Agenten gevraagd HU "Uffl Correspondentie. Advertentiën. Dienstbode Meihorst Van Lutterveld, k Verpachting van Grasgewas - tl MIIMMU. haalde de onderofficiers-scherm vereeniging «E. M. M. A." van hier den 2den prijs in den korps-wedstrijd sabel en den 2den prijs in den korps-wedstrijd geweer. Wachtmeester H. J. Verheyen en ser- Eant J. C. Pommer, leden diervereeniging, haalden onderscheidenlijk den lsten prijs amateur-degen en den 2den prijs amateur sabel. By de door «De Telegraaf" uitgeschreven prijsvraag voor een bevattelijk Volkslied bij het huwelijk van H. M. de Koningin en waarop 254 gedichten inkwamen werd de prijs van f500 toegekend aan het vol gende lied, datjingezonden was onder het motto «het volkslied zij van naïwen eenvoud" en dat bleek gedicht te zijn door onzen vroe- gercn stadgenoot den heer G. H. Priem Van een Hertog en een Koningin, In Mecklenburg daar woonde een Vorst, Een Hertog jong van jaren. «Waar vind ik," sprak hy, «toch een vrouw, Met wie ik gaarne trouwen zou, Ja, trouwen zou, Een meisje blond van haren?" Toen reisde hij de wereld rond, Trotseerde stroom en winden, Maar zag geen meisje, dat hem leek. Waar hij ook ging, hoe hij ook keek, Hoe hij ook keek. Hij kon haar nergens vinden. Maar bij zijn thuiskomst op het slot, Was hoog bezoek gekomen Daar, naast een kloeke Koningsvrouw, "Stond lier Wilhelma van Nassau, Ja, van Nassau, Als 't meisje uit zijn droomen. Zij lachten en zij bloosden bei, Zij vond hem ilink en vaardig Een man, zooals zij gaarne zag, Een Vorst van 't oude, stoere slag, Van 't oude slag Een Koningin wel waardig. «Ik heb Uw land en volk al lief," Zoo sprak bij, «word mijn vrouwe 1" Toen lei baar handje ze in zijn hand «Uw liefde voor mijn Nederland, Mijn Nederland, Dio is 't, waarop ik bouwel" En zoo met Willemientje kwam Hij hier naar deez' landouwen, Waar alles voor en door haar leeft. En dat hij haar gewonnen heeft, Gewonnen heeft, Dat zal hem nooit berouwen 1 De jury bestond uit de heeren dr. Jan ten Brink, J. Stamperius en mr. M. G. L. van Loghem. Thans is door het blad een prijs van f500 uitgeloofd voor de beste compositie op dit RECLAMES 15 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Twijfelt gij er nog aan Zeer reker, al hoewel nu reeds sedert een paar jaren, men dagelijks in de dagbladen de wonder volle genecingen leest zelfs Van de hopeloosste ge vallen door het regelmatig gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams, zijn er toch nog personen die twijfelen. Zoo gij nog twijlelt, waarom u dan niet rechtstreeks gewend, aan de personen waarvan de genezingen in de dagbladen vermeld worden, zij zullen met genoegen u antwoorden en U de zelfde verklaring geveu als zijn onze verslaggever gaven die zich persoonlijk tot hen gewend heeft om uit hun eigen mond de bevestiging van hun schrijven te ver- Mej. de Wed. v. Zweeden volgens portret. Mej. de Wed. M. van Zweeden. Walstraat te Vlis- singen, had ons ons ook geschreven. Voorheen was ik erg lijdende aan hoofdpijn, de bezigheden die mijn hotel en koffiehuis mij dagelijks geven waren mij te veel en thans, na het gebruik van 4 doosjes ben ik geheel opgeknapt. Hondermaal dank voor Uwe genezing. Prijs fl.75 de uoob, f9.— per 6 doozen. Verkrijg baar bij Snabicié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland ou Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen goedkooper zoogenaamde Pink Pillen, zull s is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met bet gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil- len heeft nog nooit iemand ge- BËIW-WiFL Afbeelding der doos: De tentoonstelling van werkstukken, ge maakt door de leerlingen van de teeken-cur- sussen in «Ons Huis" heeft op Nieuwjaarsdag heel wat belangstelling gehad, een belang stelling welke zij in ruime mate verdiende. Wel droeg het werk veelal alle kenmerken van ^'■Seginners en, vooral wat de lijnteekeningen betreft, van zeer middelmatig gereedschap, maar toch was er ook heel knap teekenwerk. Wat de handteekeningen betreft, waren er zeer mooie stalen. De nabootsingen van hout en marmer, door meergevorderde leerlingen die bij gebrek aan een Ambachtsschool een gebrek, dat nu trouwens spoedig zal opgeheven zijn in «Ons Huis" profiteeren van de kundige leiding des heeren T. L. Blok, en de trap-eonstructies naar aanwijzing van den heer W. van Schaïk, weren bepaald mooi. Ter opluistering was door L. van Slooten ingezonden een groote verzameling postzegel- werk waarbij keurige schikking en juiste teekening om den voorrang streden. Vruchteloos tracht men een dief te vatten die in den laatsten lijd buiten de Sint An- dries-poort heel wat consternatie bracht. Zoo stal hy bij K. 7 jonge heDnen, bij De K. kippen en duiven, by V. een konijn, bij Ten H. 2 kippen, enz. Heel lang zal de booswicht zijn schand daden echter niet meer plegen, want zijn signalement is al vrij ruim verspreidhaar zwart, grootte middelmatig, enz. enz. 'tls een hond, volgens de spraakmakende ge meente zelfs een afgerichte horid, die zelfs voor zijn baas zou stelen. Nu echter ieder op zijn Ajede is, kan hij binnenkort wel eens zwaar moeten boeten voor zijn euveldaden. Beleefdheid is niet altijd een deugd, maar onbeleefdheid altijd een fout. Beleefd verzoek aan B. K., ons hem (of haar naam mee te deelen. Ingezonden stukken mogen nimmer geplaatst worden als de naam van den auteur niet bekend is bij de Redactie. Gevonden Voorwerpen. Aan het Bureau van politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent: een ro zenkrans; een witte boezelaareen nikkelen horloge-ketting een schaartjeeen kruisje een bovendeel van een fietshoorndrie bondenhalsbanden een paar pantoffelseen jongensmuts en een dames horloge-ketting. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort in de 2e helft der maand December 1900. A. A. Janssen J. de Vries Amsterdam. Mej. N. Smit 's-Gravenhage. v. d. Glind Hilversum. H. J. Laat Harderwijk. Mej. S. Adema Leeuwarden. Mej. C. v. d. Bosch Putten. Mej. R. Hilberdinck Schiedam. B. F. G. Pietersen Amsterdam. Mej. v. d. Boogaard Mme. Marie Cnadrin Parijs. H. Blom Weere. Stockvis Baltimore. Edgar Bieber Frankfurt a/d. Main. Bij wijze van comuniqué wordt thans uit Den Haa^ bericht «Behoudens onvoorziene - omstandigheden is herhuwelijk van H. M. de Koningin be paald op Donderdag 7 Februari." 36Sste HTAATSLtOTEMJ. Vierde klasse. Trekking van 31 Dec. 1900 en 2 Jan. 1901 (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f65 5362 8284 8292 8298 8827 8984 8990 9467 9485 9685 12371 180251822619274 19281 19282 19287 en 19308. Te zamen 18 prijzen. Burgerlijke stand van Amersfoort van 30 Dec. 1900 toten met 2 Januari 1901. GEBOREN Cornelia Frederica Nina Fran- cesca, d. van H. W. Schauikes en F. M. C. de Graeff. Wilhelmina, d. van P. van Dijk en J. Pampus. Coeraad Wilhelmus Jacobus, z. van J. W. H. Koops en M. M. Guikers. Gerarda Adrian», d. van J. Gij- tenbeek en M. Pot. Henrietta Clssina Elisa beth Catharina, d. van H. K. Sijbel en J. van Tilburg. Gijsbert, z. van G. C. van Doorn en G. E. van Zanten. Cornells, z. van J. J. Donath en G. van den Broek. GETRPUWD: M. de Man en N. van den Brink. L. te Kulve en D. van de Kraats OVERLEDEN: Tentje Foekens M J- fichtgo. van W. H. L. BorgorliolT M*r. - Cornelis Zwart, 20 m. Barendina Wil- helmina Lensink, 17 m. Nederland sche Centraal-Spoorweg- Maatachappy. Totale ontvangsten over de maand Scpt.1l.m Reizigers f Bagage en honden 2070.24 Goederen, levende dieren, rij- tuigen, enz. 56 358.74 Buitengewone ontvangsten en telegraaf lUb-W Totale opbrengst f133081.33 1900 1899 Ontv. over Sept. f133 081.33 f 129965.22" TOaM°f.n.',a" f 1027 585.95 f 909 523.13» Gem. aantal K.M. in expl. sedert 1 Jan. 112 11- Ontvangst per dagkilometer f33.61 f32.69. Heden overleed na langdu rig en smartelyk lijden onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mevrouw T. B0RGERH0FF MULDER F0EKENS, in den ouderdom van 46 jaren. V. H. L. BORGERHCFF MULDER. H. W. BORGERHCFF MULDER. J. M.J. BCRGERHOFFMULDER. Amersfoort, 30 December 1900. Aan allen, die mij met het Nieuwe jaar hunne gelukwensch hebben toegezonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. W. J. MEINERS, Herv. Predikant. Te AMSTERDAM wordt zoo spoedig mogelijk een flinke gevraagd, goed kunnende koken en werken zonder g. g. onnoodig zich aan te bieden aan het adres Mevr. POLAK van STEEN- WIJK, Prinsengracht 471. De Zondagschoolcommissie van de Jongelingsvereeniging «PSALM 119 9" bericht, dat de collecte ten behoeve van de Kerst feestviering harer Zondagschool «Laat de kinderkens tot Mij komen" heeft opgebracht de sum van f 241.13. Nog werden ontvan gen eenige giften van kleederen, petten en versnaperingen. De commissie brengt haren dank aan de milde gevers en aan allen, die er toe hebben medegewerkt om de 350 kinderen barer Zondagschool een vroolijk Kerstfeest te be reiden. voor eene 3e verloting van Nijverheid en Kunstmet 5 Hoofdprijzen tegen flinke vcricoedliiff. Ph. van der BREKEL Co. Lange Nieuwstraat K. 629, Tilburg. Bij den ondergeteekende verschijnt i iederen Woensdag: De Hollandsche Lelie j| Weekblad voor Jonge Dames $3 onder Hoofdredactie van Mevr. S. M. C. van WERMESKERKEN -Junius. |j| rfe(Johanna van Wqudk). sw De Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames -3D uit de hoogste en beschaafdste krin- Sfc gen; let hierop voor uwe advertentiën. lijf Prijs per jaarg. f 4.50, fr. p. p. f5.Sfc Proefnummers gratis. 3D 'jS Amsterdam. L. J. VEEN. Q? KASSIERS tm KASSIERS Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitcnlandscb gold Prolongatiën, Beleeningen, Incasseoren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. Kantoor: Buurhuizen 9. Blijkens akte den 31 December 1900 verleden voor den ondergeteekende, Nota™ t» Amersfoort, is de tusschen de heeren CORNELIS van dek ZOO DE JONG en JAN van 'oPHOVEN, kassiers en commissionairs in effecten, de eerste te AmtrnfiwH, de tweede te Hilversum woonachtig bestaande Vennootschap onder do lirma «Van der Zoo de Jong en Van Ophoven te Amersfoort, ten doel hebbende bet uitoefenen van liet kassierabedriif en den commissiehandel in effecten met al wat daaraan verwant is, met ingang van 1 Januari 1901 ontbonden. De zaken zullen door den heer JAN van OPHOVEN voor eigen rekening, met een commanditair vennoot, worden voortgezet onder den naam der firma, doch buiten eenige verantwoordelijkheid van den heer Van der ZOO DE JONG. van der /A/u knoppers Notaris De oridorgeteekenden heb ben de eer aan hun geachte clientèle mee te deelen, dat zij hua sedert jaren bestaande Dames confectiezaak hebben overgedaan aan hun opvolgsters Gez. Van GELDER. Dankende voor het vertrouwen, zoo veie jaren genoten, bevelen zij de nieuwe firma in uw gunst minzaamst aan. Hoogachtend, 1. van Gelder Zn. Amersfoort, 1 Januari 1901. De ondergeteekenden be richten, dat zij tie sedert jaren bestaande Dames-confectie zaak van de firma M. van GELDER Zn. hebben overgenomen en deze zullen voort zetten onder de firma Gez. Van GELDER. Beleefd verzoekende, hun hetzelfde ver trouwen te willen schenken, dat hare voor gangers zoo ruimschoots genoten hebben, reekenen zij met aanbeveling en hoogachting, Uw Dw. Dien., M. van Gelder. C. van Gelder. T. van Gelder. Langestraat, 48. Afdeeling Amersfoort. Aanvang der rcpctitiën op op Maandag 7 Januari ten 8 nrc 's avonds in hot lokaal „de Arend". Het Bestuur. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. langs de spoorwegen over de jaren 1901 tot en met 1905. De voorwaarden van verpachting met perceelindeeling liggen ter inzage bij de Chefs van de stations bij wie tevens inschryvings- biljetten kosteloos verkrijgbaar zijn. Inlichtingen worden verstrekt door de be trokken Inspecteurs en Opzichters van den. weg. De inschrijving is opengesteld tot 5 Janu ari 1901. De Raad van Administratie, De Thesaurier, H. H. REELS. 's-Gravetihaagsche Algemeene VOORSCHOTBANK MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL /'500000. De Bank geeft 4pCt. Obligation uit in stukken van f 1000.—f 500.— en f 100.— tegen den koers van 100% verkrijgbaar bij de Agenten de heeren Van dor ZOO de JONG Van OPHOVEN. De Directie, Edm. Em. CROIN. J. A. J. vai^de VEN. beveelt zich beleefd aan voor alle voorko mende binnen- en buiteiiNchoouinnukwerkeo Direct te ontbieden, nette bediening, zeer billijke conditiën en prysopgave kosteloos. mtopuii, wz. Eenig adres, Kortegracht No. 2.

Amersfoortsche Courant | 1901 | | pagina 2