Maandag 12 Juni 1899. PHOENIX-BROUWERIJ No. 4883. 48e Jaargang. JUDAS. H. MEURSING Co. AMERSFOORT. Oltgave A. H. VAN CLEEFP te Amersfoort. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond. Abonnement per 3 maanden f 1.franco per post 4.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Legale-, offieieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 45 cent. Afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. Bureau KORTEGRACHT 5 6. Telephoon 19. KEN NISGE VINGEN. AANGIFTE VAN VERTREK UIT EN VAN VESTIGING IN DE GEMEENTE. Loting-Scliutterij. Do BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van AMERSFOORT, Breugen tengevolge van de deswege bestaande voorsehiifteu en ter verdere geregelde uitvoering van de door Z. M. den Koning vastgestelde regle mentaire bepalingen omtrent de Schutterijen, ter kennis van de belanghebbenden, dat de alphabe- tisohe naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij, gedurende acht dagen op de plaatselijke Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werk dagen van 10 tot 1 uur, teneinde eenieder in staat zoude zijn om, ingeval hem eenige personen of om standigheden mochten bekend zijn, die daarop nog zouden belmoren te worden aungeteekend of ervan moeten worden weggelaten, dit aan bet Bestuur kenbaar te maken. Dat de loting voor de Schutterij, tussclien de in geschrevenen van liet jaar 1899, onder toezicht eener Commissie uit liet Bestuur, ten Raadhuize dezer gemeente zal plaats hebben op Woensdag den 28. Juni aanstaande, des uamiddags te half twee ureu. Wordende alzoo de belanghebbenden opge roepen om op plaats en tijd voormeld te verschij nen, of bij afwezigheid zich aldaar door een bij de voormelde Commissie bekend persoon, voorzien van behoorlijke schriftelijke volmaeht, te doen vertegen woordigen, om de bij de wet vereisehte loting naar behooren te doenzullende voor lien, die persoon lijk afwezig mochten blijven en zich niet op voor schreven wijze hebben doen vertegenwoordigen, door een der leden van do Commissie worden ge trokken. Dat tenzelfden dage, op gelijke wijze, eene nalo- tiug zal plaats hebben, ten behoeve vau diegenen, welke, tot de loting verplicht zijnde, buiten hun toedoen niet cucter haar mochten zijn begrepen ge worden, alsmede ten behoeve van hen, die, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving alhier zijn komen wonen, en voor de vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen, om als in gezeten to worden aangemerkt. En dat eindelijk den belanghebbenden bij de lo ting dc gelegenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennis van de ge noemde Commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel daarvan, waarop zij hunne reclame gronden.. Amersfoort, den 7. Juni 1899. De Burgemeester. F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Tu. SANDBERG. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op het Koninklijk besluit van den 27. Juli 1887, (Staatsblad no. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangiPe voor de be volkingsregisters Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot het doen vau aangifte van vertrek uit en vau vestiging in de gemeente, en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd Koninklijk besluit, welke luiden als volgt 1. Zij die op den dag der volkstelling in den vreemde of in eene der Koloniën of overzte- sche bezittingen van het Rijk hebben ver toefd, geven binnen éene maand na buuue terugkomst hiervan keunis aan het Gemeente bestuur. Zij die bij die telling zijn overgeslagen, geven binnen éene maand na den dag voor elke telling bepaald, van dit verzuim kennis aan bet bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de ver plichting tot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin. 2. Zij die uit een Ncderlandsc.be kolonie eene overzeesehe bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in een gemeente bin nen het Rijk, doen hiervan eene verklaring aan het Geweeutebestuur vergezeld van het gebruikelijke getuigschrift voor lien die uit de koloniën of Lczittingeu, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijsstukken voor hen die uit den* vreemde komen. Deze verklaring geschiedt binnen éene maand na hunne aankomst in de gemeente. 3. De kennisgeving in de twee vorige punten vermeld, gaat vergezeld van de noodige op gaven om in de bevolkingsregisters tè worden ingeschreven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen near een Nederlandsche kolonie, eene overzeesehe bezitting of naar den vreemde doeu hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeente welke zij verlaten. 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van het rgk naai' eene" andere Feuilleton. 6.) Zoo, zoo. En Flory mocht hem waar schijnlijk niet lijden? Hoe weet je dat vroeg Axton verbaasd. Omdat ik hem ééns gezien heb; hij is erg loelijk en daarom kan hij niet in den smaak val len van de ijdele, liehzinnige. blauwoogige Flory. Je hebt gelijk. Zij had hem op verlangen van haar vader het jawoord gegeven, terwijl ze zeer verliefd was op een deugniet, die een mooi gezicht had maar geen duit bezat en ze was naar Ventnor gestuurd om den deugniet de gelegenheid te benemen haar te ontmoeten. Hoe heet dat jongemensch Roger schoof onrustig op zijn stoel heen en weer vóór hij antwoordde, hetgeen niet aan de scherpe blikken van Tanks ontging. Deze zeide niets en wachtte. Ik weet het niet, antwoordde Axton einde lijk, het hoofd afwendend. ■Dat is een leugen, dacht Tanks. Waarom zou hij mij dien noodeloozen leugen vertellen'? Ik ken hem niet, hernam Axton haastig Ik weet alleen, dat hij de oorzaak ie van al mijn ongeluk. Hoe dat? Omdat Judith om zijnentwil weigerde, met mij te trouwen. Wat? Was zij óok verliefd op hem Wat een Don Juan moet dat wezen 1 Ik weet niet of zij verliefd op hem was, zeide Axton peinzend. Als reden van haar wei- Sering gaf zij op, dat zij haar nichtje niet aan aar lot kan overlaten, maar toen zij sprak van dien minnaar van dat nichtje, scheen zij zoo ontroerd, zóo vreemd Weet je in de verste verte niet-, hoe die jonge harten veroveraar heette? Neen, antwoordde Axton bij na boos. Waarom vraag je mij dat telkens zoo? gemeente overbrengen doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeeute die zij verlaten en waar zij in het bevolkings register zijn ingeschreven, met opgaaf der gemeente, waar zij wenschen zich te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. 6. Ter plaatse, waar zij hunen werkelijke woon plaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen éeue maand na hunne aankomst een verklaring aan het Gemeentebestuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorig artikel vermeld. 7. Eik hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk binnen éene maand kennis aan het Gemeen tebestuur van ieder lid dat in het huisgezin wordt opgenomen of daaruit gaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Omtrent dio kennisgeving geldt het bij sub. 3 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzon- j derlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huis opnemen. Bestuurders van instellingen, gestichten en I inriehtiugen, niet staande onder bestuur of j toezicht van het openbaar gezag, waar perso- nen onder eenig bestuur samenwonen, geven i maandelijks aan bet Gemeentebestuur kennis I van alle personeu, die in de samenwoning j zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden, j De verplichting vervalt wanneer langs eon i anderen weg de vereisehte keunisgeving voor het bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder, door het Gemeentebestuur daar toe opgeroepen, verplicht tot het doen der opgnveo, die vereischt worden om de bevol kingsregisters in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingan wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien da gen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Amersfoort, den 8. Juni 1899, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris. B. W TH. SANDBERG. AANGIFTE VAN VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE. meeutc-iaad den 20 Mei 1862 vastgestelde verorde ning regelende de verplichting tot het doen van aangifte van de verhuizingen binnen de gemeente, niet behoorlijk worden nageleefd Herinneren der ingezezeten de op hen rustende verplichting tot het doen van aangifte van verhuizing binnen- de gemeente, en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegde verorde» ning, welke luiden als volgt: 1. De Hoofden van huisgezinnen of afzonderlijk levende personen, binnen de gemeente san woning veranderende, zijn verplicht daarvan binnen éene maand ten Raadhuize aan den Ambtenaar, belast met liet bijhouden van bet bevolkingsregister, aan gifte te doen. 2. Zij die het voornemen hebben te kennen ge geven om de gemeente te verlaten, en dientenge volge een getuigschrift vau verandering van werke lijke woonplaats hebben ontvangen, zijn verplicht, indien zij van dat voornemen afzien, daarvan ter plaatse en aan den Ambtenaar, in art. 1 vermeld, binuen éene maand na de dagteekening van het afgegeven getuigschrift, kenuis te geven. 3. De overtreding van elke der bepalingen vau deze verordening wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste zeven gulden. Amersfoort, den 8. Juni 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. TH. SANDBERG. KOSTELOOZE-INENTING. De BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van AMERSFOORT, Overwegende dat de bepalingen der door den Ge- De BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gelet op artikel 18 der Wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134) brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze inenting I wordt gegeveu op den EERSTEN en TWEEDEN MAANDAG vau de maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde lokaliteit gelegen aan de Breedestraat wijk F. No. 133. Amersfoort, den 8. Juni 1S99. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris. B. W. Th. SANDBERG. Och, zóo maar, zeide Octavius kalm. Ik dacht, dat als die twee meisjes op tamelijk ver- trouwelijken voet met je omgingen, zij je toch waarschijnlijk wel eens van dat jonge mesch gesproken zouden hebben. Judith is zeer gesloten. En de blauwoogige Met haar kwam ik minder in aanraking, antwoordde Roger. Ik zocht haar gezelschap niet. Ik had eigenlijk een hekel aan haar. omdat zij de hinderpaal was, die aan mijn geluk in den weg stond. Meer heb ik je eigenlijk niet te ver tellen. Na door Judith te zijn afgewezen, verliet ik Ventnor en begaf mij hierheen, met het doel een voetreis te maken. Ik veronderstel, dat je miss Varlins nog niet hebt weergezien? Wederom wendde Axton het hoofd af, hetgeen Tanks ook ditmaal niet ontging. Neen, antwoordde hij zacht. Ikik heb haar niet weergezien. Leugen nommer twee, dacht Tanks verwon derd. Wat zou dat alles te beteekenen hebben? Correspondeer je met haar? vroeg hij luid. Neen I Voorden drommel, Tanks, je vraagt me uit als zat ik in de getuigenbank riep Axton, j van zijn stoel opspringend. Neem me niet kwalijk, beste jongen, zeide Octavius, dat is nu mijn gewoonte geworden. Vragen hoort bij mijn vak. moet je denken.'t Is I een slechte gewoonte. Nu, ik hoop, dat alles Dog I terecht komt en je met Judith zult trouwen. Roger, die zenuwachtig in het vertrek op en neer liep, bleef plotseling staan, hief de handen, j die hij in zijn zakksn gestoken had, ten hemel en riep NooitNooitIk trouw nooit met haar Arme kerelJe schijnt er wezenlijk naar aan toe, zeide Tanks medelijdend. Kom, houd goeden moed alles komt terecht. Flory trouwt met Spolgers en vergeet den Don Juan, en Judith wordt later je vrouw en laat Flory aan haar lot over. Ik hoop het van harte, zeide Axton en ging weer zitten, maar op het oogenblik ziet I het er niet naar uit. Tegen het noodlot kunnen we niet op. Maar vertel mij nu iets van jezelf. Van mijzelf? zeide Tanks. Ik heb niets te vertellen. Zooals je weet, ben ik de achtste zoon van een arm geworden grondeigenaardaarom heet ik Octavius. Al mijn broers zijn bij het leger, bij de marine of bij de geestelijkheid, en er bleef dus niet veel bijzonders voor mij over. Mijn vader stelde mij voor een betrekking in Indië te zoeken, maar daarin had ik geen lust. Ik ging naar Londen om een baantje te zoeken. Ik heb reeds als fcind mij bezig gehouden met het zoeken naar de oplossing van raadsels en waarschijnlijk is het die neiging van me, die mij detective deed worden. De familie wilde toen niets meer van mij weten. Dat was mij ta melijk onverschillig. Ik noemde mij voortaan niet meer Rixton, maar Tanks. Dat is de bijnaam, dien ze mij op school gaven. zooata je je zult herinneren. Ik vind het vak vau detective even eervol als zoo menig ander, en in ieder geval is het vol afwisseling. Het spijt mij niet, dat ik het gekozen heb. Ik verdien flink geld, het leven bevalt mijwat wil een mensch meer Ben je weer met je vader verzoend Och, ja, zoo half en half. Nu en dan zoek ik hein op, en niemand vermoedt dat Octavius Rixton dezelfde is als Octavius Tanks, dedetective. En je bent het met hart en ziel Ja waarachtig! Al het geheimzinnige heeft iets bijzonder aantrekkelijks voor me. vooral als er een misdaad in het spel is. Ik heb al een massa zaken in handen gehad en ik moet zeggen, dat ik totnogtoe steeds de taak, die ik op mij had genomen, ten einde heb gebracht. Maar dit zaakje is buitengewoon duister. 't Is een afschuwelijk geval, zeide Axton, zijn pijp opnieuw aanstekend ik bc-n vandaag gaan wandelen om niets van het getuigenverhoor te merken. Ja, jelui dichters hebt zwakke zenuwen. Helaas jaik hoor, dat men als oorzaak van den dood zelfmoord aanneemt? Ja, maar ik ben niet overtuigd, dat de man zelfmoord heeft gepleegd. Roger wendde plotseling het hoofd om en keek Tans, die in het vuur staarde, aan. Zóo? zeide hij eindelijk. Waarom nietT"" Dat kan ik je niet zoo ineens duidelijk maken. Ik heb mijn redenen ervoor, antwoordde Tanks, blijkbaar niet verlangend, het onderwerp weer op te vatten. Zeg, hoelang der.k je hier te blijven Van nacht alleen. Morgen ga ik weg. Ik ook. Waar ga jo heen?"Naar Londen Neen. Ik maak een voetreis. O, jij slimme vos! Maar ik doorzie je tèch riep Tanks vroolijk. Je gaat miss Varlins opzoeken. Roger beet zich op de lippen en antwoordde koel Ik zou haar hier in de buurt nergens vinden. Ze is duB te Ventnor Neen, zij en haar nichtje z*. weer naar huis. Zóo En waar is dat Om je de waarheid te zeggen, Tanks, vind ik je gevraag bijna onbescheiden. Neem me niet kwalyk, kerel! zeide Octa vius, ik wist niet, dat ik onbescheiden was. Neen, neen, beste vriendDat ben je niet. Ik meen het zoo nietriep Axtou. Ik ben slecht gehumeurd vandaag. Mijn zenuwen zijn door die gebeurtenis geheel van streek. Er is geen enkele reden, waarom ik je niet zou willen ver- I cellen waar miss Varlins woont. r Je behoeft je niet te verontschuldigen, zeide j Tanks, het gaat mij niets aan en 't is mij on- j verschillig. Kom, wees niet boos, Octavius, hernam Roger. Ik zal het je zeggen, al was bet alleen maar om mijn onbeleefdheid goed to maken; ze woont te Iron fields. De deter'ive sprong met een uitroep van verbazing van zijn stoel. Axton werd bleek en vroeg met bevende stem Wat is er, Tanks? Als antwoord haalde Tanks een dooBje uit zijn zak, legde het op Je tafel en wees op het gedrukte adres „Wosk Co. Drogist eu Apo theker Ironfields". Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 1