Donderdag 3 Augustus 1899. No. 4898. 48e Jaargang. OP REIS. Binnenland. JUDAS. ültgave: Firma A. H. VAN OLEEFF te Amersfoort. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond. Abonnement per 3 maanden f I.franco per post 1.15. Adverteritiöh 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Grooto lettors naar plaatsruimte. Legale-, oflicieële- en onteigeningsadvertentiën por regel 15 cent. A j zonderlij lee nummers 10 cent. Hij advertentie» van buiten de stad worden de inensseorkosten in rokeuing gebracht. Bureau KOKTEGRACHT 5 0. Telephoon 10. Wij zijn gaarne bereid om, tegen vergoeding van het porto, aan geabon- neerden die voor korten ot langoren tijd op reis gaan, de Amersfoortsche CJourant en de bladen welke zij door onze tusschenkoinst ontvangen, na te zenden. Opgave van duidelijk adres is vol doende. KENNISGEVING. De COMMISSARIS der KONINGIN in de PROVINCIE UTRECHT. Gezien hot besluit van Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, d.d. 27 Juli 189!), No 47, Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad No S7); Brengt ter kennis van de belanghebbenden 1. dat de opening der jacht op klein wild, ver meld in de 2e zinsnede van art. 17 der Wet van den 13 Juni 1857 (Staatsblad No 87), voor dit jaar in de provincie Utrecht is vastgesteld op Zaterdag 2 September a.s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fa zanten, waarvar. do opening op Zaterdag 30 September a.s. is bepaald; 2. dat de lange jacht alleen des Dinsdags en des Vrijdags van iedere week zal worden uitge oefend, en hot iagen in ongemaaid te veld staand koren, peulvruchten en klaverzaad, welke nog in 1899 moeten geoogst worden, verboden is, evenals het jagen in tabakslunden, zoolang het zoogenaamd best-goed niet is geoogst. 3. dat do jacht op reebokken slechts gedu rende de maanden October en November, zoo mode de jacht op reegeiten van 15 November tot 1 December zal zijn toegelaten. En, ten einde niemand eenige onwetendheid hiervan kunne voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 28 Juni. 1899. De Commissaris der Koningin voornoemd. iSCIIIMMELPENNINCK v. .1. O, v NIJENBEEK. Feuilleton. 21.) Ik vind middernacht toch een vreemd uur om iemand te gaan opzoeken, nierklc Tanks op. Ja, dat is zoo, antwoordde Roger, maar zie je, ik wilde tot iederen prijs die brieven in mijn bezit hebben en daar ik wist, dat Melstane een zenuwachtig man was, hoopte ik juist door te middernacht vóór hem te verschijnen, hem te bewegen te doen wat hij misschien op klaar lichten dag geweigerd zou hebben. Een zonderlinge invul! Ik kleedde mij aan, stak mijn kaars aan er. begaf mij naar zijn kamer. Jij was het dns die de deur op een kier liet staun Ja. Toon ik in zijn kamer was, zag ik dat hij vast sliep. Op zijn nachttafeltje lag een pukje brieven, waarin hij blijkb ar gelezen had, entoen ik nauwkeurig toekeek, zag ik, dat het de brieven waren, die ik moosi hebben en ik stal ze. Ik moet zeggen, dat je durft 1 Tegenover een man als Melstane moet men dergelijke middelen gebruiken, antwoordde Roger koel. In jou oogen is het een eerlooze daad, iemands slaapkamer binnen te sluipen en een pak brieven to stelen, maar vergeet niet, dut ik met een schurk te doen had. Die brieven konden eon jong meisje in opspraak brengen hij had haar in zyn macht. Indien ik hem wakker ge maakt had, zou er stellig eeu twist hebben plaats gehad, en ik deed wat in de gegeven omstandig heden het beste was ik stal de brieven. Heb je het pillendoosje gezien, terwijl je in de kamer was? Neen. Ik was veel te zenuwachtig om iets anders te zien dan de brieven en maakte dat ik weg kwam zoo gauw ik kon. Hoe kon je zóo onvoorzichtig zijn, de deur open te laten. Ik vreesde, dat hij wakker zou kunnen worden als ik de kruk omdraaide. Ik ging naar bed en sliep, met de brieven onder mijn kussen Tien maanden na do inhuldiging van onzo Koningin, waarover cle groote bladen in alle landen hebben geschreven, zooveel, dat er folianten mede zijn gevuld, schreef een Engolsch dagblad den 20 Juli abc oudste Koningin in Europa is thans do Koningin van Holland, die in April jl. een-en-tachtig jaar werd, terwijl Koningin Victoria, enz. enz." Doe nu maar je bost, zegt, de «llaagscbe Ct.", om buitcnlandsche dagbladschrijvers feestelijk en vorstelijk te ontvangen, ten einde over ons land juister begrippen te verspreiden I Bij de Regeering zijn voorstellen in over weging tot reorganisatie van liet Genees kundig staats-toezicht De Commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor de wetsontwerpen be treffende de vaderlijke macht en do voogdij, heeft Dinsdag haar vergaderingen in het ge bouw der Kamer aangevangen. Do Minister van Financiën beeft, ter ver betering van de controle op het beheer der Gemeente-ontvangers, ook de Ontvangers der Registratie aangeschreven, betalingen aan Gemeente-ontvangers van bedragen, hon ger dan éen honderd guldon ter kennis te brengen van het Gemeen-tebi-stuur. Dergelijke aanschrijving werd indertijd óok gericht aan de Betaalmeesters on de Ont vangers de Directe belastingen. De Gemeentebesturen zyn met dezen maatregel in kennis gesteld. Bij Kon. besluit van 27 Juli 1890, no. 45, mevrouw S. Oll'ermans—Van Hove, te 's-Gravenhage, benoemd tot ridder in do orde van Oranje-Nassau. De «Staats-courant bevat de volgende me- dedeeling Nu en dan worden door personen, die uit ala een roos. Den volgenden ochtend zond ik ze onmiddelijk aan Judith en ging toen wandelen. Toen ik terugkwam, was het avond en je kunt je mijn schrik en ontzetting voorstellen, toen ik vernam, dat de hoer van nommer 37. öebas- tiaan Melstane, dood was. Het overige weet je. Toen ik de eerste keer met je sprak, was je toen overtuigd dat hij zelfmoord had gepleegd Ja, antwoordde Roger. Ik dacht, dat hjj, tot de ontdekking komende dat de brieven gestolen waren en Flory dus voor hem verlo ren was, hij zich Van kant had gemaakt. Waarom heb je niet zoo openhartig tegen mij gesproken te Jarlchosterï Omdat ik bang was, voor den moordenaar te worden gehouden. De schijn is immers zoo tegen mij Ik had oen heftige woordenwisseling met hem to Ironlielda; ik wachtte hem te Jarchester op: ik had morphine-pillen bij ray; ik treed miuden in don nacht zyn kamer binnen en des morgens vindt men hem dood op zyn bedJe begrijpt toch wol, dat als ik ulles verteld had, men mij onmiddellijk in hoehtonis zou genomen hebben In der daad, het verwondert mij niot, dut je bang was, antwoordde Oetavius peinzend, maar ik was toch je vriend en mij hadt je dus ju vertrouwen kunnen schenken. Je bent detective. Muar toch ook jo oude schoolkameraad. Dus je gelooft thans, dat ik onschuldig ben Wis on waarachtigriep Tanks en schudde Roger krachtig do hand, maar nu moeten wij samen den moordenaar van Melstane trachten te vinden. Dat zal ons waarschijnlijk niet geluklcon. antwoordde Roger met een zucht. Laten we dat niet zeggen, zoide Tanks. Ik heb al verscheidone aanwijzingen, punten, sporen, die ik volgen kan ik heb mij nu eenmaal voor genomen deze zaak op te heldoren on ik zal het doen. Verdenk je thans iemand Dat mag ik nog niet zegdenin de oorete plaats moet ik den inhoud van die brieven konnon. Ik heb ze niet gelezen natuurlyk, maar zond ze onmiddellyk aun Judith. Nederland to Parys aankwamen, moeilijk heden ondervonden, doordat de ambtcnaron der plaatselijke accijnzen bezwaar maakten tegen de vrye toelating van geringe hoeveel heid tabak, sigaren uf sigaretten, welke de douane-ambtenaren aan du Fransche grens, als restant van reisprovisio, vrij liuddou laten doorgaan. Ter voorkoming van zoodanige moeilijk heden is bepaald, dat de douhne-ambtenaar aan do grens, die deze reisbenoodigdhoden vrij toelaat, daarvan zal doen blijken door op do kistjes of pakjes; waarin zij vervat zijn, oen door hom onderteek end étiijuet te plaatsen, vermeldende den naam van den reiziger en van liet grenskuntoor, alsmede do soort en de vermoedelijke hoeveelheid der goederen. Zyn do kistjes of pakjes van zoodanig éti ijuet voorzien, dan zal de reiziger bij aan komst te Parijs door de plaatselijke ambte naren niet worden bemoeilijkt. Het belang van don reiziger brengt dus mede, de opplakking van zoodanig étiquet, zoo noodig, voortaan aan de douane te vra gen. Men verzuimo niet, al hot voorhandene aan do douane op t,e geven. Of de hoeveel heid niet te groot is om vry te worden toe gelaten, wordt door haar naar de omstan digheden beoordeeld. Aangezien de Minister van Oorlog met verlof is, kan hij de onthulling van hel Ohassé- monument te Breda niot bijwonen en heelt by den generaal-majoor VV. L. do Petit, be velhebber in do 3de militaire afdueling, ver zocht hem bij die plechtigheid te vertegen woo* digon. De oBrod. (It." kan mededoclon, dat hot in do bedoeling ligt van generaal De Petit, zooveel mogelijk wijding te geven aan bot feit, dat door de Bredaschc burgory aan het leger een huldoblyk wordt aangeboden. Zaterdagmiddag te 5 uur is de busto van generaal Chassé gegoten. Men verzoekt ons mee te deelon, dat het aanbronggold by werving voor hot Legor is Dus die heeft ze? Neen, helaas niet. Waar zyn zo dan Verloren geraakt. Verloren geraakt? Ja, ik weet niet waar zo zyn gebleven. Ik zond zo poule restante, omdat miss Vorlins niot wilde dat Flory ze zien zou, en adresseerde zo aan miss Judith, posto restante, postkantoor, voorstad Ironfield». Wc hadden afgesproken, dat zij zu daar zou afhalen. Welnu? Zo ging er iederen dag heen, maar or is niets voor hnnr gekomen. VreemdHet gebeurt uiterst zelden, dat brieven verloren gaan. Tanks kook peinzend voor zich on zeido toon eensklaps Wie in daar briovonganrder Een weduwe, eon heel oud rnonsch. Is dio juffrouw nogal bij do hand Neon, iivtegendool, ze is nogal suf. Zóo, zeido TankH, dan zou liet my niot verwonderen, indien zij die brieven aan iemand andors had afgegeven. Maar er is daar nioiiinand, dio Judith heet. Tanks antwoordde niet, maar opstuundo haalde hij pen en inkt on zetto dio naait Itogor op do tafel. verhoogd on wol indien iemand zich verbindt als militair beneden don griuid van korpo raal tot 120 by een verbintenis voor 6 ja ren, f 10 voor 5 jaren, f 12 voor 4 jaren,!'9 voor 3 jaren, fö voor 2 jaren, f3 voor 1 jaar. In Septombor 1899 zal een vergelijkend onderzoek worden gehouden voor de betrek king van telephonist, uitsluitend voor vrouwe lijke candldaten. Het aantal plaatsen zal nader worden bekend gunriakt. Zij die voor plaatsing in aanmorking ko men, worden aanvankelijk als leerling-tele phonist© in dienst genomen tegen een ver goeding aan 15 ol' 30 per muuiid, ui uuar gelang z(j in of buiten bun woonplaats wor den werkzaam gesteld. Voor nadere bijzonderheden zie men de «Staats Crt" no. 177. Do officier van justitie by de Rechtbank te 's Gravonhuge heo<Y. Iiooger beroep aan- geteekend tegen hc' vonnis dier Rechtbank, waarby hot Kamerlid mi'. P. J. Troelstra van rechtsvervolging werd 'uitslagen. Aun de spoorbaan nabij de splitsingen van no Ceintuurbaan dor H. IJ. S. M. tc Rot terdam, ver hoogte van de Delfshavensche Schle, z(jn, naar gemold wordt, opmetingen gedaan voor een nieuw centraal-station voor Rotterdam. ar, heel Jo sobryft, nis ik mij goed hurii onduidelijk, sprak hy. Och, niet slechter dan andoren dio steeds met de pon in do hand zittcr,. Do brief, dion ik vun jo kroeg on waarin je mh ie komst meldde, was bijna onleesbaar. Me dunkt, dat dit niets niet do zaak heeft uit te staan, zeido Roger wrevelig. Ik ben van een andere meening, antwoordde Tanks, maar neem dio pon en schrijf hot adres, dut io op hot pak briovon hebt geschreven. Ofschoon Roger volstrekt niot bogreeji, wnar zyn vriend heen wilde, voldood hij aan zijn ver hingen. Zóo: schrijft nu eenu het woord Judirn. Ook dit deed Roger, Zie io nu wel, dat do woordon Judith on JudiiB heel veel op elkaar gelijken, zoohIh jij zo I schrijft. Een van de sociaal-democraten, die ge kozen is tot lid van dun Gemeenteraad van Haarlem is niot eens kiezer, en wel, omiiut hij de door hem verschuldigde Personeele belasting niot heeft betaald. In een buitongewono ulgemeeno verga- «adoring der »Voreeniging voor don Effecten handel" to Amsterdam is mot grooto meor- derhuid besloten, dal belraivu 12 Augustus ook de 5e, do 10o, en do 20e Augustus Beursvacantiedagcn zullen zijn. Het uniform tarief van 20 cent voor twee wielige Hotsen on do lynon der Hollandsche Spoor, is met 1 Augustus voorloopig weer Je bobt gelyk, muar wat moet dat betoo- konon Doodeenvoudig ditdio juffrouw op het Koutkantoor is, zoouls je /.egt," oud en nuf cn ooft bij vergissing h»l pak brieven aan monsieur Judas tor hand gesteld, Belachelijk I Daar geloof niets van! Waarom niot? Judith i', vlins wordt altyd miss Varlins genoemd; haar voornaam is waar- schynlijk niot eens bekend aan hot postkantoor. Daarentegen weet zy zeker wie uicrienr Judas is, want iedereen noemt hom zoohet iH dus na tuurlijk, dat zy do brieven aan hein hooft go- geven. Maar hij zou zo toch wol gowoigord heb ben Duurvan bon ik nog niet zoo zokor. In de eerste plaats kan hy gedacht hebben, dat zo voor hom bestomd waren in do twoodo plaats kan zyn nieuwsgierigheid hom hebben doen be sluiten, ze rnco naar huis to nemen, en toen hy ontdoktu wat er in het puk was, behiold hy bot dat spreekt van zelf. Maar waarom Noon, Roger, jo bont niot voor detectlvo geschikt, want io doorzicht laat voel to wenschon over, antwoordde Tunus. lly wns een vriend van Molstuno on daar do briovon aan Molstano gericht wuron, wildo hij zo bewaren om zo aan zyn vriond terug to geven. Ik ben overtuigd, dat Judas in het bezit der brieven is, on we zullen zion, wat or.s mergon te doen stunt. - Waarom hecht io zoovóel waarde aan die briovon Tanks? Om verschillende redenen. Ik vermoed, dat er bij zyn niot alleen van miss Marsen, maar ook van haar vader, on bovendien vermoed ik, dat dnt het geheim vnn Molstano's dood in dio briovon bosloten is, voogdo hy er lluisterond L by. Maar io verdenkt toch Marzon niot? riop Roger verschrikt. Oetavius vouwde hel pnpier, waarop Roger geschreven bod, toe en antwoordde, terwijl hij hot in 'tvuur wierp; Ik verdenk niemand opdit oogonblik. Wordt vervolgd)-

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 1