mm HM i c. FEESTLIED. Advertentiën. MUZIEKSCHOOL HEERENHUIS INEULEMG5FEE5TEN. £ïjdenstofïen Keurvorst Frcdcrik V van den Pfaltz, den grootvader van George 1. Koningin Victoria stamt dus eveneens van den Zwijger at' in de vrouwelijke lijn. Om gekeerd is George I een der voorvaders van onze jonge Koniugin Wilhelmina. Immers de Erfstadhouder Willem IV was gehuwd met de Engelsche Prinses Anna, die tijdens de minderjarigheid van haren zoon, den Erf stadhouder Willem V, liet regentschap heeft gevoërd. En door do Grootvorstin Anna Paulowna, Moeder van Koning Willem III, is ons Vor sten hnis ook vermaagschapt met het Rus sische Keizershuis. 31 Augustus 1898. WijzeWien Neerlandsch Bloed. Heil U, Vorstin op dezen dag, Den schoonsten, dien Gij zaagt. Ons hart begroet, met blijden lach, Den kroon, dien Gij thans draagt. Wij jub'len luid, verheugd van zin Eu staamlen deze beè Dat 't tl gegeven zij, Vorstin, Te heerscnen steedj in vreè. Gij windenbrengt naai- allen oord. Gij zeevertuit bet wijd De heil maar, die Neerland bekoort Moet alom zijn verspreid Oranjes jongste Telg staat daar! Beklimt baar Vaadren troon Dat Gode langen tijd Haar spaar En met Zijn zegen kroon Gij Neerland, Insulind' en West, Verheft uw jubellied, Uw zang verlokt ja nog het best Hoe gij Haar hulde biedt, Laat daarom klinken all' metaal En d' schoonste melodie, Men eere Maar, in veler taal, In alles, wat men zie. Dat dan een reeks van jaren U Geschonken zij, Vorstin Gij heerscne altoos zooals nu In vrede en gewin. Uw naam zij immer toegebracht Oprechte huid' en trouw. Met eerbied worde steeds herdacht Gij Neerland hoogste Vrouw Dat om Uw troon zich immer schaar Een trouw en dankbaar volk, En nimmer dreige U gevaar Of slechts éen donkre wolk. De glorie van Uw Majesteit Zij, veel geslachten door Verbreid, herdacht, gevierd altijd Dat alle volk dit hoor Gij windenwaait van Zuid tot Noord, Van Oost tot Westen heen Gij zeeënmeldt alom steeds voort Tot aan de verste reèn Dat Neerland jubelt op deez' dag, Dat het zijn Koningin Thans huldigt en Haar eeren mag Als met Haar éen van zin. Doch bij den jubel van het leest Vergeet ook Neerland niet Dat Gode is. in al het meest, Te loven in het lied. Het Neerlandsch Volk gevoelt het nog Dat met den bijstand Gods Zoowel voor Volk als ook Vorstin Men vast staat als een rots. Deez' bede is des harten tolk Dat Gode stier' Haar hand. Zijn Geest Haar leide, om Haar volk- Te richten met verstand. Hij geve steeds op al Haar patin Tot in hut verst verschiet. Genade, roem en gloriedaan, Verlaten Haar dan niet. Ja. allerwege heft 't gezicht Des volks zich naar omhoog, En houdt ten Hemel heen gericht Het. dankbaar hart en oog En smeekt in ootmoed deze beê Godbewaar den zin, Die Neerland bindt in strijd en vree Aan Neerland Koningin Amersfoort. C. D. v. K. Hoe wij hopen, dat onze Koniugin gediend moge worden. Uit lielde0mocht Zjj altjjd uit liefde gediend worden en mochten, ge heel Hare regeering door, geene anderen de Koningin omringen, dan die Haar dienen mot waarachtige trouw, met waarachtige eerbied en met waarachtige liefde. Trouw, hier verstaan in den zuiveren, Hollandschen, eerlijken zin eerbied, zich uitende niet door de ver fijning en de verdubbeling van hoofeche étiquette, die tot lage dienstbaarheid voert, en waarvan de onbeduidendheid het gezond verstand doet walgen, ter- wyl zjj iedere ware en vrije uitdrukking van het hart en het gevoel wegbant of opsluit in de borst, maar die eerbied, die zich uitdrukt door der Vorstin geene waarheid te weigeren, geene waarschu wing te onthouden, die Haar van nut kunnen zjjndie trouw, die te allen tijde hare rust, haar zelfbelang, haar leven veil heeft in Haren dienst-, maar die nevens dit alles ook den moed heem om, zoo noodig, te mishagen, veel liever dan te bedriegendie trouw, die niet zal vreeztn zelfs de Vorstin in het aangezicht te wederstaan in het be lang van eene goede zaak, maar die buiten Hare omringing, onder Hare vij anden. nog Hare feilen zal verbergen voor de menigte, en over Haremensche- lijke zwakheid nog den dekkenden sluier zal werpen der hoogachting; die trouw bovenal, die veel voor Haar waakt en die altijd voor haar bidt. En ten laatstemoge Zij gediend worden met liefde. Liefde, die zich uit, niet als eene zwakheid, maar als eene kracht; niet een liefde die blind is, noch die helpt verblinden, maar die helder ziet, en die scherp durft toezienliefde die niet is de lage dienstbaarheid van slaven of lijfeigenen, maar de vaste ge hechtheid van vrije mannen, die in hun ne Koningin wat anders zien dan de vrouwelijke tiran, wier juk zij te eeni- gen tjjde zullen verbreken - die niet aan Hare voeten knielen, maar die pal staan Haren troon. Mevr. Bosboom Todssaint. Met enkele noodzakelijke wijzigingen, overgenomen uitGedenkschrift van de In huldiging des Konings Willem III. Een ernstig woord. Men veroorlove ons een enkel woord, dat wij, in volkomen vertrouwen op de goede gezindheid van onze stadgenooten, in het al gemeen belang zouden willen zeggen. Laat het uw voornemen zijn de politie, en allen die geroepen zijn om de orde te handhaoen, daarbij welwillend tegemoet te komen. Laat elk voor zich het vaste besluit nemen, zelf, in eigen kring, ordebewaker te zijn en het feest zal een volkomen vrede lievend, een ongestoord, een vroolijk karak ter behouden. Houdt, vooral in de drukste straten, altijd rechts Mocht gij in een volte komen, houdt u dan rustig, dringt nietop een feestdag hebt gij den tijd. Als gij den optocht gezien hebt gaal dan niet ijlings naar een andere plaats om hem dadelijk nóg eens te zien. De weg is zóo geregeld, dat gij hem, telkens kaim van plaats verwisselend, gemakkelijk nog eens zien kunt, indien gij dat wenscht. De bewoners van straten waar de optocht passeert, dienen daarmee rekening te houden bij hel uitsteken der vlaggen. Wij vertrouwen dat de deelnemers aan den optocht, wanneer hun een verfrisschiug wordt aangeboden, wel zullen bedenken, dat de af te leggen weg een lange is en dat ieder deelnempr voor zich de waardigheid van den optocht heeft te handhaven. Vermijdt gedrang, vooral des avonds en bij het vuurwerk. De vreeselijkste ongelukken zouden door een onberaden opdringen kun nen ontstaan. Om bet groot brandgevaar te vermijden, raden wij onzen stadgenooten aan, in navol ging van de verstandige bepalingen in deze elders gemaakt Na te laten en zooveel mogelijk ook te voorkomen het baldadig ontsteken van vuur werk wat trouwens verboden is. Dit ge vaarlijk spel kan zoowel op de straat als vooral ook in door het publiek bezochte lokalen zeer ernstige ongelukken veroorzaken. Na te laten en zooveel mogelijk oolc te voorkomen het werpen met serpentines, qo/i- fet tie e.d. Deze licht brandbare stoffen hoopen zich op en leveren dan bij de groote drukte in die lokalen gevaar op voor de bezoekers. Voorzichtig te zijn met brandende lucifers en sigaren, niet alleen in druk bezochte lokalen, maar ook op de straat. Te zorgen, dal geen lokalen overvuld wor den, waardoor gevaar voor de bezoekers ont staat. Een ieder, die versieringen aanbrengt tegen den gevel van het door hem bewoonde huis, vooral wanneer deze gepaard gaan met avond verlichting, zorge, hetzij door de wijze van bevestiging, hetzij door het voorhanden hebben van hulpmiddelen, dat, ingeval van brand in deze versiering, hij haar los kan maken van den gevel en zoodoende het naar binnen slaan van dien versieringsbrand kan voorkomen. Als deze wenken worden gevolgd, is het voorvallen van onaangenaamheden ol onge lukken wel tot hot kleinste minimum beperkt. Ieder werke in zijn kring er toe mede, dat het feest een groot, een schitterend wel slagen wordt. KENNISGEVINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op Woensdag, 31 Augustus a. s. de bureaux ten Raadhuize voor het publiek zullen gesloten zijn me uitzondering van het bureau van den Bur gerlijken stand, hetwelk op dien dag van 10 tot 12'/, uur zal zijn geopend, on dat op Donderdag en Vrijdag 1 en 2 September a. s. de verschilt ende bureaux vanaf des middags 12 uur zul- en zijn gesloten. Amersfoort, den 29 Augustus 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. I)e Secretaris, W. L. SCHELTUS. De COMMISSARIS van POLITIE te AMERS FOORT maakt bekend, dat het op 1 en 2 Sep tember 1898 verboden is rij- en voertuigen, waaronder begrepen vrachtwagens en karren, al of niet bespannen A. op den openbaren weg te plaatsen B. er harder dan stapvoets mede to rijden C. er mede op straten of grachten te koeren; D. daar, waar het door de politie verboden wordt er mede te rijden. De volgende straten mogen niet anders be reden worden dan Utrechtsche straat van af Utrechtschjpoort Arnhemsche straat Varkensmarkt. Lnngestraat Varkensmarkt Weverssingel Kampstraat Kampstraat Kamppoort St. Andriesstraat Heiligenbergerweg. De Ilof mag NIET bereden worden. De Langestraat uitsluitend te verlaten door de Nieuwstraat. Op 2 Septum der a. s. is het verboden te rijden: A. van 1011 uur voormiddags op de Varkens- markt B. van 25 en van 8'/*10 uur namiddags op het Kalfsveld. Op 1 September a. s. wordt voor het publiek verkeer gesloten Het Beukenlaantje en de Arnhemseheweg vanaf de Poort tot het Driepuntje) vanaf 111 en vanaf 810 uur des avonds. Zonder vergunning zal men geenerlei soort vuurwerk op den openbaren weg mogen ont steken noeh cenige stoffen laten ontploften of springen. Met aandrang wordt het publiek beleefd ver zocht 1. gedurende de a. 8. feestdagen niet met. bran dende lucifers noch met serpentines te wer pen, daar dit de paarden kan doen schrikken en brand zou kunnen veroorzaken. It. zooveel doenlijk reehts te honden. AMERSFOORT, 29 Augustus 1898. De Commissaris van Politie, GROEBE. Post en telegraafdienst De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Amersfoort brengt, met betrekking tot den dienst van zijn kantoor gedurende de aanstaande feestdagen, het volgende ter algemeene kennis le De uren van openstelling van het telegraaf- en het telephoon-kantoor ondergaan geene wijzi ging evenmin die van het postkan toor op 31 Augustus en 2 September. 2e Op Donderdag, 1 Septeuibor zal het post kantoor voor het publiek geopend zijn van 6.30 tot 10.40 voor en van 5 tot 7 ure namid dags (Spoortijd.) Alleen in de morgenuren zullen postwissels, quitantiën, pakketten en Spaarbankzaken worden behandeld. Het aantal brieven bestellingen op dien dag wordt verminderd tot drie, aanvangende onder scheidenlijk ten 6.45 -en 10 ure voor en 7 ure namiddags (Spoortijd) terwijl slechts éene bestelling van pakketten, ten 10 ure voormiddags aanvangende, zal plaats vinden. De ontvangst en de verzendinding .an de brieven- en de pakketpost ondergaan geene be perking evenmin de buslichting. Amersfoort den 29 Augustus 1898 De Directeur voornoemd, SCHMITZ. In het belang van de goede orde bij de a. s. feesten heeft den beer Kolonel Gar nizoenscommandant de onderstaande buiten gewone order uitgevaardigd voor de troepen alhier in garnizoen. »Aan den vooravond der feesten welke ook hier ter stede, ter eere van de heuge lijke gebeurtenis de aanvaarding der re- geering door onze Koningin zullen plaats hebben, wordt aan bet garnizoen van Amers foort, het volgende onder de oogen gebracht, en een ieder ter betrachting ten ernstigste aanbevolen. Dat in die feesten, welke de uitdrukking zijn van de vaderlandslievende gevoelens van liet Nedoi landsche Volk en van zijne innige gehechtheid arui ons aloud Worsten huis der Oranjes, ook de soldaat zijn aandeel hebbc; dat ook hij in die algemeene vreugde on in de het Volk bereide vermakelijkheden deele, dat is natuurlijk, en liet is onzen soldaat van harte gegund. Doch nimmer mag hij daarbij in het openbaar, zelfs te midden van de grootste ieestvreugde vergeten dat hij de uniform draagt van ons Koninklijk Leger dat hij zich alzoo behoort te onthouden van al wat dc uniform zou kunnen bezoedelen d. i. van gedragingen die de orde en de een dracht verstoren, waardoor hij een schand vlek op het Leger, zou werpen, en die in stede van hulde een beleediging zouden wor den aan diezelfde Koningin, wier inhuldiging wij met liefde en eerbied als een weldadige gebeurtenis begroeten. Ik wil vast vertrouwen, dat in deze dagen onze soldaat zich hiervan bewust zal toonen. Ik doe daarbij vooral oen beroep op het kader onderofficieren en korporaals van alle wapens, dat hierin een voorbeeld aan de minderen behoort te geven, op het Kader dat zich nu, meer dan ooit, doordrongen moet toonen van het besef, van de eer en de beteekenis van zijn graad. Ik reken er op, dat deze woorden zullen doordringen in de gemoederen van allen, die in dit garnizoen de eer hebben tot ons leger te beboeren. Doch mocht on verhoopt later blijken, dat deze ernstige herinnering aan onzen sohlatenplicht door sommigen baldadig in den wind zon zijn geslagen, dan zij hier nadrukkelijk de waar schuwing gegeven, dat de straften, welke de handhaving der krijgstucht, zou eischen, voorbeeldig on in verhouding zouden zijn met de sciiande die overtreders, op het na tionale feest op het Leger zouden hebben gevvi )rpen. Inschrijving en indeeling van NIEUWE LEERLINGEN in dc klassen van de eerste gronden der muziek en koorzang, voor theo rie der muziek, voor klavier, viool en vio loncel, alsmede voor solozang en ensemble- spel, op Maandag 5 September, te 12 uren, in het Schoolgebouw. Aanvang der lessen, Dinsdag 0 September. De Commissie voor de Muziekschool, J. C. J. PELS RUCK EN, Voorzitter. mr. J. HEYLIGERS, Secretaris. E. L. H. van LANSCHOT HUBRECHT, Penningmeester. Te huur of te koop gevraagd om te aanvaarden tegen 1 October of November een' bevattende minstens zes goede kamers, met TUIN op goeden stand te Amersfoort. Aanbiedingen bij den heer J. KERKHOFF, beëedigd klerk ten Hypotheek-kantore. Wegens de FEESTEN hier ter stede, ter gelegenheid van de troonsbestijging van 11. M. onze Koningin WILHELMINA hebben de ondergeteekenden de eer hunnen afnemers en begunstigers kennis te geven, dat hunne kantoren en winkels op Donderdag 1 Sep tember en op Vrijdag 2 September e. k. na des middags 12 uur GESLOTEN zullen zijn, zoodat na dat uur niemand meer ge holpen kan worden. H. AZJJNMAN. B. van 't EIND. GREEVE C'o. C. J. de KONING. M. KOOL. M. R. N. OOSTERVEEN. H. SCHIMMEL. A nth. STACKER. N. VELS HEIJN. J. van VOLLENHOVEN. Amersfqort, 24 Aug. T8i>8. Coiumissioiiiiairs in Kffecten KOllTEGHACHT, 368 AMERSFOORT Telephoonnummer 10. Koopen en verkoopen ectc.ti, Coupon*, buiten luii'lsch Ji (tuk- papier e» V uitispeaHfH tot den meest voordeeligen koers. Sluiten E*tftlotttjtli ,è'it en Sle» leeitiiif/t'n, fÈÏsconteeren en verschaften wissels óp fitte, bunkplaatsen zoowel in /tinnen* als iiuiten- latttl enz. enz. Hel Kantoor is geopend alle werkdagen van 9 lol 3 uur roolustrooks uit de Fabriek van V°n Keussen, Crofeld, êuLLMirM Zwarte, gekleurde en witte ZIJdenstoffen, Fluweel. Peluche en Velvet In alle soorten. l)e beatelilc artikelen wordeo ttIJ Tan rechten, en o.er lOQuldal ouk franco aan hola legen rcml.ourrement geleyerd. Keu vroge monsters bij opgaaf van tast vorlsngte

Amersfoortsche Courant | 1898 | | pagina 2