BIJVOEGSEL behoorende bij de Amersfoortsche Courant van 31 Augustus 1899. ZSXTXTZSGSVZXTCSX7. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 18 April 1899 zijn vastgesteld de volgende verordeningen VERORDENING tot heffing van rechten ter plaatselijke Secretarie De RAAD der GEMEENTE AMERSFOORT, Gezien art. 5 dor Wet van den 23 April 1879 (Staats blad No. 72) en art. 238 der Gemeentewet Besluit: Artikel 1. Voor eene huwelijks-voltrekking is verschuldigd een recht a. van f 10, wanneer zij plaats heeft buiten de dagen of uren waarop de huwelijken kosteloos worden voltrokken b. van f25, ingeval zij buiten de daarvoor bestemde dagen of uren, op verlangen van belanghebbenden plaats heeft in een lokaal van het Raadhuis inden regel niet voor huwelijks-voltrekkingen bestemd c. van f IC, voor die van niet-onvermogenden, in ge val bij art. 132 van het Burgerlijk wetboek bepaald. Art. 2. Voor afschriften bedoeld bij artt. 72, 175, 182, 203, 219 en 229 der Gemeentewet, alsmede die van acten van verhuring, verpachting en aanbesteding wordt voor schrijfloon en kosten van papier voor elke blad zijde, bevattende zeven en twintig regels, ieder van twaalf lettergrepen, betaald 20 cents. Bladzijden bevattende veertien regels of meer, wor den gerekend als geheele,' terwijl die welke minder regels bevatten beschouwd worden als halve bladzij den, waarvoor slechts 10 cents verschuldigd is. Art. 3. Zijn in de art. 2 vermelde stukken gedrukt, dan wordt betaald voor een kwart vel of minder 5 cents, voor een half vel of minder 10 cents en voor een ge heel vel of minder 20 cents. Voor een gedrukte lijst van kiezers voor leden van de 2e Kamer der Staten Ge neraal, de Provinciale Staten of den Gemeenteraad wordt ditzelfde tarief betaald, met dien verstande dat als deze grooter is dan 10 geheele vellen een vaste som van i2.— wordt betaald. Art. 4 Deze verordening treedt in werking den 1. Januari 1900. Gedaan te Amersfoort, ter openbare ver gadering van den 18 April 1899. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het Koninklijk besluit van den 10 Juli 1899, no. 34. VERORDERING op de invordering der rechten ter plaatselijke Secretarie. De RAAD der GEMEENTE AMERSFOORT, Gezien zijn besluit van heden tot vaststelling eener verordening tot heffing van rechten ter plaatselijke Se cretarie Gezien art. 257 der Gemeentewet, Besluit: Artikel 1. De te heffen rechten voor huwelijks-voltrekkingen op andere dan de daarvoor bestemde dagen of uren of op andere wijze, en in het geval bij art. 132 van het Bur gerlijk wetboek bedoeld, worden vóór de voltrekking van het huwelijk ingevorderd door den Ambtenaar van den Burgerlijken stand, en verantwoord op dezelfde wijze als de rechten bedoeld bij de Wet van 23 April 1879 (Staatsblad N°. 72). De overige rechten worden bij de uitreiking der stuk ken, waarop het verschuldigd bedrag wordt aangetee- kend, door den Gemeente-secretaris ontvangen, die ze op 1 Juli en 1 Januari over het alsdan afgeloopen hafjaar aan den Gemeente-on tv auger verantwoordt Art. 2. De artt. 258 en volgende der Gemeentewet zijn ten deze van toepassing. Gedaan te Amersfoort., te openbare verga dering van den 18 April 1899. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Gedaan te Amersfoort, den 28 Augustus 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering, van 18 April 1899 zijn vastgesteld de volgende verordeningen VERORDENING tot heffing van bijdragen voor het genot van onderwijs aan het Gymnasium te Amersfoort. De RAAD der gemeente AMERSFOORT Gezien zijn besluit van den 23. Mei 1882 tot het oprichten van een Gymnasium Gezien art. 24 der Wet van 28 April 1876 (Staats blad No. 102) Besluit Atikel 1. Voor iederen leerling aan het Gymnasium te Amers foort wordt, ter tegemoetkoming in de kosten, gevor derd eene bijdrage van 100 in het jaar. Art. 2. Voor iederen toehoorder, die slechts de lessen in enkele vakken aan het Gymnasium bijwoont, wordt daartoe gevorderd voor elk vak f 10 'sjaars indien eenmaal 's weekS 15 tweemaal 20driemaal 25 j> vier- of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak wordt gegeven. Art. 3. De voormelde bijdragen zijn verschuldigd door de ouders of voogden der leerlingen en toehoorderszoo die ouders of voogden niet in de gemeente Amersfoort, wonen, door de verzorgers der leerlingen en toehoorders. Voor de toepassing dezer bepalingen zijn de leer lingen en toehoorders van elders verplioht een binnen deze gemeente wonenden verzorger a aii te wijzen, die zulks op zich-neemt. Art. 4. De bijdragen zijn verschuldigd bij vooruitbetaling in drie viermaandelijksche termijnen, aanvang nemende 1 September, 1 Januari en 1 Mei van elk jaar. De leerling die in den loop van het tijdvak wordt toegelaten of de school verlaat, betaalt den geheelen loopenden termijn. Art. 5. Leerlingen van bij zonderen aanleg, die en wier ouders of voogden onvermogend zijn, kunnen, op voor dracht van den Rector, het college van Curatoren ge hoord, door Burgemeester en Wethouders van de be taling der bijdrage worden vrijgesteld. Art. 6. Deze verordening treedt in werking op den 1. Ja nuari 1900. Gedaan te Amersfoort, ter openbare vergadering van den 18 April 1899. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris. B. W. Th. SANDBERG. Zijnde deze heffing goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 10 Juli 1899 no. 34. VERORDENING op de invordering van het bij dragen voor het genot van onderwijs aan het Gymnasium te Amersfoort. Dr. RAAD der Gemeente AMERSFOORT, Gezien zijn besluit tot heffing van bijdragen voor he' genot van onderwijs aan het Gymnasium te Amers foort, van heden Gezien art. 24 der Wet van 28 April 1876 (Staats blad No. 102) Besluit: Art. 1. De Rector zendt bij den aanvang van den cursus aan het Gymnasium, en voorts met 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, aan Burgemeester en Wethouders een lijst van de leerlingen en toehoorders, die als zoo danig aan het Gymnasium zijn ingeschreven, met aan wijzing van de namen en woonplaatsen der ouders, voogden of verzorgers, welke deze hebben aangegeven en met opgave van de door hen verschuldigde bijdra gen over het alsdan ingetreden tijdvak. De eventueel van de betaling der bijdragen vrij gestelden worden op de lijsten »voor memorie" vermeld. Art. 2. De leerlingen en toehoorders die na het indienen van de lijsten en vóór het indienen der volgende lijs ten worden toegelaten, moeten door den Rector met de in art. 1 vermelde aanwijzingen terstond aan Bur gemeester en Wethouders worden opgegeven. Art. 3. Binnen veertien dagen na ontvangst der lijsten of opgaven, worden deze aoor Burgemeester en Wethou ders onderzocht, na goedkeuring vastgesteld, en ter invordering aan den Gemeente-ontvanger gezonden. Art. 4. De Gemeente-ontvanger vordert de verschuldigde bijdragen binnen acht dagen daarna van de belas tingschuldigen in. Art. 5. Aan den leerling of toehoorder voor wien niet betaald is, kan het verder bijwonen van het onderwijs ontzegd worden totdat de bijdrage is voldaan. Art. 6. Teruggave van betaalde of afschrijving van ver schuldigde bijdrage heeft nimmer plaats. Art. 7. De bepalingen van artt. 258 en volgende der Ge meentewet, betrekkelijk de invordering aer plaatselijke belastingen, zijn verder van toepassing. 1 Art. 8. Deze verordening treedt in werking, gelijk met die tot heffing, op den 1. Januari 1900. Gedaan te Amersfoort ter openbare vergadering van den 18 April 1899. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Gedaan te Amersfoort, den 28 Augustus 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van, AMERSFOORT doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 18 April 1899 zijn vastgesteld de volgende verordeningen VERORDENING 'tot heffing van schoolgeld voor het genot van onderwijs aan de Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus en de Burger avondschool te Amersfoort. De RAAD der gemeente AMERSFOORT, Gezien art. 37 der Wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50) Besluit: Artikel 1. Voor lederen leerling aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus te Amersfoort wordt, terge- moetkoming in de kosten der scholen voor middelbaar onderwijs aldaar, gevorderd een schoolgeld van f 60. in het jaar. Art. 2. Voor iederen leerling die slechts de lessen in enkele vakken aan de Hoogere Burgerschool bijwoont, wordt daartoe gevorderd, voor elk vak f 6.— 's jaars indien eenmaal 's weeks 9.tweemaal 12.driemaal 15.vier- of meermalen 's weeks, onderwijs in dat vak wordt gegeven. Art. 3. Voor iederen leerling aan de Burger-avondschool wordt daartoe gevorderd f 2 per jaar. Art. 4, De voormelde schoolgelden zijn verschuldigd door de ouders of voogden der leerlingenzoo die ouders Of voogden niet in de gemeente Amersfoort wonen, door de verzorgers, der leerlingen. Voor de toepassing dezer bepaling zijn de leerlingen van elders verplicht een binnen deze gemeente wonenden verzorger, die zulk? op zich neemt, aantewijzen. Art. 5. De schoolgelden zijn verschuldigd bij vooruitbeta ling in drie viermaandelijksche termijnen, aanvang ne mende 1 September. 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, voorzooveel de Hoogere Burgerschool betreft, en in twee termijnen, vervallende op den 1. October en 1 Januari van elk jaar, ten aanzien van de- Burger avondschool. De leerling die in den loop van het tijdvak wordt toegelaten, of de school verlaat, betaalt den geheelen loopenden termijn. Art. 6. Leerlingen van bijzondoren aanleg, die en wier ou ders of voogden onvermogend zijn, kunnen, op voor dracht van den Directeur, de Commissie van toezicht gehoord, door Burgemeester en Wethouders van het schoolgeld worden vrijgesteld. Art. 7. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1900. Gedaan te Amersfoort ter openbare vergadering van den 18 April 1899. De Voorzitter, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het Koninklijk besluit van den 10 Juli 1899 11°. 34.

Amersfoortsche Courant | 1899 | | pagina 5