Stadsnieuws. Advertentiën. LOTERIJ. W. H. van Haselen, RIJKS-VEEARTS, Ned. Staatsloterij. verkoopen: len ontvangen f 128 437 855 en hebben al binnengekregen f111000 837. Er bleef dus nog te ontvangen om het raraingsciifer te bereiken f17 437 018 en het gemiddelde over elke der maanden van het laatste kwartaal is 13i/2 milioen. Ook als er over November en December niet tweemaal 'i3t/2 milioen, dat is 27 milioen, ontvangen wordt, zullen wij weer waarschijnlijk toch een aanzienlijke bate kunnen boeken op eindbalans. De commissie van voorbereiding voor de Woningwet houdt in de laatste dagen lang durige bijeenkomsten, die nog tot het einde dezer week zullen worden voortgezet ter over weging van het door de Regeering op haar verslag ingezonden antwoord. Indien mondeling overleg met de bij dit onderwerp betrokken Ministers wenschelijk mocht zijn, zul dit eerst na het Kerstrecès der Kamer gehouden worden. Hoe weinig sommige Gemeentebesturen op de hoogte zijn van de wettelijke voorschrif ten, blijkt, uit het feit, dat te OudeTonge nu nog vrijwilligers voor de militie worden op geroepen. De Gemeenteraad van Dordrecht heeft de geheele Begrooting in éen enkele zitting af gedaan. Er is dan ook bijna geen discussie geweest. Een voorstel van B. en W. om het tractemen tvan een der leeraren van het Gym nasium. die reeds 20 dienst jaren heelt, met f100 te verhoogen. werd met 11 tegen 8 stemmen verworpenomdat de betrok ken persoon geen doctors-titel heeft. In de Noordelyke provinciën wordendoor den Augustijner-pater L. Rouma aalmoezen verzameld voor een te Witmarsum te bouwen nieuwe parochiekerk met een klooster voor paters-Augustijnen. Dit zal het eerste man nenklooster zijn, dat na de Reformatie in Friesland is opgericht. Op een der dorpen in Westerwolde is aan een onderwijzer, als laagsten inschrijver bij de «aanbesteding", vergund het ambt van lantaarnopsteker te mogen uitoefenen, tegen een belooning van f 14 per jaar Een zeer sprekende tegenstelling valt uit de vonnissen der afgeloopen week te lichten. De Belg, die te IJmuiden een Netlerlandsch visschersman zonder eenige aanleiding dood - stak, is door de Haarlerasche Rechtbank ver oordeeld totéen jaar gevangenisstraf. Fn door de Rotterdamsche Rechtbank werd een man. die een geit uit de weide stal, veroordeeld totvijf jaren gevangenis straf. «Wij behooren", zegt de «Maasbode" «niet tot degenen, die het er op aanleggen, het vertrouwen in de Nederlandscbe justitie te ondermijnen. Integendeel. Maar een con trast als het bovenstaande, is toch al te bar". Indien ooit, dan blykt uit den moord te IJmuiden waartoe misbruik van sterkedrank leidt, zegt de »N. Rott. Crt". De dader, op den dag na den misdaad, een forsche, gespierde man, is als sneeuw voor de zon vervallen, sedert gebroken en ziet er een jaar of tien ouder uit. Zelf heeft hij het gezegd, dat hij niet levend uit de gevangenis komt. Zijn familieleven is vernietigd en het is schrikkelijk, welke gevolgen zijn daad heeft gehad. Ziju vrouw, die dezer dagen te Haar lem was, deelde daar mede, dat een dor dochters, een teringachtig meisje, bij het vernemen van het gebeurde een bloedspu wing kreeg en dood bleef. Zijn 80-jarige moeder weet nog niet wat er gebeurd is wel vermoedt zij, dat er iets gannde is. dat niet rechtuit kan genoemd worden, doch men weet haar tot nu toe het gebeurde te verzwijgen en doet dit temeer omdat de on gelukkige haar eenige zoon is. De echtgenoote is voornemens gratie te vragen aan H. M. de Koningin en zou daarbij gesteund worden door de autoritei ten te Ostende, die den man kennen als zeer oppassend, die zich andera nooit te bui- ten ging. Ds. De Jong, Doopsgezind predikant, hoopt aanstaanden Zondag vóór te gaan bij oe godsdienstoefening in de Luthersche kerk hier. Tot militair lid van den Militie-raad in deze provincie voor de lichting 1901 is be noemd majoor W. van Houten, tot diens plaatsvervanger kapitein L. M. de Boer, beiden te Utrecht. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het op zijn verzoek verleend eervol ontslag aan notaris Joh. Knoppers ismetal- gemeene stemmen benoemd tot Secretaris van het Hoogheemraadschap «De Bunscho- ter Veen- en Veldendijk" de heer J. Henri Leinweber, waarnemend Gemeente-ontvan ger hier. De uniformen der conducteurs van de H. IJ. S. M. worden gewijzigd naar het Duit- sche model. Op de kraag komt het nummer der beambten, zoodal de dienstplaat komt te vervallen. In de Dinsdagavond gehouden Algemeene vergadering der plaatselijke afdeeling van de «Maatschappij tok Nut van 't Algemeen" is tot Bestuurslid gekozen de heer N. E. Rost, kapitein-kwartiermeester van het 5e regiment infanterie. De voordracht-avond, door de dames Mol- linger en Wichers, Dinsdag in «Amicitia" hier gegeven, werd al wederom door een veel te klein auditorium bijgewoond, te ge ring ook omdat beide dames zoo heel veel moois gaven èn in voordracht èn in keur van toiletten. Vóór de pauze waren het best «Le passant" van Coppée en de steeds mooie dialoog van G'élimène en Arsinoé uit Molière's «Misan thrope". In het eerste zoowel als in het laat ste komt de grootste lof toe aan mej. Mol- linger, wier zeggen en wier stil spel buiten gewoon schoon was; doch in de scène uit de «Misanthrope" gaf freule Wichers blijk van ernstige studie, goed voelen en grooten aanleg. De bloemenhulde na «Le passant" was dan ook welverdiend. Subliem was het even goed geschreven als meesterlijk gespeelde «Brautlied"heel mooi «Babbelen" van freule Wicherson verbeterlijk mej. Mollinger's «Couturière de Paris". Dat «Madaame" van de «première" klinkt nóg na, en geen wonder dan ookTiat de corbeille, haar geboden, werd begeleid door een stormachtigen bijval. Jammer, dat in «Een jongedame, die aan politiek doet" Jeanne sprak van «De Hol- iandsche Lelie". Zij heeft toch wel kunneu nagaan, dat de «Revue des Jeunes filles" bij haar auditorium al even goed bekend is als de «Réveil". Jammer óok, dat de Rey uit den «Lucifer" en «Een lied van de zee" op die wijze wer den gezegd. Doch de avond was zóo mooi, «lat we heel gaarne freule Wichers aan haar woord houden«dat hoop ik u een volgende keer eens te vertellen". Aanstaanden Zondagmiddag twee uur pre cies vangt op het voetbalveld bij Leusden de belangrijke wedstrijd aan tusschen «Prinsses Wilhelmina" uit Enschedé, de ex-kampioen van het Oosten, en «Quick" van hier. Het gaat om de tweede ronde van den Hol- dert-beker een hoogst belangrijke wedstrijd dus. Het voornemen bestaat om aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar huwelijk een huldeblijk aan te bieden, niet enkel van de officieren, maar van alle actief dienende militairen van het Nederlandsche legereen commissie is bereids benoemd. Luitenant W. S. A. A. H. M. van Rijs wijk de Jong is van het 5e regiment infan terie overgeplaatst bij het regiment grena diers en jagers. De Rechtbank te Utrecht eisebte tegen H. H. en J. Bdie zekeren M., met wien zij eerst in drinkgelag waren geweest, beroof den van f38 drie maanden gevangenisstraf en veroordeelde J. L. C., die lood stal van de Sint Joriskerk, tot vijf maanden. Bij de Dinsdag ten overstaan van notaris Vos gehouden publieke verkooping van een landbouwerswoning met kweekgrond en een boomkweekerij te Hoevelaken werden deze perceelen gezamelijk verkocht voor f4740. In verband met de aan den nieuwbenoem- den ontvanger der gemeente Hoevelaken verleende vergunning om te Amersfoort le wonen, is door Gedeputeerde Staten van Gelderland bepaald, dat de titularis iederen Donderdag en, indien die dag op een alge meen erkenden Christelijken feestdag valt, op den daaropvolgenden dag te Hoevelaken voor bet. doen van ontvangsten en uitgaven zitting zal houden. Evenals in vele plaatsen is thans ook te Soest een Comité gevormd tot het aanbie den van een Huldeblijk aan H. M. de Ko ningin by gelegenheid van Haar aanstaand huwelijk. Het Comité bestaat uit de hee- renmr. Lolhen van Doelen Grothe, Voor zitter; H. H. Jonkergouw, Secretarisjhr. L. Rutgers van Rozenburg Jr., Penningmeester F. C. Kuyper, P. Hartman, P. Vlaanderen, L. A. Sevenhuijsen, E. J. van der Flier, A. H. van Dehn, J. A. Kuiper, P. A. van Heng- stum, en J. J. Dijs. Doe eerat de dingen, die geen haast heb ben, om zoodoende tyd te vinden voor de zaken wèl haast hebben. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 22 tot en met 28 November. GEBORENTheodorus, z. van B. Wen- tink en C. A. Hooft. Rijk, z. van G. van de Peut en A. van den Hoef. Antoon, z. van J. de Bruin en H. Berkloo. Theodora Maria, d. van J. Hillebrand en Z. E. van der Schaaf. Henriette Johanna Maria, d. van H. C. J. M. Berkeljon en H. P. J. de Laat. Geertruida Alijda Maria, d. van W. van Ruitenbeek en J. Pouwen. Clasina Maria Geertruida, d. van A. Vahstal en H. van Eldert. Gerardus Johannes, z. van C. W. Hol en K. P. IU*»»»-K'- z. van H. Toinininga en y engeveld en Alida Geertruida, d. van H. Nengj.' A. G. Gramberg. - Johanna van den Berg en A. CorneEink en L. J. Ginke'en ''ONDERTROUWD: H. van Lam. - J. H. A. van Horsen en E. Snijders. B. de Wit en E. Oostveen. GETROUWDJ. van den Hoo I 'enJ. Pori. W. van de Koot en VV. Kaats. de Vuurst en A. van den Hoek. Gerth en A. van Apeldroon. ui, OVERLEDEN: Antonia Wilhelmina Hnls- ker72 j., ongel,— Cornells Johannes Ver- stay 2 j. Een lev. iiang. kil. v. g. -• Muls en A. 0. Daalrneyer. -.J<>!, 'n f tinus Lange veld 04 - Gijsbe. de Il.u.1 87 j., wed. van A. van llainersveld. reclames 1-5 regels f 1.25elke regel meer f0.2u. Ecu Jeugdig lijder. Al hoewel nog jong zijnde staat nen bloot aan verschillende ziekten der jeugd eigen- Een der on aangenaamste aandoeningen der jeugd de klieren, want op jeugdigen leeftijd wordt het aan gezicht misvormd voor zgn geheele leven en is net voor Uwe omgeving een afschuwelijk gezicht. IJ ouders die kinderen hebben die door dere ..et» zijn aangetast, stellen dan ook allo pogingen in tiet werk huone Jelieflo kinderen hier™, .wta De onzuiverheid van het bloed is de oorzaak dezer ziekte, hetzelve moet gezuiverd, hernieuwd worden de heer R. Timmerman, Blankenburgstraat, te Haaks bergen, (Prov. Gelderland), schijft ons daaromtrent op eene interessante wijze t volgende. Met deze moet ik U melden dat de Pink Pillen uitstekende diensten hebben gedaan bij de genezing van mijn nog jeugdigen zoon. Hij klaagde over maagpijn en na 't gebruik van 'teerste doosje was zulks zoo goed als over, doch wij bobben toen terstond opgehouden, en zooals wij zelf wel begrijpen kunnen, kon dat bloed niet met een doosje gezuiverd zjjn, zoodat wij nog wat moesten voorgaan. Hg was ook lijdeude Moeder en zoon, volgens portret, aan kliergezwellen in de hals, de lidteekenszijn na tuurlijk gebleveu, doch ze zijn geheel opgedroogd. Hij heeft thans eeu frissche kleur en mag zich iu eene goede gezondheid verheugen. Zoo er personen zijn die nadere inlichtingen wenschen omtrent'teen en ander, dat zjj zich tot mij wenden, ik zal hun de zelfde verklaring geven en zij kunnen zich persoon lijk er van overtuigen gelijk Uw verslaggever die onlangs bij ons is geweest het heeft kunnen waar nemen. Maakt het gerust bekend, opdat de ouders die klieraohtige kinderen hebben er huu heil in zoeken. De Pink Pillen van Dr. Williams zijn werkdadig in alle gevallen en lichamelijke verzwakking, zoo wel bij de vrouw als bij den man tengevolge van de verarming van het bloed, zooals bleeke gelaats kleur, bloedarmoede, rheumatiek, algemeene li chaamszwakte. Zij zijn een hernieuwer voor het bloed, een versterker voor de spieren. Prijs f 1.75 de doos, f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27 Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland, en Apo- heken. Wacht U evenwel voor de namaaksels, ver schaft ix de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechte om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand genezen. j Afbeelding der doos met de] echte Pink-Pillen. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlij den van mijnen dierbaren vader den heer JOHANNES PETRUS GERARDUS KOK, betuig ik mynen welgemeen- den dank. O. B. KOK. Amersfoort, 28 November 1900. Allen, die iets te vorderen hebben van- of «chnldig zijn aan den beneficiairen boedel van den WelEdelZeerGel. heer dr. W KLEUN SOHOOVEL, in leven med. doet. te Scherpenzeel, overleden 2 November 1900 worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 15 December a, s. ten kantore van Notaris BOLK, te Amersfoort. Plant soen 1. ALLEN die iets teVn.,i hebben van- of 'Wen zijn aan den gemeen* lijken boedel van den heer JoffiV HELM PUTMAN CRAMER, Amersfoort, en wijlen Vrouwe HENnitSJ6 ERANQOISE VAN DRR STRATEN VZSE LEN, gewoond hebbende te Amersfni. aldaar 0 October 1900 overleden zon e" van de onder het voorrecht van 'boeri^ schrijving aanvaarde nalatenschap van\1 r genoemde, worden verzocht daarvan 15 December J900 opgave of beta?inV00r doen ten kantore van ondereeteoi,? Notaris te Amersfoort. A. M. J. vos. van af heden ont vangt men voor elke TIEN omslagen éen nummer. DAGELIJKS te CONSULTEEREN. KORTE BERGSTRAAT No. 22, AMERSFOORT. Aan het KANTOOR van den Collecten HAVIK 20, zijn loten verkrijgbaar voordt aanstaande trekking. A. T TENT I E. De prijs der COKES uit de Brandstof, magazijnen Koestraat is NIET 55 cent net 32 Kilo doch 76 cent. Aanbevelend, L. van ACHTERBERGH, De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op Woensdag 19 December 1900, des namiddags 5aar, in het koffiehuis bewoond door C. SCHIM MEL aan den Ham te Hoogmnp publiek Onder de gemeente HOOGLAND, No. 1. Twee kampen weiland in den polder De Haar aan den Looijdijk strekkende tot de Haarsche Wetering, eener- zijds belend dooi' eigendommen van N, WOLFSWINKEL Ez. en anderzijds doorliet volgend perceel, groot 3.3440 Hectaren. No. 2. Drie kampen weiland naast hot vorige perceel aan den Looijdijk mede strekkende tot de Haarsche Wetering, groot 4.1540 Hectaren met het. aan de over zijde van den Looijdijk gelegen uiterdijkje groot 8 Aren 30 centiaren. No. 3, Twee kampen weiland naast het vorig perceel aan den Looijdijk strekkende tot de Haarsche Wetering gr?® 3.0380 Hectaren met het aan de overzijd van den Looydijk gelegen uiterdijkje gro 14 Aren 40 centiaren, No. 4. Een pereeel weiland in den polder Neerzeldert nabij denZeM®''1' schen weg strekkende tot de eerste Wetering groot 1.6740 Hectaren. No. 5. Een pereeel weiland in den polder Neerzeldert van af men van mevrouw de wed. H. M.SllWy SCHOEMAKER c. s. tot de tweede wete ring groot 1.6080 Hectaren. Aanwijzer C. dr Ridder aan den L No. 1 3 afzonderlijk en in n. Aanvaarding bij de betaling der koopp ningen op 19 Maart 1901. Rreeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1900 | | pagina 2