. de Koningin op het eigen oogenblik, waarop Zij, naar de Grondwet, de Regeering aan vaardt het oogenblik waarop zij haar 18e levensjaar hoeft volbracht te complimen teeren en het eerste besluit ter teekening voor te leggen, een besluit dat een bijzon dere beteekenis zal hebben voor H. M. de Koningin-weduwe, Regentes van het Konink rijk. Vermoedelijk zal aan het te openen sta tion Soestdijk als stations-chef worden ge plaatst mevrouw de wed. Rutèi, wier echt genoot een zelfde betrekking bekleedde te Putten. Mevr. Rutèl, vroeger diacones te 's-Gra- veuliage, nam deel aan den Franseh-Duit- sciien oorlog, bij de »Roode Kruis" afdeeling van het Duitscbe leger. Zij werd daarvoor door den Duitsclien keizer begiftigd met de orde van het IJzeren kruis. Plaatsgebrek noodzaakt ons, eenige ver slagen te laten liggen tot een volgend nam- RECLAMES. Van 15 regels f 1.25 eiken ael meer f 0.25, Iets over de waarde van Havercacao. ale voedingsmiddel voor kinderen, herstellenden en maaglijders. liet is een verblijdend verschijnsel, dat men de laatste jaren meer en meer tot de overtuiging komt, dat een eerste voorwaarde vooreen krachtig lichaams gestel is, cr voor te waken, dat dc voedingsmidde len niet alleen van de beste kwaliteit zijn, doch ook met zorg gekozen worden. Onder de voedingsmiddelen, die vooral in den laatsten lijd door alle doctoren worden aanbevolen, nemen ecue eerste plaats incacao, havermeel en melksuiker. Dit heeft ons op het gelukkige denkbeeld ge bracht een preparaat te vervaardigen van hooge voe dingswaarde, met genoemde ingrediënten als hoofd- bestanddeclen en in de juiste verhouding onder medisch toezicht bereid. De cacao welke wij voor de de bereiding van ons fabrikaat bezigen, is uit prima Arriba-cacaoboonen vervaardigd en gedeeltelijk van zyn vet ontdaan, wat voor de lichiverteerbaarheid noodzakelijk is. De toevoeging vau cacao aan ons fabrikaat heeft twee ërlei doeliu «Ie eerst plaats is het een voortref- lijk voedingsmiddel en bovendien heeft deze toe voeging tengevolge, dat kinderen, herstellenden en manglijders het havermeel met graagte nuttigen, wat hun anders in den regel spoedig tegenstaat. Door melksuiker toe te voegen, wordt het prepa raat zóo lichtverteerbaar, dat de zwakste magen het kunnen verdragen. Wij maken slechts éen kwaliteit, terwijl onze firma er voor instaat, dat slechts prima grondstof fen verwerkt worden. Wil men dus de zekerheid hebben, dat men werkelijk het beste heeft, dan koope men sleehts bussen inet onderstaand fabrieksmerk. Verkrijgbaar uitsluitend iu bussen van Kilo i 1.— en Kilo 0.52'/,. Het artikel, door verschillende doctoren aanbe- bovolen, verdient ieders aandacht. Hoogachtend Maatschappij „Arrlba", G. C. Nouwen Co., Nijmegen. Gebruiksaanwijzing. Tot het bereiden van ecu kop havercacao neme men een theclcpcpel vol van dit poeder en evenveel suiker of moer, al naar tic smaak ilit vcreischl eti roer dit door i lkaudcr. Vervolgen» giete melk bij en late dit meng sel dan 1 min nu tonder voort durend roeren Hink kokcu, wat voor het aroma cn den goedeu smaak bevorde- lijkis. Verkrijgbaar te Amersfoort bij de heeren Greeve Co., J. van Vollenhoven, Waterschot Co. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, verzonden vun het Postkantoor te Amersfoort in de 2e helft van de maand Februari 1898. J. van SonAmersfoort. Mej. M. SchotteAmsterdam. W. PellorumApeldoorn. Mej. S. BakkerBussum. J. D. MeilinkEijsden. Uit het Buitenland. H. SminkMiihlheim. T. MuliéNeuville. C. von TichlerWeenen. Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. 337 ste ST A ATS LOT K HIJ. EERSTE KLASSE. Trekking van 1417 Maart. (1600 loten). Trekking van 3 en 4 Febr. (1100 loten). Tên kantore van den Collecteur te Amers foort zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 5000 op No. 19411in 3/4,1 10 en Prijs van f 1000 op No. 2228. Prijs van flOO op No. 17849. Prijzen van f20. 1002 2206 2209 2239 4240 4255 4260 42(36 4285 7204 7209 7221 7225 7239 7582 7597 7012 7652 148061-4835 14848 14805 14872 1C296 16297 10312 16319 16327 17806 17832 17845 17864 178741787719353 19370 19373 19385 19413 19418 1943319456 20364 20305 20383 20386 203922039520402 20403 20409 20416 20420 20439 2044320448 en 20449. Te zamen 60 prijzen. Volgende trekkingen geschieden28 tot 31 Maart. De tweede klasse bevat de navolgende prijzen: 1 van f20000, 1 van f5 000, 1 van f2 000, 2 van f1500, 5 van 1' 400, 5 van f200, 15 van f100 en 1565 van f30. (Geen nieten). Loten of gedeelten zijn ten voormelden kantore Breedestroat, wijk E. 350) nog verkrijgbaar, doorgefoerneerde a f3.50 en klassikale a f 1.35 per 1/2n, BURGERLIJKE STAND VAN AMERSFOORT- GEBOREN: 9—16 Maart. Maria Cornelia, d. van H. Elberse en M. de Groot. Grietje, d. van H. van Jagtenberg en J. van 't Hof. Bertha, d. van B. Elfrink en D. van Ham. Teunis, z. van II. de Gans en W. E. A. Schouten. Maria Coenradina, d. van VV. F. N. von Hombracht en J. Aeckerlin. Eli sabeth, d. van 11. Snijders en M. van Dijk. Johanna, d. van J. Broekhuijsen en E. van den Berg. Jan, z. van 1. Hooykaas en E. M. Faber. Johanna Gerard», d. van J. B. Cor- nelisse en H. ""an Someren Apolonia Jo hanna, d van H. J. Verlooij en J. C. Kool. Hendrikus Lodewijk, z. van P. van de Zui- dewind en M. van Bekkum. Theodorus Christiaan, z. van E. de Ruiter en II. E. van Burink. Jan, z. van II. J. de Vries en P. den Enting. Johannes Jacobus, z. van W. Boterenbrood en II. van den Berg. Carel z. van \V. Blombergen en H. Meerink. Aleida Catbarina Theodora, d. van L. Kort beek en C. Rekers. Lambertus Jozef, z. z. van P. Oelp en D. Boon. OVERLEDEN VVilhelmiua Everarda Dek ker, d. van H. Bekker en Maria van Bek kum, 17 in. Maria de Veen, d. van J. de Veen en A. van de Pouw, 50 j. Johannes van Korlaar, z. van J. van Korlaar en Gijs- bertje van Lockhorst, 14 m. Johannes van den Akker, eebtg. van A. Morre, 53 j. Stel'anns Mossing, echtg. van Grietje Wijn tjes, 38 j. Clasina de Goede, wed. van N. Schoonderbeek, 78 j. Jan van den Bosch, echtg. van A. C. Rosbach, 72 j. Catbarina 'Maria Blom. wed. T. Heijdeman, 50 j. Sophia Oostveen, d. van P. Oostveen en E. van der Scholft, 2 mnd. GEHUWD: J. S. Coster, en R. M. van I Beek J. van Hooijen en 11. van Aseli.— R. Heere en J. Muller. H. van Beek en A. C. Huisman. J. de Bakker en C. van Eist. W. G. Bosman en F. Heere D. de Groot en II. W. Rotzer. F. E. Knoole j en R. L. van Lanscliot Hubreclit. Geboren LIDA dochter van J. Th. M. WARNSINCK, H. M. WARNSINCK— Cartier van Disseï.. Amersfoort, 17 Maart 1898. Getrouw' F. E. KNOOTK. 2e Luitenant der Infanterie, R. L. van LANSCHOT HUBRECHT. Amersfoort, 17 Maart 1898. *4* Heden overleed, na een kort stondige ongesteldheid, mijn harte lijk geliefde echtgenoot en vader JAN van den BOSCH in den ouderdom van 72 jaar. Wed. J. van df.n BOSCH— Rosrach. G. dekker. h. dekker- van den Bosch. Amersfoort, '11 Maart 1898. V De familie Van den AKKER be tuigt bij dezeiharen hartelijker, dank voor de vele bewijzen van deelneming1, ondervonden bij het overly den van haren echtgenoot, vader en behuwd- Amersfoort, 16 Maart 1898. Door deze betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijn hartelijken dank voor de ondervonden blijken van deelneming en belangstelling tijdens de ziekte en bij bet overlijden van mijn geliefden echtgenoot DIRK MULDER, in leven brieven- en telegrambestel ler alhier. In zonderheid aan de leden der af deeling Amersfoort van den Ned. Bond van post- en telegraaf beambten voor de laatste eer hem bewezen. Wed- MULDER Hofland. 2 heeren vragen direct met gebruik van vrije kamer, te Amersfoort. Brieven franco, met opgaaf van prijs, onder No. 240 aan den boekhandelaar H. .Tulp, Zwolle. Een bouwkundige beveelt zich beleefd aan tot het ontwerpen van teekeningen en licht drukken dierzelfde, tegen billijken prijs. Brieven onder no. 163 bureau Oude Arners- foorlsche Courant, Kortegrucht 56. K lok k enspelers) met hun prachtig Carillon van 131 welluidende Klokken. op WOENSDAG 23 Maart ai.hier in AMICITIA. Aanvang des avonds ten 8 nnr. Prijzen der plaatsen le rang fl.2e rang f0.50; militairen i' 0.25. Programma's en toegangskaarten verkrijg baar bij de boekhandelaren BERENDS en HAMERS, den kastelein van AMICITIA en aan den ingang der ZAAL. Plaatsen le bespreken op den dag der uit voering bij den kastelein van Amicilia. Gedept Gehuwd M. E. baron BENT1NCK, le Luitenant,-Paardenarts, te Amersfoort, E. L^STAM, die, tevens namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele hartelijke bewij zen van belangstelling, bij gelegenheid van bun huwelijk ondervonden. Den Haaö, 17 Maart 1898. UITVOERING VOOR KINBEREN 's namiddags te 2 uur in dezelfde zaal. Toegang 10 cent, begeleiders 25 cent. ZONDAG 20 MAAKT viering van het Vierde Jaarfeest. in de versierde zaal, KROMMESTRA AT. Bijzondere bijeeukonisten zullen geleid worden door kolonel mevrouw CONSANDEY bijgestaan door stafkapiteine BONDAM en kapiteine SA LET. De samenkomsten worden gehouden van 7 tot 10.30 's morgens en van 3 tot S uur 's avonds. Pc OFFICIEREN. TE H II U K aangeboden op de Lungestraat, mooiste gedeelte, Brieven ouder G. bureau oude Amers- foorlsche Courant, Kortegracht 56.

Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2